Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаРобота у локальній мережі

Робота у локальній мережі
Дата конвертації16.03.2017
Розмір1.88 Mb.
ТипУрок

План заняття

виробничого навчання

на 5 грудня 2013 р.

майстра виробничого навчання

Герасименка Олександра Вікторовича

Тема по програмі: Комп’ютерні системи і мережі
Тема уроку : Робота у локальній мережі.

Мета: Навчити учнів налагоджувати роботу в локальній мережі.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: урок-вправа, самостійні практичні роботи

Методичне забезпечення: ПК, підключення до мережі Інтернет, дані для налаштування TCP/IP-адресу на робочих місцях, витратний папір.


СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:

І. Організаційний момент.

Привітання, перевірка присутності учнів, перевірка готовності учнів до уроку.ІІ. Вступний інструктаж

Ознайомлюю учнів з темою і метою уроку.

Проводжу повторення правил з охорони праці та техніки безпеки в лабораторії за питаннями:


 1. Які основні вимоги техніки безпеки перед початком роботи у комп’ютерній лабораторії?

 2. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.

 3. Вправи для очей, рук та постави.

а) актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів:

Для повторення попереднього матеріалу з теми «Робота з графічними примітивами», вивченого на уроках теорії та уроках виробничого навчання,учні роблять тест. (10 хв.):б) Пояснення нового матеріалу та способів виконання практичних дій:

Пояснення нового матеріалу варто закцентувати на темі уроку: «Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт» та меті уроку «Навчити настроювати параметри операційної системи, конфігурувати її та використовувати утиліти для покращення швидкодії ПК, виховувати в учнів культуру поведінки при роботі за комп’ютером та у стосунках із одногрупниками, дотримання трудової дисципліни, старанність та активність, бережливе ставлення до техніки».

Демонстрація на дошці за допомогою проектора готової публікації, в якій використані різні графічні об’єкти та текст. Пояснення (15 хв.)проводиться за наступними питаннями, використовуючи презентацію з покроковим поясненням (Додаток1) (демонстрація презентації на екрані за допомогою проектора, дошки та безпровідної миші  Logitech):
Налаштування мережі в Windows 7.

У наш час перед кожним користувачем стоїть питанняналаштування мережі в операційній системі Windows 7. Якщо ви домашній користувач - перед вами колись постане завдання налагодження підключення до інтернету, синхронізація з ігровою приставкою XBOX, а якщо у вас вдома декілька одиниць комп'ютерної техніки, то в будь-якому випадку вам доведеться налаштовувати дротову або бездротову мережу, причому один комп'ютер повинен буде роздавати інтернет на всі інші. У тому випадку, якщо ви працюєте системним адміністратором в невеликому офісі, вам потрібно буде налаштувати мережу зі статичними або динамічними адресами.

Найчастіше, настройка локальної мережі в операційних системах Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008/2008 R2 починається з такої області конфігурування мережевих властивостей, як компонент «Центр управління мережами і загальним доступом». За допомогою даного засобу конфігурування мереж можна вибирати мережеве розміщення, переглядати карту мережі, налаштовувати мережеве виявлення, загальний доступ до файлів і принтерів, а також настроювати і проглядати стан ваших поточних мережевих підключень.
Відкриття компонента «Центр управління мережами і загальним доступом»

Для того щоб скористатися функціоналом засобу конфігурування мереж, потрібно для початку його відкрити. Щоб відкрити вікно «Центр управління мережами і загальним доступом», виконайте одну з таких дій:

В області повідомлень натисніть правою кнопкою миші на значку «Мережа» і з контекстного меню виберіть команду «Центр управління мережами і загальним доступом»;

Натисніть на кнопку «Пуск» для відкриття меню, виділіть елемент «Мережа» і натисніть на ньому правою кнопкою миші. З контекстного меню виберіть команду «Властивості»;

Натисніть на кнопку «Пуск» для відкриття меню, відкрийте «Панель управління», зі списку компонентів панелі керування виберіть категорію «Мережа та Інтернет», а потім клацніть посилання "Центр управління мережами і загальним доступом»;

Натисніть на кнопку «Пуск» для відкриття меню, в полі пошуку введіть Центр управління і в знайдених результати відкрийте програму «Центр управління мережами і загальним доступом»;

Скористайтеся комбінацією клавіш http://it-tehnolog.com/images/stories/it-tehnolog/winkey.png + R для відкриття діалогу «Виконати». У діалоговому вікні «Виконати», у полі «Відкрити» введіть %windir%\system32\control.exe /name Microsoft.NetworkAndSharingCenter і натисніть на кнопку «ОК».

