Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаРеалізація державної політики протягом останніх років обумовила в Миколаївській області певні зміни у сфері фізичної культури І спорту. Ці зміни є І позитивними, І негативними

Скачати 175.5 Kb.

Реалізація державної політики протягом останніх років обумовила в Миколаївській області певні зміни у сфері фізичної культури І спорту. Ці зміни є І позитивними, І негативними
Скачати 175.5 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації28.05.2017
Розмір175.5 Kb.
  1   2


Звіт про виконання заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на 2014-2018 роки, затвердженої рішенням обласної ради № 18 від 24.12.
Микола́ївська о́бласть - область в Україні. Утворена 22 вересня 1937 року. Розташована на півдні країни в межах Причорноморської низовини в басейні нижньої течії ріки Південний Буг. На заході межує з Одеською, на півночі з Кіровоградською, на сході та північному сході з Дніпропетровською та на південному сході з Херсонською областями.
Фізи́чна культу́ра, фізкультура - складова частина культури, пов'язана з системою фізичного виховання, організації спорту, спеціальних наукових дослідів, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку тощо.
2013

Реалізація державної політики протягом останніх років обумовила в Миколаївській області певні зміни у сфері фізичної культури і спорту. Ці зміни є і позитивними, і негативними. Серед позитивного: закріплено прогресивні тенденції з окремих напрямів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності. Зокрема, збережено ефективну систему проведення обласних спортивних заходів, передусім комплексних та багатоступеневих змагань; зростає кількість громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості (товариства, асоціації, федерації, клуби); створюються приватні структури для активного відпочинку, спортивні клуби різних форм власності; активізується олімпійський, параолімпійський, дефлімпійський рух та має позитивну динаміку розвиток неолімпійських видів спорту.

Протягом 2014 року і протягом І кварталу 2015 року невирішеною залишається проблема щодо втрати управлінського балансу у галузі «фізична культура і спорт» на місцях. В районах області внаслідок оптимізації структури органів виконавчої влади відбулось скорочення структурних підрозділів з питань молоді та спорту шляхом їх злиття з відділами освіти або ж культури.

Вид спорту - сукупність видів спортивних змагань, об'єднаних за ознаками схожості правил, однієї спортивної федерації тощо.
Форма власності - це стійка система економічних відносин і господарських зв'язків, що зумовлює відповідний спосіб та механізм поєднання працівника і засобів виробництва.
Активний відпочинок (англ. Active leisure) - спосіб проведення вільного часу, різновид хобі, в процесі якого відпочиваючий займається активними видами діяльності, що потребують активної фізичної роботи організму, роботи м'язів, всього тіла.
Спортивне товариство - організація фізкультурно-спортивної спрямованості, завданням якої є сприяння розвитку фізичної культури та спорту.
Викона́вча вла́да - одна з трьох гілок державної влади відповідно до принципу поділу влади. Розробляє і втілює державну політику, спрямовану на забезпечення виконання законів, та керує сферами суспільного життя.
Наразі за державну політику у сфері фізичної культури і спорту відповідають начальники відділів освіти, молоді та спорту 10 територіальних одиниць (у Арбузинському, Баштанському, Братському, Веселинівському, Врадіївському, Єланецькому, Жовтневому, Миколаївському, Новобузькому, Очаківському районах).
Оча́ківський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця Миколаївської області України. Площа - 1 490 км². Станом на 2011 рік населення становило 15,9 тис. осіб. Адміністративний центр - місто Очаків.
При цьому посадові обов’язки щодо розвитку фізкультури і спорту в районі покладено на методистів районного відділу освіти.

В 5 територіальних одиницях: Березанський, Березнегуватський, Казанківський, Новоодеський, Снігурівський райони створені об’єднані відділи культури, молоді та спорту.

Так, вдалось зберегти структурні підрозділи з питань молоді та спорту лише у м. Миколаєві, м. Первомайськ, м. Очаків, м. Южноукраїнськ, м. Вознесенськ, Вознесенському, Доманівському, Кривоозерському та Первомайському районах – лише в 9 територіальних одиницях.

Внаслідок проведених змін у структурах райдержадміністрацій та скорочень відповідних посад секторів (відділів) з питань молоді та спорту, питання розвитку та поширення масового спорту, залучення населення до фізичної культури в районах та містах області зведено лише до роботи в начальних закладах всіх рівнів. Все інше населення району, зокрема трудова молодь та молодь, яка не вступила до навчальних закладів після загальноосвітньої школи спортом не займається.

