Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПрава посадових осіб Збройних Сил України на списання матеріальних засобів за актами

Скачати 321.41 Kb.

Права посадових осіб Збройних Сил України на списання матеріальних засобів за актами
Скачати 321.41 Kb.
Дата конвертації28.04.2017
Розмір321.41 Kb.
Додаток № 1

до Керівництва по списанню з обліку матеріальних та грошових засобів у ЗС України, введеного наказом Міністра оборони України від 21.06.94р. № 165 .Права посадових осіб Збройних Сил України


на списання матеріальних засобів за актами


Посадові особи, яким надається право списання

Перелік (номенклатура) засобів, що підлягають списанню


1

2


1. Ракетне озброєння, військова техніка та майно

(крім того, що перебуває на обліку у ВМС)


1. Командири військових частин

Робочі засоби вимірювань, установлені на щитах, пультах, агрегатах та іншому обладнанні ракетного озброєння та військової техніки; індивідуальні засоби захисту, які використовуються під час робіт з ракетною технікою;
Те́хніка (від грец. techne - мистецтво, майстерність) - сукупність засобів, створених людством для обслуговування своїх потреб виробничого і невиробничого характеру. У техніці матеріалізовані знання і виробничий досвід, накопичені людством у процесі розвитку суспільного виробництва.
Гроші Гро́ші - особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів та послуг. Гроші виконують функції мірила вартості та засобу обігу. Крім того, вони є засобами нагромадження та платежу.
Індивідуальні засоби захисту Індивідуальні засоби захисту (рос. индивидуальные средства защиты, англ. Personal Protective Equipment; нім. persönliche Schutzmittel n) - спеціальні засоби, що безпосередньо використовуються працюючими для зменшення впливу на організм шкідливих виробничих факторів.
бойові трубки; запобіжно-виконавчі механізми, запалювально-детонаційні механізми, піропатрони та ампельні батареї ракет, які використані під час контрольних випробувань; елементи та інструмент загального призначення за номенклатурою індивідуальних, гріпових, базових та ремонтних ЗІП, що використовується у військах ППО; видаткові, експлуатаційні та ремонтні матеріали.

2. Командири з’єднань

Робочі засоби вимірювань, спеціальна упаковка і тара всіх типів, яка не підлягає поверненню, за винятком спеціальних контейнерів для ракет та бойових частин; спеціальні шланги для заправки компонентами палива та повітрям; акумуляторні батареї всіх типів, що входять у комплект наземного устаткування; агрегати, вузли учбового ракетного озброєння, військової техніки та майна.

3. Командири військових ремонтних частин, баз центрального підпорядкування та підпорядкованих видам Збройних Сил України та оперативним командуванням.

Агрегати, прилади, блоки, шафи, зборки, вузли та деталі озброєння, що перебувають у ремонті, які за своїм технічним станом не підлягають ремонту; спеціальні пристрої власного виготовлення та застаріле технологічне обладнання, у зв’язку з заміною їх більш досконалим обладнанням, а також у зв’язку зі зняттям з озброєння військової техніки та майна, для ремонту, досліджень, експлуатації, зберігання та транспортування яких вони були призначені; чохли з тканини та гермоукупорку до всіх видів ракетного озброєння, ремонтно-монтажний інструмент та пристосування.

4. Начальники науково-дослідних інститутів та полігонів, військових навчальних закладів

Робочі засоби вимірювань, кабелі всіх типів, довжиною до 500 м кожен; окремі вузли та блоки наземного оснащення учбових ракет; окремі вузли та блоки обладнання стартових і технічних позицій та полігонних вимірювальних комплексів, зняті під час військового ремонту; обладнання пересувних ремонтних майстерень всіх типів; лабораторне обладнання пересувних польових лабораторій; компресори низького тиску; спеціальні стелажі, підіймально-такелажні пристрої(траверси, спеціальні захвати, троси та ін.), інше обладнання і майно сховищ та складів ракетного озброєння, військової техніки і майна; ампельні батареї ракет; запалювачі, піротехнічні та ініціїруючі засоби до ракет не більше трьох одиниць одночасно; бойові частини, за винятком спеціальних, та комплекти порохових зарядів (не більше трьох) для зенітних керованих ракет;
Лаборато́рне обла́днання (устаткува́ння) (рос. лабораторное оборудование, англ. laboratory equipment, нім. Laborausstattung (-ausrüstung) f) - обладнання лабораторій, яке дозволяє аналізувати, робити вимірювання, моделювати технологічні процеси в реальних умовах, а також готувати проби різних матеріалів і робити їх дослідження.
Військо́ва те́хніка - озброєння, бойові й небойові машини, прилади, апарати й інші технічні засоби, якими оснащуються збройні сили. Зброю, як засіб ураження часто виділяють у самостійне поняття (звідси висловлювання «озброєння та військова техніка» (ОВТ).
Зені́тна раке́та (зенітна керована ракета, ЗКР) - ракета класу «земля-повітря», що входить до складу зенітно-ракетного комплексу, призначена для ураження повітряних цілей: літаків, вертольотів, дирижаблів, аеростатів, різних ракет, безпілотних літальних апаратів, бойових блоків балістичних ракет, артилерійських і авіаційних боєприпасів.
над табельні індивідуальні запасні частини, інструмент та належність (ЗІП), які використовуються у військах ППО;
Запасна́ части́на - складова частина виробу, призначена для заміни такої самої частини, що перебувала в експлуатації, для підтримання або відновлення справності чи роботоздатності виробу.
апаратура, блоки, вузли та зборки, які знімаються з озброєння та використовуються при проведенні модернізації та конструкторських доопрацювань; окремі елементи, пульти, стійки, кабелі технологічного обладнання, що вийшли з ладу під час нормального пуску.

5. Заступник Міністра оборони України – Командувач 43 Ракетної армії, командувачі корпусів, начальники військ Протиповітряної оборони оперативних командувань, начальники ракетних військ та артилерії оперативних командувань

Робочі засоби вимірювань, блоки, панелі, пульти, шафи та прилади наземного обладнання, стартових і технічних позицій, засоби наземного автоматизованого комплексу управління космічними апаратами; спеціальна ремонтна і технологічна оснастка; тренажери і імітатори, крім тренажерів стартових агрегатів і пускових установок; пульти управління стартом і передстартовим контролем; повітропідігрівачі; індикатори вологості; учбово-тренувальне обладнання; комплекти вантажозахватуючих засобів і допоміжного обладнання. Спеціалізовані електротехнічні вироби та майно.

