Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаРобота в субд. Організація рівнів доступу до бази даних у локальних обчислювальних мережах (1 год.)

Скачати 31.94 Kb.

Робота в субд. Організація рівнів доступу до бази даних у локальних обчислювальних мережах (1 год.)
Скачати 31.94 Kb.
Дата конвертації03.06.2017
Розмір31.94 Kb.

Лабораторно-практична робота
Тема: Робота в СУБД. Організація рівнів доступу до бази даних у локальних обчислювальних мережах (1 год.
Систе́ма керування ба́зами да́них (СКБД) або Систе́ма управлі́ння ба́зами да́них (СУБД) - комплекс програмного забезпечення, що надає можливості створення, збереження, оновлення та пошуку інформації в базах даних з контролем доступу до даних.
)

Мета: ознайомитися з можливостями спільного, одночасного вико-ристання та опрацювання даних баз даних в локальній мережі
Обладнання: комп’ютери, локальна мережа, конспект.
Теоретичні відомості
Якщо комп'ютер підключений до мережі, то з однією базою даних Microsoft Access можуть одночасно працювати декілька користувачів. Існує декілька способів спільного використання даних в розрахованому на багато користувачів середовищі.
Спільне використання всієї бази даних Microsoft Access. Можна помістити всю базу даних
Access на мережевий сервер або в загальну теку. Всі працюють з одними і тими ж даними, використовуючи одні і ті ж форми, звіти, запити, макроси і модулі. Це зручно, коли всі користувачі повинні використовувати базу даних однаково або коли немає можливості забезпечувати підтримку користувачам, що створюють свої власні об'єкти.
Спільне використання таблиць бази даних Microsoft Access. Можна помістити на мережевий сервер лише таблиці і зберігати останні об'єкти бази даних на комп'ютерах користувачів По мережі передаються лише дані. Якщо розділити базу даних на серверну частину (таблиці) і клієнтську частину, користувачі дістануть можливість змінювати форми, звіти і інші об'єкти у власній клієнтській базі даних, не впливаючи при цьому на інших користувачів.
Спільне використання об'єктів бази даних Microsoft Access або сторінок доступу до даних в Інтернеті. Є можливість вивести один або декілька об'єктів бази даних у форматі статичного HTML або що генерується сервером HTML, а також створити сторінки доступу до даних, а потім відображувати їх в оглядачі, наприклад в Microsoft Internet Explorer, в Інтернеті.
Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.

Реплікація бази даних Microsoft Access. При використанні двох комп'ютерів, наприклад, що стоїть в офісі і переносного, є можливість створювати за допомогою портфеля Microsoft Windows репліки бази даних Microsoft Access і підтримувати синхронізацію цих реплік.
Windows - узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. На 2014 рік, за даними сайтів NetApplications та GoStats, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп'ютерів світу.
При цьому користувачі, що знаходяться в різних місцях, можуть одночасно працювати кожен зі своєю копією, а потім синхронізувати їх через підключення віддаленого доступу або через Інтернет.
Створення додатка в архітектурі клієнт/сервер. При роботі в середовищі клієнт/сервер можна використовувати наявні додаткові можливості і способи захисту, створивши додаток в архітектурі клієнт/сервер. Дані зберігаються в таблицях на сервері бази даних, наприклад на Microsoft SQL Server, а не в локальних таблицях в Microsoft Access. Додаток Access (клієнт) приймає потрібні йому дані з сервера. Сервер підтримує цілісність даних і виконує будь-які запити, які він може розпізнати.
Програ́ми відда́леного адмініструва́ння (Програ́ми дистанці́йного адмініструва́ння) - програми або функції операційних систем, що дозволяють отримати віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет або ЛОМ і здійснювати управління та адміністрування віддаленого комп'ютера в реальному часі.
Цілісність інформації (англ. data integrity, information integrity) - термін в комп'ютерних науках (криптографія, теорія електричного зв'язку, теорія інформації, безпека), який вказує, що дані не були змінені при виконанні будь-якої операції над ними, будь то передача, зберігання і відображення.

Можна також визначити параметри, які керують блокуванням даних і оновленням даних в загальній базі даних.
Хід роботи
  1. На Робочому столі клацніть піктограму Сетевое окружение.
  1. Відобразіть комп’ютери робочої групи.
  1. Відкрийте папку загального доступу на сервері (в нашому випадку: Мои документы на сервер).
  1. Відкрийте файл бази даних ППЛ. Виберіть таблицю Список учнів2 та заповніть відповідні поля даними про себе. Під час введення даних зверніть увагу на


зміни, що відбуваються в таблиці на Вашому комп’ютері, сусідньому та на сервері.
5. Створіть нову таблицю під назвою Ваше прізвище, створіть деякі поля та відправте таблицю на сервер. Для цього виконайте наступне: виберіть необхідну
таблицю, викличте її контекстне меню та натисніть Экспорт.
Конте́кстне меню́ (англ. context menu) - елемент графічного інтерфейсу операційної системи, що представляє собою список команд, що викликається користувачем щоб виконати необхідну дію над вибраним об'єктом.
Виберіть Сетевое окружение, задайте (або виберіть) назву файлу бази даних (ППЛ) в яку здійснюєте передачу даних та натисніть Экспорт. Прогляньте результат своєї роботи на сервері (створена Вами таблиця з’явиться на сервері, а також інші таблиці створені Вашими одногрупниками).
7. Закінчіть роботу. Оформіть висновки.


Скачати 31.94 Kb.

  • Мета
  • Спільне використання всієї бази даних Microsoft Access
  • Спільне використання таблиць бази даних Microsoft Access.
  • Спільне використання обєктів бази даних Microsoft Access або сторінок доступу до даних в Інтернеті.
  • Microsoft Internet Explorer
  • Під час введення даних зверніть увагу на зміни, що відбуваються в таблиці на Вашому комп’ютері, сусідньому та на сервері.