Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка«Принтери. Їх типи.»

Скачати 73.95 Kb.

«Принтери. Їх типи.»
Скачати 73.95 Kb.
Дата конвертації13.06.2017
Розмір73.95 Kb.
ТипУрок

Тема уроку: «Принтери. Їх типи.»

Мета:

Навчальна: повторити і узагальнити знання учнів з теми «Периферійні пристрої»;

Виховна мета: Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу; виховувати кмітливість, винахідливість; сприяти розширенню світогляду; виховувати культуру користувача ПК, інтерес до предмета.

Розвиваюча мета: розвивати знання та вміння учнів при вивченні комп’ютерної техніки;

розвивати пізнавальну активність, вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки; уміння працювати в групі;Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: мультимедійна система, комп’ютер.

Дидактичне забезпечення: опитувальні картки, опорний конспект, презентація, роздатковий матеріал.

Структура уроку:
І. Організаційна частина


Привітання. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

На попередніх уроках ми з вами вивчили призначення та принципи роботи периферійних пристроїв, а також познайомилися з основними пристроями комп’ютера. Пригадайте:  1. Які периферійні пристрої комп’ютерів ви знаєте?

  2. Що таке монітор?

  3. Які є типи моніторів?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Після закінчення навчального закладу вам доведеться влаштовуватись на роботу, працювати з документами, оформляти звіти та роздруковувати їх.

Перифері́йний при́стрій - частина технічного забезпечення, конструктивно відокремлена від головного блоку обчислювальної системи.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Назвіть будь-ласка пристрій, який призначений для перенесення електронної інформації на папір? (відповіді учнів)

Отже, тема нашого уроку, як ви уже здогадалися, «Принтери. Їх типи.»

IV. Вивчення нового матеріалу.

Принтер – периферійний друкувальний пристрій, що підключається до комп'ютера і має змогу друкувати текстову та іншу графічну інформацію на папері.

За технологією друку принтери поділяють на матричні, струменеві, лазерні й сублімаційні, а за колірністью друку — на кольорові й монохромні.Матричні принтери - це принтери, що мають багатоелементні головки, які здійснюють друк символів за рахунок ударів голок в різноманітній їх комбінації. Кожна голка, що приводиться в рух, ударяє своїм кінцем по фарбуючій стрічці і залишає точковий відбиток на носії інформації.
Носі́й інформа́ції (англ. data medium) - матеріальний об'єкт природного або штучного походження, який здатен містити, зберігати і передавати інформацію.
Висока якість друку на таких пристроях досягається за рахунок високої щільності відбитків (застосуванням головок з числом голок не менш 9 - 12) та використання фарбуючої стрічки разового використання c:\documents and settings\людмила\мои документы\мои рисунки\принтери\принтери на урок\imagescak3lzd2.jpg

Папір втягується за допомогою вала; між папером і головкою принтера розміщується фарбувальна стрічка. При ударі голки по цій стрічці на папері залишається зафарбований слід. Голки, розташовані в середині головки, приводяться в дію електромагнітами. Головка переміщується по горизонтальних напрямним з допомогою крокового двигуна. c:\documents and settings\людмила\мои документы\мои рисунки\принтери\принтери на урок\untitled.bmpПереваги

Здатністю роботи з будь-яким папером,

низька вартість друку

можливістю одночасного друку декількох копій.Недоліки

Шумно працює.

Якість набагато гірше, за струменевий принтер.

Струменевий принтер - один із різновидів принтерів. Принтер має низьку швидкість порівняно з лазерним аналогом, проте відрізняється високою якістю нанесення чорнила на папір.

Струменеві принтери - безударні пристрої, тому вони працюють безшумно. Зображення формується в них за допомогою друкувальної головки, що містить дуже багато капілярів - сопел ( від 50 до 200 ), крізь які до паперу подається чорнило. Так само, як у матричному принтері, друкувальна головка рухається по горизонталі, а аркуш паперу переміщається вертикально. Можна сказати, що роль "голок" у струменевому принтері виконують сопла. Однак якість отримуваного відбитка в струменевому принтері значно вища, ніж у матричному. Це пов'язано з тим, що діаметр кожного сопла суттєво менший від діаметра голки (сопло тонше від людської волосини), а кількість сопел більша за кількість голок. c:\documents and settings\людмила\мои документы\мои рисунки\принтери\принтери на урок\untitled7.bmpc:\documents and settings\людмила\мои документы\мои рисунки\принтери\принтери на урок\untitled5.bmp

Фірми-виробники реалізують різноманітні способи нанесення чорнил на папір: п’єзоелектричний метод, метод газових бульбашок.Переваги струменевого принтера

На відміну від голкових принтерів, що є ударно-механічними, струменеві принтери працюють тихо.

Не дивлячись на характерну для струменевих принтерів низьку швидкість друку, найшвидший настільний струменевий пристрій із представлених на світовому ринку (станом на початок 2014 року) - НР Officejet Pro X576dw (раніше Lomond EvoJet Office) - може друкувати до 70 сторінок формату А4 за хвилину. Це стає можливим завдяки друкувальній голівці шириною на весь лист. Під час друку вона залишається нерухомою, а папір просто проходить під нею.
Лише двигун, що керує головкою принтера, створює незначне гудіння. Рівень шуму складає близько 40 дБ, що на 15 дБ менше, ніж у матричних принтерів.
Матричний принтер (англ. dot matrix printer) - комп'ютерний принтер, що створює зображення на папері з окремих маленьких точок ударним способом друкуючою головкою, що має набір голок, які приводяться в дію електромагнітами.