6. Начальники служб забезпечення видів Збройних Сил України, оперативних командувань

Комплектуючі елементи ракет згідно з описом установленого обладнання і систем, внесених у формуляр на ракету, а також вибухонебезпечні комплектуючі елементи ракет, що надходять окремо від ракет (бойові частини, стартові агрегати, піротехнічні засоби, порохові заряди); тренажери та імітатори всіх типів; двигуни внутрішнього згорання потужністю до 550 кВт;
Двигу́н вну́трішнього згоря́ння - тип двигуна, теплова машина, в якій хімічна енергія палива, що згоряє в робочій зоні, перетворюється в механічну роботу. ККД = 10-50%.
агрегати, електростанції, трансформаторні підстанції потужністю до 600 кВт включно; розподільно-перетворювальні кабіни та агрегати; компресорні станції; складальні зали та апаратні машини; пересувні пункти управління та спеціальні ЕОМ; паливо - та повітрозаправні машини і автопоїзди; стартові агрегати, пускові установки і бойові машини;
Трансформа́торна підста́нція (ТП) - електрична підстанція, яка призначена для трансформування електричної енергії в мережі змінного струму та для розподілу електроенергії.
Пускова установка (ПУ) - пристрій (сукупність спеціальних пристроїв), призначений для розміщення, передстартової підготовки та пуску ракети в заданому напрямку; бойовий засіб ракетного комплексу.
засоби заправки і нейтралізації; кабельні мережі; спеціальна упаковка та тара, що не підлягає поверненню, контейнери для ракет і бойових частин; комплекти споряджень зенітних керованих ракет; учбові ракети всіх модифікацій; всі види спеціальних приладів і установок; (машини, системи, установки); контрольно-перевірочні машини; транспортні машини та машини для зарядження озброєння; підіймально-транспортне та технологічне обладнання ракетних комплексів;
Ракетний комплекс (скор. - РК) - сукупність функціонально і технологічно взаємопов'язаних ракет конкретного типу, технічних засобів і споруд, призначених для підтримки їх в готовності до застосування, пуску ракет, yправління їх польотом і виконання інших завдань (наприклад, захисту ракети від впливу вражаючих факторів зброї противника).
контрольна апаратура для записування; радіолокаційні комплекси;, радіотехнічні станції та лабораторії; станції наведення зенітних ракет у цілому та їх окремі кабіни (системи); спеціальні радіорелейні станції; холодильні машини та установки; ізометричні контейнери та апаратура управління до них. Спеціалізовані електротехнічні вироби та майно, за винятком засобів виявлення і засічки ядерних вибухів.

7. Заступники командувачів видів Збройних Сил України, оперативних командувань

Радіолокаційні комплекси та станції наддалекого виявлення систем попередження про ракетний напад і контроль космічного простору, протиракетної та проти космічної оборони;
Холодильна машина - пристрій, що служить для відводу теплоти від охолоджуваного тіла при температурі нижчій, ніж температура навколишнього середовища. Процеси, що відбуваються в холодильних машинах, є окремим випадком термодинамічних процесів, тобто таких, в яких відбувається послідовна зміна параметрів стану робочої речовини: температури, тиску, питомого обсягу, ентальпії.
Я́дерний або атомний ви́бух - некерований процес вивільнення великої кількості теплової і променевої енергії в результаті ланцюгової ядерної реакції ділення за дуже малий проміжок часу. Атомний вибух супроводжується звуком, що нагадує грозовий розряд.
Ко́смос (від грец. κόσμος - «порядок») - одне з ключових понять давньогрецької історії та культури. Вживалося на позначення встановленого Богом (богами, Божеством) Всесвітнього Ладу, Порядку - на противагу Хаосу - Всесвітньому Безладу.
дослідні зразки ракетного озброєння, військової техніки та майна; зенітно-ракетні комплекси; стаціонарні електро-обчислювальні машини; засоби виявлення та засічки ядерних вибухів; позиції підготовки ракет; засоби полігонного вимірювального комплексу; обладнання спеціальних залізничних вагонів, призначених для перевезення та перевірки ракет;
До́слідний зразо́к (виробу) (англ. pilot sample) - зразок продукції, виготовлений за наново розробленою документацією для перевірки шляхом випробувань відповідності її заданим технічним вимогам з метою прийняття рішення про можливість впровадження у виробництво і (чи) використання за призначенням.
Зені́тно-раке́тний ко́мплекс - сукупність функціонально пов'язаних бойових і технічних засобів, що забезпечують автономне виконання завдань зі знищення повітряних цілей зенітними ракетами.
Ваго́н (рос. вагон, англ. railway car, нім. Wagen, Waggon) - несамохідна одиниця рухомого складу, якою перевозять вантажі та пасажирів рейковими коліями.
всі види пересувного та стаціонарного обладнання і апаратури, технологічних та технічних систем (агрегатів) ракетних комплексів, технічних ракетних баз.
Техні́чна систе́ма (ТС) - це штучно створена сукупність елементів і відношень (зв'язків) між ними, які утворюють цілісну структуру об'єкта, що має властивості, які не зводяться до властивостей елементів і призначена для виконання корисних функцій.


8. Заступники Міністра оборони – командувачі видів Збройних Сил України та командувачі військ оперативних командувань

Всі види ракетного озброєння, військової техніки та майна, за винятком окремих видів (типів) бойових і телеметричних ракет, ракет-носіїв, право на списання яких надано Міністру оборони України.


II. Ракетно-артилерійське озброєння, військова техніка та майно, номенклатури Головного артилерійського управління Озброєння Збройних Сил України


9. Командири військових частин

Робочі засоби вимірювань, установлені на щитах, пультах, агрегатах та іншому обладнанні РАО і військової техніки; засоби опору, запобіжники, релейні перемикачі, реостати, реле, конденсатори, тумблери, сельсіни, потенціометри, селенові випрямлячі, трансформатори, електровугільні та електровакуумні вироби, над високочастотні та напівпровідникові прилади, модулі, мікросхеми, електротехнічні деталі та інші елементи електронної техніки, чохли тканинні розміром до 5 кв.
Напівпровідникові прилади (англ. Semiconductor devices) - електронні компоненти, що виготовляються з напівпровідникових матеріалів (таких як кремній, германій, галій та ін.) і використовують їх електронні властивості.
М до всіх видів РАО, військової техніки та майна; бойові трубки; запобіжно-виконавчі механізми, запалювально-детонаційні механізми, піропатрони, та ампельні батареї ракет, які використані під час контрольних випробувань; елементи та інструмент загального призначення за номенклатурою індивідуального, стаціонарного, групового та ремонтного ЗІП (за винятком бойових приладів систем управління, ампельних батарей та вибухових пристроїв); видаткові, експлуатаційні та ремонтні матеріали, приладдя до стрілецької зброї та інше майно.
Вибухо́ві речови́ни (ВР) - хімічні сполуки або механічні суміші речовин, здатні під впливом зовнішньої дії (початкового імпульсу) до швидкого самопоширюваного хімічного перетворення (вибуху) з виділенням великої кількості теплоти та утворенням газів, здатних спричиняти руйнування і переміщення навколишнього середовища.
Стріле́цька збро́я - ствольна зброя для стрільби кулями та іншими видами патронів, наймасовіша з усіх видів сучасної зброї. В залежності від джерела енергії для метання набою розрізняють вогнепальну, пневматичну, механічну та електричну стрілецьку зброю.


