Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Інформатика: 5-9 класи

Скачати 87.53 Kb.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Інформатика: 5-9 класи




Скачати 87.53 Kb.
Дата конвертації07.06.2017
Розмір87.53 Kb.
ТипПрограма

Учитель інформатики

Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Добруцька Ірина Леонідівна
Навчальний предмет . Інформатика 5 клас.

Розділ. Редактор презентацій.

Тема. Розроблення плану створення презентації, створення фотоальбому

Мета: закріплювати знання учнів про комп’ютерні презентації, їх види та способи створення і  редагування. Ознайомити з поняттям сценарію та структури презентації, навчати визначати мету презентації, складати для неї сценарій і розробляти структуру; сформувати навички створення презентації за обраним сценарієм та структурою. Розвивати вміння працювати у середовищі редактора MS PowerPoint. Виховувати справжніх патріотів, любов до рідного краю, формувати почуття власної гідності та гордості за свою країну.

Гі́дність - це поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості, а також категорія етики, що означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів.

Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.

Інформатика: 5-9 класи



Навчальний підручник. Інформатика: підручник для 5 кл. загальноосвітніх навчальних закладів Й.Я.

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.

Ривкінд, Т.І.Лисенко, Л.А.Чернікова, В.В.Шакотько – Видавництво «Генеза», 2013.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: ПК, підручники, наочність, індивідуальні картки.

Хід уроку

1.      Організаційний момент

Привітання, перевірка готовності до уроку, організація уваги учнів.

2.      Перевірка домашнього завдання

2.1.Вступне слово вчителя

-          Сьогодні у нас незвичайний урок, і не лише через те, що до нас завітали на гостину вчителі інформатики з усіх шкіл району. Я сподіваюся, що ми гарно попрацюємо сьогодні і ви дізнаєтесь багато нового. А ще урок буде незвичайним тому, що сьогодні ми з вами здійснимо подорож у країну інформативних знань.

-          Чи подорожував хтось з вас літаком? (Ні). Я теж ніколи не подорожувала літаком, тому давайте спробуємо здійснити заочну мандрівку саме літаком. Що ви знаєте про літаки? Як називається «водій» літака? (Пілот). Як називається кермо у літака? (Штурвал). Хто допомагає пасажирам під час польоту? (Стюардеса).

-          А чи знаєте ви, що Україна входить у вісімку країн з найрозвиненішою авіацією. До того ж в нашій країні відбувається повний цикл створення літаків — від розробок у КБ до готових машин на авіазаводах.

-          Світову славу отримало Київське конструкторське бюро, яке довгий час очолював Олег Костянтинович Антонов.

Україна Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.

Оле́г Костянти́нович Анто́нов (25 січня (7 лютого) 1906(19060207), с. Троїці (нині Подольського району Московської області), Подольський повіт, Московська губернія, Російська імперія - 4 квітня 1984, Київ, Українська РСР) - радянський літакобудівельник російського походження, один із провідних авіаконструкторів СРСР.

Головне завдання КБ Антонова — розробка транспортно-пасажирських літаків.

-          Ан-124 "Руслан" (1987 p.) - важкий військово-транспортний літак.

Військо́во-тра́нспортний літа́к - літак військово-транспортної авіації, призначений для десантування повітряних десантів, перевезення військ, доставки озброєння, боєприпасів, ракет, пального, продовольства та інших матеріальних засобів, евакуації поранених і хворих.

Це найбільший літак у світі військово-транспортної авіації.

Військо́во-тра́нспортна авіа́ція (ВТА) або транспортна авіація - один з видів військової авіації (ВПС), призначений для десантування повітряних десантів, перевезення військ, здійснення маневру військ повітрям, доставки озброєння, боєприпасів, ракет, пального, продовольства і інших матеріальних засобів, евакуації поранених і хворих.

-          Швидкість літака досягає 850 км/год. Ан-124 належить 21 світовий рекорд.

-          Так, у 1985 р. Ан-124 підняв вантаж вагою 171 219 кг на висоту 2000 м, а в 1987 р. він встановив рекорд дальності польоту по замкненому маршруту 20150,92 км.

