Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПро Всеукраїнську акцію «Хвиля безпечного Інтернету 2016»

Про Всеукраїнську акцію «Хвиля безпечного Інтернету 2016»
Дата конвертації16.06.2017
Розмір53.2 Kb.МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Державна наукова установа

«ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ»
вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м.
Митрополи́т Васи́ль (в миру: Васи́ль Костянти́нович Липкі́вський; 7 (19) березня 1864(18640319), с. Попудня, нині Монастирищенського району Черкаської області - 27 листопада 1937, Київ) - український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію українського православ'я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви. У 1919–1927 рр. - останній настоятель та доглядач Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського - «апостол українського релігійно-національного відродження».
Київ, 03035, тел./факс: (044) 248-25-13

03.02.2016 2.1/10-149

На № _____________ від __________


Управління (департаменти) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій,

заклади післядипломної

педагогічної освіти

Про Всеукраїнську акцію

«Хвиля безпечного Інтернету – 2016»

В рамках Всесвітнього дня безпечного Інтернету, яке відзначається 9 лютого 2016 року, Інститут модернізації змісту освіти МОН України ініціює Всеукраїнську акцію «Хвиля безпечного Інтернету – 2016».

Метою проведення заходу є зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету.

Інформаці́йний проду́кт - документована інформація, підготовлена відповідно до потреб користувачів і представлена у вигляді товару. Інформаційними продуктами є програмні продукти, бази і банки даних та інша інформація.
Умови проходження акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016» подано у додатку 1.

Запрошуємо учителів долучитися до створення банку цікавих ідей та матеріалів до Всесвітнього дня безпечного Інтернету, викласти матеріали на електронній дошці http://bit.ly/SafeInternet2016.

Разом з тим, рекомендуємо передбачити проведення в загальноосвітніх навчальних закладах України інформаційних заходів для дітей та учнівської молоді;

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
учителів і батьків, зокрема: виховні години, лекції, бесіди, тренінги щодо безпечного користування Інтернету. Допоміжні матеріали з підготовки до Дня безпечного Інтернету подано у додатку 2.


Директор Н. Б. Вяткіна


Додаток 1Умови проведення

Всеукраїнської акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016»


 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
  1. Ці умови визначають порядок проведення Всеукраїнської акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016» (далі – Акція).

  2. Акція проходить з ініціативи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (далі – ІМЗО МОН України) за підтримки Української антивірусної компанії «Zillya!
   Міністе́рство осві́ти і нау́ки Украї́ни (МОН України) - центральний орган виконавчої влади України.
   Антивірус» http://zillya.ua/, Інтернет-проекту «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua/ та Науково-методичного проекту «Якість освіти» http://yakistosviti.com.ua/.

  3. Акція проводиться з метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету.
 1. УЧАСНИКИ АКЦІІ
  1. Участь на добровільних засадах.

  2. До участі в Акції запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів України.
   Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.

 1. СТРОКИ ПРОХОДЖЕННЯ
  1. Акція проходить в два етапи:

Перший етап – 9 лютого 2016 року 9.00 – 15.00 – проходження навчальної гри та отримання сертифікату.

Другий етап – 10 лютого 2016 року до 12.00 – інтернет-голосування.


 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОХОДЖЕННЯ

4.1. Відповідальна особа, яка проводитиме захід у закладі, заходить на створену Відділом неформальної та інформальної освіти дітей ІМЗО МОН України сторінку-подію в соціальній мережі Facebook «Хвиля безпечного Інтернету 2016» (http://bit.

Facebook - найбільша у світі соціальна мережа, що почала працювати 4 лютого 2004 року як мережа для студентів деяких американських університетів. Засновником та головою сервісу є Марк Цукерберг. За даними Alexa, сайт Facebook.
ly/WaveOfSafeInternet2016) та створює пост - повідомлення про початок акції* - Приклад: «Школа №123, м. Запоріжжя починає о 9.15 ХВИЛЮ №1!» і додає до поста:

4.1.1. хештег #Хвиля_Безпечного_Інтернету

4.1.2. фото дітей, які беруть участь, або будь-яке тематичне зображення до Дня безпечного Інтернету.

