Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЩотижневий бюлетень

Скачати 84.51 Kb.

Щотижневий бюлетень
Скачати 84.51 Kb.
Дата конвертації30.03.2019
Розмір84.51 Kb.
Щотижневий бюлетень № 30 31 липня 2009 р. Одним із результатів візиту Віце-президента США до нашої країни стало підтвердження стратегічного характеру двосторонніх відносин України та Сполучених Штатів Америки Так прокоментував цю зовнішньополітичну подію Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю газеті Сільські вісті, опублікованому 24 липня п.р. Глава української держави пояснив, що підтвердження такого статусу двосторонніх відносин було одним із питань, в яких зацікавлена Україна з приходом нової Адміністрації США. Президент України назвав важливим підсумком перебування Джозефа Байдена в нашій країні створення Українсько-американської комісії зі стратегічного партнерства.
Джо́зеф «Джо» Робінетт Байден молодший (Джо Байден; англ. Joseph "Joe" Robinette Biden, Jr.; нар.20 листопада 1942, Скрентон, Пенсильванія, США) - американський політик ірландського походження, віце-президент США у 2009-2017, сенатор США від штату Делавер (з 1973), член демократичної партії.
Двосторонні відносини (також двосторонні інтеракції, білатеральні відносини, білатералізм) - державні контакти між двома країнами у політичній, економічній, культурній, інформаційній областях. Для взаємодії утворюються спеціальні місії і постійні представництва, укладаються угоди, договори, Modus vivendi.
Сільські Вісті - всеукраїнська інформаційна газета, що висвітлює різні аспекти життя українського села. Виходить українською мовою у Києві. Станом на 2016 газета "Сільські вісті" мала загальний наклад 149 тис.
Уд (араб. عود‎, вірм. Ուդ, ассір. ܥܘܕ - ūd, тур. ud або ut, грец. ούτι, азерб. ud, івр. עוד‎ - ud) або Барбет (перс. بربط‎ - barbat) - струнний щипковий інструмент. Широко розповсюджений в країнах Закавказзя, Середньої Азії та Ближнього Сходу з VI століття.
Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.
Це базовий формат, в якому відбуватиметься формування порядку денного наших відносин, - сказав Віктор Ющенко.
Поря́док де́нний - це список запланованих подій на нарадах в порядку виконання. Зазвичай включає один або більше пунктів (тем) дискусії. Може, але не зобов'язаний, включати конкретний час кожної події.
Ми прагнули не зводити контакти до міжвідомчих, міжурядових чи торговельно-економічних питань. Таким чином буде забезпечено саме стратегічність, - зауважив він. За його прогнозом, ця комісія розпочне роботу орієнтовно у вересні – жовтні п.р. Керманич української держави окремо відзначив, що високопоставлений представник Білого дому однозначно і чітко заявив: США не виходять з можливостей формування будь-яких привілейованих зон за межами власних кордонів. Отож український інтерес не постраждає жодною мірою. До утилізації переносних зенітно-ракетних комплексів, легких озброєнь, стрілецької зброї та звичайних боєприпасів Йдеться про 6 тис. тонн зазначених боєприпасів та продуктів, які будуть утилізовані в рамках Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з питань матеріально-технічного забезпечення і постачання (NAMSO).
Переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК) - зенітно-ракетний комплекс, призначений для ураження вертольотів і літаків противника, що низько летять, на зустрічних і наздоганяючих курсах в умовах впливу природних і штучних теплових перешкод.
Кабіне́т Міні́стрів Украї́ни - вищий орган у системі органів виконавчої влади України. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України.
З такою пропозицією щодо процедури виконання даної угоди виступило Міністерство оборони України. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. №824-р уряд погодився з цією пропозицією. Передбачається, що вітчизняне оборонне відомство передасть згадані боєприпаси державному підприємству Укроборонсервіс для проведення робіт з їх утилізації. Міністерство оборони України має подавати Кабінету Міністрів України і Міністерству економіки України звіти про результати здійснення таких робіт. Кошти від реалізації продуктів утилізації боєприпасів перераховуватимуться до Державного бюджету України.