Поняття мережевого розташуванняДомашня мережа. Дане мережеве розташування призначено для використання комп'ютера в домашніх умовах або в таких мережах, де користувачі дуже добре знають один одного. Такі комп'ютери можуть створювати і приєднуватися до домашніх груп. Для домашніх мереж автоматично включається виявлення мережі.

Мережа підприємства. Таке мережеве розташування використовується в мережі малого офісу (SOHO). Для цього мережевого розташування також включено виявлення мережі, але ви не можете ні створювати, ні приєднувати комп'ютер до домашньої групи.

Громадська мережа. Це мережеве розташування призначено для використання комп'ютера в таких громадських місцях, як кафе або аеропорти. Це найбільш суворе розміщення, у якого за умовчанням відключено можливості приєднуватися до домашньої групи та мережеве виявлення.

Доменна мережа. Якщо комп'ютер приєднаний до домену Active Directory, то існуючій мережі буде автоматично призначений тип мережевого розміщення «Домен». Доменний тип мережевого розташування аналогічний робочої мережі, за винятком того, що в домені конфігурація брандмауера Windows, мережевого виявлення, а також мережевої карти визначається груповою політикою.

Карта мережі - це графічне представлення розташування комп'ютерів і пристроїв, що дозволяє побачити всі пристрої вашої локальної мережі, а також схему їх підключення один до одного. У вікні «Центр управління мережами і загальним доступом» відображається лише локальна частина мережевої карти, компонування якої залежить від наявних мережевих підключень. Комп'ютер, на якому виконується створення карти, відображається в лівому верхньому кутку. Інші комп'ютери підмережі відображаються ліворуч. Такі пристрої інфраструктури, як комутатори, концентратори і шлюзи в інші мережі відображаються справа.

За роботу карти мережі в операційних системах відповідають два компоненти:

Виявлення топології зв'язку Link Layer (Link Layer Topology Discover Mapper - LLTD Mapper) - компонент, який опитує у мережі пристрої для включення їх у карту;

Відповідаючий пристрій LLTD (Link Layer Topology Discover Responder - LLTD Responder) - компонент, який відповідає за запити компонента LLTD Mapper.

За замовчуванням, карту мережі можна переглядати тільки для розташувань «Домашня мережа» або «Мережа підприємства». При спробі перегляду мережевої карти для розташувань «Доменна мережа» чи «Громадська мережа» ви побачите таке повідомлення:
Для того щоб включити мережеве зіставлення в доменній мережі, вам потрібно на контролері домену виконати наступні дії:мережеве зіставлення в доменній мережі

Відкрийте оснастку «Управління групової політики»;

Виберіть об'єкт групової політики (наприклад, Default Domain Policy, область дії - весь домен), який буде поширюватися на комп'ютер, розташований в доменній мережі, натисніть на ньому правою кнопкою миші і з контекстного меню виберіть команду «Змінити»;

В оснащенні «Редактор управління груповими політиками» розгорніть вузолКонфігурація комп'ютера/Політики/Адміністративні шаблони/Мережа/Виявлення топології зв'язку(Link Layer) і виберіть політику «Включає драйвер відображення вводу/виводу (LLTDIO)»;

У властивостях параметра політики встановіть перемикач на опцію «Включити» і встановіть прапорець «Дозволити операцію для домену»;

Повторіть аналогічні дії для параметра політики «Включити драйвер« Відповідача »(RSPNDR)»;

Оновіть параметри політики на клієнтській машині використовуючи командуgpupdate/force/boot;

Оновіть карту мережі. Результат відображено на наступній ілюстрації:карта мережі доменної мережі

Після установки драйвера для кожного мережевого адаптера, операційна система Windows намагається автоматично сконфігурувати мережеві підключення на локальному комп'ютері. Всі доступні мережеві підключення відображаються у вікні «Мережеві підключення». Мережеве підключення являє собою набір даних, необхідних для підключення комп'ютера до інтернету, локальної мережі або будь-якого іншого комп'ютера.

Відкрити вікно «Мережеві підключення» ви можете будь-яким з наступних способів:

Відкрийте вікно «Центр управління мережами і загальним доступом» і перейдіть по посиланню «Зміна параметрів адаптера»;

Натисніть на кнопку «Пуск» для відкриття меню, в полі пошуку введіть Перегляд і в знайдених результати відкрийте програму «Перегляд мережевих підключень»;

Скористайтеся комбінацією клавіш http://it-tehnolog.com/images/stories/it-tehnolog/winkey.png + R для відкриття діалогу «Виконати». У діалоговому вікні «Виконати», у полі «Відкрити» введіть ncpa.cpl або control netconnection і натисніть на кнопку «ОК».відомості про мережеве підключення

Перейменування підключення. Операційна система за замовчуванням призначає всім мережевим підключенням імена «Підключення по локальній мережі» або «Підключення до бездротової мережі» і номер підключення в тому випадку, якщо у вас існує більше одного мережевого підключення.