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.
Це є результатом того, що за реалізацію державної політики у сфері фізичної культури і спорту зараз відповідає саме відділ освіти, а вони охоплюють лише дітей віком від 4 до 17-18 років.

Питання розвитку масового спорту та залучення населення до фізичної культури в районі зведено лише до роботи в начальних закладах всіх рівнів: від дошкільних до вищих навчальних ІІ рівня акредитації. Все інше населення району, зокрема трудова молодь та молодь, яка не вступила до навчальних закладів після загальноосвітньої школи спортом не має якісної організації щодо занять фізичною культурою і спортом.

На жаль, така політика призводить до того, що населення, яке бажає займатись фізичною культурою і спортом, залишається без уваги з боку влади, а свій вільний час використовує в інших, не завжди корисних цілях, проведення їх вільного часу не сприяє становленню та формування здорового способу життя, які в свою чергу пов’язані із збереженням генофонду нації та національної безпеки.

Державна безпека - стан захищеності державної влади, суверенітету, територіальної цілісності, обороноздатності, спокою людей (народу), громадської злагоди, довкілля, національної і релігійної рівності.
Відпочи́нок, дозвілля - проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.
Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.

Структура фізичної культури і спорту в Миколаївській області

У Миколаївській області налічується:

4 обласних фізкультурно-спортивних товариства: «Україна», «Динамо», «Спартак», «Колос»;

відділення з фізичного виховання Міністерства освіти і науки України,

45 дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ)

12 спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву,

1 школа вищої спортивної майстерності

1 Миколаївська обласна школа вищої спортивної майстерності,

2 центри олімпійської підготовки: з баскетболу та пріоритетних видів спорту,

102 обласних осередків Всеукраїнських федерацій з видів спорту,

3 центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»: 1 – обласний та 2 – міські (м.

Міністе́рство осві́ти і нау́ки Украї́ни (МОН України) - центральний орган виконавчої влади України.
Дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ) - позашкільний навчальний заклад спортивного профілю.
Вознесенськ та м. Нова Одеса),

регіональний центр спорту інвалідів «Інваспорт»,

49 спортивних клубів.

Нова́ Оде́са - місто у Миколаївської області України, адміністративний центр Новоодеського району.

В Миколаївській області станом на 01 січня 2015 року налічується 4289 спортивних споруд, в тому числі 399 споруд у державній власності, 3790 - у комунальній, 100 – у приватній власності. При цьому 50 споруд перебуває в підпорядкуванні вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, 40 - вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, 30 – фізкультурно-спортивних організацій, 23 – в підпорядкуванні структурних підрозділів з питань фізичної культури і спорту, 127 – в підпорядкуванні ДЮСШ, СДЮШСШОР, 958 – у власності підприємств, організацій, установ.

В області діє 36 стадіонів з трибунами на 1500 місць і більше, 95 легкоатлетичних ядер, що не входять до складу стадіонів.

Загалом є 2758 площинних спортивних споруд, в тому числі 485 майданчиків з тренажерним обладнанням, 36 тенісних кортів, 449 футбольних полів.

Всього на території Миколаївської області в наявності 37 майданчиків зі штучним покриттям, при цьому найбільша їх кількість – 13 – належать загальноосвітнім закладам, 10 – належать підприємствам та організаціям, 3- вищим навчальним закладам ІІ-ІV рівнів акредитації, 2 – фізкультурно-спортивним товариствам, 6 – ДЮСШ та СДЮШОР, 3 в підпорядкуванні структурних підрозділів з питань фізичної культури і спорту.

Вищий навчальний заклад Вищий навчальний заклад (ВНЗ,, виш, вуз) - окремий вид установи, яка є юридичною особою приватного або публічного права, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності на певних рівнях вищої освіти, проводить наукову, науково-технічну, інноваційну та/або методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої освіти, післядипломної освіти з урахуванням їхніх покликань, інтересів і здібностей.

