Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаСексуальна експлуатація дітей є одним із основних порушень прав дітей

Скачати 28.66 Kb.

Сексуальна експлуатація дітей є одним із основних порушень прав дітей
Скачати 28.66 Kb.
Дата конвертації03.06.2017
Розмір28.66 Kb.

Борг батьківзахищати і оберігати дітей, навчити їх не потрапляти в небезпечні ситуації і як себе вести, якщо це вже сталося.

Сексуальні домагання і насильство над дітьми поширені набагато більше, ніж можна подумати.

Батько, або Тато (англ. father, dad) - чоловік, який є одним з двох батьків нащадка, опікун дитини або декількох дітей, за яких він несе моральну, матеріальну і суспільну відповідальність та зобов'язання до досягнення зрілого віку і до певної міри теж у дорослому віці.

Наси́льство - це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили щодо беззахисних.

Щорічно в світі фіксується 80000 випадків сексуального насильства над дітьми, але число незареєстрованих епізодів набагато більше, тому що діти бояться розповісти про те, що трапилося.

Сексуа́льність - це статева чуттєвість. Зазвичай сексуальність осмислюється та переживається за допомогою таких слів, як «привабливість», «потяг» та «акт».

Однією з форм сексуального домагання і насильства є сексуальна експлуатація дітей.

Сексуальна експлуатація дітей є одним із основних порушень прав дітей.

Вона включає в себе сексуальні домагання зі сторони дорослої людини та винагороду в грошовій чи іншій формі дитині чи третій особі (або групі осіб).

Дитина розглядається як сексуальний комерційний об*єкт.

Комерційна експлуатація є однією з форм примусу та насильства по відношенню до дітей та вважається примусовою працею й сучасною формою рабства.

КСЕД принижує гідність дитини та становить загрозу життю.

КСЕД криє у собі цілий комплекс серйозних небезпек для їхнього фізичного і психічного здоров*я, ставить під загрозу саме їхнє життя.

Винагоро́да - цінності, які отримує особа в обмін на послуги (роботи), які вона надала (виконала) для іншої особи. Зазвичай складається з грошової винагороди, яка часто називається розрахунки або заробітна плата.

Психічне або душевне - означення ряду категорій та понять в гуманітарних науках, зміст його залежить від ідеологічних уставок автора. Нині найчастіше психічне означає внутрішній суб'єктивний світ живої істоти, доступний для вивчення у своїх поведінкових проявах, відповідає іменнику психіка.

Торгі́вля - процес обміну товарами, послугами, цінностями і грошима. У широкому значенні - вид підприємницької діяльності, пов'язаний з купівлею-продажем товарів.

Фі́зика (від грец. φυσικός природний, φύσις природа) - природнича наука, яка досліджує загальні властивості матерії та явищ у ній, а також виявляє загальні закони, які керують цими явищами. Це наука про закономірності Природи в широкому сенсі цього слова.

Поради батькам

Дитячі психологи рекомендують спочатку встановлювати з дитиною стосунки, побудовані на довірі у всьому, що стосується сексу. Тоді він поставиться до батьківських попереджень щодо сексуального насильства над дітьми з великим розумінням, а не відчуттям провини або страху.

Психолог (др.-греч. ψυχή - душа; λόγος - знання) - це фахівець, який оцінює, діагностує і вивчає поведінку і розумові процеси (див. психологія). Деякі психологи, такі як клінічні та психологи-консультанти, піклуються про психічне здоров'я, соціальні або організаційні психологи проводять дослідження та надають психологічну допомогу.

Відчуття́ - психофізичний пізнавальний процес, який полягає у відображенні окремих властивостей, предметів та явищ оточуючого світу.

Розумі́ння - психологічний стан, який виражає собою правильність ухваленого рішення і супроводжуваний відчуттям упевненості в точності сприйняття або інтерпретації якої-небудь події, явища, факту.


