Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Спільна робота з онлайновими документами в маркетинговій діяльності

Скачати 164.43 Kb.

Спільна робота з онлайновими документами в маркетинговій діяльності




Скачати 164.43 Kb.
Дата конвертації28.05.2017
Розмір164.43 Kb.



Навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія-ліцей» №10





«Спільна робота з онлайновими документами в маркетинговій діяльності»

11 клас

Вчитель інформатики

Кучер Н.В.

Вчитель економіки

Руденко О.Ф.



ТЕМА: Спільна робота з онлайновими документами в маркетинговій діяльності
МЕТА:

  • перевірити рівень засвоєння учнями основних понять та прийомів роботи з програмою MS PowerPoint;

  • формувати цілісну систему особистісних знань про рекламу, як вид маркетингової діяльності, структуруючи вивчений теоретичний матеріал через удосконалення вмінь та навичок використання ІКТ;
    Ма́ркетинг (англ. marketing) - це діяльність, спрямована на досягнення цілей підприємств, установ, організацій шляхом формування попиту та максимального задоволення потреб споживачів.


  • розвивати творчі вміння, комунікативну та інформаційну компетентності через проектну діяльність;

  • виховувати в учнів культуру економічного мислення та мови та свідомий вибір майбутньої професії.


ОБЛАДНАННЯ:міні-підручник, комп’ютери, проектор, виставкова експозиція.

МЕТОДИ І ПРИЙОМИ:метод проектів, експрес-тест, «приваблива мета», «алгоритм дій», робота з глосарієм, фронтальне опитування, робота з міні-підручником, практична робота.

ТИП ЗАНЯТТЯ:А-П (1х30), С-У (1х30).

ФОРМА ЗАНЯТТЯ: робота в групах.

ВИД ЗАНЯТТЯ: інтегрований урок з інформатики та економіки.

ЕПІГРАФ: «Намагайся стати не стільки людиною успіху,

скільки людиною, яка має свої цінності».

Альберт Ейнштейн

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

Вступне слово вчителя інформатики.


Доброго дня!
Альберт Ейнште́йн (також Айнштайн, нім. Albert Einstein [ˈalbɐrt ˈaɪnʃtaɪn], англ. ['ælbət ˈʌɪnstʌɪn], 1879, Ульм, Німеччина - 1955, Принстон, США) - один з найвизначніших фізиків XX століття. Лауреат Нобелівської премії 1921 року.
Епіграфом до нашого сьогоднішнього заняття є слова відомого вченого Альберта Ейнштейна «Намагайся стати не стільки людиною успіху, скільки людиною, яка має свої цінності».

Сьогоднішнє заняття є незвичним не тільки тому, що присутні гості, але й тому, що на сьогоднішньому уроці – два вчителя (економіки та інформатики).



Вступне слово вчителя економіки.

А об’єднує ці два предмети одне з понять, яке ми зараз спробуємо визначити.


ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ


Вчитель економіки.

Про це поняття говорять, що воно «здатне відчувати й відтворювати саме серцебиття бізнесу словами, образами на сучасних носіях інформації».

Так – це реклама.

(Слайд).

Фронтальна бесіда:



  1. Напрямком якої підприємницької діяльності є реклама?
    Підприє́мництво, підприє́мницька дія́льність - самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку.


  2. Що таке маркетинг?

  3. Які види реклами використовуються в маркетинговій діяльності?

Для відповіді ми спробуємо пригадати класифікацію видів реклами, виконавши експрес-тест. В таблицю в міні-підручнику поставте відповідний номер реклами в другу колонку.

(Учням демонструються слайди з прикладами реклами. Вони заповнюють сторінку в міні-підручнику «Реклама та способи її поширення»)











Взаємооцінювання. Виставлення балів за роботу в міні-підручник.



Під час актуалізації опорних знань, вчителі на дошці створюють логічно-смислову схему до заняття «Приваблива мета».




Вчитель інформатики.

Перш, ніж групи почнуть роботу, треба повторити опорні знання з інформатики.

