Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Розвиток зв’язного мовлення в 3 класі. Вузлик спілкування комплімент

Скачати 65.08 Kb.

Розвиток зв’язного мовлення в 3 класі. Вузлик спілкування комплімент




Скачати 65.08 Kb.
Дата конвертації02.05.2017
Розмір65.08 Kb.
ТипУрок

Комунальний заклад

«Черкаська спеціальна ЗОШ – інтернат І – ІІІ ст.. ЧОР»

Підготувала

вчитель – дефектолог

початкових класів

Нечитайло Р.Г.

Черкаси – 2016

Тема: Розвиток зв’язного мовлення в 3 класі. Вузлик спілкування – комплімент

Мета: Вчити учнів основ культури поведінки в спілкуванні, необхідних для оволодіння міжособистісними стосунками;

Дефектоло́гія - відноситься до педагогічних наук і вивчає психофізіологічні особливості людей з аномальним розвитком, закономірності їх виховання і навчання. А також їх адаптації і реабілітації в соціумі.

Компліме́нт (фр. compliment) - це особлива форма похвали, вираз схвалення, поваги, визнання або захоплення; люб'язності, приємні слова, утішний відгук, відфільтровані лестощі.

вчити розігрувати діалоги; корекційна мета: розвивати усне зв’язне мовлення, пам'ять, дрібну моторику; виховувати ввічливість, етичні почуття.

Обладнання: таблиця «Комплімент», малюнки, індивідуальні картки, маски ворони, лисиці і зерно.

Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.

Прийоми і форми роботи:  передбачення за назвою тексту, технологія «Так-ні-не знаю», гра «Завершiть думку», гра "Назвіть ввічливі слова”,  колективна, парна та групова форми роботи.

Ввічливість (також чемність, ґречність) - дотримування правил етикету, демонстрування уважності та люб'язності до оточуючих людей. Під ввічливістю зазвичай розуміють вміння шанобливо і тактовно спілкуватися з людьми, готовність знайти компроміс і вислухати протилежні точки зору.

Індивідуальність (лат. individuitas - неподільність) - сукупність своєрідних особливостей і певних властивостей людини, які характеризують її неповторність і виявляються у рисах характеру, у специфіці інтересів, якостей, що відрізняють одну людину від іншої.

Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).



Хід уроку

І. Організаційний момент

Ви почули всі дзвінок

На улюблений урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка

А за ними і хлоп’ята.

Ласкавинки посилаємо.

Працювати починаємо !

Офтальмологічна пауза

II. Актуалізація опорних знань

1 учень.

Актуалізація (лат. actualis - діяльний, діяльнісний, фактичний) - переведення в дію, стан активності того, що існувало лише потенційно чи латентно.

Добридень!

2 учень. А що це означає?

1 учень. Значить, день був по – доброму розпочатий.

2 учень. Значить, день був по – доброму прожитий.d:\38e672e5de55981b93b5c5af403badeb.png.jpg

1 учень. Він помножить щасливі дні.

2 учень. Він принесе нам щасливі вісті.

1 учень. Подарує нам посмішки й пісні.

2 учень. Ми сьогодні друзів зустрічаємо.

Разом: Урок компліментів для вас починаємо!

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні у нас незвичайний урок .

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,



Що нас так чекає й збагачує мову.

  • Підніміть руку хто сьогодні отримав комплімент, а тепер підніміть ті, хто дарував сьогодні компліменти своїм друзям, рідним.

  • Молодці! Ви добрі, чемні і виховані діти. Маю надію, що відтепер ми будемо часто дарувати один одному компліменти і наше життя стане ще цікавішим, яскравішим, що усміхнених дітей і дорослих у нашій школі буде більше.

  1. Інтерактивна гра «Мікрофон»

  • А для цього потрібно знати з якою метою люди говорять компліменти?

  • Щоб підняти настрій людині.

  • Щоб подякувати за добре діло.