-          У польоті "Руслан" повністю герметизований, а на землі у нього відкриваються вантажні люки як з носової частини, так і з хвостової. У фюзеляжі можна розмістити автобуси або машини, невеликі літаки та залізничні вантажні вагони.

-          Ан-225 "Мрія" (1988 p.) - вантажний літак. Це найбільший літак у світі.

-          Він створювався як стартовий комплекс для космічних кораблів багаторазового використання.

-          Для цього космічний корабель припускалось розташовувати над фюзеляжем. Ан-225 має злетіти зі звичайного аеродрому, розігнатися до заданої швидкості, після чого космічний корабель повинен відділитися від літака і продовжити самостійно політ у космічний простір, а Ан-225 повернутися на аеродром.

Стартовий майданчик - район і об'єкти, з якого стартують ракети-носії або космічні апарати. Є невід'ємною складовою частиною космодрому

Вантажний вагон Ванта́жний ваго́н - залізничний вагон, який використовується для перевезення будь-яких вантажів. Інша назва - товарний вагон.

Космічний апарат (КА) - технічний пристрій, що використовується для виконання різноманітних завдань у космічному просторі, а також проведення дослідницьких та іншого роду робіт на поверхні різних небесних тіл.

Космос Ко́смос (від грец. κόσμος - «порядок») - одне з ключових понять давньогрецької історії та культури. Вживалося на позначення встановленого Богом (богами, Божеством) Всесвітнього Ладу, Порядку - на противагу Хаосу - Всесвітньому Безладу.

Таким чином, виводити багаторазовий космічний корабель можна з будь-якого аеродрому.

-          "Мрія" переносить вантаж до 250 т - тобто такий, який можна перевезти на восьми залізничних платформах, або п'ять цистерн з нафтою.

Залізнична платформа (англ. railway platform, рос. остановочная платформа, нім. Platte f, Plattform f) – майданчик на залізничній станції або пункті зупинки поїздів. Використовується для місцезнаходження пасажирів, вантажно-розвантажувальних робіт, короткотривалого зберігання вантажів.

Швидкість цього літака досягає 850 км/год.

-          Ан-225 встановив 110 світових рекордів за один політ й перевершив усі досягнення літаків світу! Наприклад, Ан-225 підняв вантаж 156,3 т на висоту 2000 м. Перевіз без посадки вантаж 155 т (Київ-Санкт-Петербург і назад). "Мрія" піднялася на рекордну висоту серед суперважких літаків - 12 410 м.

-          Добре. Хоч ви ніколи не літали, та про літаки ви знаєте достатньо, тому я впевнена, що наш політ пройде без проблем. Готові до польоту?

2.2.Фронтальне опитування.

-          Отже, перша наша зупинка – «Острів запитань». Давайте пригадаємо, що ми вже знаємо по темі «Комп’ютерні презентації».

-          Що таке презентація? (офіційне подання особи, підприємства, фірми, продукції, товару тощо)

-          А що являє собою комп’ютерна презентація? (це електронний документ, що являє собою послідовність слайдів, які змінюють один одного)

-          Які презентації ви знаєте?

Електро́нний докуме́нт - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму.

 (потокові, слайдові)

-          У середовищі якого редактора ми вже працювали для створення презентацій? (PowerPoint)

-          Які об’єкти може містити презентація? (текст, графіка, аудіо, відео, таблиці, діаграми, графіки, формули, гіперпосилання тощо)

-          За допомогою яких приладів можна показати створену презентацію? (мультимедійний проектор, плазмовий екран тощо)

-          А як можна завантажити програму PowerPoint? (1. За допомогою кнопки Пуск → Усі програми → Майкрософт Офіс →PowerPoint. 2. Правою кнопкою миші → Створити → Презентація.  3. Подвійним клацанням миші на ярлику програми на Робочому столі(якщо такий ярлик є)

-          А що таке робочий стіл?

Стільни́ця (англ. desktop metaphor) - це метафора інтерфейсу, яка є таким собі набором уніфікованих понять, що використовуються в графічному інтерфейсі користувача, аби спростити взаємодію користувачів із комп'ютером.