Батьки повинні постаратися дати дитині зрозуміти, що його тіло належать тільки йому і нікому більше. Поясніть дитині, що він не зобов*язаний когось обіймати або цілувати, якщо не хоче цього. Такий підхід до навчання дитини превентивним заходам щодо запобігання сексуального насильства набагато ефективніше, ніж серйозні попередження, в основі яких лежить страх.

Дайте дитині зрозуміти, що ніколи дожен дорослий чоловік не повинен торкатися його гені талій і все, що знаходиться між ніг, просити його роздягнутися для того, щоб щось там подивитися (якщо мова не йде про огляд лікарем в його кабінеті в присутності батьків або з їх дозволу). Якщо ж хтось коли-небудь при будь-яких обставинах доторкається до будь-якого місця на його тілі, знімає його фото- або відеокамерою і просить його нікому про це не розповідати, то він повинен обов*язково розповісти про це.

Відеокамера - електронний кінознімальний апарат, пристрій для отримання оптичних образів об'єктів за допомогою зйомки на світлочутливому елементі, пристосований для запису або передавання зображення у русі.

Просіть дитину розповідати вам про кожен випадок, коли хтось торкався до нього таким чином, що він відчував себе дивно чи некомфортно. Крім того, ви повинні попередити дитину про те, що якщо якийсь незнайомець звернеться до нього з будь яким проханням (допомогти знайти адресу, зниклу домашню тварину або допомогти дістатися додому), дитина повинна негайно йти додому і розповісти про це дорослим.

Один з надійніших способів, який допоможе вам навчити дитину протистояти сексуальному насильству, полягає в тому, щоб проводити з ним якомога більше часу. Діти, які страждають від нестачі батьківської уваги, з більшою ймовірністю проявлять інтерес до тої уваги, яку може приділити їм ґвалтівник.

Незнайомець, (ідиш Der Unbekanter) - польський фільм 1913 року мовою ідиш, знятий за творами Якоба Гордіна.

Ймові́рність (лат. probabilitas, англ. probability) - числова характеристика можливості того, що випадкова подія відбудеться в умовах, які можуть бути відтворені необмежену кількість разів. Імовірність є основним поняттям розділу математики, що називається теорія імовірностей.

Злочинці такого роду дуже добре розуміють дітей і з легкістю оволодівають увагою тих з них, кому такої уваги бракує вдома, або тих, у кого накопичилося безліч питань про секс, на які вони не можуть знайти відповідей. Такі люди швидко входять до них в довіру, вони вміють співпереживати їм і розуміти їх, стаючи для них зразком дорослості людини, до якого вони тягнуться.

На жаль, навіть найсвідоміші і уважні батьки не можуть повністю захистити свою дитину від сексуального насильства – занадто багато факторів, які неможливо проконтролювати. Тим не менше, батьки здатні дати дітям підтримку, яка допоможе їм не піддатися на виверти злочинця. Відверта розмова і любов можуть позбавити вас і вашої дитини від болю і страждань.

Страждання - сукупність вкрай неприємних, обтяжливих або болісних відчуттів живої істоти, при яких вона відчуває фізичний і/або емоційний дискомфорт, біль, стрес, нестерпні муки.

Відверта розмова (англ. Straight Talk) - американська комедія 1992 року.Інгульська ЗШ І – ІІІ ст. Устинівської РДА

Порадник батькам

«ЗАСТЕРЕЖЕМО ВЛАСНИХ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ»

c:\users\администратор\desktop\кліпарти\1250705461_0lik.ru_school_board7.jpg

Підготувала

Практичний психолог

Інгульської ЗШ І – ІІІ ст.

Гриджук Н.О.

2016 р.


Скачати 28.66 Kb.

  • Поради батькам
  • Відверта розмова
  • Інгульська ЗШ І – ІІІ ст. Устинівської РДА Порадник батькам «ЗАСТЕРЕЖЕМО ВЛАСНИХ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ»