Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПортрет економіста-професіонала Економіст: робота з розрахунку

Портрет економіста-професіонала Економіст: робота з розрахунку
Дата конвертації29.03.2019
Розмір53 Kb.
Портрет економіста-професіонала Економіст: робота з розрахунку На перший погляд, ця професія може видатися нудною. Але економіка - це гра. І якщо ти зрозумів правила - тобі ніколи не буде нудно. Вибираючи сферу економіки підприємства, ви не помилитеся: найпрестижніші і найвисокооплачуваніші професії саме тут. І, попри всі розмови про перенасичення ринку економістами, спеціалісти цієї сфери як і раніше на першому місці по затребуваності. Сьогодні вони потрібні найрізноманітнішим організаціям - від великих компаній до невеликих приватних підприємств.
Приватне підприємство, також приватна компанія, фірма - підприємство, створене приватними особами, засноване на приватній власності, і що оперує приватним капіталом. Приватна компанія має обмежене число членів з лімітованим правом на передачу своїх акцій і не має права повідомляти публічну підписку на свої акції.
Знаючи сильні і слабкі сторони свого підприємства, економіст може запропонувати найефективнішу стратегію розвитку. Впали доходи Економіст визначить, чому це відбулося, знайде проблемні місця і запропонує оптимальне рішення. Економісти - не топ-менеджери, але без них ефективне управління було б неможливим. Вони - ті робочі конячки, які виконують усі розрахунки з оптимізації діяльності компанії. В Уряді, Міністерстві економіки, аналітичних центрах, наукових інститутах економісти вирішують глобальні задачі з формування економічної політики країни, складають економічні прогнози, оцінюють темпи зростання галузей.
Аналітичні центри (також дослідницькі центри, мозкові центри, фабрики думок, дослідницькі осередки, осередки дослідження державної політики, англ. think tanks) - дослідницькі організації, які здійснюють дослідження та адвокацію в таких сферах як міжнародні відносини, політична стратегія, економіка, військові справи, екологія, культура.
Оптимальне рішення - рішення, що приймається таким чином, що ніякі інші доступні варіанти не приведуть до кращого результату. Це важливе поняття в теорії прийняття рішень. Для того, щоб порівняти різні результати рішення, один зазвичай призначає відносну корисність для кожного з них.
Антициклічна політика - це політика спрямована на підтримку певних стабільних темпів економічного зростання, на недопущення падіння, виникнення криз.
Хто ж ти, економісте Якщо проаналізувати численні вакансії на роботних сайтах, стане очевидно, що роботодавці часто змішують обовязки економіста, бухгалтера, фінансового директора та інших фахівців економічної сфери. Одним компаніям потрібні економісти, які вміють працювати з цінними паперами, іншим - спеціалісти з бухобліку і аудиту, третім - профі, здатні грамотно розрахувати зарплати працівникам і заощадити на запровадженні нової виробничої лінії.
Ці́нні папе́ри (англ. securities) - документи, які засвідчують зобов'язальні відносини між особою, яка їх видала, та особою, яка є їхнім власником. Документ вважається цінним папером якщо відповідно до законодавства він може бути самостійним об'єктом прав.
І у цьому різноголоссі - перевага професії. Не вийшло стати чистим економістом Не проблема! Завжди можна перекваліфікуватися у фахівця з суміжної економічної спеціальності. Наприклад, розпочати карєру з позиції рядового плановика і поступово дорости до директора підприємства. Навчання на економічній спеціальності надасть усі необхідні козирі: знання планування і контролю, організації, оподаткування і оплати праці, фінансового розвитку, матеріально-технічного постачання, меркетингу тощо. І лише від вас залежатиме, як розпорядитися цим капіталом і у якій галузі економіки будувати карєру. Переваги професії Безсумнівна перевага освіти за фахом Економіка підприємства – це її УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ. Наш випускник – це системний аналітик, що не тільки допомагає вибрати правильне рішення при виникненні проблемної ситуації, але й дозволяє цю ситуацію передбачити й попередити.