Міністе́рство оборо́ни Украї́ни (Міноборони України) - центральний орган виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні сили України.
Державний бюджет - це система грошових відносин, яка виникає між державою, з одного боку, і підприємствами, фірмами, організаціями та населенням, з іншого, з метою формування та використання централізованого фонду грошових ресурсів для задоволення суспільних потреб.
Наші підрозділи активно проходять самооцінку та оцінку НАТО першого рівня, тому участь у навчанні Кленова арка є надзвичайно важливою для Збройних Сил України Таку заяву зробив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії Сергій Кириченко під час зустрічі з аташе з питань оборони при Посольстві Канади в Україні підполковником Майклом Джорданом, яка відбулася 28 липня п.р.
Майкл Джо́рдан (англ. Michael Jordan; нар. 17 лютого 1963) - американський баскетболіст, якого часто називають найкращим гравцем у баскетбол усіх часів та народів, багаторазовий переможець чемпіонату Національної баскетбольної асоціації в складі команди «Чикаго Буллз», дворазовий олімпійський чемпіон, відомий також як «Його повітряність».
На ній обговорювались головні напрямки подальшого поглиблення відносин у сфері військового співробітництва між збройними формуваннями двох країн. Окремо український воєначальник зазначив, що наша держава й надалі продовжуватиме співпрацю у питаннях досягнення взаємосумісності в рамках практичної реалізації спільної участі у багатонаціональному тактичному українсько-канадсько-польсько-литовському навчанні ротного рівня Кленова арка, і підкреслив, що на сьогодні Збройні Сили України перебувають у готовності долучитися до цілої низки міжнародних ініціатив у галузі безпеки, зокрема, до складу сил реагування НАТО, бойових тактичних груп Європейського Союзу.
Збро́йні си́ли Украї́ни - військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються завдання з оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності. Структурно поділене на 3 види та 2 окремі роди військ/сил.
У свою чергу підполковник Майкл Джордан наголосив, що Канада і в подальшому буде ділитися своїм власним досвідом, підтримуючи Збройні Сили України у процесі їх інтеграції до світових систем колективної безпеки. Новий імпульс українсько-угорським військовим відносинам 29-30 липня п.р. в нашій країні з візитом перебувала угорська військова делегація на чолі з Державним секретарем Міністерства оборони Угорської Республіки Агнешею Вадаї.
Уго́рщина (угор. Magyarország [ˈmɒɟɒrorsaːɡ] - «Мадя́рщина») - держава в Центральній Європі з населенням близько 10 мільйонів осіб. Столицею держави є місто Будапешт. Державна мова - угорська. Унітарна держава, парламентська республіка.
Державний секретар (Держсекретар) - найменування вищих державних посад у низці країн Європи й Америки.
Відбулися її офіційні переговори із заступником Міністра оборони України Володимиром Дібровою, в ході яких обговорювався широкий спектр актуальних питань співробітництва в оборонній сфері. Зокрема, розглядалися стан і перспективи українсько-угорської співпраці в цій галузі, розвиток взаємодії в рамках європейських і євроатлантичних структур безпеки. Сторони також обмінялися думками щодо британсько-французької ініціативи з посилення вертолітної спроможності ЄС, НАТО та ООН. Проведення українськими миротворцями у Косово планових занять з вогневої підготовки Ці заняття за темою Прийоми та способи ведення вогню зі стрілецької зброї велись українськими морськими піхотинцями, які з квітня п.р.
Стріле́цька збро́я - ствольна зброя для стрільби кулями та іншими видами патронів, наймасовіша з усіх видів сучасної зброї. В залежності від джерела енергії для метання набою розрізняють вогнепальну, пневматичну, механічну та електричну стрілецьку зброю.
виконують завдання у складі багатонаціональних миротворчих сил у Косово на полігоні Falkon-4, розташованому на території муніципалітету Урошевац. Вони проходили під керівництвом заступника командира національної складової спільного українсько-польського батальйону УкрПолбат підполковника Сергія Стороженка і до них було залучено по два відділення від першої та другої спеціальних рот українського миротворчого контингенту. Усі нормативи з вогневої підготовки реалізовувались у повному спорядженні – в бронежилетах та шоломах.