Вирішальна перевага струменевого принтера, у порівнянні з матричним полягає в зображені шрифту.

Напрям художнього цифрового друку, що виник у 80-х роках ХХ століття в США, зародився завдяки появі на ринку перших високоякісних струменевих принтерів.
Для моделей з великою кількістю сопел характерне досягнення якості лазерного принтера.
Лазерний принтер (англ. laser printer) - один з видів принтерів, що дозволяє швидко виготовляти високоякісні відбитки тексту і графіки на звичайному папері. Подібно до фотокопіювальних апаратів лазерні принтери використовують у процесі ксерографічного друку, однак відмінність полягає у тому, що формування зображення відбувається шляхом безпосередньої експозиції (освітлення) лазерним променем фоточутливих елементів принтера.
Велике значення мають якість і товщина паперу. Для отримання високоякісного зображення рекомендується використання спеціального паперу, який характеризується швидкою поглинальною здатністю по відношенню до чорнил.

Недоліки струменевого принтера

Отримавши готовий відбиток на струменевому принтері, необхідно пам'ятати, що він може постраждати від контакту з водою.

Основним недоліком струменевого принтера є відносно велика загроза засихання чорнила всередині сопла. В цьому випадку необхідно замінити друкувальну головку.

Струменевий принтер не може використовувати папір у рулоні. Робота з таким папером можлива тільки для голкових принтерів. Декілька копій на струменевому принтері можна отримати тільки з допомогою багаторазового друку.Лазерний принтер - один з видів принтерів, що дозволяє швидко виготовляти високоякісні відбитки тексту і графіки на звичайному папері. Подібно до фотокопіювальних апаратів лазерні принтери використовують у процесі ксерографічний друк, однак відмінність полягає у тому, що формування зображення відбувається шляхом освітлення лазерним променем фоточутливих елементів принтера.images13

Будова лазерного принтера:350px-laser_printer

1. Фотобарабан


2. Зарядний валик
3. Промінь лазера
4. Обертове дзеркало
5. Розподільна лінза
6. Катридж з тонером
7. Магнітний вал
8. Папір
9. Ракель
10. Бункер з відпрацьованим тонером

11. Пічка


Переваги лазерних принтерів 

Лазерні промені ще більш точні і по причині компактного фокусування дозволяють досягати високої роздільної здатністі.

Лазерні принтери економічніші, ніж струменеві, просто внаслідок того, що картриджів з тонером вистачає не на одну тисячу сторінок, а ось чорнильні картриджі закінчуються швидше, і їх доводиться частіше заправляти або міняти.

Кольорові лазерні принтери забезпечують високу швидкість друку, дають якісні кольорові і чорно-білі відбитки, а також привабливу вартість роздруківки сторінки з урахуванням витратних матеріалів.

Лазерні роздруківки більш стійкі, чіткість відбитків не порушується в умовах підвищеної вологості.
Недоліки лазерних принтерів

При роботі лазерного принтера виділяється озон.

Наявність у конструкції елементів з високим енергоспоживанням призводить до того, що максимальна споживана потужність лазерного принтера досить висока, що робить неможливим підключення його до побутових джерел безперебійного живлення середньої і малої потужності.

Джерело́ безперебі́йного жи́влення (ДБЖ) (англ. UPS-Uninterruptible Power Supply) - автоматичний пристрій, що дозволяє підключеному обладнанню деякий (як правило - нетривалий) час працювати від акумуляторів ДБЖ, при зникненні електричного струму або при відхиленні його параметрів від допустимих норм.

Лазерні принтери дорожчі за струменеві у середньому утричі, а вартість комплекту картриджів для лазерного принтера набагато дорожче, ніж комплект для струминного.


V. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

А зараз ми перевіримо, як ви засвоїли даний матеріал.Який принцип друку у матричних принтерів ?

Очікувана відповідь

Це ударні друкувальні пристрої, у яких є друкуюча головка з висувними голочками. Між головкою та папером розташована фарбувальна стрічка. Коли принтер працює, у головці висуваються потрібні голки. Вони ударяють по паперу через фарбувальну стрічку, і на ньому лишається слід або відбиток. Чим більше голок у друкувальній головці, тим вища якість зображення.


Як формується зображення у струменевого принтера ?

Очікувана відповідь

Зображення формується в них за допомогою друкувальної головки, що містить дуже багато капілярів – сопел, крізь які до паперу подається чорнило. Так само, як у матричному принтері, друкувальна головка рухається по горизонталі, а аркуш переміщується вертикально. Роль голок у принтері виконують сопла.


Яким є принцип роботи у лазерних принтерів ?

Очікувана відповідь

Принцип створення зображення у лазерних принтерах такий: промінь лазера, керований комп’ютером, електризує поверхню барабана, що є у лазерного принтера. До заряджених ділянок барабана прилипають частинки сухого фарбувального порошку – тонера. Коли через принтер пропускається аркуш паперу, частинки тонера переносяться на нього з барабана. Результатом є якісний відбиток.Які види принтерів ви запам’ятали з пройденого матеріалу ?

Відповіді учнів
VI. Підсумок уроку.

Виставлення оцінок

VII. Домашнє завдання.

Вивчити матеріал конспекту

Скачати 73.95 Kb.

  • Структура уроку