  • Щоб зробити приємне.

  • Щоб відмітити красу людини, виділити серед інших.

  • Щоб показати своє відношення до людини.

  • Щоб створити про себе хороше враження.

  • Щоб підкреслити розум.

  • Щоб відмітити кращі якості людини.

Висновок: так, діти, саме в таких ситуаціях ми підтримуємо один одного, вселяємо упевненість, відмічаємо кращі риси людини.

Впе́вненість, певність, самовпевненість - стан розуму (духовний стан), в якому він дає міцну згоду судженню без остраху можливості помилки; стан буття без сумніву, свобода від сумніву. Відсутність цього страху є негативним фактором впевненості; свідомо зрозумілі причини для твердої згоди є позитивним фактором.

Нам приємно від сказани про нас слів. Це і є комплімент.

  1. Словникова робота


Комплімент – це один із способів приносити радість іншому; це добре слово про людину.
c:\users\таня\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\4805037.jpg


  1. Інтерактивна вправа «Коло ідей»

  • Як же потрібно робити комплімент? Є певні правила і їх потрібно дотримуватись, щоб комплімент став компліментом, а не просто словами.c:\users\таня\desktop\14702397_1798879790359612_358109115227749205_n.jpg

Фізкультхвилинка

  1. Інтерактивна вправа «Творча майстерня»

Завдання: потрібно показати ці правила . Для цього у вас є зерно двох кольорів (біле і червоне) і по два кружечки різних кольорів (голубі, зелені, коричневі).d:\senyum-saja.jpg

  • А допоможуть вам виконати цю роботу загадки.

    Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.



  • Хто їх відгадає, той швидко справиться із завданням.

    Задача - проблемна ситуація з чітко визначеною метою, яку необхідно досягти; в більш вузькому сенсі задачею називають також цю саму мету, що дана в рамках проблемної ситуації, тобто те, що необхідно виконати.



  • Вона буває на обличчі кожного,коли ми радіємо.

  • Воно нічого не коштує, а дає нам багато.d:\56c8112433b58152fd82f574.png

  • Що воно за штука, що день і ніч стука.d:\56c8112433b58152fd82f574.png

  • Брати через дорогу живуть, а один одного не бачать.

  1. Робота у групах.

Діти під музику викладають із зерна посмішку, очі, серце і пояснюють чому саме це вони виклали. Наприклад: коли говорять комплімент то посміхаються, дивляться в очі, говорять із захопленням, від щирого серця.

Хобі (англ. hobby) - захоплення, узагальнена назва улюблених занять або розваг, що не є робочою спеціальністю і до яких вдаються у вільний час.



Висновок: отож, комплімент робимо посміхаючись, дивлячись в очі, і головне, від щирого серця, а не займаючись підлабузництвом, щоб мати від цього власну вигоду, бо тоді буде як ось у цій бійці. c:\users\таня\desktop\14718878_1798879857026272_6198874298970360677_n.jpg

  1. Інсценізація байки Л.Глібова «Ворона і Лисиця».

  2. Вправа «Доповни прислів’я »

  • Мудра голова (не говорить лихі слова).

  • Або розумне казати, (або зовсім мовчати).

  • Від теплого сонця, (й лід розмерзається).

Висновок: впевнена, що ваші компліменти завжди щирі, справедливі, добрі. Щоб переконатися у цьому хочу послухати ваш комплімент, який ви приготували самостійно. (Презентація самостійно підготовленого компліменту рідній школі).
Офтальмологічна пауза


І\/. Узагальнення і систематизація знань

  1. Опрацювання оповідання В.

    Оповіда́ння - невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зображується подія з життя одного сформованого персонажа.

    Систематиза́ція - процес зведення розрізнених знань про предмети (явища) об'єктивної дійсності в єдину наукову систему, встановлення їхньої єдності. С. є відображенням матеріальної єдності світу і ґрунтується на вивченні суттєвих зв'язків, які об'єднують ці предмети (явища).

