Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПравила безпечного пошуку роботи

Скачати 63.68 Kb.

Правила безпечного пошуку роботи
Скачати 63.68 Kb.
Дата конвертації10.06.2017
Розмір63.68 Kb.
ТипПравила

Правила безпечного пошуку роботи

 |  | 


Пошук роботи завжди супроводжується певним ризиком. Це не дивно, адже людина яка певний час перебуває без роботи шукає будь-які шляхи та способи працевлаштуватися, розглядає найрізноманітніші пропозиції роботи. Часто такі люди натрапляють на оголошення шахраїв а не роботодавців, яких цікавить лише власне збагачення, і зовсім не цікавить проблема вашого працевлаштування.

Обов'язкові правила безпеки при пошуку роботи:

1. Ніколи не надавайте через Інтернет, електронною поштою, телефоном або факсом, не вказуйте в резюме будь-яку особисту інформацію, яка не стосується роботи.

Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

Не надавайте нікому номер паспорта, номерів банківських карток, не вказуйте точну дату народження (вкажіть лише рік народження, цього буде достатньо).

Ба́нківська платі́жна ка́ртка - виготовлена згідно зі стандартом ISO/IEC 7810 ID-1 формату із спеціального стійкого до механічних пошкоджень пластику пластина стандартних розмірів 54x86x0,76мм, яка використовується для ідентифікації її користувача(власника), для способу фіксації інформації і як аналог платіжних засобів.

Не вказуйте також повну адресу проживання (як за пропискою, так і фактичну) і ваш сімейний стан.

Роботодавцям ця інформація навряд чи буде потрібна, поки ви не прийняті на роботу. А шахраї, скориставшись такою інформацією, зможуть, наприклад, оформити кредит на ваше ім'я. І тоді аферисти витратять взятий кредит на свої потреби, а повертати його доведеться вам!

2. Розміщуючи своє резюме на сайтах пошуку роботи, не заповняйте ті поля, в яких вимагається інформація, що не стосується ваших професійних здібностей.

3. Перевірте дійсність роботодавця, кадрового агентства чи будь-якого посередника за допомогою іншого джерела інформації: друзі, знайомі, сусіди тощо або через телефонну книгу. По можливості, зв'яжіться з роботодавцем напряму. Найкращий спосіб перевірити дійсність компанії – це відвідати офіс у робочий час.

4. Якщо кадрове агентство, посередник або роботодавець вимагає перевірки вашої біографії, погоджуйтеся на це тільки після зустрічі в робочий час в офісі вашого можливого роботодавця.

5. Остерігайтесь всіх, хто вимагає будь-які передоплати, аванси в обмін на пошук роботи чи на сприяння в працевлаштуванні. Ніколи не платіть за "ексклюзивну" інформацію про роботу або за саму роботу. Адже робота – це місце, де платити повинні вам, але не ви.

6. При оплаті послуг із працевлаштування, які надає вам кадрове агентство, не надавайте інформацію про кредитну картку або банк, який вас обслуговує. Проводьте грошові операції тільки особисто. Кадрові агентства, які заслуговують довіри, як правило приймають плату за свої послуги через банк.

7. Ретельно вивчайте контактну інформацію в оголошеннях з запрошенням на роботу або пропозиції, що надходять на вашу електронну поштову скриньку. Остерігайтесь повідомлень з орфографічними помилками, повідомлень, які не містять назви компанії, а також якщо поштовий індекс в адресі компанії вказує на один регіон, а код телефонного номера – на зовсім інший.

Поштова скринька Пошто́ва скри́нька - скринька із засобами для запобігання несанкціонованому доступу, яка встановлюється у відведених місцях і призначена для збирання від відправників простих листів і поштових карток;

Креди́тна ка́ртка - іменний платіжно-розрахунковий документ, який видають банки або торговельні фірми своїм клієнтам для оплати необхідних для них товарів і послуг, придбаних у кредит. На відміну від дебетової картки кредитна картка може бути не пов'язана з реальним банківським рахунком.

Телефо́нний но́мер (також номер телефону; англ. phone number) - це послідовність цифр, що були присвоєні абоненту телефонної мережі, набравши котрі на телефоні, можна йому подзвонити (зателефонувати). Абонентський номер виділяється при укладенні договору про надання послуг телефонного зв'язку.