Галузь промисловості - сукупність споріднених підприємств, продукція яких має однакове економічне призначення, характеризується однотипністю використовуваної сировини, технологічних процесів, технічної бази, професійного складу кадрів і умов праці (електроенергетична, паливна, чорна та кольорова металургія, хімічна і нафтохімічна, машинобудівна, металообробна, лісова, деревообробна, легка, харчова та інші).
Заробі́тна пла́та, скорочено зарплата (також заробітна платня, зарплатня) - винагорода, обчислена, зазвичай, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Проблема - складне теоретичне або практичне питання, що потребує розв'язання, вивчення, дослідження. Проблема - об'єкт (питання, недолік чи потреба чогось,завада від надлишку чи наявності чогось, процес) явище збуджуючого характеру як стимул діяльності спонукаючого характеру - незадоволений попит чи нереалізовані потреби (нестача або відсутність, надлишок або наявність чого-небудь), дефект, вада, чи загроза що змушує цілеспрямовано ліквідувати проблему шляхом уникнення взаємодії чи зміни стану об'єкту, себе чи свого ставлення до подій.
Фахівець володіє сучасними засобами аналізу й прогнозування економічних ситуацій, а також управління економічними обєктами в ринкових умовах, сам здатний організувати й очолити роботи з організації, може з успіхом керувати будь-яким функціональним підрозділом в організаційній системі управління. Перевагами фахівців зі спеціальності «Економіка підприємства» є: - можливість реалізації загальних функцій управління підприємством; - прийняття оперативних рішень у межах своєї компетенції; - функціональна та інформаційна підготовка проектів рішень; - оперативне управління первинними підрозділами, а також самостійними організаціями, які переважно не мають апарата управління; - керівництво підлеглими, компетенція яких не вища за технічних службовців. Через терни до зірок Вибирайте професію економіста, якщо ви: любите математику маєте організаторські здібності уважні і акуратні маєте здібності до вивчення іноземних мов Не вибирайте, якщо ви: гуманітарій за складом розуму емоційно нестійкі не вмієте захищати свою думку Погляд у майбутнє Успішне оволодіння спеціальністю «Економіка підприємства» дозволяє стати висококваліфікованими працівниками, знання, звички й уміння яких будуть відповідати широкому спектру вакансій ринку праці. Сучасним підприємством і його фінансово-економічними службами повинні управляти економісти високої категорії, які добре знають як особливості діяльності підприємства в цілому, так і особливості функціонування його окремих підрозділів. Знання й звички в сфері володіння іноземною мовою, в області створення й активного використання нашими випускниками сучасних інформаційних систем і технологій підприємств є ключовою конкурентною перевагою на сьогоднішньому ринку роботи, забезпечуючи їх постійну затребуваність роботодавцями й стійкий карєрний ріст у професійній діяльності.
Інформацíйна систéма (англ. Information system) - сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки інформації з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.
Фірма - на долоні Якщо вам до душі економіка - влаштовуйтеся економістом в одну з численних виробничих чи торгових компаній. Тут потрібно розбиратися в тому, як працює підприємство, вникати в інженерні питання, оцінювати ланцюжок виробництва від і до, враховувати розташування складів готової продукції тощо.
Гото́ва проду́кція - продукція (товар), вироблена з використанням давальницької сировини (крім тієї частини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку) і визначена як кінцева у контракті між замовником і виконавцем.
