Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПринципи функціонування електронної пошти

Скачати 17.53 Kb.

Принципи функціонування електронної пошти
Скачати 17.53 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір17.53 Kb.
ТипПовідомлення

Тема: Принципи функціонування електронної пошти

План вивчення теми

1.

Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

E-mail.

2. Програми для роботи з електронною поштою.

3. Протоколи електронної пошти.1. E-mail

E-mail (Electronic mail) — електронна пошта — електронний аналог звичайної пошти. З її допомогою ви можете:

 • надсилати повідомлення (листи);

 • отримувати листи на власну електронну скриньку;

 • відповідати на листи автоматично, використовуючи їхні адреси;

 • розсилати копії листа відразу декільком адресатам;

 • переправляти отриманий лист за іншою адресою;

 • використовувати замість адреси (числових або доменних імен) логічні імена;

 • створювати кілька підрозділів поштової скриньки для різного роду кореспонденції;

 • включати в листи файли (текстові документи, графічні зображення, музичні файли тощо).

Для того щоб мати можливість обмінюватися листами через електронну пошту, користувач повинен мати доступ до Інтернету та зареєстровану поштову скриньку на одному з поштових серверів.

Електронна поштова скринька — це область пам’яті на одному з мережних комп’ютерів поштового сервера.

Пошто́ва скри́нька - скринька із засобами для запобігання несанкціонованому доступу, яка встановлюється у відведених місцях і призначена для збирання від відправників простих листів і поштових карток;

Поштовий сервер, сервер електронної пошти - в системі пересилки електронної пошти так зазвичай називають агент пересилання повідомлень (англ. mail transfer agent, MTA). Це комп'ютерна програма, яка передає повідомлення від одного комп'ютера до іншого.

Доступ до цієї області здійснюється за адресою, що надається абонентові, і паролем, який абонент вигадує сам. Пароль відомий тільки абонентові й мережному комп’ютеру. Одержавши адресу своєї поштової скриньки, користувач може повідомити її друзям, знайомим. Кожен абонент електронної пошти може послати лист будь-якому іншому абоненту, вказавши в посланні його поштову адресу. Але зробити це можна, тільки повідомивши комп’ютерній мережі свою поштову адресу і пароль (як доказ того, що це дійсно власник скриньки).

Адреса електронної пошти, ім’я поштового сервера

Повідомлення електронної пошти знаходить свого адресата за допомогою поштової адреси (E-mail). Ця адреса складається з двох частин, розділених значком @ («собачка», «ет»). Ліва частина адреси — це локальне ім’я користувача (логін), а права частина — ім’я домену.

Наприклад, адресу horoshiv@rambler.ru можна прочитати буквально: скринька horoshiv у домені rambler.ru.

2. Програми для роботи з електронною поштою

Щоб користувач міг надсилати й одержувати електронні повідомлення, на його комп’ютері слід встановити програмне забезпечення клієнта електронної пошти.

Поштова адреса Поштова адреса - місцезнаходження житла людини або установи (підприємства) відносно країни, регіону (області), району, міста (села, селища), вулиці (провулку). До поштової адреси включено поштовий індекс, номер будівлі, корпусу та номер приміщення у будівлі (квартири, офісу тощо).

Програмне забезпечення Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.

Існують різні поштові програми, які мають різні можливості й призначені для роботи в різних ОС. Широко застосовуються поштові програми The Bat!, Mozila ThunderBird, Microsoft Exchange, Outlook Express, Microsoft Outlook, Internet Mail, Eudora, Exchange Mail тощо.

Microsoft Outlook - застосунок-органайзер (Personal Information Manager) з функціями поштового клієнта і групової роботи від компанії Майкрософт, що входить в пакет офісних програм Microsoft Office.

Outlook Express - програма для роботи з електронною поштою і групами новин від компанії Microsoft. Outlook Express поставляється у складі операційних систем Windows починаючи з Windows 95 OSR 2.5, Windows NT, а також разом з браузером Internet Explorer починаючи з версії 4.0.

Часто ці програми включаються до складу ОС.

Проте слід зауважити, що на сучасному етапі роботи з електронними листами не завжди виникає необхідність встановлювати спеціальну програму. Часто можна працювати в прямому режимі, під час підключення до Інтернету та роботи в WWW. На сайтах поштових серверів існують спеціальні сторінки, що мають інтерфейс поштової програми.

3. Протоколи електронної пошти

Для надсилання й одержання електронних повідомлень Інтернетом використовуються певні протоколи. • SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) — простий протокол передачі пошти, призначений для відправлення повідомлень. Відправлені користувачем повідомлення надходять на SMTP-сервер провайдера, який обробляє вихідну пошту.

 • POP3 (Post Office Protocol) — протокол поштової служби, призначений для вхідних повідомлень. Згідно з цим протоколом поштові сервери одержують і зберігають електронні повідомлення у поштових скриньках.

 • ІМАР (Internet Message Access Protocol) — протокол Інтернету для доступу до повідомлень — служить для обробки вхідних повідомлень, що мають текстовий і HTML-формат. Підтримка HTML розширює можливості електронної пошти, забезпечуючи обробку мультимедійної інформації. Провайдер послуг Інтернету для роботи з електронною поштою має, як правило, два сервери — SMTP і POP3.

  Постачальник послуг Інтернету (англ. Internet Service Provider, ISP), також провайдер послуг Інтернету, надавач послуг Інтернету, Інтернет-провайдер (від англ. to provide - забезпечувати, надавати доступ) - організація, яка надає послуги доступу та передачі (інформації) певними інформаційними каналами.

  Сервер SMTP відповідає за відправлення повідомлень, а сервер POP3 — за їх прийняття.

Дайте письмову відповідь на запитання у зошитах!!!

Контрольні питання

 1. Для чого служить електронна пошта?

 2. Який принцип функціонування електронної пошти?

 3. Який вигляд і склад має електронна адреса?

 4. Назвіть програми для роботи з електронною поштою.

 5. Перерахуйте протоколи електронної пошти та їх призначення?

 6. У чому переваги електронної пошти?

Література


 1. Опрацювати матеріал на ст. 186-193. (Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько).Скачати 17.53 Kb.

 • 1. E-mail E-mail (Electronic mail)
 • Електронна поштова скринька
 • Адреса електронної пошти, ім’я поштового сервера
 • 2. Програми для роботи з електронною поштою
 • Outlook Express , Microsoft Outlook
 • 3. Протоколи електронної пошти
 • Провайдер послуг Інтернету
 • Контрольні питання