Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаРобота з об’єктами файлової системи Засоби для керування файлами та папками

Скачати 43.95 Kb.

Робота з об’єктами файлової системи Засоби для керування файлами та папками
Скачати 43.95 Kb.
Дата конвертації28.05.2017
Розмір43.95 Kb.
ТипПрограма

Робота з об’єктами файлової системи

  1. Засоби для керування файлами та папками

Windows надає влаштовані засоби для керування файлами та папками:

Програма Провідник, відображає ієрархічну структуру файлів, папок та дисків на комп’ютері.
Фа́йлова систе́ма - спосіб організації даних, який використовується операційною системою для збереження інформації у вигляді файлів на носіях інформації. Також цим поняттям позначають сукупність файлів та директорій, які розміщуються на логічному або фізичному пристрої.
Ієра́рхія (грец. ίεράρχίά, від ίερσς - священний, та άρχή - влада) - поділ на вищі й нижчі посади, чини; суворий порядок підлеглості нижчих щодо посади або чину осіб вищим. В ієрархії між її членами діють вертикальні зв'язки - відносини субординації.
Вікно Провідника розділене на дві частини. Ліворуч відображається ієрархічна структура папок комп’ютера.
Ієрархічна структура - множина будь-чого, частково упорядкована так, що існує тільки один елемент цієї множини, який не має попереднього, а всі інші елементи мають тільки один попередній; багаторівнева форма організації об'єктів з чіткою приналежністю об'єктів нижнього рівня певному об'єкту верхнього рівня.
На вершині ієрархії перебуває Робочий стіл. На рівень нижче розташовано значки Мої документи, Мій комп’ютер, Мережеве оточення, Корзина тощо.

У групі Мій комп’ютер зосереджено всі ресурси даного комп’ютера, зокрема, дисководи та жорсткі диски, зображені відповідними значками.

Стільни́ця (англ. desktop metaphor) - це метафора інтерфейсу, яка є таким собі набором уніфікованих понять, що використовуються в графічному інтерфейсі користувача, аби спростити взаємодію користувачів із комп'ютером.
Тверди́й диск або Тверди́й магні́тний диск, або Накопичувач на магнітних дисках (англ. Hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу - «вінчестер» (від англ. winchester), - магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу.
Сюди також входять папки для настроювання Панелі керування та Принтери. Можуть бути також включені деякі інші спеціальні папки залежно від того, які компоненти Windows встановлені.
Вікно Мій комп’ютер – програма, яка використовується для роботи з файлами та папками, що зберігаються на дисках комп’ютера.Проте більш зручними є спеціальні засоби – файлові менеджери, наприклад:

Total Commander — файловий менеджер для Windows™, подібний до Провідника Windows. Проте Total Commander використовує інший підхід: у ньому дві постійні панелі, як у добре відомому DOS-додатку (Norton Commander).


  1. Операції з файлами та папками

Назва операції

Провідник

Total Commander

Створення нової папки

Клацнути правою кнопкою мишки у вікні папки або на робочому столі та вибрати команди Створити, Папку.

F7

Виділення файлів та папок

Для виділення:

одного файлу – достатньо натиснути мишкою на його імені;

блоку файлів – необхідно натиснути в одному куті блока й розсунути виділення до протилежного кута;

декількох файлів поспіль – виділити ім’я першого файлу, потім натиснути клавішу Shift і виділити останній файл із групи;

декількох файлів, розташованих окремо – натиснути Ctrl і натискати на іменах потрібних файлів;

усіх файлів і папок – вибрати меню Правка, Виділити всеКлавіша Insert (або клавіша Пробіл) дозволяє виділяти файли та папки.

Клавіша * (на цифровій клавіатурі) дозволяє виділяти усі файли та папки.

Клавіша (на цифровій клавіатурі) дозволяє задавати маску для виділення файлів та папок.

Клавіша – (на цифровій клавіатурі) дозволяє зняти виділення за маскою.

У довідці до програми (F1) наведена більш детальна інформація


Копіювання файлу або папки

Виділити файли й папки; у лівій частині вікна показати папку, в яку необхідно скопіювати файли; пересунути виділення з правої частини вікна на ім’я потрібної папки.

Якщо при пересуванні в лівій частині вікна поруч із покажчиком мишки з’явиться « », то буде виконана операція копіювання.