Стан мережі. Використовуючи це вікно, ви можете переглянути будь-які дані про стан мережевого підключення і такі деталі, як IP-адреса, MAC-адреса та інше. Щоб відкрити діалогове вікно відомостей про мережевому підключенні, виконайте наступні дії:


Відкрийте діалогове вікно «Стан» одним з таких способів:

Клацніть правою кнопкою миші на мережевому підключенні і з контекстного меню виберіть команду «Стан»;

Виберіть мережеве підключення та натисніть на кнопку «Переглянути стан підключення», яка розташована на панелі інструментів;

Виберіть мережне підключення та натисніть на клавішу Enter.діагностика

Діагностика підключення. У разі виявлення проблем у роботі вашого мережевого підключення, вікно "Мережеві підключення» пропонує засіб діагностики «Усунення несправностей», яке містить можливість вирішення за допомогою аналізу підключення. Для того щоб скористатися даним засобом виконайте одну з таких дій:

Клацніть правою кнопкою миші на мережевому підключенні і з контекстного меню виберіть команду «Діагностика».

Налаштування параметрів підключення. Як такі, мережеві підключення не дозволяють здійснювати комунікації. Здійснення комунікацій забезпечують мережеві клієнти, служби і протоколи, які прив'язані до створених мережевих підключень. Для того щоб змінити налаштування вашого мережевого підключення, ви можете скористатися засобами настройки параметрів підключення. Для зміни компонентів і налаштувань мережевого підключення, виконайте наступні дії:

Клацніть правою кнопкою миші на мережевому підключенні і з контекстного меню виберіть команду «Властивості»;

Виберіть мережне підключення та натисніть на кнопку «Налаштування параметрів підключення », яка розташована на панелі інструментів;

Виберіть мережеве підключення та скористайтеся комбінацією клавіш Alt + Enter.

Встановлені біля компонентів прапорці вказують, що ці компоненти прив'язані до підключення. Діалогове вікно властивостей мережевого підключення відображене нижче:

Підключення мережевого принтера.

Відкриваємо вкладку «Устройства и принтеры». Натисніть на кнопку «Установка принтера» для відкриття меню. Після відкриття вікна діалогу, вибираємо тип принтера «Мережний», відбувається автоматичний пошук принтерів в мережі.

Обмін між двома комп'ютерами з використанням Windows Seven і новою функцією HomeGroup це нескладно, але функція домашньої групи не сумісна з Vista, або XP. Спочатку переконайтеся, що обидві машини є членами однієї робочої групи, яка за замовчуванням називається WORKGROUP.в) Закріплення знань з вступного інструктажу
Закріплення нового матеріалу проводиться за допомогою опитування учнів за наступними питаннями (5 хв.):

(учні відповідають та демонструють свої дії на комп’ютері,  зображення екрану комп’ютера проектується на дошку, всі учні дивляться, якщо є зауваження, учні виправляють відповідь того, хто відповідає, відбувається обговорення помилок, якщо вони є, демонстрація правильної відповіді) 1. Чим відрізняється мережне розташування «Домашня» і «Громадська» мережа ?

 2. Як подивитись карту мережі ?

 3. Як переглянути кількість мережних підключень?

 4. Як переглянути кількість підключених до адаптеру протоколів, служб і клієнтів ?

 5. Як переглянути MAC-адрес ?

 6. Як знайти мережевий принтер?

Виставлення попередніх оцінок за вступний інструктаж в карту контролю (2 хв.).

Пояснення завдання на практичне відпрацювання теми (3 хв.) На  дошці за допомогою проектора демонстрація електронного варіанту створених практичних завдань, які мають виконати учні під час відпрацювання навчально-тренувальних вправ. Разом з учнями відбувається розбір елементів, з яких складається завдання, з’ясовується, які інструменти при цьому використовуються.Критерії оцінювання робіт:


 1. Наявність правильно виконаних завдань – (Завдання - 9 балів)

 2. Наявність правильно виконаного завдання підвищеної складності (3 бали).

Видача завдань (див. Додаток 3) та розподіл учнів по робочих місцях, закріплення за ними комп’ютера, реєстрація учнів у зошитах-паспортах до кожного робочого місця.
ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж

Учні виконують практичні завдання.Обхід робочих місць майстром виробничого навчання з метою:

 1. Дотриманняучнями правил охорони праці та техніки безпеки. Звернення уваги на необхідності наявності білого халату у учнів та його вигляд.

 2. Правильності відпрацювання вправ. Чергова демонстрація положення Оператора комп’ютерного набору за комп’ютером, його постави та положення рук при користуванні клавіатурою.