10. Командири з’єднань

Робочі засоби вимірювань, спеціальна упаковка, упаковка під озброєння та боєприпаси, а також тара всіх типів, яка не підлягає поверненню, за винятком спеціальних контейнерів для ракет та бойових частин; спеціальні шланги для заправки ракет компонентами палива та повітря; акумуляторні батареї всіх типів, що входять у комплект РАО та військової техніки; агрегати та вузли учбового РАО та військової техніки; холодна зброя (шашки усіх видів, кортики, армійські ножі розвідника);
Електри́чний акумуля́тор (від лат. accumulare - «нагромаджувати»), а також, у випадку послідовного чи паралельного включення групи електричних акумуляторів, як електричних елементів живлення - електрична батарея, - акумуляторна батарея (послідовно з'єднані акумуляторні електрохімічні комірки) - хімічне джерело електричного струму багаторазової дії, основна специфіка якого полягає в зворотності внутрішніх хімічних процесів, що забезпечує його багаторазове циклічне використання (через заряд-розряд) для накопичення електричної енергії та автономного електроживлення різноманітних електротехнічних пристроїв та систем. Електричний акумулятор належить до категорії вторинних хімічних джерел струму.
Холо́дна зброя (рос. холодное оружие, кит. 冷兵器), або бі́ла збро́я (нім. Blankwaffe, фр. arme blanche, ісп. аrma blanca, італ. arma bianca, пол. broń biała) - предмет, спеціально виготовлений для завдання тілесних ушкоджень і призначений для нападу та активного захисту у рукопашному бою.
елементи ЗІП до РАО, спеціальний інструмент та інструмент загального призначення; ЗІП розсипом для дослідних зразків виробів, що пройшли приймальні, державні, полігонні випробування; учбове майно по артилерійській та стрілецькій підготовці; допоміжні прилади, логарифмічні лінійці, хордовуглеміри, координатні мірки; лінійки командирські штатні та інші, номограми, курвіметри, готовальні, компаси, лупи, стрічки мірні, зонти; контрольні рівнеміри, квадранти, термометри, координатографи, окуляри-світлофільтри, папки для окомірної зйомки; трафарети умовних знаків; таблиці стрільби, учбово-технічні плакати

11. Командири військових ремонтних частин, баз центрального підпорядкування та підпорядкованих видам ЗСУ і оперативних командувань.

Ракетно-артилерійське озброєння, військова техніка та майно, вказані у пункті 9, а також прилади, блоки шафи, зборки, вузли та деталі озброєння, що перебувають у ремонті, які за своїм технічним станом не підлягають ремонту; спеціальні пристрої власного приготування та застаріле технологічне оснащення, у зв’язку з заміною їх більш досконалим обладнанням, а також у зв’язку зі зняттям з озброєння військової техніки та майна, що непридатні до подальшого використання; тара, інструмент та прилади, що входять у комплект індивідуального та групового ЗІП; ремонтно-монтажний інструмент та прилади

12. Начальники науково-дослідних інститутів і полігонів

Робочі засоби вимірювання, кабелі всіх типів, довжиною до 500 м кожен; окремі вузли та блоки РАО і військової техніки; обладнання пересувних ремонтних майстерень для ремонту озброєння різних типів; лабораторне обладнання пересувних польових лабораторій; компресори низького тиску; спеціальні стелажі, підіймально-такелажні пристрої (траверси, спеціальні захвати, троси та ін.); ампельні батареї ракет; апаратура, блоки, вузли та зборки, які знімаються з озброєння та використовуються при проведенні модернізації та конструкторських доопрацювань; окремі елементи, пульти, стійки, кабелі технологічного обладнання, що вийшли з ладу під час випробувань.

13. Заступник Міністра оборони України – Командувач 43 Ракетної армії, командувачі корпусів, начальники служб забезпечення 43 Ракетної армії та корпусів.

Робочі засоби вимірювань, блоки, панелі, пульти, шафи та прилади РАО, військової техніки за номенклатурою групових та ремонтних комплектів ЗІП; вакуумні вироби та радіодеталі; тренажери та імітатори, крім тренажерів бойових засобів; пульти управління; повітропідігрівачі; індикатори вологості; учбово-тренувальне обладнання; комплекти вантажозахватних засобів та допоміжне обладнання (що не входить в комплекти наземного та технологічного обладнання); безвідкатні гармати всіх калібрів, 82-мм міномети та боєприпаси до них;
Безвідка́тна гарма́та - артилерійська гармата, що не має відкоту ствола при пострілі. Також має назву «Динамореактивна гармата». Калібр 57-120 мм, дальність прямого пострілу 400-800 м, ефективна дальність пострілу 1000-1500 м.
зразки стрілецької зброї та боєприпаси до них; кулемети всіх систем та калібрів; сигнальні, освітлювальні, імітаційні засоби та піропатрони всіх видів; таємні зразки військових пристроїв; біноклі, стереотруби, піроскопи, командирські труби та інші прилади; далекоміри, панорами, приціли поза комплектом гармат та мінометів; бусолі, теодоліти, нівеліри, кіпрегалі; пристрої керування вогнем артилерії, секундоміри та годинники-секундоміри, прилади для пристрілки, артилерійські поправочники; прилади для аерофотознімання; метеорологічні прилади; повітроплавальне майно; звукометричні та польові балістичні станції; тренувальні прилади для керування зенітним артилерійським вогнем; акумуляторні батареї всіх типів; мінометні в’юки; в’юки для кулеметів та боєприпасів; лижі та лижні установки; імітатори цілей, перешкодозахисна та апаратура для запитування, перетворювачі координат, рахувально-клавішні та електромеханічні машини, імітатори та тренажери всіх типів, включаючи учбові, габаритно-вагові макети та розрізні зенітні керовані ракети, крім типів ЗМ8, ЗМ9 та ЗМ38

14. Заступники Міністра оборони України – командувачі видів Збройних Сил України, командувачі військ оперативних командувань

