Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаРішення від 12 травня 2016 року №73 Про утримання І збереження пам’яток історії та культури на території м. Вільнянська

Скачати 49.91 Kb.

Рішення від 12 травня 2016 року №73 Про утримання І збереження пам’яток історії та культури на території м. Вільнянська
Скачати 49.91 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір49.91 Kb.
ТипРішення

trezubez
УКРАЇНА

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ

ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОН

ВІЛЬНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ

Від 12 травня 2016 року № 73


Про утримання і збереження пам’яток

історії та культури на території м.Вільнянська


Заслухавши інформацію начальника відділу архітектури та містобудування міськвиконкому Дяченко І.І. про організацію догляду та збереження пам’яток історії та культури, на території міста Вільнянська , виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
1.Інформацію начальника відділу архітектури та містобудування міськвиконкому Дяченко І.І. про організацію догляду та збереження пам’яток історії та культури на території міста Вільнянська прийняти до відому.
2.Вести подальший контроль за використанням культурного надбання, доглядом , збереженням пам’яток історії і культури та на території міста Вільнянська .
3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Вільнянської міської ради Дяченко І.І.

Міський голова Н.О МусієнкоІНФОРМАЦІЯ

про утримання і збереження пам’яток пам’яток історії та культури на території міста Вільнянська

Відповідно до Закону України Про охорону культурної спадщини, виконавчим комітетом Вільнянської міської ради постійно здійснюється контроль за виконанням на території м.

Зако́н (англ. law, англ. act, нім. Gesetz n) - нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що регулює найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил, прийнятий в особливому порядку (законодавчим), або безпосередньо народом.
Охоро́на культу́рної спа́дщини - комплекс заходів з обліку (виявлення, наукове вивчення, класифікація, державна реєстрація), захисту, збереження, належного утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, реабілітації та музеєфікації об'єктів культурної спадщини.
Вільнянська вимог цього Закону та інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини.
Культу́рна спа́дщина - сукупність успадкованих людством від попередніх поколінь об'єктів культурної спадщини, результат духовної і матеріальної діяльності. 1963 року створена загальноєвропейська федерація Europa Nostra з метою популяризації і захисту культурної спадщини та природного середовища Європи.
Нормати́вно-правови́й а́кт - офіційний письмовий документ, прийнятий уповноваженими фізичними особами у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, спрямований на регулювання суспільних джерел права що містить норми права, має неперсоніфікований характер і розрахований на неодноразове застосування.

Серед чотирнадцяти об'єктів культурної спадщини, розташованих на території м.Вільнянська, значаться :

дві пам’ятки архітектури


  • завод Нейфельда, збудований у 1886 році;

  • Свято- Володимирський собор -1902 року;


шість пам’яткок історії :

- пам’ятний знак жертвам голодомору 1932-1933 років, встановлений в сквері по вул.

Голодомо́р 1932-1933 років - геноцид українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці.
Бочарова;

- пам’ятний знак на честь громадян, постраждалих в наслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, встановлений в сквері по пров.Торговому м.Вільнянську;

- пам’ятний знак - макет військового літака винищувача Л-29 на площі «Фестивальній »;

- пам'ятник присвячений воїнам-інтернаціоналістам, що загинули в Афганістані в 1979—1989 роках, розташований в сквері на вул.Соборній;

- пам'ятний хрест на честь 2000-річчя від Різдва Христового встановлений на розі вулиць Соборної і Бочарова;

- пам’ятний знак «Прикордонникам всіх поколінь» у парку «Ювілейному»;


шість пам’яток історії та періоду другої світової війни :

- Меморіальний комплекс Слави по вул. Соборній , до складу якого входять : пам’ятна стела , гранітні плити з викарбуваними прізвищами 773-х похованих воїнів, вісім бюстів Героїв Радянського Союзу, військова гармата;

Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.
Христос (від дав.-гр. Χριστός) - букв. «Помазанець». Це переклад єврейського слова מָשִׁיחַ (Машиах). У сучасному використанні термін зазвичай стосується Ісуса Христа. «Ісус Христос» означає «Ісус Помазанець».
Герой Радянського Союзу Геро́й Радя́нського Сою́зу - державна нагорода часів Радянського союзу (1934-1991). Встановлена постановою Центрального Виконавчого Комітету СРСР від 16 квітня 1934 року як відзнака за особисті або колективні заслуги перед радянською державою, пов'язані зі здійсненням «героїчного подвигу».