Також в області є 468 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, в тому числі 158 – з тренажерним обладнанням, 607 спортивних залів площею не менша 162 кв.м., 16 плавальних басейнів, з яких 2 – мають довжину 50 метрів та 8 басейнів – довжина 25 метрів;

Спорти́вна за́ла - спеціально обладнане приміщення, у тому числі спортінвентарем, і призначене для проведення спортивних ігор, зайняття спортом або фізичною культурою.
Плавальний басейн - споруда для спортивного плавання і стрибків у воду, для гри у водне поло та купання; буває закритий (зимовий) і відкритий (літній).
294 стрілецьких тирів з дистанцією не менше 25 метрів, 1 кінноспортивна база, 1 споруда зі штучним льодом, 9 веслувально-спортивних баз, 3 – водноспортивних баз, 1 трамплін для фрістайлу.
Тир (фр. tir, від tirer - тягнути, натягувати (лук), звідси - стріляти) - спортивна споруда для стрільби по мішені з ручної вогнепальної і пневматичної нарізної зброї на навчально-тренувальних заняттях і змаганнях.

Забезпечує реалізацію державної політики з питань фізичної культури і спорту на Миколаївщині відділ з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації.


Фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота

Залучення населення до систематичних занять фізичною культурою та спортом є одним з важливих кроків розвитку фізкультурно-спортивної галузі.

Необхідно відразу зазначити, що динаміка в порівнянні 2013-2014 роками щодо розвитку масового спорту в Миколаївській області є негативною. Протягом 2014 року значно зменшилась кількість осіб, що охоплено фізкультурно-спортивною діяльністю. Найбільші зменшення кількості осіб, що займаються фізичною культурою і спортом відбулись у: м. Миколаєві (-74900 осіб), м. Южноукраїнську (-235), Веселинівському районі (-845), Миколаївському районі (-290), Новобузькому районі (-211), Казанківському районі (-104).

Новобу́зький райо́н - адміністративно-територіальна одиниця Миколаївської області України. Площа - 1 243 км² (5 % від площі області). Районний центр - місто Новий Буг.
Весели́нівський райо́н - район у Миколаївській області. Районний центр: Веселинове.

Натомість приріст фізкультурної громади простежується у таких територіальних одиницях як: м. Вознесенськ (868), Арбузинський (520), Єланецький (190), Баштанський (100), Кривоозерський (700), Новоодеський (554), Первомайський (433).

Якщо ж дивитись, по відсоткам осіб, які охоплені фізкультурно-спортивною роботою по відношенню до всього населення, то необхідно звернути увагу на показники Братського (охоплено 44% населення), Єланецький (32,7%), м. Вознесенськ (30,6%), Очаківський (28,3%), Новоодеський (26,9%), Баштанський та Жовтневий райони (по 18%).

Найменший відсоток охоплення населення у міста Миколаєва (9,7%), Новобузького району (9,6%), Березнегуватського (4,7%), Березанського (3,03%), м. Очаків (2,3%), Врадіївського (1%) районів.

Що стосується загальної кількості населення, які залученні до участі у спортивно-масових заходах, то найкраще ця робота налагоджена у Березнегуватському районі – 54,7%, Березанському районі (47,1%), Новоодеському (41,06%), м.

Береза́нський райо́н розташований у південній частині Миколаївської області в зоні південного степу України. Районний центр - селище міського типу Березанка. Територія району становить 1,38 тис. км².
Южноукраїнську (35,5%), Братському (30,7%) районах. Приблизно одинакові показники у Жовтневому, Кривоозерському, Баштанському, Новобузькому районах та м. Первомайську: 28-25%.

Середній рівень проведення масових заходів та охоплення ними населення у таких районах як: Веселинівський, Очаківський, Миколаївський (по 22%). У Арбузинському, Первомайському, Снігурівському районах та м. Очакові охоплення становить 11-13%. Цим районам необхідно переглянути свої концепції проведення масових заходів, використовувати ефективні класичні та інноваційні методи роботи з населенням. Викликають занепокоєння м. Миколаїв та Врадіївський район (1,4-2,3%). Низький відсоток показників свідчить про неефективну роботу з населенням. А у випадку з м. Миколаєвом слід зазначити, що велика кількість масових заходів на рік проводиться за участю вихованців спортивних закладів та в недостатній кількості за участю фізкультурників-аматорів.