(Демонструються слайди презентації з завданням з інформатики. Учні відповідають на запитання.)









Оцінювання. Виставлення балів в міні-підручник.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Вчитель інформатики.

А тепер уявіть, що ви працюєте над рекламним проектом в команді. Через декілька днів захист проекту, а деякі ваші співробітники захворіли. Щ ови зможете запропонувати в даній ситуації?



(відповіді учнів)

Правильно, вам допоможуть хмарні сервіси.

Тому тема нашого сьогоднішнього заняття: «Спільна робота з онлайновими документами в маркетинговій діяльності».

Сьогодні на занятті за допомогою онлайн сервісу Документи Google ви створите рекламний макет у вигляді презентації.

Робота у співавторстві дає можливість вам та іншим авторам вносити зміни до документа одночасно, щоб не робити цього по черзі. Це дає змогу уникнути блокування файлу, який використовує або взяв на редагування інший користувач.

Отже, сьогодні наша мета - навчитися рекламувати товар.



Вчитель економіки.

Уявіть собі, що всі ви працівники рекламних агенцій. Перед вами стоїть завдання розробити рекламу. До вас звернувся представник фірми, що бажає отримати якісну рекламу для ознайомлення споживачів з новою продукцією. Один з учнів вашого класу записав відео-звернення до вас. Переглянемо його. Знайдіть в міні-підручнику сторінку «Бриф на виготовлення рекламного макету». Звернемось до глосарію в міні-підручнику.



(Слово «Бриф»).

Під час демонстрації відеоролика заповніть основні критерії фірми та реклами. Це допоможе вам створити якісний продукт.



(Відеоролік)

Під час демонстрації учні заповнюють бриф в міні-підручнику.

Перед вами стоїть завдання створити імідж-рекламу, а саме презентацію фірми, тобто «Паблик рилешнз» ШКП «Бердос».



(Звернення до глосарію в міні-підручнику. Слово «Паблик рилешнз»).

Вчитель інформатики. Перед початком роботи в рекламні компанії запишіть назву вашої компанії в міні-підручнику в таблиці ефективності та ознайомтесь з рекомендаціями «Як стати ефективним членом компанії (агентства)» та обов’язками кожного члена команди.
Психо-емоційна рефлексія.

Вчитель економіки.

Запишіть очікування та сподівання, які ви хочете відчути під час роботи в рекламній компанії.



(Учні маркером записують на листах паперу свої очікування та сподівання від роботи в рекламній компанії та прикріплюють до дошки).
ІV. ПРАКТИЧНА РОБОТА.

Вчитель інформатики.

Перед тим як ви перейдете до виконання практичного завдання, давайте повторимо правила техніки безпеки поводження в кабінеті інформатики та за комп’ютерами.

Правила техніки безпеки (англ. safety rules, preventive regulations, safety regulations, нім. Sicherheitsregeln f pl, Sicherheitsvorschriften f pl) - правові норми, що передбачають заходи із забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.

То ж, до роботи.

Інструктивна картка


  1. Ввімкніть комп’ютери.

  2. Запустіть браузер.

  3. Зайдіть на сайт Google під своїм обліковим записом.
    Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.


  4. Керівнику агенції створити перший слайд презентації та відправити посилання на цю сторінку своїй команді.

  5. Створіть презентацію.

  6. Після закінчення роботи, керівник агенції зберігає презентацію.

  7. Представники кожної агенції захищають свої роботи.


Вчитель інформатики.

Перед захистом зверніть увагу на критерії ефективності реклами (картка контролю в міні-підручнику).

Оцініть роботу в групі кожного члена команди.

Вчитель економіки.

Існує багато методик оцінювання ефективності рекламного макету (соціальний, економічний, психологічний…)



  1. Перші 4 критерії оцінюють вчителі.

  2. 5 – командна оцінка.

  3. 6 - споживча оцінка. Її виставлять наші гості.

(Вчитель виводить на екран роботи учнів. Групи захищають виготовлену рекламу).

Виставлення оцінок.