Якщо поруч із покажчиком мишки знаку « » не буде, то файли та папки будуть переміщені, а для копіювання необхідно пересувати їх при натиснутій клавіші Ctrl.


F5

Переміщення файлу або папки

Вибрати файл або папку, які потрібно перемістити, перетягнути файл або папку в потрібне місце і виконати такі дії.

Якщо перетягувати файл при натиснутій правій кнопці мишки, то це дозволить вибрати одну із трьох дій – переміщення, копіювання або створення ярлика на новому місці.

При перетягуванні елемента на інший диск об’єкт буде скопійований, але не переміщений. Щоб перемістити об’єкт, потрібно натиснути клавішу Shift.


F6

Перейменування файлу або папки

Вибрати файл або папку, які необхідно перейменувати, і натиснути два рази на його ім’я. У рамці із курсором, що з’явилася, відредагувати ім’я та натиснути Enter.

Shift F6

Відкриття файлу або папки

Двічі клацнути файл або папку, які необхідно відкрити. Якщо файл не пов’язаний з якою-небудь певною програмою, можна призначити йому програму, для цього клацнути файл правою кнопкою мишки ті вибрати команду Відкрити за допомогою і потім вибрати ім’я програми.

Натиснути Enter на файлі або папці

Видалення файлу або папки

Виділити файли та папки і натиснути клавішу Delete або задачу

F8 (або Delete). При натиснутій клавіші Shift – без Корзини.  1. Використання ярликів

Ярлик – це спеціальний файл, який являє собою посилання на деякий елемент, доступний на комп’ютері або в мережі, такий як програма, файл, папка, диск, веб-сторінка, принтер або інший комп’ютер.

Для створення ярлика необхідно ввійти до цільової папки і натиснути правою кнопкою мишки у будь-якому місці вікна, вільному від піктограм. Після цього з меню, що з’явилося, необхідно обрати команди Створити, Ярлик. Після цього з’явиться майстер створення нового ярлика, якому необхідно буде вказати шлях до файлу, на який робиться посилання, та назву ярлика.  1. Відновлення видалених даних

При видаленні файлу або папки із жорсткого диску Windows переміщує його до Корзини, і значок Корзини із порожнього стає повним. Елементи, які видаляються із мережного або гнучкого дисків, не переміщуються до Корзини, а відразу видаляються. Корзина забезпечує додаткову безпеку при видаленні файлів та папок.

Для відновлення видалених об’єктів необхідно на робочому столі двічі клацнути значок Корзина. При відновленні файлу з Корзини він буде розміщений у вихідне місце розташування. При відновленні файлу, що перебував у вилученій папці, спочатку буде відновлена сама папка, а потім файл. Для відновлення файлу потрібно клацнути його правою кнопкою мишки та вибрати команду Відновити; для відновлення відразу кількох файлів, натиснути клавішу Ctrl і, утримуючи її, виділити всі потрібні файли та вибрати команду меню Файл, Відновити.  1. Використання буферу обміну

Обмін даними – це передача інформації від одного об’єкта іншому.

Буфер обміну (clipboard) Windows являє собою спеціальну область пам’яті, до якої можуть звертатися всі додатки, записуючи в нього й зчитуючи з нього дані.

Обмін даними через буфер обміну: виділити об’єкт, що підлягає копіюванню або переміщенню;

Комуніка́ція (від лат. communicatio - єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. communico - роблю спільним, повідомляю, з'єдную, похідним від лат. communis - спільний) - це процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами, спілкування за допомогою вербальних і невербальних засобів із метою передавання та одержання інформації.
Кліпборд (англ. clipboard) або сховок - проміжне сховище даних, що призначається для переносу або копіювання між програмами або частинами однієї програми.
виділений об’єкт перенести у буфер обміну за допомогою команд Копіювати або Вирізати; установити покажчик мишки в місце ставки об’єкта; вставити об’єкт у зазначене місце командою Вставити.

Команди для роботи з буфером обміну:Дія

Команда меню Правка або контекстного меню

Сполучення клавіш

Видалити у буфер

Вирізати

Shift Delete (або Ctrl X)

Копіювати у буфер

Копіювати

Ctrl Insert (або Ctrl C)

Вставити із буферу

Вставити

Shift Insert (або Ctrl V)


Скачати 43.95 Kb.

  • Операції з файлами та папками
  • Відновлення видалених даних
  • Використання буферу обміну Обмін даними – це передача інформації