Найбільша кількість спортивно-масових заходів проводиться у Новобузькому районі (375 заходів), м. Южноукраїнськ (343), Жовтневому районі (286), Миколаївському (280), Веселинівському (253), Березанському (196), Єланецькому (132). Найнижчі показники щодо кількості проведених заходів у Казанківському (16) та Врадіївському районах (21).

Середній показник річної кількості спортивно-масових заходів в області становить 50-90 одиниць.

При цьому за 2 роки спостерігається стабільна динаміка щодо загальної кількості спортивно-масових заходів в територіальних одиницях Миколаївської області. Збільшення кількості спортивно-масових заходів відзначається у м. Вознесенську, Бережанському районі, Веселинівському районі, Єланецькому, Жовтневому, Очаківському районах.

Бережа́нський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця на заході Тернопільської області. Утворений у січні 1940. Площа - 660 км². Населення - 44,6 тисяч осіб (2003), з них 96% - українці, проживають також росіяни, білоруси, поляки, євреї, татари.

Зниження – у м. Миколаєві, м. Очакові, м. Южноукраїнську, Врадіївському та Новобузькому районах.

Щодо фінансування спортивних заходів, то найкращі показники спостерігаються у м. Миколаєві (1,78 млн. грн) з позитивною динамікою в порівнянні 2013-2014 роки.

Така ж ситуація у Баштанському, Жовтневому, Новоодеському, Веселинівському, Братському, Первомайському, Березнегуватському Врадіївському та Казанківському районах.

Негативна динаміка відзначається у Вознесенському, Єланецькому, Арбузинському, Березанському, Снігурівському, Доманівському, Новобузькому районах, м. Вознесенську.

На рівні 2013 року залишилось фінансування у м. Очакові, Кривоозерському, Миколаївському та Очаківському районах.

Добре налагоджена робота по залученню позабюджетних коштів у Арбузинському, Очаківському, Березанському, Первомайському районах та м. Очакові.

Відсутня інформація щодо залучених коштів в м.

Залучені кошти - кошти, прямо або опосередковано отримані на зворотній основі від фізичних осіб та/або юридичних осіб, отримані залишки фінансових активів, які виникли в результаті здійснення звичайної господарської діяльності в інтересах цих осіб.
Миколаєві, м. Вознесенську, Березнегуватському, Братському, Вознесенському, Доманівському та Кривоозерському районах.

Значно погіршилась робота по залученню позабюджетних коштів у Миколаївському, Снігурівсьому, Первомайському, Врадіївському, Єланецькому, Веселинівському, Новобузькому, Баштанському, Казанківському, Новодеському та Жовтневому районах.

Важливим проблемним питанням що стосується якості розвитку масового спорту в Миколаївській області є недостатня та незадовільна робота щодо створення центрів «Спорт для всіх».

За станом на 01 січня 2015 року в області функціонують 1 обласний (в м. Миколаєві) та 2 міські (м. Вознесенськ та м. Нова Одеса) центри «Спорт для всіх». які проводять роботу по залученню широких верств населення до спорту та фізичної культури.

Відповідно до п.7 Програми "Спортивні споруди" на 2010 – 2014 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 16 жовтня 2009 року №4, із змінами та доповненнями від 27 червня 2013 року №12 в містах Миколаєві, Очакові, Первомайську, Баштанці, Новому Бузі, Снігурівці, Южноукраїнську необхідно було утворити центри фізичного здоров`я населення "Спорт для всіх" та забезпечити їх належне фінансування відповідно до штатного розпису. Відповідальними за це були райдержадміністрації та виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад. При цьому виконання зазначеного пункту є дуже важливим, адже заходи з реформування органів виконавчої влади в багатьох випадках привели до ліквідації секторів у справах молоді та спорту, і як наслідок відбувається спад в організації фізкультурно-спортивного руху в містах та районах області. Низький рівень пропаганди здорового способу життя, не проводяться заходи з протидії тютюнопалінню, алкоголізму, недостатньо уваги приділяється здоров’я підростаючого покоління.

Шта́тний ро́зпис - організаційно-розпорядчий документ, що відображає структуру компанії, чисельність відділів, співробітників, а також розмір їхньої заробітної плати. Крім того, він може включати в себе також облік всіх можливих додаткових виплат співробітникам - премій, компенсацій і т. д.
Мо́лодь - соціально-демографічна група, відокремлена на основі сукупності вікових характеристик і особливостей соціального стану. Молодість як певна визначена фаза, етап життєвого циклу біологічно універсальна, але її конкретні вікові рамки, пов'язаний з нею соціальний статус і соціально-психологічні особливості мають соціально-історичну природу і залежать від суспільного ладу, культури та властивих даному суспільству закономірностей соціалізації.

