Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаС. В руданський (справа) з братом Григорієм та сестрою Ольгою. 60-ті рр. XIX ст

Скачати 32.54 Kb.

С. В руданський (справа) з братом Григорієм та сестрою Ольгою. 60-ті рр. XIX ст
Скачати 32.54 Kb.
Дата конвертації28.04.2017
Розмір32.54 Kb.

Музей С. Руданського, с. Хомутинці

c:\users\александр\desktop\без имени-1.png Музей-кімнату Степана Васильовича Руданського в с. Хомутинцях Калинівського району було створено в 1959 році. У 1965р.
Кали́нівський райо́н - район Вінницької області в Україні розташований у північній частині області, яка у фізико-географічному відношенні належить до лісостепової зони. Площа району 1086 км², що становить 4,2% площі області.
розпочалося будівництво музею і вже в 1967 р. його було відкрито на місці хати батьків поета, де і народився великий сміхотворець. Портрет С.В. Руданського, виконаний його приятелем-одеським художником В.В. Ковальовим. 

Музей складається з двох невеличких кімнат, що розповідають про життя та творчість С.В. Руданського. Поряд з музеєм – могили батьків Василя Івановича та Федори Порфирівни. 


В експозиції музею представлені оригінальні предмети, фото, документи, які знайомлять з дитячими та юнацькими роками, петербурзьким періодом життя відомого українського поета – гумориста.
Пое́т (жінка - поетка, поетеса) Автор літературних віршованих, прозових і драматичних поетичних творів. // Художник будь-якого виду мистецтва, твори якого відзначаються поетичністю. // Той, хто оспівує, прославляє що-небудь; співець, пісняр, піїт, бард, скальд, піїта, віршомаз.
Також представлено комплекс експонатів, що розповідають про ялтинський період життя поета: “На другій батьківщині Степана Руданського”. 

С.В Руданський (справа) з братом Григорієм та сестрою Ольгою.60-ті рр. XIX ст. 


Ще одна частина експозиції присвячена вшануванню пам’яті видатного земляка, що розповідає про дні сатири і гумору ім. С. Руданського, які традиційно відзначаються на батьківщині поета з 1981 року. Це святкування проходить у січні місяці після дня народження гумориста. В цьому будинку під час свого ялтинського побуту мешкав С.В.Руданський(ІІ поверх,два вікна зліва ) .

Михайлівська церква (1701, 1861), с. Нова Гребля

http://oko.kiev.ua/img/vinnycka/kalynivskyj/2007.07.22--756_~433.jpg

Була збудована на п. XVIII ст., однак втратила первісний вигляд під час капітальної перебудови у 1860.


Церква в стилі пізнього класицизму, цегляна, хрещата в плані, з напівциркульною апсидою, одноглава.

Класици́зм (англ. classicism, від лат. classicus - зразковий) - напрям в європейському мистецтві, який уперше заявив про себе в італійській культурі XVI-го ст. Найбільшого розквіту досягає у Франції (XVII ст.).
Торці оформлені чотириколонними портиками тосканського ордеру (колони прямокутні у перетині). Портики завершені трикутними фронтонами. Верхня частина фасадів первісно була рустованою (нині руст втрачено). Перекрита куполом барокового абрису на високому світловому барабані. Стіни і фриз барабану декоровані рідко вмонтованими рельєфними кахлями. В інтер'єрі - живопис ХІХ ст.Монастир бернардинів (XVIII ст.) : костел Діви Марії, будинок ксьондза, келії, с. Іванів

http://ukraine.kingdom.kiev.ua/region/01/ivaniv-kostel.jpg

Костел непорочного зачаття діви Марії та монастир Бернардинці було зведено на кошти Соломії Холоневської у 1780р.

Тосканський ордер - один з п'яти архітектурних ордерів, що виник у Стародавньому Римі на рубежі I століття до нової ери і I століття нової ери. Назва пов'язана з архітектурою етрусків (тусків). У грецькій системі ордерів відсутній, хоча схожий на простіший в деталях грецький доричний ордер, з яким його зближують форми і пропорції.
Непоро́чне зача́ття Ді́ви Марі́ї (лат. Immaculata Conceptio Beatae Virginis Mariae,офіційно - грец. Ευλληπσις τής 'αγιας και θεοπρομητορος Aννας) - католицький догмат, згідно з яким Марію з Назарету від миті її зачаття не забруднив перворідний гріх.