Комплектуючі елементи ракет згідно з описом установленого обладнання і систем, внесених у формуляр на ракету, а також вибухонебезпечні комплектуючі елементи ракет, що надходять окремо від ракет (бойові частини, стартові агрегати, піротехнічні засоби, порохові заряди); тренажери та імітатори всіх типів РАО та техніки; пересувні та стаціонарні електростанції, електроагрегати та двигуни потужністю до 500 кВт; складальну зали та апаратні машини; паливно- та повітрозаправні машини, засоби заправки, спеціальна упаковка та тара, що не підлягає поверненню, контейнери для ракет і бойових частин; комплекти споряджень зенітних керованих ракет; учбові, учбово-діючі та розрізні ракети, всі види контрольно-вимірювальних приладів і установок; (машини, системи, установки); контрольно-повірочні машини; транспортні машини та підіймально-транспортне та технологічне обладнання ракетних комплексів; контрольна апаратура для записування; радіолокаційні комплекси; радіотехнічні станції у цілому та їх окремі кабіни; топоприв’язчики; авто фотолабораторії; самохідно-артилерійські установки, артилерійські гармати та міномети, бойові машини та пускові установки реактивної артилерії;
Самохі́дна артилері́йська устано́вка (САУ) - артилерійська система на саморухомій базі, яка призначена для безпосереднього вогневого супроводу танків та піхоти в бою, виконання завдань артилерійської підтримки рухомих з'єднань та боротьби з танками противника.
Реакти́вна артиле́рія - вид артилерії, різновид ракетної зброї, призначений для вирішення завдань, властивих традиційній ствольній артилерії.
Гарма́та (від пол. armata < італ. armata - «зброя») - тип артилерійської зброї, що відрізняється від інших представників ствольної артилерії, таких як гаубиця або мортира, більшим подовженням ствола, більшою початковою швидкістю снаряду, але меншим максимальним кутом піднесення.
зенітні артилерійські та мінометні самохідні установки;
Зені́тна артиле́рія - вид артилерії, призначений для знищення повітряних цілей. Організаційно входить до складу підрозділів і частин Сухопутних військ, а також військ ППО країни.
боєприпаси та їх елементи всіх видів іф калібрів; прилади та дальноміри всіх видів та призначення; військові артилерійські майстерні всіх типів; дула артилерійських гармат, танкові гармати

15. Начальник Головного ракетно-артилерійського управління Озброєння Міністерства оборони України

Всі пускові установки, бойові машини, стартові агрегати, самохідні установки ракетних та гарматно-ракетних комплексів; станції виявлення та ціле зазначення, що входять у зенітні ракетні комплекси; станції наведення ракет, командні пункти комплексів; автоматизовані системи управління у цілому та їх окремі кабіни (системи);
Кома́ндний пункт (КП) - основний пункт, з якого здійснюється управління військами (силами) в ході підготовки та ведення бойових дій. Створюється в частинах, з'єднаннях і об'єднаннях усіх видів збройних сил сучасних армій.
Автоматизо́вана систе́ма (АС) (англ. automated system) - сукупність керованого об'єкта й автоматичних керуючих пристроїв, у якій частину функцій керування виконує людина. АС являє собою організаційно-технічну систему, що забезпечує вироблення рішень на основі автоматизації інформаційних процесів у різних сферах діяльності (управління, проектування, виробництво тощо) або їх поєднаннях.
Артиле́рія (фр. artillerie - від старофр. artiller - «готувати», «споряджати»): Рід сухопутних військ, організаційно зведений в підрозділи, частини і з'єднання, озброєні артилерійськими гарматами, реактивними, ракетними і самохідними протитанковими установками, різними засобами розвідки й зв'язку, а також приладами спостереження і керування вогнем.
Автоматизо́вана систе́ма керува́ння (АСК), Автоматизована система управління (АСУ), Комп'ютерна система управління (КСУ) - автоматизована система, що ґрунтується на комплексному використанні технічних, математичних, інформаційних та організаційних засобів для управління складними технічними й економічними об'єктами.
пересувні пункти управління та розвідки; спеціальні та персональні електронно-обчислювальні машини; транспортні та машини для заряджання зброї; машини випробувань та пуску; контрольно-перевірочні та вимірювальні машини; машини технічного обслуговування та ремонту;
Електро́нна обчи́слювальна маши́на (ЕОМ) - загальна назва для обчислювальних машин, що є електронними (починаючи з перших лампових машин, включаючи напівпровідникові тощо) на відміну від електромеханічних (на електричних реле тощо) та механічних обчислювальних машин.
Техні́чне обслуго́вування озброєння та військової техніки - полягає у перевірці його укомплектованості і справності (працездатності), чистці і митті, налагодженні і регулюванні, змащуванні і заправленні (дозаправленні) експлуатаційними матеріалами, усуванні несправностей і недоліків, заміні деталей з обмеженими термінами служби і зберігання, перевірці засобів вимірювання, технічному огляді вантажопідйомних машин і посудин, які працюють під тиском.
всі види пересівного та стаціонарного обладнання і апаратури; всі види контрольно-ремонтних та пересівних майстерень (станцій, машин, комплексів); телеметричні та бойові ракети всіх типів і їх елементи, боєприпаси всіх типів і їх елементи за номенклатурою ГРАУ Озброєння Збройних Сил України

16. Начальник Озброєння Збройних Сил України

Всі види РАО, боєприпасів, військової техніки та майна, номенклатури ГРАУ Озброєння Збройних Сил України
  1. Бронетанкове озброєння, військова техніка та майно.
41. Командири військових частин та з’єднань

Запасні частини, крім основних вузлів та агрегатів; робочі засоби вимірювань та деталі електрообладнання; вироби, що входять у індивідуальні комплекти машин (за винятком шоломів та брезентів для укривання); приладдя, інструмент та технологічне оснащення, паркове обладнання без електричного та бензинового двигуна, а також учбові вузли, прилади та деталі до бронетанкового озброєння і техніки (за винятком приладів нічного бачення)

42. Командири військових ремонтних частин, що проводять ремонт бронетанкового озброєння, техніки та агрегатів

Танкові вузли та агрегати, у тому числі і такі, що надійшли у ремонт окремо від машин; бортові редуктори (передачі, коробки передач), планетарні механізми поворотів, головні та бортові фрикціони (передачі) гітари, водометні рушії та редуктори до них, опорні катки, ведучі та направляючі колеса, балансири, радіатори та прилади електрообладнання

43. Начальники бронетанкової служби оперативних командувань (фронтів), начальник автобронетанкової служби ВМС

Паркове обладнання з електричним та бензиновим двигуном, а також спеціалізовані електротехнічні вироби, учбові агрегати, тренажери, моделі та макети, шлемофони, акумуляторні батареї, брезенти для укривання (чохли), автошини та гермоматеріали

44. Заступники командуючих військами оперативних командувань по озброєнню – начальники озброєння

Обладнання, зазначене в пункті 43, а також двигуни, вузли, агрегати та деталі бронетанкового озброєння та військової техніки, зняті з озброєння або анульовані у зв’язку з конструктивними змінами; приціли, прилади нічного бачення, станочне обладнання

45. Начальник Головного бронетанкового управління Озброєння Збройних Сил України

База з-під озброєння, віднесена до бронетанкового озброєння та техніки; тягачі, броньовані ремонтно-евакуаційні машини (БРЕМ) та крани на базі танків; пересувні засоби технічного обслуговування та ремонту номенклатури бронетанкової служби, мотоцикли

46. Начальник Озброєння Збройних Сил України

Всі види бронетанкового озброєння, військової техніки та майна
  1. Автомобільна техніка та майно

* До автомобільного майна відносяться: агрегати машин, запасні частини, матеріали, електрообладнання, автомобільні шини та ремонтно-технічні вироби для автомобільної техніки: обладнання та пристрої, інструмент і приладдя для експлуатації та ремонту машин; військово-учбове майно для технічної (автомобільної) підготовки та практичних робіт, розрізні агрегати, тренажери, макети, стенди, література та інше; двигуни та агрегати автотракторного типу, власником фонду якого є ГЛАВТУ Озброєння Збройних Сил України.