Саме на новостворені центри повинно бути направлені на ефективну роботу щодо проведення спортивно-масових заходів з метою як найбільшого залучення населення до спорту та поліпшення їх фізичної культури з популярних та більш доступних видів спорту.
Спорт для всіх за місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян

В Миколаївській області створено і діють 3 центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»: 1 – обласний та 2 – міські (м. Вознесенськ та м. Нова Одеса), які проводять роботу по залученню широких верств населення до спорту та фізичної культури.

В районах та містах Миколаївської області протягом зазначеного періоду проводилися спортивно-масові заходи з метою як найбільшого залучення населення до спорту та поліпшення їх фізичної культури. Традиційно тут проводяться турніри з популярних видів спорту: футбол, футзал, волейбол, настільний теніс, баскетбол, пляжний волейбол. Обов’язково проводяться міські та районні етапи Всеукраїнських акцій та Обласних олімпіад: «Мама, тато, я – спортивна сім’я», Олімпійський день бігу, Олімпійський тиждень, Олімпійський урок, «Старти надій», «Козацький гард», «Олімпійське лелеченя», «Шкіряний м’яч».

Загалом протягом 2014 року в області проведено більше 200 спортивних заходів обласного рівня, в яких прийняли участь більше 300 тис. осіб.


Масовий спорт серед сільського населення
Пропагандою здорового способу життя, фізичної культури і спорту серед сільського населення займається фізкультурно-спортивне товариство «Колос». Це і підготовка та проведення сільських спортивних ігор, проведення конкурсу на краще спортивне село, і підготовка до участі у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях, і здійснення практичної допомоги райрадам та ДЮСШ з актуальних питань фізичної культури і спорту, узагальнення і розповсюдження передового досвіду, поліпшення активізації та пропаганди фізичної культури і спорту серед широких верств сільського населення, ефективного використання спортивних споруд.
Спорт (англ. sport, походить від давньофранцузьського фр. disport - «дозвілля», «розвага») - організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їх фізичних та інтелектуальних здібностей, а також підготовка до цієї діяльності та міжособові стосунки, що виникають в процесі гри.

Станом на 01.01.2015 року в складі Миколаївської організації ВФСТ «Колос» на обліку 2 фізкультурно-оздоровчих комплекси, 2 - фізкультурно-спортивних комплекси, 15 - районних організацій, 4- навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації: структурні підрозділи Миколаївського державного аграрного університету: Мигійський коледж, Новобузький коледж, Вознесенський коледж, Миколаївський коледж бізнесу і права, 1 - ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації – Миколаївський державний аграрний університет, 477- колективів фізкультури, 10- дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Микола́ївський націона́льний агра́рний університе́т - вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Миколаєві. За результатами рейтингу серед вищих аграрних навчальних закладів України III-IV рівнів акредитації університет посідає друге місце і виборов почесне звання «Лідер сучасної науки та освіти».

Обласна рада ВФСТ «Колос» обслуговує 87746 працівників агропромислового комплексу.

Агропромисло́вий ко́мплекс - складова частина економіки, що поєднує в собі виробництво сільськогосподарської продукції, її сільськогосподарську переробку, матеріально-технічне обслуговування села.
Всього в обласному товаристві працює 183 фізкультурних працівників з них в 95 у сільській місцевості.

Для виконання статутних завдань обласне товариство налічує 23 стадіони, 300 спортивних майданчика, 243 футбольних поля, 62 спортивних зала, 62 приміщення фізкультурно-оздоровчих занять.

Спорти́вний майда́нчик - це спеціалізований майданчик, що має спеціальне покриття (синтетичне, асфальто-бетонне, трав'яне, ґрунтове), розмітку для різних ігрових видів спорту та, необхідне обладнання. Розмітка майданчика повинна відповідати правилам затвердженим відповідними спортивними федераціями.
Колективи фізкультури використовують також спортивні споруди сільських середніх закладів освіти.