Пошто́вий і́ндекс - набір символів, що додається до поштової адреси для полегшення сортування та пристави пошти. Уперше поштові індекси застосовано 1932 року в Україні, що тоді була у складі СРСР. 1962 року нову систему поштової індексації впроваджено в Західній Німеччині, пізніше її застосовано й в інших країнах світу.

8. Перевіряючи джерела вакансій, вводьте адреси сайтів в адресний рядок браузера, а не використовуйте прямих посилань. Прямі посилання, які можуть до вас надсилати електронною поштою, нерідко ведуть на фіктивні копії сайтів компаній-роботодавців.

9. Створіть окрему електронну поштову скриньку в Інтернеті для листування, пов'язаного з пошуком роботи.

10. Не проявляйте інтересу до тих оголошень, які не містять назви компанії, конкретної інформації про напрямки її діяльності. Також оминайте увагою оголошення, написані з граматичними помилками.

11. Довіряйте інтуїції і будьте особливо обережні при встановленні ділових контактів з компаніями інших країн. Якщо вакансія занадто багатообіцяюча або щось ще здається вам підозрілим, – це, швидше за все, шахрайство.

Ви шукаєте роботу? Скільки часу Ви готові на це витратити? Два місяці? Три? Півроку? А вони у Вас є? Ми хочемо надати Вам декілька правил з пошуку роботи. Сподіваємося, що вони допоможуть вам досягти бажаного результату.

Отже, перше – впевненість! Ви повинні стовідсотково знати, що знайдете роботу вашої мрії в терміни, які ви для себе встановили! Ніяких сумнівів. Ніяких занепадницьких настроїв і думок – женіть їх геть. Головне – настрій переможця. І, як це не смішно звучить, все вийде.

Друге. Візьміть чистий аркуш паперу і випишіть на нього по пунктах, що Ви чекаєте від своєї нової роботи: розмір заробітної плати, виплачується вона офіційно чи ні, страховка, колектив, західна або вірменська компанія – все, що прийде Вам в голову.

Заробітна плата Заробі́тна пла́та, скорочено зарплата (також заробітна платня, зарплатня) - винагорода, обчислена, зазвичай, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Коли точно знаєш чого хочеш, домогтися цього значно легше.

Третє. У американських комівояжерів є «правило десяти». У вашому випадку воно звучить так: з десяти висланих по факсу або електронною поштою резюме – один дзвінок. З десяти дзвінків – одне запрошення на співбесіду. З десяти співбесід буде одне повторне. Тому необхідно розсилати на день як можна більше резюме, робити десятки дзвінків і ходити приблизно на три співбесіди. Навіть якщо фірма, що запросила на співбесіду, явно не на Вашій ідеалу, все таки сходіть на зустріч, щоб не картати себе потім за втрачений шанс і зайвий раз потренуватися в спілкуванні з менеджером по персоналу або рекрутером.

Четверте. Кожна минула співбесіда обов’язково має піддаватися аналізу: що зроблено правильно, а що ні. Це необхідно для виявлення помилок, які не варто повторювати надалі.

П’яте. Заведіть щоденник формату А5, він дуже добре допомагає планувати свій день. Пам’ятайте, пошук роботи – це теж робота. А робочий день триває з 9.00 до 18.00! Ваше завдання зробити його якомога більш насиченим. До того ж можна вклеювати в цей щоденник всі вирізки з газет вакансій, для того щоб відразу згадати, з якої фірми дзвонять і що за вакансію і умови пропонують.

Шосте. Співбесіди діляться на попередню – звичайно з менеджером з кадрів або рекрутером агентства, першу – з безпосереднім начальником, і другу – з комерційним, або генеральним директором.

Генеральний директор (ГД) - термін для деяких корпоративних службовців в бізнес операціях. Крім того може бути офіційною назвою деяких керівників підприємств, найчастіше в закладах громадського харчування.

Потім залишається лише чекати на дзвінок із запрошенням на роботу. Отже, якщо Ви хочете знайти роботу за місяць, перші два тижні – це перші співбесіди. Другий тиждень – це перші та повторні співбесіди, четверта – тільки повторні.

