Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПринципи укладання електронного ідеографічного словника-тезаурусу аксіологічно-маркованих складних слів англійської мови

Скачати 22.7 Kb.

Принципи укладання електронного ідеографічного словника-тезаурусу аксіологічно-маркованих складних слів англійської мови
Скачати 22.7 Kb.
Дата конвертації 08.05.2017
Розмір 22.7 Kb.
Англі́йська мо́ва (English, the English language) - мова, що належить до германської групи індоєвропейської сім'ї мов. Одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування.

СЛАЙД 9. Визначено словникові параметри для електронного лексикографування однієї з продуктивних моделей творення аксіологічно-маркованих складних слів англійської мови.

СЛАЙД 11. Методичний алгоритм укладання електронного ідеографічного словника-тезаурусу аксіологічно-маркованих складних слів англійської мови починаємо з добору слів – в дослідженні використовуємо одну з моделей їхнього творення: P I n. На другому етапі заповнюємо зміст електронного ресурсу даними за допомогою контекстного меню.

Також це мова, яку знають найбільше людей як другу (нерідну) : (від 250 млн до 350 млн людей).
Англійська належить до тих мов, що має найширший словниковий запас: (близько 250 тис. різних слів; Оксфордський словник англійської мови нараховує близько 600 тис. слів, а Словник Вебстера - 475 тис., але серед них велика частка архаїчних слів та величезний об'єм технічних термінів).
На третьому етапі створення електронного словника-тезаурусу переходимо до редагування та форматування тексту, для цього в меню «Формат» обираємо потрібну команду. На четвертому етапі здійснюємо розробку та створення гіперпосилань для швидкого переходу від однієї частини електронного словника, наприклад, від змісту словника-тезаурусу до моделі аксіологічно-маркованих складних слів та їхніх підрозділів, та навпаки (рис.1.3), для цього потрібно: (тут будет рисунок)

На п'ятому етапі здійснюється компіляція файлу. Щоб зробити ресурс захищеним від внесення змін, треба виконати компіляцію проекту. При цьому треба враховувати, що навіть після компіляції ресурс не можна вважати захищеним на 100 %; внести зміни можливо, але на внесення навіть найменшої зміни потрібно докласти чимало зусиль.

На останньому етапі обирається формат файлу HTML та EXE, в який буде збережено готовий електронний словник.

Формат файлу (або тип файлу) в інформатиці - це усталений стандарт запису інформації у файлі даного типу. Спосіб кодування інформації або даних залежить від застосованої комп'ютерної програми. Часто формат файлу визначається його розширенням.
Перспективами дослідження є подальше вивчення аксіологічної семантики складних одиниць та поглиблене укладання словника-тезаурусу аксіологічно-маркованих складних слів англійської мови.

SunRav BookOffice – пакет програм для створення і переглядання електронних книг, підручників та словників.

Англійською друкують найбільше.
За допомогою пакету можна створювати документацію у вигляді EXE файлів, CHM, HTML, PDF форматах, а також в будь-яких інших (використовуючи шаблони). У словниках можна використовувати всю потужність сучасних мультимедійних форматів: аудіо і відео файли, зображення (PNG, JPEG, GIF (включаючи анімовані), Flash тощо). Програма для створення і редагування (SunRav BookEditor) обладнана вбудованою системоюперевірки орфографії (ніякі додаткові бібліотеки/програми не потрібні).
Вбудо́вана, вбудо́вувана систе́ма (англ. embedded system) - спеціалізована комп'ютерна система або обчислювальний пристрій, призначений для виконання обмеженої кількості функцій, часто, з обмеженнями реального часу.
Могутня система посилань дозволяє створювати посилання з будь-якого місця на розділи поточного словника, на інші словники, на тести (використовується програма tTester), на Інтернет сторінки або на будь-які інші документи. Глибина посилань не обмежена. Можливе відкриття посилань в спливаючих вікнах, зовнішній вигляд яких можна набудувати. Програма для переглядання SunRav BookReader може проводити індексний і повнотекстовий пошук, автоматично перегортувати сторінки, читати текстові, HTML, RTF і MS Office документи та змінювати зовнішній вигляд тезаурусів.


СЛАЙД 2. Вашій увазі пропонуються результати магістерської роботи “Принципи укладання електронного ідеографічного словника-тезаурусу аксіологічно-маркованих складних слів англійської мови”

СЛАЙД 3. Сучасна теоретична і прикладна лінгвографія (Анатолій Баранов, Наталія Бардіна та інші) демонструє тенденцію до вивчення мистецтва словникарства, яке наразі пов’язується з укладанням широкого спектру електронних словників, що відображають загальний процес автоматизації інтелектуальної діяльності людини, маючи на меті створення та поширення різноманітної інформації.

СЛАЙД 5. Фактичний Матеріал для укладання словника магістерської роботи становлять аксіологічно-марковані складні слова англійської мови, серед яких – композити та складнопохідні одиниці, утворені за моделлю P I n.

Електрóнний словн́ик - комп'ютерна база даних, що містить особливим чином закодовані словникові статті, що дають змогу здійснювати швидкий пошук потрібних слів, часто з урахуванням морфологічних форм і з можливістю пошуку словосполучень (прикладів вживання), а також з можливістю зміни напряму перекладу (наприклад, українсько-російський або російсько-український).


Скачати 22.7 Kb.

2021