Бойова́ підгото́вка - це система заходів, які плануються, організовуються і проводяться з метою навчання та виховання особового складу окремих категорій військовослужбовців, підготовки і злагодження підрозділів, частин, з'єднань, органів управління (штабів) веденню бойових дій та виконання інших завдань за призначенням, а також для підтримання встановленої бойової готовності.
Варто зазначити, що на запрошення українських миротворців участь у стрільбі зі штатної стрілецької зброї взяли військовослужбовці армії США на чолі з командиром батальйону спеціальних військ тактичної групи Falkon підполковником Джері Мюіром, який наголосив, що проведення таких тренувань дає змогу більш якісно відпрацювати питання взаємодії між миротворчими підрозділами сил КФОР у непередбачуваних ситуаціях.
Спеціа́льні війська́ - війська і служби Збройних Сил, призначені для забезпечення бойової діяльності військ, що виконують вузькоспеціалізовані функції, та мають на озброєнні спеціально призначену для цього бойову та іншу техніку.
Команди́р батальйону (також скорочено комбат) - у військовій справі військова посада старшого офіцерського складу в сухопутних (рідко у військово-повітряних та військово-морських силах) Збройних силах більшості країн.
Благодійна медична акція у Косово Така гуманітарна акція була проведена військовими медиками української складової спільного миротворчого батальйону УкрПолбат багатонаціональної тактичної групи East сил КФОР. Вона зводилась до надання безоплатної медичної допомоги мешканцям албанського селища Горанча, що знаходиться на території муніципалітету Хані і Елезіт.
Терап́ія (синонім: лікування) - процес, бажаною (але не завжди досяжною) метою якого є полегшення, зняття чи усунення симптомів (компенсація, купірування) і проявів того чи іншого захворювання, патологічного стану чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров'я (санація).
Це високогірне село, у якому відсутні будь-які заклади охорони здоров’я, розташоване на кордоні з Македонією у гірській місцевості на висоті понад 800 метрів над рівнем моря і є віддаленим від центральних шляхів. Протягом шести годин у приміщенні місцевої школи начальник медичної служби національної складової УкрПолбату майор медичної служби Олександр Голуб, лікар капітан медичної служби Віталій Мартиненко, лікар-стоматолог старший лейтенант медичної служби Вадим Врабія та фельдшер старший прапорщик Віталій Шоферовський вели безперервний прийом відвідувачів.
Військова медицина - галузь медицини, яка являє собою систему наукових знань і практичних заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я військовослужбовців з метою максимально підняти професійну здатність армії, а також запобігання бойовим ушкодженням та захворюванням і їх лікування.
Голуб Олександр Володимирович (*19 липня 1967, Львів, Українська РСР, СРСР) - український політик, один з лідерів КПУ, депутат ВР України кількох скликань, член фракції КПУ (з листопада 2007), заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформації (з грудня 2007); член президії ЦК КПУ (з червня 1993), 1-й секретар Львівського обкому КПУ; головний редактор газети «Комуніст» (з жовтня 2002).
Разом з українськими лікарями працювали польські, американські та албанські фахівці. Цей гуманітарний захід відвідало понад 120 місцевих мешканців. Після його завершення вони отримували ліки на курс лікування, а ті з них, що потребували корекції зору, – окуляри. Дана акція, здійснена у віддалених населених пунктах, є дієвим прикладом допомоги місцевому населенню з боку миротворців сил КФОР.
Пра́порщик (від пра́пор) - військове звання молодшого командного (унтер-офіцерського) складу в армії багатьох країн.
Населений пункт - населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище (град), місто, містечко, селище міського типу, село, хутір, станиця та ін.).
Підготовка екіпажу корабля Славутич до участі в черговій активації Спільної чорноморської групи військово-морського співробітництва Blackseafor 14 липня п.р. на даному плавзасобі управління Військово-Морських Сил ЗС України завершилося тренування вахтових інженер-механіків. Метою таких навчальних вправ, які проводились в рамках планових заходів бойової підготовки екіпажу корабля, була перевірка підготовленості цих інженер-механіків до практичного відпрацювання дій і прийомів під час повсякденної експлуатації матеріальної частини морського судна, а також уміння правильно приймати рішення у складній обстановці.