47. Командири військових частин

Автомобільне майно, за винятком акумуляторних батарей та шин, у межах прав, наданих даним Керівництвом

48. Командири з’єднань, начальники автомобільної служби армій (корпусів, районів ППО), автомобільної та електрогазової служби повітряних армій (авіаційних корпусів)

Автомобільне майно, у межах прав, наданих даним Керівництвом переліченим посадовим особам

49. Командуючі арміями, командири корпусів (районів ППО)

Автомобільна техніка (за винятком дослідних зразків, а також легкових, санітарних машин, автобусів, гусеничних тягачів, транспортерів-тягачів та багатовісних колісних шасі), автомобільне майно у межах прав, наданих даним Керівництвом переліченим посадовим особам

50. Начальники автомобільної служби оперативних командувань (фронтів), видів Збройних Сил України, начальник автобронетанкової служби ВМС

Автомобільна техніка (за винятком дослідних зразків, легкових, санітарних машин, автобусів, гусеничних тягачів, транспортерів-тягачів та багатомісних колесних шасі), автомобільне майно, паркове обладнання у межах прав, наданих даним Керівництвом переліченим посадовим особам

51. Командуючі видами Збройних Сил України, військами оперативних командувань (фронтів), начальник Головного автомобільного управління Озброєння Збройних Сил України

Всі види автомобільної техніки та майна, за винятком їх дослідних зразків


52. Начальник Озброєння Збройних Сил України

Всі види автомобільної техніки та майна
  1. Інженерна техніка та майно
53. Командири військових частин

Шанцевий інструмент та індивідуальні маскувальні засоби у межах 5% на рік від майна, яке знаходиться у запасах поточного забезпечення; елементи та інструмент загального призначення за номенклатурою індивідуального ЗІП машин, слюсарного, ковальського, жерстяно-мідницького та зварювального інструменту інженерних ремонтних майстерень та пунктів технічного обслуговування і ремонту; вибухові речовини та засоби підривання, колючий дріт, малопомітні перешкоди (МПП), землесосні мішки та саперний провід, використані на бойову підготовку та знищення вибухонебезпечних предметів у межах річних норм

54. Командири ремонтних частин (баз) центрального та

підпорядкування оперативних командувань (фронтів)Інженерне майно, зазначене у пункті 53, крім того, індивідуальні комплекти ЗІП, шанцевий інструмент, спеціальне обладнання особистого виготовлення та технологічне оснащення для ремонту, випробування та експлуатації, збереження і транспортування, вузли та деталі машин, що ремонтуються (розбираються), та таких, що застаріли у зв’язку з заміною їх на більш досконале обладнання, а також у зв’язку зі зняттям з озброєння інженерної техніки;
Деталі машин - базова технічна дисципліна, в якій вивчають методи, правила і норми розрахунку та конструювання типових деталей і складальних одиниць машин. Синтезуючи досягнення математичних і технічних наук з результатами лабораторних досліджень і практики застосування різних машин, ця дисципліна є теоретичною основою машинобудування і у першу чергу такої важливої складової машинобудування, як інженерне проектування.
Ша́нцевий інструмент (англ. entrenching tool, нім. Schanzzeug) - ручний інструмент, який використовується особовим складом для самоокопування, зведення фортифікаційних споруд, прокладання шляхів, влаштування загороджень.
Бойові́ припа́си або Боєприпа́си - складова частина озброєння, безпосередньо призначена для враження живої сили противника, знищення його військової техніки, руйнування укріплень, споруд, а також виконання інших завдань (освітлення місцевості, задимлення, розкидання агітаційної літератури тощо).
ремонтно-монтажний інструмент і пристрої; складальні одиниці, замінені при середньому, регламентованому та капітальному ремонтах, але не більше 10% річного обороту.

55. Командири з’єднань, начальники інженерної служби армій (корпусів)

Шанцевий інструмент, маскувальні комбінезони та комплекти типу МКТ, МКС до 10% на рік від майна, яке знаходиться у запасах поточного забезпечення; окремі вузли замінені у процесі військового ремонту; електроінструмент інженерних ремонтних майстерень та інженерних електростанцій, переносне паркове обладнання, замовлене начальником інженерних військ.
Склада́льна одини́ця - це виріб, складові частини (дві або більше деталей), якого підлягають з'єднанню між собою складальними операціями на підприємстві-виробнику. До операцій складання відносяться: згвинчування, зчленування, клепання, зварювання, паянням, запресування, розвальцювання, склеювання, зшивання, укладання тощо.
Інжене́рні війська́ (ІВ) - спеціальні війська, рід військ Сухопутних військ, призначені для інженерного забезпечення бойових дій частин, з'єднань і об'єднань всіх видів збройних сил. Існують в арміях більшості держав.
Учбове майно, крім тренажерів, розрізних зразків, електрифікованих стендів та макетів інженерної техніки; упаковку від інженерних боєприпасів та тару всіх типів, що не підлягає поверненню; тенти для укривання інженерної техніки.