Сьоме. Не погоджуйтеся на варіанти, які Вас не влаштовують з якихось позицій. Прислухайтеся до своєї інтуїції. Якщо Вас запрошують працювати в компанію, в якій місяць тому змінився весь відділ, а Вам обіцяють нечувані гроші, це має принаймні насторожити! Обов’язково уточніть, як утворилася вакансія, яку Вам пропонують. Це може бути звільнення працівника, його переклад на іншу посаду, розширення відділу або щось ще.

Типові помилки у пошуку роботи


Психологи стверджують, що для підтримки власного інтересу до життя і зміни вражень необхідно приблизно раз на п’ять років змінювати роботу. Але навіть ті, хто цьому правилу не слід, все одно хоча б кілька разів у житті стикається з проблемою пошуку нової роботи.типові помилки у пошуку роботи

Але, як з’ясовується, навіть ті, хто робить це не в перший раз, допускають безліч помилок. Чи можна їх уникнути? Звичайно ж, найбільш компетентні в цьому питанні ті, чия професійна діяльність безпосередньо пов’язана з рекрутинговим бізнесом.

Професі́йна дія́льність - діяльність людини за ознаками певної сукупності професійних завдань та обов'язків (робіт), які виконує фахівець. Функції професійної діяльності полягають у тому, щоб матеріально забезпечити робітника, який працює.

На цей раз ви дізнаєтеся відразу два думка про основні помилки, які найбільш часто здійснюють люди, які шукають роботу. Незважаючи на те, що обидва вони належать американським фахівцям, всі ці поради цілком актуальні і для Вірменії, особливо для тих, хто хоче знайти роботи в представництвах крупних західних компаній або просто в солідних фірмах.

Перше з них недавно опублікувала американська Національна асоціація консультантів в області зайнятості (National Employment Counseling Association). Ось як, на думку її фахівців, виглядають 10 основних помилок охочих знайти роботу:

1. Погане резюме. Цей лист паперу дозволяє зробити перше враження. Якщо резюме погане, то велика вірогідність, що воно буде викинуто в сміття, і на цьому завершиться ваша спроба отримати роботу в даній організації.

2. Пошук роботи за допомогою газетних оголошень. Це дуже малоефективний спосіб. У реальності, до газетних сторінок доходить інформація не більш, ніж про 10% вакансій. Крім того, багато оголошень про роботу є “пустушками”. Їх публікують як рекламу (якщо фірма набирає персонал, значить, її справи йдуть в гору), використовують для збору комерційної інформації (наприклад, таким чином можна отримати відомості про рівні заробітку співробітників компаній-конкурентів) і т.д.

3. Після відправки свого резюме в ту чи іншу фірму, Ви розраховуєте, що Вам обов’язково зателефонують або надішлють лист. Проте на ділі це відбувається украй рідко. Найбільш ввічливі компанії можуть прислати лист, в якому буде повідомлено, що вони захоплені вашими даними, але вибрали іншого претендента на місце. Кращий спосіб – постійні дзвінки в кадрову службу з нагадуваннями про ваше існування. Приблизно 60% позитивних відповідей отримують в результаті подібних дзвінків.4. Пошук роботи виключно за допомогою знайомих. Це дуже небезпечний шлях. Ваші знайомі ніколи не займатимуться вашими справами так активно, як ви на це розраховуєте. Безумовно, іноді вони здатні допомогти вам. Але розраховувати тільки на їх зусилля безрозсудно.

5. Після інтерв’ю Ви не цікавитеся – з ким вам варто зв’язуватися згодом. Це дуже серйозний прорахунок. Вас не повинні задовольняти відповіді типу “спасибі, ми Вам обов’язково передзвонимо”. Дізнайтеся, кому Ви самі можете подзвонити, щоб з’ясувати перспективи отримання роботи.


Скачати 63.68 Kb.

  • Обовязкові правила безпеки при пошуку роботи
  • Кожн а мину ла співбесід а обов’язково має піддаватися аналізу
  • Пошук роботи за допомогою газетних оголошень
  • Ви розраховуєте, що Вам обов’язково зателефонують або надішлють лист.
  • Пошук роботи виключно за допомогою знайомих
  • Після інтерв’ю Ви не цікавитеся – з ким вам варто зв’язуватися згодом