 3. Використання сліпого десяти пальцевого методу набору інформації.

 4. Визначення та розгляд типових помилок з метою звернення на них уваги. Робота учнів призупиняється та за допомогою дошки, проектора та безпровідної миші проводиться показ правильного використання інструментів та пояснення, в чому полягає помилка.

 5. Дотримання правил промислової санітарії.

 6. Організації робочихмісць.Звернення уваги на порядок на робочих столах, на наявність зайвих речей.

 7. Поточного інструктажу з учнями. Якщо у учня виникає ускладнення при виконанні дії, ставиться питання, що наштовхує на розв’язок завдання, звертається увага на інструкційну карту, а якщо учень не виконує дію, ще раз відбувається повторення та демонстрація правильності виконання дії.


ІV. Заключний інструктаж (10 хв.):

Перевірка виконання вправ учнями та проведення аналізу навчально-виховної  роботи, проведеної за день. Відзначення учнів, які найкраще справилися з завданнями, не мали зауважень щодо організації робочих місць, дотримання вимог охорони праці та правильності виконання вправ, працювали творчо. Проведення оцінювання виконаних робіт, заповнення Карти контролю, виведення результуючої оцінки за урок за допомогою Карти контролю, коментування оцінок, які отримали учні за заняття виробничого навчання.V. Прибирання робочих місць: вологе  прибирання лабораторії.

VІ. Завдання додому.

Теоретично опрацювати пройдений матеріал, повторити теоретичний матеріал.Творче завдання: Створити локальну мережу, та зробити локальний доступ до принтеру.
Додаток 1

Презентація для пояснення нового матеріалу


Додаток 2
Додаток 3

Практичні завдання

Завдання

 • Визначить чи наявне у вас підключення до Інтернету.

 • Відкрийте по черзі «Центр управління мережами і загальним доступом» .

 • Визначить який тип мережного розташування обраний та чи він відповідає даній мережі.

 • Побудуйте карту локальної мережі .

 • Визначить кількість мережних підключень.

 • Визначить фізичний адрес вашого комп’ютера.

 • Виконайте діагностику підключень.

 • Виконайте відключення з наступним підключенням адаптеру мережі.

 • Зафіксуйте які мережеві клієнти, служби і протоколи працюють з вашим адаптером.

 • Змініть назву мережного підключення на «gr 19».

 • Виконайте налаштування протоколу TCP/IPv4

 • Ip –адрес: 198.62.10.(номер комп’ютера)

 • Маска подсети: 255.255.255.18

 • Основной шлюз: 198.62.10.1

 • Предпочитаемый DNS-сервер: 81.30.160.9

 • Альтернативный DNS-сервер: 81.30.160.3

 • Перевірте фізичне з’єднання з сервером Wikipedia.org за допомогою команди PING

 • Зробіть загальнодоступною папку «Мои документы» з параметрами «только чтение»

 • Зробіть загальнодоступною папку на диску “D” зх параметрами «Чтение и запись»

 • Створіть підключення до інтернету «Высокоскоростное» з параметрами «Имя пользователя» - Ваше ім’я, «Пароль» - 6 символів, які включають велику і маленьку букви та цифру, «Имя подключения» - Group19-BEST

 • Завантажте Web сторінку нашого училища.

 • Етапи виконання завдання зафіксуйте в файлі програми Word у вигляді скріншотів і збережіть з ім’ям що складається з перших літер прізвища, ім’я і по батькові.

Завдання підвищеної складності

 • Скомпонуйте отримані під час виконання завдань зображення на листі формату А4, додайте напис «Завдання виконав учень групи № ХХ , П.І.П. за допомогою мережного принтера ».

 • Роздрукуйте зображення на мережному принтері розташованому в приміщені лабораторії .

Каталог: ped prakt 5 kyrs -> files -> 2013 -> Gerasimenko -> files
2013 -> Тема: "автоматизовані системи обробки інформації" Мета
files -> Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт
2013 -> Діаграми. Створення діаграм автоматичним способом
2013 -> Лабораторна робота №6 тема уроку: Анімація в слайдових презентаціях мета уроку: Навчальна
2013 -> Поняття комп’ютерних вірусів. Заходи захисту. Антивірусні програми
2013 -> Відео-технології мультимедіа. Формати відео файлів. Програмне забезпечення відеомонтажу
2013 -> Вікова група: Мета
files -> Картка Порядок виконання вправ Вказівки та пояснення • Тип уроку: комбінований Вид уроку
 • СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ: І. Організаційний момент.
 • Критерії оцінювання робіт
 • ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж
 • ІV. Заключний інструктаж (10 хв.)
 • V. Прибирання робочих місць
 • Додаток 2 Додаток 3
 • Завдання підвищеної складності