В 1935р костел було закрито, та і не мав він прихожан. В храмі діяв клуб, потім спортивна школа. Досі на фасаді "горить" п'ятикінцева червона зірка. Колись інтер’єр костьолу нагадував інтер'єр однієї з бокових каплиць Базиліки св. Петра у Римі. За радянські часи в приміщеннях монастирю розміщався дитячий будинок для послаблених розумом діточок.

Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - інтернатний заклад для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку' - є соціально-медичною установою для постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років (з утвореним у разі потреби відділенням для молоді віком від 18 до 35 років) з вадами фізичного та/або розумового розвитку та психічними розладами, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, освітніх та реабілітаційних послуг.
В 1991 храм було переосвячено. Зараз місцева не велика громада піклується про храм своїми власними силами. "Я не в спромозі все зробити сам", написано священиком на папірці з проханнями чим можна допомогти, який висів на дверях костелу.

Замок (1596), палац родини Холоневських (XVIIІ ст.), с. Іванів

c:\users\александр\desktop\effd800b17.jpg

Головною окрасою села був і залишається чудовий палац- замок магната Холоневського – одна із останніх споруд замкового будування на Поділлі. Укріплення замку мали форму квадрата, по кутах якого розміщувалися бастіони з невеликими вежами, навколо укріплення викопали глибокий рів, що заповнювався водою.

Пізніше замок втратив свої оборонні функції й був перебудований у палац, що вдало поєднував риси пізнього бароко та класицизму. Тоді ж на кошти Соломії Холоневської було зведено монастир бернардинців та костьол Непорочного зачаття Діви Марії – один з 67, що з’явилися на подільських землях у ХУІІІ ст. Він славився найбільшим на Вінниччині органом, який у 1943 р. зруйнували німецькі окупанти.

Чорний ліс – місце дислокації партизанських загонів в роки Великої Вітчизняної війни

http://virchi.pp.net.ua/_fr/4/0480838.jpg

Поблизу села Гущинці, в лісі, споруджено пам'ятник партизанам періоду Німецько-радянської війни. Зберігся партизанський табір.

Музей історії, с. Уладівське

Музей відкрито у 1976 р. Його засновником і першим директором став кандидат сільськогосподарських наук, заслужений агроном України К.

Вітчизняна війна - патріотичний термін для позначення оборонної війни.
Кандидат сільськогосподарських наук - науковий ступінь у галузі сільськогосподарських наук. В Україні існує два наукових ступені: «кандидат наук» та «доктор наук» (вищий науковий ступінь). Науковий ступінь «кандидат наук» присуджується на підставі захисту кандидатської дисертації, яка містить нові науково обґрунтовані результати проведених здобувачем досліджень, розв'язують конкретне наукове завдання, що має істотне значення для відповідної галузі науки.
Швайко. У 1982 р. музею присвоєно звання народного.

Колекція нараховує понад 2,2 тис. предметів.

Експозиція розкриває історію станції, де досліджували та створювали широко відомі сорти буряка, бобових, багаторічних грав, знайомить з діяльністю її наукових працівників Л. Семполовського, М. Буліна, В. Буліна, К. Швайка, П. Шульги, М. Кота, А. Розвадовського. Тут зібрано, зокрема, численні публікації уладівських науковців різними мовами.Особливу увагу привертає робочий кабінет багаторічного директора станції, автора кращих сортів цукрового буряка «Уладівка» Льва Людвіговича Семполовського (1868-1960).
Цукро́вий буря́к (Beta vulgaris saccharifera) - найважливіша в Україні технічна рослина, сировинна база цукрової промисловості; різновид буряка звичайного.
Дослідник похований на території станції, де стоїть його погруддя.


Скачати 32.54 Kb.

  • Калинівського району
  • Вітчизняної війни