Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаШевченко. «Гайдамаки». Складність історичної долі українськогонароду. Повсталий народ як герой поеми Вікторина «Т. Шевченко — митець»

Скачати 199.82 Kb.

Шевченко. «Гайдамаки». Складність історичної долі українськогонароду. Повсталий народ як герой поеми Вікторина «Т. Шевченко — митець»
Скачати 199.82 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації07.06.2017
Розмір199.82 Kb.
  1   2   3

 

 

Шевченко. «Гайдамаки». Складність історичної долі українськогонароду. Повсталий народ як герой поеми

 1. Вікторина «Т. Шевченко — митець»

1. Народна пісня, яку любив співати Т.

Наро́дна пі́сня - найбільш розповсюджений вид народної музики, продукт колективної усної творчості, що роками складається в пісню. Народна пісня - музично-поетичний жанр фольклору, найбільш поширений вид народної музики.
Шевченко. («Ой поїжджає по Україні та козаченько Швачка») — 1 бал.

2. Назвіть 2–3 пісні, створені на слова Кобзаря. («Реве та стогне Дніпр широкий», «Така її доля», «Думи мої, думи», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт») — 1 бал.

3. Композитор, який написав музику до 83 творів митця? (М. Лисенко) — 1 бал.

4. Назва балету композитора Данькевича на сюжет однойменної балади Т. Шевченка («Лілея») — 1 бал.

5. Перший учитель малювання Тараса (Хлипківський дяк) — 1 бал.

6. Укажіть художника, який ілюстрував твори Т. Шевченка (1 бал):
а) І. Соколов;
б) В. Боровиковський;
в) А. Базилевич;
г) Д. Левицький;
д) І. Їжакевич.

7. Цей твір Кобзаря звучав як позивні о 6-й годині ранку в ефірі українського радіо під час Другої світової війни (1 бал):


а) «Гайдамаки»;
Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.
Українське радіо Українське радіо - найстаріша та найбільша українська радіомовна компанія. УР (разом з UA: Перший) представляє Україну у Європейській мовній спілці (EBU). Після прийняття Верховною Радою 17 квітня 2014 року Закону про «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» почався перехід від державного до суспільного мовлення.

б) «Заповіт»;
в) «Лілея»;
г) «Причинна».

8. Установіть відповідність між назвою твору Т. Шевченка і композитором, який написав до нього музику (3 бали):


а) Г. Гладкий;                          1. «Зоре моя вечірняя»
б) Я. Степовий                        2. «Хустина»
в) Б. Лятошинський            3. «Гей літа орел»
г) С. Людкевич                       4. «Заповіт»
д) К. Стеценко                        5. «Закувала зозуленька»
е) Л. Ревуцький                      6. «Тече вода в синє море»
ж) М. Леонтович                   7. «Утоплена стежечка».
(а — 4, б — 7, в — 6, г — 5, д — 3, е — 2, ж — 1) — 3 бали

9. Вилучіть зайві мистецькі твори Тараса Григоровича, за які він не отримав срібної медалі (2 бали):


а) Циганка-ворожка»;
б) «Казашка Катя»;
в) «Нарцис та німфа Ехо»;
г) «Хлопець-жебрак, що дає хліб собаці»;
д) «Новопетровське укріплення»;
е) «Діоген».

 1. Вступ. Інформація про події на Україні у другій половині ХVІІІ ст.Україна під владою Польщі

Неосяжні земельні простори України разом із селянами були власністю польських панів. Селян шляхтичі не вважали за людей. Кріпак для пана був тільки «бидлом», худобою. Він мусив шість днів на тиждень працювати на панів та, крім того, платити так звані натуральні грошові збори, відробляти «зажинки», «обжинки», «закоски», ремонтувати шляхи і т. ін. Крім економічного і політичного гніту український народ терпів ще й тяжкий національний та релігійний гніт.


У 1720 р. уніатський церковний собор у Замості проголосив католицьку церкву єдиною законною церквою в Польщі.
Українці Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.
Релі́гія (від лат. religio - зв'язок) - особлива система світогляду та світосприйняття конкретної людини або групи людей, набір культурних, духовних та моральних цінностей, що обумовлюють поведінку людини.
Собор - збори, зібрання. Первісно поняття було рівнозначне поняттям церква у греків, умма у мусульман, синагога чи кагал у євреїв і позначало просто зібрання віруючих. Слово собор відповідає грецькому слову «церква», яке споріднене таким словам як «цирк», «cirkle», які є відповідниками понять «коло», «круг» - в даному випадку зібрання людей і одночасно форма управління (напр. козацький круг)
Католици́зм (лат. catholicismus) - найпоширеніший із напрямів християнства (близько 1 мільярда 196 мільйонів вірних у 2012 р.), який отримав свою назву від одного з атрибутів світової спільноти тих, хто вірить у Христа, - її «кафолічність» (універсальність, соборність).
Той, хто не хотів прийняти католицтво, зазнав жорстоких переслідувань і диких розправ. Прикладом цього було покарання селянина Данила Кушніра, що був титарем у Млієві на Смілянщині. Йому обмотали клоччям руки, облили смолою і підпалили. Потім відрубали голову і прибили до стовпа. Все це робилося в присутності великої кількості народу, зігнаного з різних сіл, щоб залякати народні маси й зробити їх податливішими при нав’язуванні їм католицизму.

 

  1   2   3


Скачати 199.82 Kb.

  • 1. Вступ. Інформація про події на Україні у другій половині ХVІІІ ст. Україна під владою Польщі