Судно́ - узагальнювальний морський термін, який застосовується до усіх видів плавучих засобів, включаючи неводовитісняючі і гідролітаки, які використовуються або можуть бути використаними як засоби пересування по воді.
За результатами виконання встановлених нормативів робота військовослужбовців була оцінена позитивно. Реалізується програма Трастового фонду НАТО Партнерство заради миру За цією програмою 17 липня п.р. в Харкові відбувся перший випуск відставних військових. Сертифікати та документи державного зразка отримали 63 колишніх військовослужбовця, які пройшли навчання на трьохмісячних курсах за напрямами менеджмент, маркетинг та комп’ютерні системи і мережі. У 2006 році, з метою соціальної адаптації звільнених військових, за фінансової підтримки Трастового фонду НАТО Партнерство заради миру було створено Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації. Тоді провідною країною стали Нідерланди. На початку ж 2009 року було прийнято рішення про розширення діяльності даного проекту на Харківський регіон. Він був створений на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти при Національному технічному університеті Харківський політехнічний інститут.
Післядипло́мна осві́та, ад'юнктура (Вищі академічні курси і т.п.) - це система підвищення кваліфікації осіб, котрі вже мають вищу освіту. Хоча за назвою ця система є частиною освіти, за змістом вона являє собою багато в чому або виключно науково-дослідну роботу, за результатами якої присуджується науковий ступінь.
Адапта́ція соціа́льна - активне пристосування індивіда до умов середовища і результату цього процесу.
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», до 1929 Харківський технологічний інститут, з 1975 Харківський ордена Леніна політехнічний інститут імені В. І. Леніна - заснований в 1885 році в Харкові.
Тепер ініціатором виступило Королівство Данія.
Да́нія (дан. Danmark), офіційна назва Королі́вство Да́нія (дан. Kongeriget Danmark) - скандинавська країна у Північній Європі. Розташована на південний захід від Швеції, і на південь від Норвегії, має сухопутний кордон із Німеччиною.
На урочистому врученні свідоцтв зазначалось, що навчальна програма розроблена для українських військовослужбовців, які будуть звільнені з лав Збройних Сил України в рамках масштабного реформування армії. Планується, що таким звільненням підлягають близько 60 тисяч офіцерів, прапорщиків та інших військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом і матимуть право на пенсійне забезпечення.
Пе́нсія - одноразова або регулярна грошова виплата (у розрахунку на місяць), яка призначається у встановленому державою порядку як захід матеріального забезпечення певних категорій осіб за принципами пенсійного страхування, загальнолюдської солідарності та субсидування.
Військо́ва слу́жба - державна служба особливого характеру, яка полягає в професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я та віком громадян країн, пов'язаній із захистом своєї Батьківщини. Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються відповідними законами держав та певними положеннями про проходження військової служби, які затверджуються верховною владою країни та іншими нормативно-правовими актами.
Курси розраховані на задоволення потреб працевлаштування у цивільному житті, виходячи з аналізу ринку праці у тісній взаємодії з Державною службою зайнятості України. Як зауважив на урочистостях військовий аташе з питань оборони Королівства Данія в Україні Ове Бак Хансен, в його країні подібна програма функціонує давно і є вельми ефективною.
Робочий день більшості данців триває з 7:00 ранку до 15:00 дня. Або ж з 8:00 ранку до 16:00 дня.
Військо́вий аташе́ - військовий експерт, посадова особа (офіцер, генерал), що є офіційним військово-дипломатичним представником армії своєї держави в країні перебування.
Те, що зараз в Україні реалізується такий проект є дуже важливим для вашої країни. Наша держава вже давно займається такою адаптацією, і завдяки повній підтримці уряду ми досягли майже стовідсоткового працевлаштування колишніх військовослужбовців. Що стосується нашої співпраці в Україні, то ми і надалі будемо намагатися сприяти розширенню географії таких центрів, як харківський, - зазначив Ове Бак Хансен. Про працевлаштування харківських випускників також подбали. Після вручення дипломів для них було проведено ярмарку вакантних посад, в якій взяли участь близько 15 підприємств Харківщини. Крім прямого спілкування з роботодавцями, випускники мали змогу скористатися інтернет-базою вакансій Державної служби зайнятості України та пройти психологічні тести на професійну направленість.
