Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПраво на компенсацію

Скачати 58.28 Kb.

Право на компенсацію
Скачати 58.28 Kb.
Дата конвертації25.04.2017
Розмір58.28 Kb.

ПРАВО НА КОМПЕНСАЦІЮ

Трудовим законодавством передбачено право на відпустку, яке реалізується у вигляді надання працівникові часу для відпочинку ( як у випадку з щорічним відпусткою ) або звільнення його від роботи для будь-якої мети ( як у випадку з навчальною, творчою або соціальною відпусткою ).

Проте в деяких випадках і при дотриманні певних умов відпустка може бути замінена грошовою компенсацією (ст. 83 КЗпП , ст. 24 Закону України " Про відпустки").

Зако́н (англ. law, англ. act, нім. Gesetz n) - нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що регулює найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил, прийнятий в особливому порядку (законодавчим), або безпосередньо народом.
Так, грошова компенсація може бути виплачена за :невикористану щорічну основну відпустку і щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, за особливий характер праці;
Охорóна прáці (рос. охрана труда; англ. labour protection; нім. Arbeitsschutz m) - це: система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини в процесі трудової діяльності; діюча на підставі відповідних законодавчих та інших нормативних актів система соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, що забезпечують збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки, який необхідний організації чи підприємству, хто працює в будівництві.
невикористану додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.*

* Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей , включає в себе:  • відпустка матері двох і більше дітей віком до 15 років;

  • відпустка матері дитини -інваліда;

  • відпустка матері , яка усиновила дитину ;

  • відпустка одинокій матері або батьку , яка (ий) виховує дитину без батька ( матері) , у тому числі при тривалому перебуванні матері в лікарні ;

  • відпустка особі, яка взяла дитину під опіку.

Інші види відпусток (наприклад, соціальні відпустки або додаткова відпустка чорнобильцям) компенсації не підлягають. Заборонена також виплата грошової компенсації замість надання відпустки особам віком до 18 років.

Порядок виплати компенсації

Грошова компенсація за невикористану відпустку виплачується:

- при звільненні працівника ;

- у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство ;

- за бажанням працівника;

- у разі смерті працівника .Який порядок отримання працівником компенсації за невикористану відпустку в разі звільнення?

Згідно ст. 24 Закону України "Про відпустки" у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.

У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково- педагогічних працівників, фахівців навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менше 10 місяців, грошова компенсація виплачується за невикористані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.

Закон України - нормативно-правовий акт, який приймається Верховною Радою України більшістю голосів (для законів, що стосуються внесення змін до конституції, - конституційною більшістю голосів).
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.

У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівникКому виплачується компенсація за невикористану відпустку у разі смерті працівника?

Згідно ст. 24 Закону України "Про відпустки" у разі смерті працівника грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, виплачується спадкоємцямЧи можуть за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінити грошовою компенсацією?

Згідно ст. 24 Закону України "Про відпустки" за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше 24 календарних днів.Начальник Воловецького районного

управління юстиції Е.В. Пижик


Скачати 58.28 Kb.

  • Закону України
  • Порядок виплати компенсації
  • Який порядок отримання працівником компенсації за невикористану відпустку в разі звільнення
  • Кому виплачується компенсація за невикористану відпустку у разі смерті працівника
  • Чи можуть за бажанням працівника ч астина щорічної відпустки замінити грошовою компенсацією