56. Командуючі арміями, командири корпусів (районів ППО)

Табельне та допоміжне інженерне майно, оснащення пересувних інженерних ремонтних майстерень, паркове обладнання, замовлене начальником інженерних військ, крім станочного обладнання та випрямлячів типу ВАК

57. Начальники інженерних управлінь оперативних командувань (фронтів), видів Збройних Сил України

Інженерне майно, зазначене у пункті 56, крім того, обладнання дорожніх індукційних міношукачів, фарбувальних станцій та комплексів “Вихід”. Човнові мотори, бульдозерне та снігоочисне обладнання до тягачів, тракторів та танків; компресорні станції з пневмоінструментом; зварювальні агрегати, мотоприлади, штангові та навантажувальні насоси, установки для добування ґрунтових вод, шнекові колодязі; обладнання для мінування, що знімається з вертольотів, танкові противомінні трали всіх типів; прилади буксування водолазів-розвідників. Електротехнічні засоби загальновійськового призначення потужністю до 10 кВт, двигуни внутрішнього згорання типу “Ч”, “УД”, СДВ”, паркове станочне обладнання, замовлене начальником інженерних військ; випрямлячі типу ВАК, авто- та електронавантажувачі, кранові самонавантажувачі, бульдозери до 10 тс включно, але не більше 10% від числа, що знаходиться в експлуатації у поточному році; інженерні машини народно-господарських зразків (крім самохідних та на шасі автомобілів і тракторів); тенажери, розрізані зразки, електрифіковані стенди та макети інженерної техніки. Складальні одиниці інженерної техніки замівнені при середньому, регламентованому та капітальному ремонтах, але не більше 10% віцд річного обороту в військах оперативного командування (виді Збройних Сил)

58. Командуючі видами Збройних Сил України, оперативними командуваннями (фронтами)

Опріснювальні та бурові установки, фільтрувальні станції типу МАФС і ВФС, десантові понтонні парки; окремі ланцюги парків ППМ, катери, Колієукладчики, бульдозери та траншейні машини на колісній базі, полкові землерийні машини; містобудівельні засоби та установки, універсальні причіпні мінні загороджувачі, фарбувальні та пересувні рекомпресіонні станції, комплекти розвідки з вертольоту;
Бурова установка (устатковина) (рос. буровая установка, англ. drilling rig; нім. Bohranlage) - комплекс машин і механізмів, призначений для буріння, кріплення свердловин, а також шахтних стовбурів.
Землери́йні маши́ни (рос. землеройные машины, англ. earthmoving machine, нім. Erdbaugeräte n pl, Erdbewegungsgeräte n pl, Bagger m, Erdausheber m, Bodenbearbeitungsmaschinen f pl) - машини, що виконують земляні роботи по переміщенню ґрунту при видобутку корисних копалин, будівництві автомобільних і залізних доріг, гідротехнічних споруд, прокладанні підземних комунікацій тощо.
Мі́нний загоро́джувач (англ. Minelayer, укр. застар. Мінний заслонник) - спеціалізований військовий корабель, призначений для постановки активних мінних загороджень, що унеможливлюють або ускладнюють рух кораблів і суден противника у визначеному районі моря, а також оборонних загороджень з метою попередження їх проникнення в бази, порти, до місць стоянки кораблів і суден.
електротехнічні засоби потужністю до 75 кВт. Бульдозери до 15 тс включно, автогрейдери, автоскрейпери, катки дорожні, розпушувачі, корчувачі та інша не типажна дорожня та будівельна техніка, екскаватори народногосподарських зразків, інженерні боєприпаси всіх типів (крім спеціальних)

59. Начальнику Головного управління інженерних військ Генерального штабу Збройних Сил України

Колієукладчики, траншейні та котлованні машини на гусеничній базі, мостоукладачі, гусеничні мінні загороджувачі, гусеничні плаваючі транспортери та самохідні пароми; переправ очні парки, комплекти ТММ, загороджувальні машини, установки розмінування, інженерні розвідувальні машини, автомобільні крани та крани на пневмоходу (у тому числі і залізничні), військові екскаватори, пересувні інженерні ремонтні майстерні, лісопильні рами, бульдозери понад 15 тс, електротехнічні засоби понад 75 кВт, спеціальні інженерні боєприпаси, інженерні електростанції високої напруги, радіолінії всіх типів, групові комплекти ЗІП інженерних машин


XIY. Озброєння військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ)


63. Командири військових частин

Димові засоби (димові суміші, шашки та гранати); дегазуючі та дезактивуючи речовини; розчинники; вогнесуміші та боєприпаси до вогнеметів ЛПВ-50М і ТПВ-50; регенеративні патрони до ізолюючих протигазів, регенеративні комплекти; фільтруючі секції та елементи; касети до фільтрів очищення повітря; гопкалітові патрони і індикаторні засоби; елементи живлення; ремонтні матеріали; імітаційні хімічні засоби (крім учбових боєприпасів УБ-105); хлорпікрін

64. Командири з’єднань

Учбові та учбово-тренувальні засоби ; сигнали хімічної тривоги; учбові боєприпаси УБ-105; піропатрони ПП-9

65. Начальники управлінь РХБЗ оперативних командувань (фронтів)

Засоби захисту органів дихання та шкіри; ззасоби колективного захисту; прилади радіаційної, хімічної, неспецифічної бактеріологічної розвідки та дозиметричного контролю; піхотні вогнемети та постріли до них; імітатори світлового сигналу ядерного вибуху; дегаційні комплекти; ізолюючі протигази; метеорологічне майно

66. Начальники управлінь Головного управління РХБЗ Генерального штабу Збройних Сил України

Всі нетаємні види озброєння та спеціальне обладнання машин військ РХБЗ

67. Начальнику Головного управління військ РХБЗ Генерального штабу Збройних Сил України

Всі таємні та нетаємні види озброєння хімічних військ і засобів захисту, у тому числі дослідні зразки озброєння хімічних військ та засобів захисту

XY. Техніка та майно зв’язку, технічні засоби радіорозвідки, радіоелектронного заглушення, автоматизовані системи управління та електронно-обчислювальна техніка

а) Техніка, майно зв’язку та автоматизованих систем управління, що замовляються начальником Головного управління зв’язку та автоматизованих систем управління Генерального штабу Збройних Сил України

68. Командири військових частин та з’єднань

Видаткові експлуатаційні та ремонтні матеріали, вироби електронної техніки та електроніки (що не мають у своєму складі ДГМ та ДГК), ремонтні комплекти та ЗІП, інструмент розсипом, вмонтовані робочі засоби вимірювань для апаратури зв’язку, дріт та інші матеріали, що використовуються для технічного обслуговування та поточного ремонту засобів зв’язку

69. Начальники зв’язку армій (корпусів) та ВУЗів

Підсилювачі потужності до переносних радіостанцій, танкові переговорні пристрої, телефонні апарати МБ (крім ТА-57), комплекти інструментів для кабельномонтажних робіт, польові зарядні пристрої, датчики коду Морзе, робочі комбіновані електровимірювальні прилади, мілівольтметри, вольтметри, вимірювачі параметрів радіоламп та напівпровідникових приладів, переносні радіостанції Р-105Д, Р-106Д, Р-109Д, Р-113, Р-114, Р-104УМ, 10РТ, учбово-тренувальні засоби зв’язку згідно з номенклатурою техніки, що списується, прилади надвисокої частоти (НІЧ), вакуумні конденсатори та потужні генераторні лампи