 (це зображення на екрані монітора, яке з’являється після ввімкнення комп’ютера)



3.      Актуалізація опорних знань

-          Молодці, ви гарно впорались із запитаннями, тому ми можемо спокійно вирушати далі. І наступна наша зупинка – «Море знань». Кожен з вас має індивідуальну картку. Запишіть у цю картку все, що ви знаєте про комп’ютерні презентації, і все те, що вже вмієте робити. Час – 3 хвилини, тому зосередьтесь і вчіться чітко формулювати свої думки. (Діти пишуть, у цей час рівно 3 хвилини звучить музика. Коли вона закінчується, учні мають покласти ручки і зачитати свої відповіді. Читають два учні, решта доповнюють тими твердженнями, які не прозвучали).



4.      Мотивація навчальної діяльності

4.1.Вступне слово вчителя

-          Ми неодноразово підкреслювали на уроках, що комп’ютер у сучасному житті має дуже велике значення, бо без нього ми вже не уявляємо нашого існування.

-          Свята, подорожі, визначні події нашого життя ми фіксуємо за допомогою фотоапарата або мобільного телефону.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

Своїми враженнями і почуттями хочеться поділитися з близькими чи друзями. А як оформити купу фотографій так, щоб залишити пам'ять про подію і  показати їх цікаво та захоплююче? (оформити у вигляді фотоальбому)

4.2.Оголошення теми уроку

-          Отже, тема нашого уроку - розроблення плану створення презентації, створення фотоальбому. Запишіть у зошити число, класна робота, тема уроку. (Все це записано на дошці)



5.      Вивчення нового матеріалу

-          Продовжуємо нашу подорож, і наступна зупинка – «Вершина нових знань»



5.1.«Мозковий штурм»

-          Пропоную вашій увазі ось таку презентацію (перегляд готової презентації «Визначні пам’ятки Києва»). Під час перегляду зверніть увагу на особливості цієї презентації, відмічайте все, що здасться вам незвичним чи незрозумілим.

-          А тепер давайте спробуємо зробити аналіз цієї презентації:  чи можна визначити тему презентації ( Так). Яка її тема? («Визначні пам’ятки Києва»). Які недоліки ви помітили на слайдах цієї презентації? (Колір напису недостатньо контрастний з фоном слайда, деякі фото занадто малі за розміром). Які слайди виявилися зайвими? (Парк «Олександрія» і парк «Софіївка»).Чому? (Бо вони не мають ніякого відношення до Києва).

5.2.Лекція

-          Основа будь-якої правильно спланованої презентації – це логічний аналіз її вмісту. Перед створенням презентації необхідно: 1) визначити тему і мету створення презентації; 2) створити сценарій презентації; 3) продумати зміст усіх слайдів, їх стиль та оформлення, структуру кожного слайда.



5.3.Робота з підручником

-          Відкрийте підручники на стор. 164 і знайдіть у тексті параграфа означення структури і сценарію (учні зачитують).



5.4.Робота у зошитах

-          Отже, зараз давайте коротенько запишемо основні тези для створення гарної і змістовної презентації:

Створення презентації

Вибір загального оформлення

Додавання нових слайдів

Вибір розмітки для кожного слайда

Додавання змісту (текст, графіка, звуковий супровід тощо)

6.      Застосування набутих знань і вмінь

-          Я впевнена, що ми можемо вирушати далі, і наступна наша зупинка – «Місто практичних вправ». Але перш ніж перейти до практичної роботи за комп’ютерами, що треба зробити?(нагадати правила техніки безпеки).

Правила техніки безпеки (англ. safety rules, preventive regulations, safety regulations, нім. Sicherheitsregeln f pl, Sicherheitsvorschriften f pl) - правові норми, що передбачають заходи із забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.