Всі ваші роботи були достойні уваги але найкращу рекламу виберуть представники шкільного клубу підприємництва та розмістять її в своєму блозі.


V. ПІДСУМОК УРОКУ.

Учитель економіки. Отже, сьогодні ми з вами створили цілісну систему знань про рекламу та маркетингову діяльність.

Учитель інформатики. Сьогодні ви протягом години відчули себе працівниками рекламної агенції та допомогли учням клубу у створенні імідж-реклами. Може після цього заняття хтось захоче пов’язати своє майбутнє життя з цим видом діяльності.

Ми думаємо, що ваші сподівання та очікування на сьогоднішнє заняття справдилися.



VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Повторити матеріал по темам «Маркетинг» та «Інформаційні технології персональної та колективної комунікації».



Дякуємо за увагу, до побачення!


Міні-підручник

з інформатики та економіки

Спільна робота з онлайновими документами в маркетинговій діяльності

11 клас



Знати:

  • зміст основних понять з теми «Маркетинг»;

  • шляхи створення реклами та її класифікації;

  • вимоги до створення та оформлення презентацій;

  • правила роботи в мережі Інтернет.
    Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.


Уміти:

  • визначати та аналізувати задачі маркетингу та реклами від ефективності яких залежить конкурентоспроможність фірм;

  • працювати з онлайн документами;

  • дотримуватись етичних норм;

  • спілкуватись онлайн;

  • прогнозувати та представляти результат спільної проектної діяльності;

  • знаходити інформацію, критично оцінювати її, ранжувати за значущістю, обмежувати за обсягом, використовувати різні ІКТ.
    Критика - розгляд якогось явища, предмета, особи; його аналіз та оцінка згідно з існуючими нормами, масштабами, цінностями.[Джерело?] Аналіз і оцінка когось чи чогось із метою виявлення та усунення вад, хиб.


Нормувати:

  • причинно-наслідкову залежність між економічними поняттями та використання їх у сучасному інформаційному просторі;
    Інформаці́йний про́стір (англ. Information space) - сукупність результатів семантичної діяльності людства.


  • теоретичні знання, практичні вміння, комунікативні навички, як алгоритм дій до успіху в команді.

Цінувати:

  • можливість свідомого вибору професії;

  • естетичний смак учнів під час створення презентацій;

  • творчість, креативність;

  • колективну працю для досягнення спільної мети.


Епіграф:

«Намагайся стати не стільки людиною успіху,

скільки людиною, яка має свої цінності».

Альберт Ейнштейн


Завдання 1. Експрес- тест.

Реклама та способи її поширення

Види реклами

Носії поширення реклами та способи її поширення

Друкована та сувенірна




Ауді та аудіовізуальна




Реклама в пресі




Реклама на місці продажу




Зовнішня реклама




Імідж-реклама




Всього балів






1 правильна відповідь – 1 б.

П.І. учня ____________________________________




Бали за тест




За активну роботу (усна відповідь, доповнення)




Всього






Завдання 2. Завдання з інформатики

1. Користувачі середовища для спільної роботи з онлайновими документами, які можуть читати і редагувати документи, електронні таблиці та презентації, а також додавати та видаляти інших користувачів (з дозволу власника), називаються:

А) модераторами,

Б) власниками,

В) читачами,

Г) співавторами.

Табличний процесор (англ. electronic spreadsheet - електронний аркуш або електронна таблиця) - це інтерактивний, комп'ютерний застосунок для налагодження, аналізу та збереження даних у табличному форматі.
1 б.

2. Щоб зробити документ відкритим для всіх користувачів Інтернету, його потрібно:

А) опублікувати,

Б) запам’ятати,

В) експортувати,

Г) імпортувати. 1 б.

3. Програма, призначена для перегляду веб-сайтів – це…

А) клієнт,

Б) браузер,

В) архіватор,

Г) пошукова система.

Пошуко́ва систе́ма (або скорочено пошукови́к) певна база даних - онлайн-служба (апаратно-програмний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс (фронт-енд) системи.
1 б.