70. Начальники військ зв’язку видів Збройних Сил України

Переносні радіостанції всіх типів, індивідуальні радіостанції (крім Р-147, Р-148, Р-158, Арбалет), апаратури ВЧ телеграфування до 3 каналів (крім П-330) та тонального телеграфування до 6 каналів (крім П-327), телефонні апарати ЦБ та АТС (крім П-170, П-171, АТ-3031), телефонні апарати МБ, радіоприймачі Р-154, Р-250, Берілл, радіоприймачі 3 класу, апаратура оповіщення П-161 “Шнур”, польовий легкий кабель зв’язку, магнітофони, учбово-тренувальні засоби зв’язку (тренажери), радіо– та електровимірювальні прилади згідно з номенклатурою начальників зв’язку видів Збройних Сил, акумуляторні батареї до засобів зв’язку

71. Начальники військ зв’язку оперативних командувань (фронтів)

Індивідуальні та переносні радіостанції всіх типів, радіостанції танкові, командно-штабних машин, взаємодії військової розвідки та автоматизованого радіотелефонного зв’язку, випрямлювачі та джерела живлення переносних радіостанцій, радіоприймачі Р-154, Р-250, Берілл, Волна-К, радіоприймачі 3 класу, телеграфні та фототелеграфні апарати, апаратура ВЧ ущільнення до 6 каналів (крім П-330), апаратура тонального телеграфування до 17 каналів (крім П-327), комутатори та АТС ємкістю до 100 номерів, апаратура оповіщення, шумових перешкод та гучно мовного зв’язку, польовий легкий кабель зв’язку, польовий кабель дальнього зв’язку П-270, П-271, П-272, вводно-розподільний, з’єднувальний та силовий кабель зв’язку, стаціонарні малоканальні радіорелейні станції Р-401, Р-403, Р-405, візки для розмотки кабелю, учбово-тренувальні засоби зв’язку, магнітофони та диктофони, аналізатори, реєстратори, перетворювачі та контрольно-керуючі пристрої, робочі засоби вимірювань (крім рубідієвих стандартів, аналізаторів та синтезаторів частоти, генераторів високої частоти та осцилографів). Ремонтні комплекти засобів зв’язку, акумуляторні батареї для засобів зв’язку, учбово-стаціонарні засоби зв’язку

72. Заступник начальника Головного управління зв’язку та автоматизованих систем управління – головний інженер

Радіопередавачі потужністю до 1 кВт, букводрукуючі та слухові приймачі, малоканапльні радіорелейні станції, апаратура ВЧ ущільнення до 24 каналів, апаратура тонального телеграфування до 48 каналів (крім П-327), автоматичні телефонні станції ємкістю до 200 номерів, військово-польовий кабель дальнього зв’язку, магістральний кабель та лінії зв’язку, радіостанції армійської та дивізіонної мереж, командно-штабні машини, спеціальні електричні станції живлення потужністю до 12 кВт, пересувні майстерні зв’язку, АТО, укладачі кабелю та кабельні машини, окремі приймальні машини, апаратні дистанційного управління, апаратні ФПЗ, апаратура автоматичного засекречування телефонних переговорів тимчасової стійкості, апаратура засекречування для передачі даних, вузли контролю безпеки зв’язку, робочі засоби вимірювань усіх типів, клавішні калькулятори, поштово обробне обладнання вузлів та станцій ФПЗ

73. Перший заступник начальника Головного управління зв’язку та автоматизованих систем управління

Радіопередавачі потужністю до 5 кВт, слухові радіоприймачі для букводрукування першого класу, радіорелейні станції з числом каналів до 24, апаратура ВЧ ущільнення тонального телеграфування, АТС та ручні комутатори, апаратні пересувних вузлів зв’язку, апаратура засекречування (крім Т-230), електричні станції живлення пересувних вузлів зв’язку, телевізійні станції та ретранслятори, розмножувальна та інша техніка, придбана за кошти, виділених на відповідні статті начальнику зв’язку Збройних Сил України

74. Начальник Головного управління зв’язку та автоматизованих систем управління

Радіопередавачі потужністю більше 5 кВт, радіостанції мережі Генерального штабу Збройних Сил України, апаратні пересувних вузлів зв’язку підвищеної потужності, радіорелейні станції з числом каналів більше 24, станції тропосферного зв’язку, станції супутникового зв’язку, апаратура АСУВ, КЗА, ЦК, апаратура комплексу Т-230, апаратура зв’язку видів Збройних Сил України (для з’єднань, частин та установ безпосередньо підлеглих)


XYII. Технічні засоби виховання та поліграфічне обладнання


100. Командири військових частин

Географічні карти, фільмоскопи, магніто фільми, кіноекрани, фото приладдя, настільні ігри, струнні музичні інструменти, експлуатаційні та видаткові матеріали.

101. Командири з’єднань

Гармоні міхові, мікрофони, динаміки, поліграфічне приладдя

102. Начальник управління виховної і соціально-психологічної роботи оперативних командувань (фронтів)

Поліграфічне приладдя; кіно-, радіо-, відео-, телевізійна, звукозаписувальна, фото- та діапроекційна апаратура, кінофільми (крім військово-учбових); електростанції для кінопересувок; естрадно-підсилювальна апаратура; ігральні автомати; більярди великі та клубні; музичні інструменти; домбробалалаєчні оркестри.

103. Начальник управління технічних засобів виховання та поліграфії Головного управління виховної і соціально-психологічної роботи

Комплекти вертолітних, пересувних та переносних станцій звукомовлення; станцій магніто запису та звукопідсилення; пересувні майстерні для ремонту технічних засобіва виховання; похідні клуби, робочі салони СПС (АДП-69); авто кінопересувки; похідні авто друкарні; ротаційні та фотонабірні машини; пересувні пункти прийому інформації I-1-80, I-2-80, похідні фільмопрокатні пункти


XYIII. Пальне, мастильні матеріали та спеціальні рідини, технічні засоби та майно служби пального


104. Командири військових частин

Лот для вимірювання нафтопродуктів, рулетки замірні, пробовідбірники, упаковка для перевезення проб, відра та лійки заправ очні усіх типів, роздавальні крани, каністри стальні зварні, фільтруючі чохли, елементи фільтруючі, диски для фільтрів, рукава гумотканинні, наконечники для закритої заправки.