    Сухомлинського «Скажи людині:
    c:\users\таня\desktop\14717324_1798880920359499_7716564579878492924_n.jpg

Доброго дня!»

2) Технологія «Так-ні-не знаю».

- Хто вважає,що потрібно сказати "Доброго дня” станьте під словом «Так». Хто вважає, що не потрібно казати ці слова – станьте під словом «Ні». Хто не знає, як потрібно діяти в такій ситуації,- станьте під словом «Не знаю». (Діти висловлюють свої думки).

3) Бесіда за оповіданням

-          Про кого розповідалося в оповіданні? (Батька, хлопчика, бабусю)

-          Хто йшов назустріч? (Бабуся)

-          Що сказав батько бабусі?    (Доброго дня)

-          Що сказав хлопчик бабусі? (Доброго дня)

      -     Що відповіла бабуся? (Доброго вам здоров'я).

-          Чи змінилося все навколо? Як?

-          Чи портібно говорити "Доброго дня”?

-          Для чого це потрібно?

- Чи ви говорите своїм рідним ці слова? однокласникам?



4) Вправа «Букет компліментів»(комплімент бабусі).

5)Гра «Хто кому говорить комплімент?»

\/. Підсумок уроку

  1. Практична робота. Гра «Комплімент»

(на дошці прикріплені малюнки мухомора, комашки, жабки, комарика, хмаринки, діти виходять і роблять комплімент). Наприклад: Пане Мухоморе, цей яскравий капелюх вам дуже личить.

Ось і добігає до кінця наш урок.



  • Вам сподобалося?

  • А мені сподобалося як ви відповідали, читали, грали, ваша поведінка.

    Поведі́нка - родовий термін, який охоплює різні реакції живого організму чи групи організмів.

    І я хочу сказати вам усім комплімент.

Ви – розумні!

Ви – красиві!

Ви – молоді!

Дякую!http://vignette4.wikia.nocookie.net/uncyclopedia/images/c/c3/knot.jpg/revision/latest?cb=20110605030008



\/І. Домашня робота (опрацювати пам’ятку )

Вузлики на пам’ять!

Правила вживання компліментів

1. Не кажіть людині того, що їй неприємне або зовсім не властиве.

2. Комплімент не повинен бути багатозначним.

3. Повинен бути щирим: мовлення адресата має супроводжуватися теплими інтонаціями, неудаваною усмішкою.

4. Варто уникати незрозумілих слів.

5. Комплімент має відповідати ситуації спілкування.

6. Не ввічливо говорити компліменти малознайомим або незнайомим людям.

7. Не варто відразу «віддячувати» компліментом за комплімент, а особливо говорити про партнера те саме, що почули від нього.



8. Відповідь на комплімент має бути співзвучною змістові.

9. Не варто скупитися на добре слово – учімося говорити компліменти.


Скачати 65.08 Kb.

  • Прийоми і форми роботи
  • Хід уроку І. Організаційний момент
  • Офтальмологічна пауза II. Актуалізація
  • 2 учень.
  • 1 учень.
  • Разом
  • Інтерактивна гра «Мікрофон»
  • Словникова робота Комплімент
  • Інтерактивна вправа «Коло ідей»
  • Фізкультхвилинка Інтерактивна вправа «Творча майстерня»
  • Інсценізація байки Л.Глібова «Ворона і Лисиця». Вправа «Доповни прислів’я »
  • Офтальмологічна пауза І\/. Узагальнення і систематизація
  • Доброго дня!» 2 ) Технологія «Так-ні-не знаю».
  • «Ні».
  • 4) Вправа «Букет компліментів»
  • Гра «Комплімент» (на дошці прикріплені малюнки мухомора, комашки, жабки, комарика, хмаринки, діти виходять і роблять комплімент). Наприклад
  • \/І. Домашня робота (опрацювати пам’ятку ) Вузлики на пам’ять! Правила вживання компліментів