Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаСоціальні мережі шкідливі для здоров'я

Скачати 423.83 Kb.

Соціальні мережі шкідливі для здоров'я
Скачати 423.83 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації03.06.2017
Розмір423.83 Kb.
  1   2   3

Соціальні мережі шкідливі для здоров'я
Британський вчений вважає, що соціальні мережі погано впливають на людей, оскільки ті менше спілкуються з реальними людьми. Архів Як стверджує британський вчений, соціальні мережі в Інтернеті можуть шкодити здоров'ю через спілкування, яке скорочується з реальними людьми. Результати дослідження впливу сайтів на зразок Facebook на здоров'я біолог Арік Сигман опублікував в науковому журналі британського Інституту біології Biologist.

Служба соціальних мереж (англ. social networking service) - веб-сайт або інша служба у Веб, яка дозволяє користувачам створювати публічну або напівпублічну анкету, складати список користувачів, з якими вони мають зв'язок та переглядати власний список зв'язків і списки інших користувачів.

Соціа́льна мере́жа - соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїті зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними зв'язками.

Науковий журнал, академі́чний журна́л або науковий журнал, що рецензується або рецензований науковий журнал - журнал, в якому публікуються роботи із певної галузі академічної науки. Статті, що надсилаються до таких журналів, перед публікацією рецензуються незалежними фахівцями, які зазвичай, не входять до складу редакції журналу, а ведуть дослідження в областях, близьких до тематики статті.

У статті під назвою "Завжди на зв'язку: біологічний вплив соціальних мереж" Сигман застерігає від надмірного захоплення Інтернет-сайтами, які в сучасному світі все більше замінюють спілкування з живими людьми. Вчений стверджує, що нестача спілкування може негативно впливати на роботу імунної системи організму, гормональний баланс, роботу артерій і процеси мислення.

Іму́нна систе́ма - сукупність органів, тканин, клітин, які забезпечують захист організму від чужорідних агентів; система організму, яка контролює сталість клітинного і гуморального складу організму. Знищенню імунною системою підлягає генетично чужорідне: молекули інших організмів, мікробні клітини, молекули, до яких утворюються антитіла, а також, пошкоджені клітини власного організму; крім того, імунна система може реагувати на власні клітини та тканини, що мають пошкодження або злоякісно трансформовані.

У довгостроковій перспективі це підвищує ризик появи і розвитку різних хвороб, серед яких рак, серцево-судинні захворювання і недоумство. Кількість годин, яку середній британець проводить в день в процесі спілкування з рідними, друзями і товаришами по службі, з 6 годин в 1987 році скоротилося до майже 2 годин в 2007 році. За той же період часу використання електронних ЗМІ та Інтернету зросло з 4 до майже 8 годин на день. "Менше, ніж за два десятиліття кількість людей, яким, за їхніми словами, ні з ким обговорити важливі питання, майже потроїлося", - констатує Сигман. Учений відзначає, що батьки проводять все менше часу з дітьми, а серед всіх європейських країн в Британії менше всього дітей вечеряють разом з батьками.

Усього на території Європи станом на 2008 рік - 45 незалежних країн та 6 залежних територій.

Спростовуючи популярну точку зору про те, що соціальні мережі сприяють встановленню контактів між людьми, біолог стверджує, що соціальні мережі дають користувачам лише ілюзію спілкування. "По ідеї соціальні мережі повинні сприяти нашій соціальній активності, але в реальності ми спостерігаємо зовсім інше. Хвіст виляє собакою, і замість того, щоб інтенсифікувати спілкування, соціальні мережі його підміняють", - вважає Сигман. У статті в Biologist він вказує на те, що фізіологічні процеси в організмі протікають по-різному залежно від того, знаходиться людина наодинці, в суспільстві або, як все частіше відбувається зараз, у віртуальній реальності. "Багато чого ще належить дослідити, але, схоже, існує різниця між впливом реальної присутності когось і віртуальним замінником спілкування", - вважає біолог.  
facebook


Більше читайте тут: http://tsn.ua/nauka_it/sotsialni-merezhi-shkidlivi-dlya-zdorov-ya.html

Загрози, які таїть для дітей Інтернет

діти і інтернет

Тільки 18% дорослих перевіряють, які сайти відвідує їх дитина. При тому, що 87% батьків вважають, що повинні навчати дітей правилам безпечного користування мережею. Інститут соціології НАН України нещодавно провів дослідження про те, наскільки серйозними є загрози, які підстерігають українських дітей в Інтернеті. Адже хоча рівень комп´ютерної грамотності зростає, багато батьків просто не розуміються на підводних каменях мережі для їх чад: 76% батьків навіть не цікавляться, які Інтернет-сторінки відвідує їх дитина.

