Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПрограма "Бібліоміст" заохочує залучення до участі у Вікідні максимально можливу, з огляду на ресурси бібліотеки, кількість учасників

Скачати 20.95 Kb.

Програма "Бібліоміст" заохочує залучення до участі у Вікідні максимально можливу, з огляду на ресурси бібліотеки, кількість учасників
Скачати 20.95 Kb.
Дата конвертації16.06.2017
Розмір20.95 Kb.

Рекомендації бібліотекам для проведення WikiDay:
- Підготовка інформаційного стенду: стенд може містити літературу (книги, альманахи, журнали, газети тощо), що містить інформацію про регіон та/або населений пункт, в якому знаходиться бібліотека.
Альмана́х (від есп.-араб. al-manāḵ - час, міра) - на початку XIV–XV ст. це календарні таблиці з астрономічними вирахуваннями, а пізніше в XVI ст. календарі на довший протяг часу, врешті, збірки літературних творів (віршів, оповідань, повістей тощо).
Населений пункт Населений пункт - населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище (град), місто, містечко, селище міського типу, село, хутір, станиця та ін.).
Інфо-стенд має знаходитися у доступному та помітному для відвідувачів місці, а також відсилати до власне Вікідня як події (містити оголошення/листівки про Вікідей, запрошення взяти участь тощо).
Запрошення Запрóшення - коротке повідомлення про якусь подію і запрошення взяти в ній участь. Суто ділові (на конференцію, форум, з'їзд, нараду, презентацію, виставку тощо) пишуться на фірмових бланках, а до культурно-мистецьких заходів часто виготовляють спеціально художньо оформлені запрошення.
Ми радимо створити інфо-стенд за кілька днів до або хоча б напередодні проведення конкурсу - так користувачі зможуть також завчасно ознайомитися з літературою і попрацювати з джерельною базою
- Оголошення конкурсу та залучення представників місцевої громади: програма “Бібліоміст” заохочує залучення до участі у Вікідні максимально можливу, з огляду на ресурси бібліотеки, кількість учасників.
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Джерело́ (рос. источник; англ. spring; нім. Quelle) - природний, самочинний сконцентрований вихід на земну поверхню підземних вод. Виникає під впливом земного тяжіння або гідростатичного тиску. Джерела утворюються на дні ярів, балок, на схилах горбів, крутих берегів річок.
Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Для цього ми пропонуємо бібліотекам заздалегідь подумати про можливі шляхи розповсюдження інформації про захід серед користувачів бібліотеки та членів місцевої громади:

 • оголошення, (онлайн)-банери чи постери,

 • залучення до поширення інформації і запрошень партнерських структур на місцевому рівні,

 • поширення інформації про конкурс у соцмережах,

 • влаштування флешмобів з метою привернути увагу до події тощо.

Окрема інформаційна підтримка має надаватися у рамках презентації інфо-стенду для користувачів бібліотеки.
- Ресурси, необхідні для проведення конкурсу:

 • наявність у бібліотеці комп’ютерів, що знаходяться у загальному користуванні (з якими можуть працювати відвідувачі бібліотеки);
  Соціа́льна мере́жа - соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїті зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними зв'язками.
  Флешмо́б (також флеш моб і флеш-моб, англ. flash mob - «блискавична юрба», flash - блискавиця, спалах, mob, скорочене й усічене лат. mobilis vulgus - рухливий натовп, юрба) це неочікувана поява групи людей в заздалегідь запланованому місці.
  Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.


 • наявність у бібліотеці Інтернет-зв’язку (швидкість зв’язку має бути не менше 2,5 мБіт/сек)

 • вчасно подана заявка про участь у конкурсі (кінцевий термін подачі заявок вказано в «Умовах конкурсу WikiDay»);

 • команда бібліотекарів, що готові надавати необхідну підтримку користувачам у день проведення конкурсу;

 • заздалегідь підготовлений інфо-стенд;

 • оголошення, банери або будь-які інші засоби розповсюдження інформації про захід.

- Рекомендована тривалість конкурсу:Щоб забезпечити рівні умови доступу для всіх користувачів програма «Бібліоміст» радить проводити захід у зручний для відвідувачів час. Тривалість заходу має бути не менше 4 годин, але при цьому не повинна перевищувати 6 годин.
- Звіт/Ваша історія (успіху): після проведення конкурсу кожна з бібліотек, що брали участь у конкурсі, має подати звіт, у якому розповісти:

 • про підготовку інфо-стенду та власне проведення заходу Вікідей (зробити допис на будь-якій веб-сторінці бібліотеки: блозі, сайті, сторінці у Фейсбук чи Вконтакте з описом події: скільки людей вдалося залучити до конкурсу, як був облаштований інфо-стенд, фото чи відео для ілюстрації), як проходив захід і також залишити коментар з лінком на цей допис на сторінці конкурсу на блозі "Бібліотечний автобан"), при цьому треба використовувати хештег #wikiday

 • додати до звіту фото та/або відео матеріали, які ілюструють описане у звіті.
  Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.
  Ілюстра́ція - зображення, що супроводжує текст літературного твору, газетної статті тощо з метою полегшення для читача візуалізації змісту.
  VK, або ВКонтакті (рос. ВКонтакте, ВК) - російська соціальна мережа, друга за розміром у Європі після Facebook. Найбільш популярна в Росії, Білорусі, Казахстані, Україні та Узбекистані.
  Веб-сторінка (англ. Web-page) - інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана в форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).


 • рекомендується вести онлайн-трансляцію заходу за допомогою хештегу #wikiday


Скачати 20.95 Kb.