105. Командири з’єднань

Лічильники для рідини, фільтри та фільтри-сепаратори, метр штоки, ручні насоси усіх типів, бочкопідіймальники ручні, бочки, лабораторне обладнання, ЗІП (груповий), протигази ПШ-1 (ПШ-2), контейнери

106. Начальник служби пального та мастильних матеріалів армій (корпусів)

Ручні лабораторії, військові та корабельні лабораторні комплекти, польові хімічні лабораторії і додаткові комплекти до них

107. Командуючі арміями, командири корпусів

Бочкопідйомники з електричним приводом, рукава металеві типу ЗРГС

108. Начальники служби пального та мастильних матеріалів видів Збройних Сил України

Матеріальні засоби зазначені у пункті 107 та додатково резервуари стальні пересувні місткістю до 25 метрів кубічних, обладнання для механізованої зачистки резервуарів

109. Командуючі видами Збройних Сил України

Бочкопідйомники електричні, транспортери електричні, електронансосні агрегати, резервуари пересівні

110. Начальники служби пального та мастильних матеріалів оперативних командувань (фронтів)

Мотонасосні установки всіх типів (крім МНУ-80, МНУРП-75), колонки заправні для пального та масел, пересувні парові котли, стальні резервуари до 60 метрів кубічних, заправні агрегати механізованого заправлення, комплекти масової видачі, польові заправні пункти, критейнери, електронасосні агрегати, паливно-мастильні матеріали

111. Заступники командуючих оперативними командуваннями (фронтами) по тилу – начальники тилу

Спеціальне обладнання автопаливоцистерн (ємкістю до 25 метрів кубічних), спеціальне обладнання перекачувальних станцій для пального, мотонасосні установки (МНУ-80, МНУРП-75), трубопроводи польові, складські та допоміжні комплекти обладнання до них, комплекти без причального заправлення та груповий заправник малих кораблів, централізовані заправники палива, напівпричіпи-цистерни, гумотканинні резервуари, резервуари алюмінієві та з нержавіючої сталі

112. Командуючі військами оперативних командувань (фронтами)

Спеціальне обладнання автопапливозаправників, пересувні насосні установки для пального, спеціальне обладнання пересувних ремонтних майстерень та майстерень по ремонту спец обладнання паливозаправаних засобів, установки перекачування мазуту, пересувні установки регенерації масел, спеціальне обладнання пересувних лабораторій, заправники водою та спиртом і заправники спец рідиною, паливо-мастильні матеріали

113. Начальник Центрального управління ракетного палива та пального Тилу Збройних Сил України

Спеціальні залізничні цистерни, мотовози, платформи та технічні вагони, резервуари стаціонарні, інше обладнання складів (баз) пального, які забезпечуються (придбані) за рахунок засобів пального та мастильних матеріалів, спеціальне обладнання автомобільних засобів заправлення та транспортування пального (ємкістю більше 25 метрів кубічних); паливо-мастильні матеріали

114. Заступник Міністра оборони України по тилу – начальник Тилу Збройних Сил України

Всі види технічних засобів і майна служби пального та стаціонарне обладнання баз (складів) ракетного палива та пального; паливно-мастильні матеріали
  1. Техніка та майно продовольчої служби
115. Командири військових частин

Майно продовольчої служби, за винятком палаток та брезентів

116. Командири з’єднань, начальники продовольчої служби армій (корпусів)

Майно продовольчої служби

117. Начальники продовольчої служби видів Збройних Сил України, оперативних командувань (фронтів)

Техніка та майно продовольчої служби, за винятком польових технічних та ремонтних засобів

118. Заступники командуючих (командирів) арміями (корпусів), оперативними командуваннями (фронтами), видами Збройних Сил України по тилу – начальники тилу

Техніка та майно продовольчої служби, за винятком засобів приготування та транспортування їжі у польових умовах, переробки продовольчих товарів та худоби, польових ремонтних засобів

119. Командири корпусів, командуючі арміями, військами оперативних командувань (фронтами)

Техніка та майно продовольчої служби, за винятком засобів переробки продовольчих товарів та худоби, польових ремонтних заводів

120. Начальник Центрального продовольчого управління Тилу Збройних Сил України

Техніка та майно продовольчої служби

121. Заступник Міністра оборони по тилу – начальник Тилу Збройних Сил України

Усі види техніки та майна продовольчої служби
  1. Технічні засоби та майно речової служби
122. Начальники речової служби видів Збройних Сил України, оперативних командувань (фронтів)

Предмети обозу, спортивний інвентар, палатки та брезенти для вкривання речового майна; окремі агрегати, вузли та механізми швейного, взуттєвого обладнання, а також обладнання для лазень та прання білизни, прилади для визначення ваги

123. Командуючі видами Збройних Сил України, військами оперативних командувань (фронтів) та їх заступники по тилу – начальники тилу

Швейне, взуттєве обладнання, а також обладнання для лазень та прання білизни стаціонарних, польових технічних засобів речової служби

124. Начальник Центрального речового управління Тилу Збройних Сил України

Усі види технічних засобів та майна речової служби, що знаходяться в організаціях та установах Збройних Сил України
  1. Техніка та майно медичної служби
129. Командири військових частин, з’єднань, начальники медичної служби армій, корпусів

Медичне майно, апаратура та обладнання (за винятком наркотичних, психотропних та отруйних лікарських засобів)

130. Начальники медичної служби видів Збройних Сил України, оперативних командувань

Медична техніка, майно, апаратура та обладнання (у т.ч. медикаменти порядком, що визначений даним Керівництвом)

131. Начальник Головного військово-медичного управління Міністерства оборони – начальник медичної служби Збройних Сил (головний хірург Міністерства оборони України)


Усі види медичного майна, медичної техніки (за винятком автомобільних шасі), що перебувають у лікувальних, військово-учбових закладах та військових частинах безпосереднього підпорядкування


XXY. Засоби вимірювань, метрологічна техніка, обладнання для перевірки та ремонту, що перебувають в експлуатації у метрологічних частинах та підрозділах


140. Командири окремих метрологічних частин, начальники метрологічних служб армій (корпусів), видів Збройних Сил України, оперативних командувань (фронтів)

Робочі та зразкові засоби вимірювань, крім робочих вимірювальних приладів (РВП)), перевірочне та допоміжне обладнання, ЗІП та ремонтні комплекти, які використовуються для ремонту засобів вимірювань.

141. Начальники управлінь центрального апарату Міністерства оборони України щодо частин безпосереднього підпорядкування

Робочі, зразкові засоби вимірювань, крім РВП, перевірочне та допоміжне обладнання, ЗІП та ремонтні комплекти, які використовуються для ремонту засобів вимірювань

142. Начальник управління метрології і стандартизації Озброєння Збройних Сил України

Вимірювальна та обчислювальна техніка, розмножувальна апаратура, військові еталони одиниць фізичних величин всієї номенклатури, крім пересувних лабораторій

143. Заступник Міністра оборони по озброєнню – начальник Озброєння Збройних Сил України

Пересувні, автомобільні та залізничні метрологічні лабораторіїЗаступник Міністра оборони України


по озброєнню – начальник Озброєння

Збройних Сил України

генерал-полковник І.ОЛІЙНИК


Скачати 321.41 Kb.

  • Права посадових осіб Збройних Сил України
  • Перелік (номенклатура) засобів, що підлягають списанню
  • Заступник Міністра оборони України