Аналізуючи дані бухобліку, економіст шукає шляхи оптимізації бізнесу, вираховує слабкі місця у роботі підприємства: фонд заробітної плати, який перевищує розумні межі, високі транспортні витрати, неефективну роботу з постачальниками. У кожній фірмі свої вимоги до економіста, повязані зі специфікою бізнесу. Робота на хімічному виробництві потребуватиме одних схем розрахунку, а в компанії, яка займається розробкою програмного забезпечення, - інших. У деяких організаціях від економістів вимагають уміння розробити бізнес-план, прорахувати прибуток від інвестицій, наприклад, у розширення виробництва (що вже ближче до роботи фінансового директора). Але, у якій би фірмі не працював економіст, та здатність, яка вирізняє його з-поміж інших фахівців - це уміння бачити ситуацію в цілому і, враховуючи всі сторони діяльності компанії, знайти спосіб збільшення прибутку. Ласкаво просимо! Вимоги роботодавців до претендентів-економістів стають все жорсткішими, важливість економічної служби на підприємстві зросла, всім потрібні професіонали. Молодому економісту з сумнівним дипломом буде складно знайти роботу, тому перший крок до професії - правильний вибір ВНЗ. Краще вступати до відомих, провідних у регіоні навчальних закладів, таких, що не один рік спеціалізуються у сфері економіки.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
У нашому Коледжі ви здобудете фундаментальні знання. Потрібна вам спеціальність так і називається - Економіка підприємства. Навчання займе три (чотири) роки, втім, наш ВНЗ сьогодні пропонує і інший варіант - бакалаврат за фахом Економіка підприємства та інших економічних сеціальностей: у цьому випадку після навчання в Коледжі відразу без вступних випробувань ви вступаєте до Інституту економіки на ІІІ курс обраної спеціальності, що дозволяє зекономити кошти. Одержавши ступінь бакалавра, можна продовжити навчання чи за фахом, чи за магістерською програмою і здобути кваліфікацію магістра, що відповідає західним стандартам підготовки фахівців.
Бакала́вр - рівень вищої освіти, відповідає шостому кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій і передбачає здобуття особою теоретичних знань та практичних умінь і навичок, достатніх для успішного виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю.
Молоді фахівці нашої спеціальності працюють у самих різних галузях економіки України. Це - промислові підприємства, банки, державна митниця, контрольно-ревізійна та податкова служби, органи соціального забезпечення та страхування, служби державних адміністрацій та інші.
Соціальне забезпечення (соціальний захист) - система суспільно-економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення від соціальних ризиків (хвороба, інвалідність, старість, втрата годувальника, безробіття, нещасний випадок на виробництві тощо).
Серед наших випускників є підприємці, головні бухгалтери, економісти, експерти-аналітики, аспіранти, викладачі, наукові співробітники. Що ми будемо вивчати Протягом навчання в Коледжі КПУ за напрямом підготовки «Економіка підприємства» вивчаються майже 60 навчальних дисциплін, які умовно можна обєднати в кілька блоків. І - гуманітарні навчальні дисципліни, які спрямовані на розширення світогляду людини, розвиток особистості: історія України, філософія, українська мова (за професійним спрямуванням), іноземна мова (за професійним спрямуванням). ІІ - природничо-наукові та соціально-економічні дисципліни: політична економія, мікроекономіка, макроекономіка, математика для економістів, економічна інформатика, статистика, економіка підприємства, менеджмент, маркетинг, гроші та кредит, фінанси, бухгалтерський облік та ін.
Навча́льна дисциплі́на - згідно з визначенням в українському законодавстві: педагогічно адаптована система понять про явища, закономірності, закони, теорії, методи тощо будь-якої галузі діяльності (або сукупності різних галузей діяльності) із визначенням потрібного рівня сформованості у тих, хто навчається, певної сукупності умінь і навичок.
Політи́чна еконо́мія або скор. Політеконо́мія - галузь економічної науки, сферою інтересів якої є соціально-економічні відносини, економічні закони, що складаються на різних щаблях розвитку людського суспільства в процесі виробництва, розподілу, обміну й споживання матеріальних благ.
Бухгалтерський о́блік - процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.
Їх вивчення забезпечує формування базових економічних знань, умінь та навичок. ІІІ - дисципліни професійної та практичної підготовки спрямовані на професійну підготовку студентів, формування у них економічного способу мислення. Це, насамперед, планування та організація діяльності підприємства, нормування праці, економіка праці в організації, технологія галузі, ціноутворення, зовнішньоекономічна діяльність підприємства, інформаційні системи і технології на підприємствах, податкова система тощо.
Практи́чна підгото́вка - обов’язковий компонент освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня і має на меті набуття студентом професійних навичок та вмінь.
Но́рма (рос. норма, англ. standard, norm, quota, rate, нім. Norm f, Rate f) - загальновизнане, узаконене правило, міра, закон, взірець, звичайний стан. Встановлена у директивному порядку, регламентована величина, міра чи допустима границя того чи іншого показника, що визначає придатність виробу для його подальшого використання.
