Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПрийнято вважати, що саме у стародавньому Китаї було винайдено перший компас, який називався «синань»

Прийнято вважати, що саме у стародавньому Китаї було винайдено перший компас, який називався «синань»
Дата конвертації09.04.2017
Розмір10.8 Kb.

Компас

Прийнято вважати, що саме у стародавньому Китаї було винайдено перший компас, який називався «синань» (в перекладі – той, що відає півднем).

 http://www.compas.ucoz.com/_bl/0/33553582.gif

  Компас мав вигляд ложки, зробленої з магнетиту. Опуклою частиною ложка  встановлювалася на ретельно відполіровану мідну або дерев’яну пластину, так, що держак не торкався пластини, а вільно висів над нею, а сама ложка могла вільно обертатися. На пластині були нанесені позначення країн світу у вигляді зодіакальних знаків.

Магнети́т або магні́тний залізня́к - мінерал заліза класу оксидів та гідрооксидів.
Пере́клад - відтворення оригіналу засобами іншої мови із збереженням єдності змісту і форми. Ця єдність досягається цілісним відтворенням ідейного змісту оригіналу в характерній для нього стилістичній своєрідності на іншій мовній основі.
Китай - одна з найстаріших цивілізацій у світі, безперервна історична традиція якої налічує майже 5000 років.
Країна Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.
Якщо штовхнути ложку, вона починала обертатися, а її держак, після того, як вона заспокоїлася, показував точно на південь.


Форма компаса у вигляді ковшика або ложки була вибрана не випадково. На думку стародавніх китайців вона нагадувала сузір’я Великої Ведмедиці, яке вони називали Небесним ковшем.
  Попри все, прилад мав ряд недоліків. Насамперед, він не був досить точним, тому що між ложкою і поверхнею пластини все ж  було сильне тертя. Крім того, магнетит, з якого виготовлявся прилад, погано оброблявся і був ламким.
  Згодом китайські вчені вдосконалили прилад. Стали використовувати намагнічену голку. В китайців компас запозичили араби, в арабів – італійці. Потім стали використовувати португальські та іспанські моряки.
Іспанці - народ, що мешкає на Піренейському півострові. Іспанці є нащадками кельтоіберійців, вестготів, римлян і маврів. Розмовляють іспанською мовою. Чисельність іспанців у світі становить приблизно 135 мільйонів осіб.
Португальці Португа́льці (самоназва - os portugueses «уш портуґезиш») - народ на крайньому півдні Західної Європи, основне населення держави Португалія.

  Компас зробив переворот в мореплаванні. Він був першим навігаційним приладом, що дозволив прокладати курс у відкритому морі.
Навіга́ція (від {лат. navigare - керувати кораблем та санскр. navgathi - майстерність керманича). Галузь знань про керування транспортним засобом для спрямування його до цілі. Використовується на воді, на землі, в повітрі, а також останній час і в космосі.
Озброївшись компасом, іспанські та португальські моряки в кінці XV століття наважилися на далекі плавання.
територія володінь
Вони залишили морські береги (до яких мореплавання було прив'язане протягом декількох тисячоліть) і пустилися в плавання через океан.
Каталог: download -> doc -> geo prylady
geo prylady -> Планшет топографічний інструмент для ручного креслення плану місцевості. Є електронні (графічні) планшети для креслення плану місцевості в автоматичному режимі. Використовується в картографії. Курвіметр
geo prylady -> Напрями сторін горизонту можна визначити
doc -> Щодо зменшення негативних факторів для здоров’я дітей та підлітків під час роботи на комп’ютері та використання мобільних телефонів
doc -> е заняття (орієнтовно година, лекція-демонстрація)