Відповідно до статистики правоохоронних органів США, 70% злочинців, засуджених за злочинами, пов´язаними з сексуальною експлуатацією дітей, використовували Інтернет.

Правоохоро́нні о́ргани - державні органи, що на підставі законодавства держави здійснюють правоохоронну (правозастосовну та правозахисну) діяльність.

А кожна п´ята дитина піддається сексуальному домаганню в on-line чатах. Але це лише одна з небезпек - часто злочинці вивідують номери банківських карток батьків або дізнаються, коли нікого не буде вдома (наприклад, коли сім´я поїде у відпустку), щоб без ризику зламувати квартири. 

- Ми виділили три групи дітей за віком: 6-8 років, 9-14 років і 15-17, - розповіла деталі соціологічного дослідження Гульбаршин Чепурко, заступник директора Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАН України.

Ба́нківська платі́жна ка́ртка - виготовлена згідно зі стандартом ISO/IEC 7810 ID-1 формату із спеціального стійкого до механічних пошкоджень пластику пластина стандартних розмірів 54x86x0,76мм, яка використовується для ідентифікації її користувача(власника), для способу фіксації інформації і як аналог платіжних засобів.

Соціологічне дослідження - система логічних і послідовних методологічних, методичних та організаційно-технічних процедур для отримання наукових знань про соціальне явище, процес.

- Виявилося, що хоча ризик у цілому високий для будь-якого віку, проте для молодших груп ризик потрапити на он-лайн загрози не з власної волі вищий. Швидше від незнання, цікавості - адже більш старші підлітки шукають інформацію в Інтернеті цілеспрямовано. 


Тим часом, в Україні поки що мало хто усвідомлює реальні загрози з боку злочинців, які несе Інтернет для дітей. Так, за словами Гульбаршин Чепурко, батьки на перше місце ставлять небезпеку погіршення зору, вчителі - що Інтернет відволікає від навчання. Власне он-лайн небезпеки вчителі поставили на третє місце (19%) серед причин для контролю над відвідуванням дітьми Інтернету, після загрози зору, а батьки - аж на четверте (11%), після занять іншими справами і он-лайн залежності. 
Британський правозахисник на конференції у Варшаві продемонстрував серйозність проблеми: він створив свій аккаунт на популярному ресурсі Facebook.com з мінімальними відомостями про себе і витратив два дні на масову розсилку запитів для інших користувачів з метою познайомитися. Через два дні у нього було вже більше двох сотень «друзів» молодше 18 років з докладними особистими даними, аж до домашньої адреси та телефону.

На чому проколюються Українські діти в Інтернеті


Побачивши в Інтернеті рекламу алкоголю чи тютюну, хоча б раз пробували їх купити - 28%
Готові переслати свої фотографії незнайомцям в Мережі - 28% 
Періодично потрапляють на сайти для дорослих - 22%

Без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім´ю (місце проживання, професія і графік роботи батьків, наявність в будинку цінних речей) -17%


Відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх, не звертаючи уваги на їх вартість – 14%

Намагалися купити наркотики - 11%Що діти шукають в Інтернеті? 

Світлана Задонцева, дитячий психолог:

- Не варто переконувати, що Інтернет - це погано, треба пояснювати дітям приховані небезпеки Мережі. Можна відволікати цікавими сайтами: у школі задають написати реферат - так можна показати дитині, як знайти потрібну інформацію. 


Перше, що приваблює дітей в Інтернеті - це анонімність, що, загалом-то, схоже з дорослими. А в підлітковому віці це особливо актуально - з багатьма своїми проблемами діти до батьків не підуть, та й з друзями не завжди обговорять. Ось і ведуть дискусії про свою першу любов на Інтернет-форумах і в соціальних мережах. 
Підлітки також часто хочуть показатися старшими - адже дівчинка може вказати, що їй не 13, а 16 років - і так пожити не своїм життям. У Мережі багато хто шукає і суспільного визнання, самоствердження. Підліткам потрібно пояснювати, що друзі з Інтернету - це не завжди безпечно. З іншого боку, через Мережу можна спілкуватися з друзями, шукати нових - але краще робити «за інтересами», ніж «поговорити про життя». 
Ну, і звичайно, «Про це». Тут вже батькам треба самим почати розмову з дітьми - і пояснити їм, як змінюється їх організм, розповісти про особисту гігієну, безпеку. Адже далеко не гарантія, що прочитане в Інтернеті буде правильним. 

