Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаР. О. Газдаг Національний університет «Львівська політехніка»

Скачати 151.15 Kb.

Р. О. Газдаг Національний університет «Львівська політехніка»
Скачати 151.15 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.03.2017
Розмір151.15 Kb.
  1   2

Р. О. Газдаг

Національний університет «Львівська політехніка»

Кафедра електронних обчислювальних машин
ЗАСОБИ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ МІСЬКОГО ТРАНСПОРТУ НА ПЛАТФОРМІ ОС ANDROID

У статті розроблено концептуальні основи та засоби побудови системи керування рухом міського транспорту на мобільній платформі операційної системи Android.

Грома́дський тра́нспорт - мережа пасажирського транспорту, яка обслуговує широкий загал на противагу приватному транспорту, наприклад, приватним автомобілям або автомобілям на прокат. За рідкісним винятком, послуги громадського транспорту надаються за певну плату через придбання спеціалізованих одноразових (на одну поїздку) квитків або проїзних (проїзних документів, карток) на визначений термін (1 місяць, 3 місяці, 6 місяців, рік).

Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.

Android Android - (вимов. Андроїд) операційна система і платформа для мобільних телефонів та планшетних комп'ютерів, створена компанією Google на базі ядра Linux. Підтримується альянсом Open Handset Alliance (OHA).

Електро́нна обчи́слювальна маши́на (скорочено ЕОМ) - загальна назва для обчислювальних машин, що є електронними (починаючи з перших лампових машин, включаючи напівпровідникові тощо) на відміну від електромеханічних (на електричних реле тощо) та механічних обчислювальних машин.

Основна ідея – засоби створення спеціалізованої активної карти з пошаровою організацією географічних даних на даній карті. Основною характеристикою такої системи є використання сервісів і процесів, які не залежать від основного додатка і виконують обробку даних у фоновому режимі. Обґрунтовано вибір середовища розробки для такої системи. Сформовано вимоги до архітектури системи, алгоритми її роботи, структури класів і методів та її користувацького інтерфейсу.

Інтерфе́йс користувача́ (англ. user interface, UI, дружній інтерфейс) - засіб зручної взаємодії користувача з інформаційною системою. Сукупність засобів для обробки та відображення інформації, максимально пристосованих для зручності користувача; у графічних системах інтерфейс користувача реалізовується багатовіконним режимом, змінами кольору, розміру, видимості (прозорість, напівпрозорість, невидимість) вікон, їхнім розташуванням, сортуванням елементів вікон, гнучкими налаштовуваннями як самих вікон, так і окремих їхніх елементів (файли, папки, ярлики, шрифти тощо), доступністю багатокористувацьких налаштувань.In this paper I have wanted to publish conceptual basis and methods for development of a system of traffic control the urban transport on the mobile platform Android. The main idea was to create a specialized map with active layers of geographic data organization on this map. The main characteristic is the use of application services and processes that do not depend on the main application and perform data processing in the background. The choice of development environment for this system, software system architecture and algorithms of its work, structure of classes and methods created its user interface.
Вступ

Людські потреби бути завжди в курсі справ виводять інформаційні технології на пряму лінію по створенню все нових «девайсів» і «гаджетів». Незручність експлуатації комп'ютерів і ноутбуків зумовлює появу різних мобільних пристроїв. До мобільних пристроїв можна віднести такі пристрої як смартфони, планшети, електронні книги, телефони, КПК, нетбуки, в основі яких лежить все та ж операційна система. Останнім часом мобільна мережа почала стрімко розвиватися. Розповсюдження мобільних телефонів швидко пішло в гору.

Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.

Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

Мобільний телефон Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

I це проявляється не тільки на Заході, але й у нас на Україні, де мобільний зв’язок, нарешті, перейшов в категорію "товарів народного споживання".

Експерти звертають увагу споживачів на той факт, що зараз на ринку є кілька мобільних платформ, стрімку популярність серед яких останнім часом набуває iOS і Android.

Apple iOS (відома як iPhone OS до червня 2010 року) це мобільна операційна система від Apple. Розроблена спочатку для iPhone, вона стала операційною системою також для iPod Touch, iPad і Apple TV. Apple не дозволяє роботи ОС на мобільних телефонах інших фірм. Дана ОС має тісний зв'язок з Інтернет магазином App Store котрий містить понад 300 000 додатків для iOS. Дана ОС орієнтована на сенсорне управління.