Щороку товариством проводяться спортивно-масові заходи:

- Обласні змагання серед сільських школярів «Хто ти, майбутній Олімпієць?» з футболу, волейболу, настільного тенісу,

- Обласний футбольний фестиваль «Даруймо радість дітям»,

- Кубок Миколаївської області з футболу серед сільських команд,

- Обласні літні сільські спортивні ігри серед райрад з 9 видів спорту,

- конкурс «Краще спортивне село» з 7 видів спорту.

Настільний теніс (пінг-понг) - один із найпопулярніших[джерело?] видів спорту у світі. Гра полягає в перекиданні м'яча ракетками так, щоб він ударявся певним чином об ігровий стіл на стороні суперника.

В 10 дитячо-юнацьких спортивних школах навчається 2527 учнів-спортсменів, функціонує 32 відділення з 12 олімпійських видів спорту, працює 37 штатних тренера, та 1відділення з не олімпійського виду спорту 2 відділення, 1 штатний тренер, За 2012 рік підготовлено: 456 спортсменів масових розрядів, 11- І розряду, 26- КМС, 1- МС України.

Олімпі́йські ви́ди спо́рту - види спорту, які входять до програми Олімпійських ігор.

Серед олімпійських видів спорту культивується футбол (9 відділень) та волейбол (6 відділень), теніс настільний (3 відділення), бокс, боротьба греко-римська, легка атлетика – по 2 відділення, по 1-му відділенню – баскетбол, велоспорт шосе, важка атлетика, веслування на байдарках і каное, кінний спорт.

Серед сільських ДЮСШ можна відзначити Радсадівську ДЮСШ ІІ категорії ( 294 особи, 4 види спорту: бокс, футбол, волейбол, настільний теніс, відкриті відділення у 6 селах); Пересадівська ДЮСШ, в якій займаються 600 осіб з 7 видів спорту: гирьовий спорт, волейбол, легка атлетика, теніс настільний, футбол, баскетбол, гандбол – охоплено 13 сіл.

Греко-римська боротьба, також Класична боротьба - європейський вид боротьби, мета якого - покласти супротивника на лопатки. В даному стилі боротьби суворо заборонено захоплення нижче пояса, підніжки або активне користування ногами для виконання якої-небудь дії.
Гирьовий спорт - силовий вид спорту, який ґрунтується на підніманнях гир (гирі) максимальну кількість разів за визначений проміжок часу згідно з правилами змагань у двох змагальних вправах (двоборство: поштовх, ривок) або в одній (поштовх довгим циклом).

Вражає Степівський спортивний комплекс: там діє спортивний комплекс «Надія», стадіон, 2 футбольних поля, майданчик з синтетичним покриттям. В селі діє ДЮСШ, в якій займаються 251 дитина, в тому числі: з футболу - 223, з волейболу – 28 осіб, відкриті відділення у 5 селах.

В організаціях спортивного товариства працює штатних 183 працівників фізичної культури, з них з вищою фізкультурною освітою – 50%, 38- тренерів-викладачів ДЮСШ з 12 видів спорту, 23 - викладача навчальних закладів І-ІУ рівнів акредитації, 18 працівників ДЮСШ, 31 - працівник районних організацій ВФСТ «Колос», 4 – працівника обласної організації ВФСТ «Колос», 12 працівників спортивних споруд, 6 – інструкторів-методистів із них 3 за місцем роботи громадян, 1 за місцем навчання громадян, 2 за місце проживання громадян, 53 інструктора з фізичної культури сільських і селищних рад.

Місце мешкання - юридичний термін, під яким мається на увазі юридично оформлене місце, в якому індивідуум має постійне та довгострокове помешкання.


Каталог: store -> files
files -> Електронний кабінет платника податків
files -> Методичні рекомендації щодо організації роботи поста радіаційного І хімічного спостереження I. Загальні положення
files -> Рішенням районної ради від 20 грудня 2011 р. №4 Програма розвитку культури у Вознесенському районі на 2012-2015 рр
files -> З в І т голови райдержадміністрації про виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій І делегованих повноважень у 2012 році
  1   2


Скачати 175.5 Kb.

  • Структура фізичної культури і спорту в Миколаївській області
  • Фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота
  • Веселинівському районі
  • Спорт для всіх за місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян
  • Масовий спорт серед сільського населення
  • Миколаївського державного аграрного університету