Євген Журба, системний адміністратор:

- Щоб обмежити доступ дітей до певних сайтів, в операційній системі Windows Vista є функція «Батьківський контроль» (Family Control Manager). Там можна створити обліковий запис на дитину, де будуть відфільтровані всі небажані сайти.

Систе́мний адміністра́тор (від англ. system administrator, systems administrator) - працівник, посадові обов’язки якого передбачають забезпечення роботи комп’ютерної техніки, комп’ютерної мережі і програмного забезпечення в організації.

Windows Vista - версія Microsoft Windows NT, серії операційних систем, що використовуються на персональних комп'ютерах.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.

Там же можна встановити обмежувач часу роботи за комп´ютером. Крім того, через цю програму можна поставити пароль на Internet Explorer або взагалі залишити дитині лише «Word», а інші програми заблокувати.

Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.

 


Якщо ж у вас Windows XP, то в розділі «Властивості», у пункті «Зміст», можна встановити обмеження доступу до певних сайтів, скажімо до відеоресурсів YuoTube, або поставити пароль на роботу з Internet Explorer. 
Для самих маленьких є спеціальний Інтернет-браузер Gogul.tv, який містить лише корисну цікаву інформацію, без будь-якої можливості залізти в що-небудь «доросле». Ну а щоб дізнатися, по яких сайтах ваше чадо сьогодні гуляло, достатньо зайти в «Журнал подій» - там усе фіксується. Переглядаєте ж ви шкільний щоденник своєї дитини - ось і «подорожі» по Мережі варто було б перевіряти. 

«Чи контролюєте ви свою дитину в Інтернеті?«Буде лазити по порносайтах - заблокую»

Іван Кохан, банківський службовець, синові 9 років:

- Спочатку ми з дружиною навіть підштовхували сина до Інтернету - щоб сам шукав собі реферати та інформацію для уроків, а не просив нас це робити. Зараз Олексій вже непогано розбирається в Мережі. І це починає мене лякати: хто знає, які сайти відвідує дитина в нашу відсутність? Адже іноді навіть на солідних сайтах спливають еротичні картинки. До того ж насторожує те, що у Всесвітній павутині діти можуть спілкуватися з незнайомцями.

Банківський службовець (англ. The Bank Clerk) - американська короткометражна кінокомедія Роско Арбакла 1919 року.

Всесві́тня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) - найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.

Можливо, в майбутньому я заблокую частину Інтернет-сторінок. 
«Дівчата самі розуміють, що непристойні картинки їм ні до чого»

 Вікторія Великих, викладач, донькам 9 і 11 років:

  - У нас дві доньки: Інтернетом користуються, але виключно в навчальних цілях, решта їх просто не цікавить. Чи то так виховані, чи то нема коли - обидві професійно займаються хореографією, обожнюють читати. Хіба що старшій Даші доводиться частіше працювати на комп´ютері - вона пише роботи для Малої Академії Наук. Що стосується непристойних картинок в Мережі, то дівчинки і самі розуміють, що їм це ні до чого. 


«Син може зайти на порносайт?.. Нехай побачить» 

Ярослав М., перекладач, сину 7 років: 

- Мій син недавно тільки читати навчився. Тому його Інтернет поки зовсім не цікавить. Він читає дитячі книжки, а комп´ютер у нього - для ігор. Звичайно, я вже думав про те, що пізніше Тимур зможе зайти на порносайт, і вирішив: нехай побачить. Що природно - то не бридко, я не ханжа. Щодо знайомств по асьці - буду пояснювати так: «У Мережі не видно – чи це дівчинка чи хлопчик. І скільки «ніку» років - невідомо». Налякаю наслідками, звичайно.

 
«Про віртуальні афери син сам попереджає»

 Ніна Дмитрівна, продавець, синові 17 років:

  - Син вчора до опівночі завис в Інтернеті. Сподіваюся, що грав з другом в ігри. Те, що він може гроші програти у грі - не думаю. Стас це вже пройшов. Коли йому було 11 років, по телевізору йшла передача - потрібно було телефонувати в прямий ефір за номером «8-900». А потім нам величезний рахунок прийшов на телефон. Син це на все життя, думаю, запам´ятав. Тепер навіть мене про різні афери попереджає. За матеріалами 4kids.com.ua

  1   2   3


Скачати 423.83 Kb.

  • Загрози, які таїть для дітей Інтернет