Державна служба зайнятості - централізована система державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством соціальної політики України. Державна служба зайнятості була створена на підставі постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 21.12.
Українські військові інспектори здійснили перевірку військових об’єктів, розташованих на території Польщі До складу української інспекційної групи, яка проводила 20-24 липня п.р. таку перевірку в рамках Договору про звичайні збройні сили в Європі, увійшло вісім українських військових спеціалістів у галузі контролю над звичайним озброєнням на чолі з начальником Центру забезпечення реалізації договорів про скорочення озброєнь (м. Львів) підполковником Олексієм Вершигорою. Спільно з польською групою супроводження наші верифікатори проінспектували військові об’єкти на території двох оголошених місць: 1-ої окремої танкової бригади та 1-го артилерійського полку Війська Польського, розташованих у містах Варшава та Цеханов.
Та́нкова брига́да (також бронетанкова бригада) - основне тактичне з'єднання в танкових (бронетанкових) військах ряду держав, яка призначена для виконання тактичних та оперативно-тактичних завдань у складі загальновійськового угруповання військ, а в деяких випадках і самостійно у тісній взаємодії зі з'єднаннями, частинами і підрозділами інших родів військ і спеціальних військ Сухопутних військ в різних умовах.
Артиле́рія (фр. artillerie - від старофр. artiller - «готувати», «споряджати»): Рід сухопутних військ, організаційно зведений в підрозділи, частини і з'єднання, озброєні артилерійськими гарматами, реактивними, ракетними і самохідними протитанковими установками, різними засобами розвідки й зв'язку, а також приладами спостереження і керування вогнем.
Під час перебування у Польщі українські військові перелічили підзвітну військову техніку та озброєння на військових об’єктах даного з’єднання та військової частини.
Військо́ва те́хніка - озброєння, бойові й небойові машини, прилади, апарати й інші технічні засоби, якими оснащуються збройні сили. Зброю, як засіб ураження часто виділяють у самостійне поняття (звідси висловлювання «озброєння та військова техніка» (ОВТ).
Перевірені дані вони внесли до звітних актів та звірили їх з тими, що були офіційно надані Польщею представникам усіх країн-учасниць цього міжнародного документу. Успішне завершення заходів верифікації в сусідній державі засвідчили підписи польської та української сторін на підсумковому звіті. В рамках Договору про звичайні збройні сили в Європі багатонаціональна інспекційна група перевірила розташування окремої аеромобільної бригади Командування Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Миколаївщині Така група, до складу якої увійшли представники верифікаційних структур США, Туреччини, Словаччини і Румунії, 23 липня п.р. здійснила тут перевірку об’єктів контролю, ретельно звірила відповідність офіційно наданої Україною інформації щодо кількості озброєння та військової техніки, що підпадає під дію даного міжнародного документу.
Те́хніка (від грец. techne - мистецтво, майстерність) - сукупність засобів, створених людством для обслуговування своїх потреб виробничого і невиробничого характеру. У техніці матеріалізовані знання і виробничий досвід, накопичені людством у процесі розвитку суспільного виробництва.
Іноземні інспектори спільно з українськими спеціалістами перелічили наявну зброю та військове спорядження, зафіксували дані у звітах, які завізували після закінчення усіх необхідних процедур. Невід’ємну складову становили двосторонні брифінги – в’їзний, перед початком огляду техніки, та по завершенні перевірки оголошеного місця. Під час таких офіційних зустрічей іноземних гостей було ознайомлено з історичним та бойовим шляхом з’єднання, сучасним станом його розвитку, після чого надано вичерпну відповідь на додаткові запитання з боку верифікаторів.


Скачати 84.51 Kb.

  • Джозефа Байдена в нашій країні
  • Кабінетом Міністрів України
  • Міністерство оборони України
  • Державного бюджету України
  • Державним секретарем
  • Державної служби зайнятості