4.2. Учні проходять навчальну гру на сайті http://www.prointernet.in.ua/, по закінченню якої кожен з учасників отримує сертифікат, який засвідчує, що учень став обізнаним фахівцем з Інтернет-безпеки.

* в одному закладі може бути декілька «хвиль».

4.3.  Перший учень з кожної «хвилі» одного закладу, який найшвидше впорався із завданнями гри, має за допомогою учителя роздрукувати сертифікат на папері або зберегти його у PDF форматі.

4.4. Перший учень робить власне креативне фото-«селфі» з сертифікатом та розміщує його у події в соцмережі Facebook - http://bit.ly/WaveOfSafeInternet2016, як коментар до свого поста - повідомлення.5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

5.1. П’ять учасників Акції, чиє  фото отримає найбільшу кількість «вподобань» протягом однієї доби до 12.00 10 лютого 2016 року, отримають заохочувальні призи від Української антивірусної компанії  Zillya! Антивірус http://zillya.ua, Інтернет-проекту «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua/ та Науково-методичного проекту «Якість освіти» http://yakistosviti.com.ua/.6. ВІДЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
6.1. Оголошення результатів відбудеться 12 лютого 2016 року шляхом публікації результатів на веб-сторінці Інституту модернізації змісту освіти (http://www.imzo.gov.ua/) та Facebook – сторінці Відділу неформальної та інформальної освіти дітей  ІМЗО МОН України (https://www.facebook.com/NonFormalChildEducation/).

6.2. Розсилка призів відбудеться Укрпоштою або Новою Поштою.

Відповідальні за проведення акції -


Ємельяненко Сергій Анатолійович,

завідувач сектору «Цифрова грамотність»

Відділу неформальної та інформальної освіти дітей

ІМЗО МОН України

(044) 248-21-38
Бурдун Олена Вікторівна,

методист вищої категорії сектору «Цифрова грамотність»

Відділу неформальної та інформальної освіти дорослих

ІМЗО МОН України

(044) 248-23-09


Додаток 2Допоміжні матеріали з підготовки до

Дня безпечного Інтернету
● Інформаційний портал для дітей з правил безпечного користування Інтернетом http://www.prointernet.in.ua/.
Електронна дошка корисних матеріалів із безпечного Інтернету http://bit.ly/SafeInternet2016.
● Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» з 5 новими груповими вправами http://bit.
Інтеракти́вна до́шка (від англ. Interactive WhiteBoard - «інтерактивна біла дошка») - пристрій, що поєднує в собі можливості звичайної маркерної дошки з можливостями комп'ютера.
Права́ люди́ни - це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві.
ly/BOOK_InternetEducation
.
● Онлайн курс «Права людини та Інтернет», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі http://hr-online.org.ua/ua/kursi/.
● Тренінги для дітей від переможців Національного конкурсу тренінгових вправ з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді http://startuem.lg.ua/?p=1427.
● Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн» http://www.nohatespeechmovement.org/  (англійською мовою).
● Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини» http://bit.ly/BOOK_Bookmarks  (англійською мовою).
● Мультимедійний навчальний дистанційний курс із безпечного користування ресурсами мережі Інтернет –  https://onlinesafety.
Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
info/
(російською мовою).Ємельяненко С.А., Бурдун О.В.

248-21-38 248-23-09

 • Умови проведення Всеукраїнської акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016» ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 • УЧАСНИКИ АКЦІІ Участь на добровільних засадах. До участі в Акції запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів
 • СТРОКИ ПРОХОДЖЕННЯ Акція проходить в два етапи: Перший етап
 • Другий етап
 • 6. ВІДЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
 • Допоміжні матеріали з підготовки до Дня безпечного Інтернету
 • Електронна дошка