- пам’ятник в Ароновому саду ( по пров.Солідарності), до складу якого входять : пам’ятна стела , гранітні плити з прізвищами похованих воїнів та мирних жителів, розстріляних фашистами, всього – 367 чол.;

- пам’ятний знак на честь визволителів - танкістів - танк Т-34 , встановлений на гранітному постаменті по вул.Соборній;

- пам’ятний знак на честь двічі Героя Радянського Союзу маршала Чуйкова В.І. - гранітна стела, яка встановлена на місці, де знаходився командний пункт ( в районі вулиці Приміської);

- пам’ятний знак на честь Героя Радянського Союзу Бочарова Я.В. - гранітна стела ( в районі перехрестя вул.Миру і вул.Бочарова);

- пам’ятний знак на честь працівників заводу ім.Т.Г.Шевченка , які не повернулись з фронту під час другої світової війни - гранітна стела по вул.

Кома́ндний пункт (КП) - основний пункт, з якого здійснюється управління військами (силами) в ході підготовки та ведення бойових дій. Створюється в частинах, з'єднаннях і об'єднаннях усіх видів збройних сил сучасних армій.
Світова́ війна́ - глобальне протиборство коаліцій держав із застосуванням засобів збройного насильства, що охоплює велику частину країн світу.
Софіївській.

З метою забезпечення охорони пам’яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання, всі перелічені об’єкти утримуються в належному стані, за ними постійно здійснюється догляд, проводяться поточні ремонти та упорядкування прилеглих до пам’яток територій.

Враховуючи велике моральне та виховне значення пам’яток Великої Вітчизняної війни для підростаючого покоління, за школами міста були закріплені відповідні пам’ятки, за якими вони доглядають – виривають траву, підметають сміття, влаштовують квіткові клумби.
Вітчизняна війна - патріотичний термін для позначення оборонної війни.

Протягом квітня поточного року, силами ТСЦ «Простор» та КП «Вільнянський міськомунгосп Запорізької області» було приведено до належного санітарного стану всі пам’ятники на території м.Вільнянська : прибрано прилеглі території, обпилено дерева, вивезено сухі гілки і сміття, скошено траву, виконано ремонт елементів освітлення.В 2016 році, до Дня міста Вільнянська, за рахунок коштів отриманих Вільнянською міською радою у вигляді премії від обласного конкурсу на краще упорядкування меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих у роки Великої Вітчизняної було оновлено пам’ятника в Ароновому саду. Силами ПАТ «Янцевський гранітний кар’єр» були виготовлені гранітні елементи: плита червоного кольру з зображенням рельєфу матері - вдови, бордюрні камні, бокові плити на загальну суму 41,0 тис. грн.

На прохання Вільнянської районної організації ветеранів прикордонних військ Вільнянська міська рада надала дозвіл на встановлення пам’ятного знаку «Прикордонникам всіх поколінь» в парку «Ювілейному» .
Бра́тська моги́ла - місце поховання двох або більше людей, групове поховання загиблих під час бойових дій, масових репресій або померлих в один час від епідемій, голоду, хвороб, природних, соціальних, техногенних катастроф в загальну могилу із загальним надгробком.
Прикордонні війська (прикордонна охорона, прикордонна служба, прикордонна варта та тощо) - державна служба з військовими формуваннями, призначеними для охорони сухопутних і морських кордонів держави.
Вільня́нська міська́ ра́да - адміністративно-територіальна одиниця та орган місцевого самоврядування в Вільнянському районі Запорізької області. Адміністративний центр - місто Вільнянськ.
Силами ветеранів – прикордонників та за їхні добровільні внески, 13.05.2015 р. був закладений фундамент, а вже 28.05.2015 р. , до Дня прикордонника, відбулось урочисте відкриття пам’ятного знаку «Прикордонникам всіх поколінь». Таким чином, наше місто поповнилось ще одним пам’ятним знаком.

А одного пам’ятника місто позбулось. На виконання Закону України від 09.04.

Закон України - нормативно-правовий акт, який приймається Верховною Радою України більшістю голосів (для законів, що стосуються внесення змін до конституції, - конституційною більшістю голосів).
2015 року № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», на початку квітня поточного року у м.
Тоталітаризм Тоталітари́зм (італ. totalità і прикметник італ. totalitario, від лат. totalitos цілісний - той, що охоплює усе загалом) - система державно-політичної влади, яка регламентує усі суспільні та приватні сфери життя людини-громадянина і не визнає автономії від держави таких недержавних сфер людської діяльності як економіка і господарство, культура, виховання, релігія.
Вільнянську пам’ятник В.І.Леніну було демонтовано демонтовано.В цілому ж, на території м.Вільнянська, ведеться постійна робота з догляду, охорони і збереження пам’яток історії та культури. Всі об’єкти доглянуті, періодично оновлюються, а прилегла територія знаходиться в задовільному санітарному стані .

Начальник відділу архітектури імістобудування міськвиконкому І.І.Дяченко


Скачати 49.91 Kb.

  • ІНФОРМАЦІЯ про утримання і збереження пам’яток пам’яток історії та культури на території міста Вільнянська
  • Героїв Радянського Союзу