6.1.Інструктаж з ТБ при роботі на ПК

6.2.Практична робота за ПК

-          А зараз за допомогою комп’ютера та отриманих сьогодні знань ми здійснимо подорож рідним селом. (Діти сідають кожен за свій комп’ютер і за допомогою інструкції створюють фотоальбом «Моє рідне село»)

Інструкція 
для виконання практичної вправи
 «Створення фотоальбому»

Мета вправи: сформувати навички створення презентації за обраним сценарієм та структурою, навчитись створювати презентацію у вигляді фотоальбому.
ХІД РОБОТИ


  1. Завантажити презентацію PowerPoint
    2. Обрати тему для презентації – на вкладці Дизайн із групи кнопок Теми.
    3.Натиснути кнопку Фотоальбом групи кнопок Ілюстрації вкладки Вставлення.
    4. Натисніть кнопку Створити альбом → Файли або диск, перейдіть у папкуЗображення, виберіть файли для презентації та натисніть Вставити.
    5. У діалоговому вікні Фотоальбом у полі Розмітка рисунка виберіть Рисунок із заголовком. У полі Форма рамки – Закруглений прямокутник. Біля напису Назви під усіма рисунками у розділі Параметри рисунка поставте галочку.
    6. Натисніть кнопку Створити.
    Додайте останній слайд і введіть до нього текст «Дякую за увагу!»
    Збережіть презентацію під ім’ям Моє_село.pptx і перемістіть її у свою папку.



7.      Підбиття підсумків уроку

-          Завершіть свою роботу, вимкніть комп’ютери і займіть свої місця за партами. До наступного уроку я перегляну всі ваші фотоальбоми і поставлю оцінки. А наша подорож підійшла до кінця. Остання зупинка нашого маршруту – «Аеропорт «Підсумковий».



7.1.Гра «Продовж речення»

-          Детально розроблений план проведення заходу, здійснення певних заходів – це… (сценарій)

-          Внутрішня будова, взаємозв’язок складових частин цілого – це…(структура)

-          Презентація, яку можна створити для відображення особистих або ділових фото - це… (фотоальбом)

-          Крім фотографій, до фотоальбому можна додати… (ефекти, фони, теми, макети тощо)

7.2.«Кошик знань»

Я сподіваюсь, що сьогодні на уроці ви дізналися щось нове для себе, і отримані практичні навички стануть у нагоді не лише на уроках інформатики, а й на інших предметах шкільної програми. Якщо у вас виникли ще якісь питання поданій темі, прошу записати їх на листочки і вкинути у кошик знань (діти пишуть питання чи побажання, зачитати ці питання і пояснити, що на наступних уроках обов’язково діти отримають на них відповіді)



8.      Домашнє завдання

-          Запишіть у щоденники п. 4. 5 (опрацювати, дати відповіді на питання)

-          У кого є можливість працювати на комп’ютері вдома, створити фотоальбом «Мої домашні улюбленці»

-          На цьому наш урок завершено, було приємно з вами працювати. До зустрічі!



Список використаної літератури

  1. Кузнецова І. Растрова графіка : лабораторний практикум : урок 1-4 / Ірина Кузнецова // Інформатика. – 2013. – № 14 (662), липень. – Інформатика. Вкладка.

  2. Романов О. М., «Редактор презентацій», Науково-методичний журнал «Інформатика в школі», №3 (27), березень 2011.

  3. Свистунова Т. М., Графічний редактор Paint (Цикл уроків з інформатики.

    Графічний редактор - прикладна програма (або пакет програм), що дозволяє її користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп'ютера і зберігати їх в графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.

    5 клас), Науково-методичний журнал «Інформатика в школі», №10 (22), жовтень 2010.


Скачати 87.53 Kb.

  • Навчальний підручник
  • Тип уроку
  • Олег Костянтинович Антонов
  • 2.2.Фронтальне опитування.
  • 4.2.Оголошення теми уроку
  • 5.3.Робота з підручником
  • 6.1.Інструктаж з ТБ при роботі на ПК 6.2.Практична робота за ПК
  • «Створення фотоальбому » Мета вправи
  • ХІД РОБОТИ Завантажити презентацію PowerPoint 2. Обрати тему для презентації – на вкладці Дизайн
  • Фотоальбом
  • Зображення
  • Рисунок із заголовком
  • Створити . Додайте останній слайд і введіть до нього текст «Дякую за увагу!» Збережіть презентацію під ім’ям Моє_село.pptx
  • «Аеропорт «Підсумковий». 7.1.Гра «Продовж речення»
  • Список використаної літератури