Google Android — операційна система і платформа для мобільних телефонів на базі ядра GNU/Linux, підтримується альянсом Open Handset Alliance (OHA), ініційованим компанією Google.

Google Inc. (вимовляється /ˈguːgl/, «ґу́ґл») - американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс станом на 2016 рік, має у власності, зокрема YouTube і Blogger.

Open Handset Alliance - альянс 84 компаній по розробці відкритих стандартів для мобільних пристроїв, що включає в себе такі фірми, як Google, HTC, Sony, Dell, Intel, Motorola, Qualcomm, Texas Instruments, Samsung Electronics, LG Electronics, T-Mobile, Sprint Nextel, Nvidia і Wind River Systems.

HP Palm webOS. Як і iOS орієнтована на сенсорне управління та має зв'язок з інтернет-магазином додатків Android Market. Ці платформи можуть працювати повноцінно тільки за однієї умови – якщо було для них здійснено розробку мобільних додатків.
Постановка завдання
З метою забезпечення мобільним додатком групу користувачів, які активно користуються міським громадським транспортом, а також туристів, для загальної орієнтації в певній місцевості за допомогою електронної географічної карти постає завдання розробити систему, яка повинна забезпечувати представлення інформації та засоби керування нею в доступному для загального кола користувачів вигляді. Має бути спроектований і реалізований клієнт для мобільних пристроїв на базі операційної системи Android. Дані, якими система буде оперувати повинні бути захищені від несанкціонованого доступу і модифікацій.


  1. Огляд операційних систем для мобільних пристроїв

При розробці алгоритмічно-програмної системи керування міським транспортом слід звернути увагу на те, що дана програма повинна бути корисною всім жителям міста та туристам. Саме тому необхідно виконати її у вигляді програми для мобільного телефону, смартфону або комунікатора. Низькі апаратні можливості мобільних платформ накладають деякі обмеження при роботі з пам’яттю, дисковим простором, процесорним часом, виводом інформації та іншими ресурсами мобільного пристрою. Тому необхідно це враховувати при розробці програми. Для виконання даного завдання було використано мобільну платформу Android.

Android - операційна система для мобільних телефонів, планшетних комп'ютерів, нетбуків і смартбуків, заснована на ядрі Linux. Спочатку розроблялася компанією Android Inc., Яку потім купила Google. Згодом Google ініціювала створення Open Handset Alliance (OHA), яка зараз і займається підтримкою і подальшим розвитком платформи. Android дозволяє створювати Java-додатки, що керують пристроєм через розроблені Google бібліотеки. Також є можливість писати програми на С та інших мовах програмування з допомогою Android Native Development Kit [11].

Ядро Linux - ядро UNIX-подібної операційної системи. Розповсюджується під ліцензією GNU General Public License (GPL), і розробляється людьми з усього світу, що дозволило йому стати одним із найвидатніших прикладів відкритого програмного забезпечення та увійти до числа наймасштабніших проектів з розробки програмного забезпечення: версія 4.

Мо́ва програмува́ння (англ. Programming language) - це штучна мова, створена для передачі команд машинам, зокрема комп'ютерам. Мови програмування використовуються для створення програм, котрі контролюють поведінку машин, та запису алгоритмів.

Дана платформа активно розвивається, за короткий термін вона стала дуже популярною і обігнала всіх своїх конкурентів на ринку мобільних пристроїв. Наприкінці 2010 року в світі було продано 101,2 мільйона смартфонів. З них на частку пристроїв, що працюють під управлінням операційної системи Android, довелося 32,9% або 33,3 мільйона пристроїв, а на частку Symbian-смартфонів - 30,6% або 31 мільйон пристроїв. Операційна система iOS майже з дворазовим відставанням посідає третє місто - 16,2 мільйона смартфонів, що складає 16% від загальної кількості. Сильним гравцем на ринку смартфонів також є компанія RIM, яка зайняла 14,4% ринку. Частки компанії Microsoft з її операційними системами Mobile Phone 7 і Windows Mobile, а також частки інших операційних систем складають 3,1% і 2,9% відповідно.

Windows Mobile (для версій 6.x також відома як Windows Phone) - операційна система для мобільних пристроїв з основним набором програм, таких як Windows Marketplace for Mobile, My Phone, Windows Live, заснованих на Microsoft Win32 API.

Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

  1   2


Скачати 151.15 Kb.

  • МІСЬКОГО ТРАНСПОРТУ
  • Вступ
  • Google Android
  • Огляд операційних систем для мобільних пристроїв
  • Windows Mobile