Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПроблеми зниження експлуатаційних витрат в умовах зносу пасажирського рухомого складу

Скачати 74.89 Kb.

Проблеми зниження експлуатаційних витрат в умовах зносу пасажирського рухомого складу
Скачати 74.89 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.06.2017
Розмір74.89 Kb.
  1   2

УДК 656.223
ПРОБЛЕМИ ЗНИЖЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВИТРАТ В УМОВАХ ЗНОСУ ПАСАЖИРСЬКОГО РУХОМОГО СКЛАДУ
Ломотько Д.В. д.т.н., проф., Воскобойников Д.Г., Сірадчук А.Д., магістранти, кафедра транспортні системи та логістика, УкрДУЗТ

Постановка проблеми. Питання експлуатації пасажирського рухомого складу на залізницях України пов’язано з високим рівнем зносу вагонів. Справжньою проблемою пасажирського комплексу є вкрай важкий стан матеріально-технічної бази перевезень. Зокрема, коефіцієнт зносу будівель і споруд у 2012 році становив 70%, а пасажирських вагонів - 85,5%.
Транспортна система - це система взаємопов’язаних складових (людей, які задіяні в транспортному процесі; інфраструктури; транспортних засобів тощо), яка призначена для транспортування будь-кого (будь-чого).
Рухо́мий скла́д - транспортні одиниці автомобільного, залізничного, метротранспорту, трамвая, тролейбуси.
Вагон Ваго́н (рос. вагон, англ. railway car, нім. Wagen, Waggon) - несамохідна одиниця рухомого складу, якою перевозять вантажі та пасажирів рейковими коліями.
Вагонний парк пасажирського комплексу далекого прямування вже в найближчі роки не зможе забезпечити необхідний обсяг перевезень. При цьому рівень оновлення вагонного парку залишається дуже низьким: в 1 кварталі 2017 р. ПАТ "Укрзалізниця" приймає пропозиції на закупівлю 38 пасажирських купейних спальних вагонів. Також триває прийом пропозицій послуг з проведення капітально-відновлювального ремонту (КВР) 50 пасажирських вагонів в умовах заводів (сумарна очікувана вартість - 510,2 млн грн.).
Вагонний парк - кількість вагонів на всій мережі зазілниці (метрополітену тощо) певного підрозділу (відділу дороги, станції тощо).
Пасажирський вагон Пасажирський вагон - залізничний вагон, призначений для розміщення пасажирів при перевезенні із забезпеченням необхідних зручностей у складі пасажирських поїздів. Пасажирський вагон - основна частина пасажирського вагонного парку, до складу котрого входять також допоміжні вагони пасажирського парку: вагони-ресторани, багажні вагони, поштові вагони.
Взагалі у 2017 году ПАТ «Укрзалізниця» планує здійснити капітально-відновлювальній ремонт 200 пасажирських вагонів та поповнити парк 50 новими. Тому для ПАТ «Укрзалізниця» достатньо відчутні майбутні збитки з причин значного підвищення собівартість звичайних пасажирських та швидкісних залізничних перевезень, що впливає на конкурентоспроможність залізничного транспорту

Мета дослідження. Визначити шляхи підвищення ефективності функціонування системи залізничних пасажирських перевезень за рахунок зниження експлуатаційних витрат в умовах зносу пасажирського рухомого складу.

Основний матеріал. У 2017-2018 році 10% вагонного парку очікують списання за терміном служби, а 70% парку не обладнані системами кондиціонування повітря.
Кондиціонування повітря Кліматиза́ція, клі́мат-контро́ль або кондиціонува́ння пові́тря (скорочується як AC від англ. air conditioning та англ. climate control) - створення і підтримка параметрів повітряного середовища (температури, відносної вологості, складу, швидкості руху і тиску повітря), найсприятливіших для роботи персоналу, обладнання і приладів.
  1   2


Скачати 74.89 Kb.

  • Вагонний парк
  • Мета дослідження.
  • Основний матеріал.