Податко́ва систе́ма - це сукупність податків, зборів, інших обов'язкових платежів і внесків до бюджету і державних цільових фондів, які діють у встановленому законом порядку. Складається з прямих і непрямих податків.
Еконо́міка пра́ці - дисципліна, яка вивчає трудові відносини, умови формування і використання трудового потенціалу. Це фундаментальна наука і базова дисципліна організації господарства.
Відповідно до Закону України від 16 квітня 1991 року «Про зовнішньоекономічну діяльність», зовнішньоекономі́чна дія́льність - діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами (п.8 ст. 1)
Таким чином, засвоєння знань, які передбачають навчальною програмою напряму підготовки «Економіка підприємства», формує у студентів опанування системи теоретичних знань, прикладних вмінь і навичок щодо використання основ економіки, методів організації ефективного господарювання на рівні основної ланки суспільного виробництва - підприємства, формує необхідну сукупність теоретичних і практичних знань для вирішення конкретних економічних завдань на сучасному етапі розвитку економіки. Поради початківцям - Як можна швидко зробити карєру економіста - Якщо роботодавець побачить у вас потенціал, прагнення до професійного розвитку, карєра буде складатися досить успішно. Так трапляється з багатьма. Виробничу практику проходять на підприємстві, куди після закінчення навчання ідуть працювати. Ще тоді їм вдається застосувати одержані в коледжі чи університеті знання і бути поміченим керівництвом. Їх запрошують на посади економістів. - Економіст - це творча професія - Переважну частину часу доводиться мати справу з цифрами і сухими положеннями договорів, але, на відміну від інших фахівців, економіст повинен дивитися в майбутнє, передбачати економічний ефект від виконання будь-яких робіт - і це цікаво. - У чому специфіка роботи економіста - Кожне з підприємств є унікальним (навіть якщо це звичайне ПП), а кількість робіт, виконуваних економістами, така велика, що нудьгувати просто ніколи. До того ж, розрахунки економічних показників в умовах нашої нестабільної економіки - досить складне завдання. - Це нервова робота - Скажімо так, це вимагає постійної уваги і напруження, контролю змін у законодавстві. Але якщо ти любиш те, чим займаєшся, тримаєш руку на пульсі подій і часу, бачиш, що приносиш своїй фірмі відчутну користь, то всі негаразди, повязані з поточною роботою, здаються дрібними і незначущими. - Які особисті якості необхідні економісту - Педантичність, уміння аналізувати фактори, переконувати у своїй правоті при допомозі цифр і розрахунків, уміння працювати з нормативною і правовою документацією, відрізняти головне від другорядного. - Вищий рівень професіоналізму економіста - Уміння передбачити економічні фактори і фактори, які впливають на економіку галузі хоча б на 3-5 років наперед. - Порада початківцям - Бути готовим багато працювати і вірити у власні можливості - тоді успіх обовязково прийде. Де можуть працювати наші випускники Випускники спеціальності «Економіка підприємства» можуть працювати в: органах державного та корпоративного управління, місцевого самоврядування, їх підрозділах, що займаються питанням виробництва, транспорту, звязку, фінансів та інвестицій; підприємствах, організаціях, фірмах, акціонерних та інших типах господарських товариств, спільних, малих підприємств, кооперативних та інших структурах різних форм власності; науково-дослідних інститутах і лабораторіях; консультаційних закладах, які займаються проблемами виробничої сфери;
Форма власності - це стійка система економічних відносин і господарських зв'язків, що зумовлює відповідний спосіб та механізм поєднання працівника і засобів виробництва.
Корпорати́вне управлі́ння (англ. corporate governance) - внутрішні системи, структури та процедури, що використовуються для управління та контролю корпорації
Госпо́дарське товари́ство - юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.
Місце́ве самоврядува́ння - право та змога органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання й управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.
Виробни́цтво - процес створення матеріальних і суспільних благ, необхідних для існування і розвитку. Створюючи певні блага люди вступають у зв'язки і взаємодію – виробничі відносини. Тому виробництво є завжди суспільним.
центрах, які займаються проблемами виробничої сфери.