4. Розподіліть запропоновані терміни по групах.
Пошукові системи

Сервіси Інтернет

Браузери

А)Електронна пошта, Б) Google, В)Yandex, Г) Opera,

Ґ) Rambler, Д) Internet Explorer, Е) ISQ, Є)Google Chrom,

Ж)Mozilla Firefox, З) Веб-чати, И) телеконференція. 3 б.
5. Електронна поштова адреса не повинна містити –

А) тире,


Б) цифр,

В) пробілів,

Г) крапок.

Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.
Поштова адреса - місцезнаходження житла людини або установи (підприємства) відносно країни, регіону (області), району, міста (села, селища), вулиці (провулку). До поштової адреси включено поштовий індекс, номер будівлі, корпусу та номер приміщення у будівлі (квартири, офісу тощо).
1 б.
6. З перелічених Інтернет-порталів виберіть українські.

А) bigmir)net,

Б) Google,

В) Апорт,

Г) Мета,

Ґ ) Яндекс. 2 б.

7. Адреса, що ідентифікує комп’ютер в мережі Інтернет – це…

А) поштова адреса,

Б) доменна адреса,

В) ІР-адреса. 1 б.

Всього__________


















З авдання 3. Алгоритм дій

БРИФ НА ВИГОТОВЛЕННЯ РЕКЛАМНОГО МАКЕТУ

Назва компанії



Адреса та контактні дані





Напрямок діяльності





Вибір виду реклами





Цільова аудиторія споживачів

(вік, стать, тощо)






Характеристика бренду чи товару:

  • Особливості

  • Призначення

  • Унікальність

  • Новизна

  • Традиційність




Конкретні переваги

(акції, гарантії, розпродажі, упаковка, виготовлення під замовлення до свята тощо)







Слоган





Логотип

(фірмовий знак, емблема)








Унікальне торгівельна пропозиція.

Ключові слова реклами (новий, сьогодні вперше, розпродаж, безкоштовно,швидко, унікальний)








Цілі реклами

(запуск нового товару, розширення асортименту)






Асортимент товару

(опис)





Які емоції, асоціації повинна викликати реклама?




Форма торгівлі (гурт, дрібний гурт, роздріб) та коло розподілу (супермаркети, магазини, торгові агенти…)




ПОРАДИ, ЯК СТАТИ ЕФЕКТИВНИМ ЧЛЕНОМ КОМПАНІЇ


  1. Виявляйте повагу – демонструйте іншим, що вони та їх робота дуже важлива. Прислухайтеся до їх проблем, планів та ідей.

  2. Спілкуйтесь – переконайтеся в тому, що співробітники компанії володіють потрібною інформацією для належного виконання роботи.

  3. Ставте завдання – допомагайте написати завдання та скласти графік їхнього виконання.

  4. Делегуйте повноваження – щойно завдання поставлені, надайте співробітникам повноваження до їх виконання. Будьте тактовні, даючи вказівки: не наказуйте, а просіть.

  5. Очікуйте виконання мети компанії – попросіть співробітників доповідати про хід виконання завдання на зборах і наголосіть на важливість досягнення.

  6. Звертайтеся за порадою – просіть пораду у співробітників з будь-яких важливих питань, планів та ідей.

  7. Довіряйте людям і беріть на себе провину – поділіться з іншими досягненнями співробітників і відкрито беріть на себе відповідальність за свої промахи.

  8. Будьте оптимістом – прихильне й оптимістичне ставлення до людей допоможе вам завоювати повагу співробітників. Завжди будьте готові охоче прийти на допомогу.





Обов’язки в рекламній агенції:


  1. Керівник агенції (лідер) – керуючий групою, який слідкує за тим, щоб група не відволікалась від поставленої задачі, та щоб всі її члени брали активну участь у створені рекламного макету.

  2. Доповідач – презентує рекламний макет.

  3. Дизайнер – художник створення рекламного макету.

  4. Копірайтер - письменник рекламних і пропагандистських текстів.


Рекомендації ефективної рекламної кампанії (проекту)


  1. Спиратись не на емоції, а на факти.
    Рекла́ма (лат. reclamare - «поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати») - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.


  2. Більше використовувати наочності і ілюстрацій.

  3. Більше преміювати споживачів.

  4. Сформулювати заголовок (слоган), який впадає в око.

  5. Підкреслити особливість, неповторність та впізнаваність реклами на ринку.

  6. Визначити чітке коло споживачів, на яких орієнтується реклама.



Інструктивна картка

  1. Ввімкніть комп’ютери.

  2. Запустіть браузер.

  3. Зайдіть на сайт Google під своїм обліковим записом.

  4. Керівнику агенції створити перший слайд презентації та відправити посилання на цю сторінку своїй команді.

  5. Створіть презентацію.

  6. Після закінчення роботи, керівник агенції зберігає презентацію.

  7. Представники кожної агенції захищають свої роботи.

Картка

оцінювання ефективності рекламного макета






Критерії оцінювання рекламного макета


Максимальний бал

Назва рекламної агенції
________________________



1

Повнота використання інформацій, розмаїття джерел.

12




2

Творчий і аналітичний підхід до роботи

12




3

Відповідність до вимог оформлення

12




4

Якість проведення презентації


12




5

Командна оцінка

Особиста зацікавленість кожного члена компанії.



12




6

Споживча оцінка

а) - дуже інформативна

- не дуже інформативна
б) - запам’ятовується

- не запам’ятовується



6

3


6

3





7

Всього балів








8

Оцінка












ГЛОСАРІЙ


  1. Ма́ркетинг (англ. marketing) — це діяльність, спрямована на створення попиту та досягнення цілей підприємства через максимальне задоволення потреб споживачів.

  2. Рекла́ма (лат. reclamare — «поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати») — це друковане, рукописне, усне або графічне повідомлення про особу, товари та послуги, відкрито опубліковане рекламодавцем й оплачене з метою збільшення обсягів збуту, розширення клієнтури, одержання голосів або суспільної підтримки.

  3. Бренд (англ. brand) — комплекс понять, які узагальнюють уявлення людей про відповідний товар, послугу, компанію або особистість.

  4. Копірай́тинг (англ. copywriting – це сполучення слів «copy» — рукопис, текстовий матеріал та «writing» — написання) — професійна діяльність, написання рекламних і презентаційних текстів (реклама (пряма або прихована) товару, компанії, послуги тощо).
    Професі́йна дія́льність - діяльність людини за ознаками певної сукупності професійних завдань та обов'язків (робіт), які виконує фахівець. Функції професійної діяльності полягають у тому, щоб матеріально забезпечити робітника, який працює.


  5. Бриф (від англ. brief) — це угода між готовими до співпраці сторонами, у якій прописані та враховані всі основні параметри. По суті, під цим поняттям розуміється письмова форма договору, яка складається з технічних параметрів майбутнього проекту. Креативний бриф — створюється у випадку розробки рекламного продукту.

  6. Рекла́мний сло́ган — лаконічна фраза, що впадає в око, добре запам'ятовується та висловлює суть рекламного повідомлення.

  7. «Паблик рилейшнз» - створення позитивної суспільної думки.
    Пара́метр у техніці або техні́чний пара́метр - характеристика окремої властивості об'єкта або процесу, яка допускає кількісну оцінку.
    Грома́дська ду́мка, або суспі́льна ду́мка, - уявлення про спосіб існування свідомості, як сукупної свідомості окремих індивідів, об'єднаних у суспільні групи, які пов'язані спільністю інтересів, у якому фіксується ставлення до подій або явищ громадського життя.


  8. Хмарні технології - це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних. Ця технологія надає користувачам мережі Інтернет, доступ до комп'ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса. Тобто якщо є підключення до Інтернету то можна виконувати складні обчислення, опрацьовувати дані використовуючи потужності віддаленого сервера.






Скачати 164.43 Kb.

  • ХІД УРОКУ
  • ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