Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаСтала надзвичай популярною. Так само було з Інтернетом в епоху його встановлення

Скачати 40.28 Kb.

Стала надзвичай популярною. Так само було з Інтернетом в епоху його встановлення
Скачати 40.28 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації18.05.2017
Розмір40.28 Kb.
  1   2

Deep learning


rusbase.com/opinion/neuron-networks/

Вперше про успіхи глибокого навчання (deep learning) стало відомо в 2012 році, а тепер ця тема стала надзвичай популярною. Так само було з Інтернетом в епоху його встановлення.

Інтернет було легко демонструвати: спочатку швидка (в порівнянні з паперовою) електронна пошта, потім барвисті веб-сайти, доступні на будь-якому підключеному до Інтернету комп'ютері. В глибокому навчанні все не так: увага до нього є, а продемонструвати щось конкретне важко. Дійсно, що пов'язує програми розпізнавання мови і програми автоматичного перекладу, програми визначення несправностей нафтогазового обладнання та програми синтезу тексту, що описує фотознімки?

Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Розпізнава́ння мо́влення (англ. speech recognition) або мо́влення-у-те́кст (англ. speech to text (STT))- процес перетворення мовленнєвого сигналу в текстовий потік. Не варто плутати із визначенням розпізнавання мови, оскільки «розпізнати мову» безпосередньо означає лише дати відповідь на питання, до якої мови належить сегмент мовленнєвого сигналу.

Ця різноманітність не є випадковою: якщо Інтернет - це просто вид зв'язку, то глибокі нейронні мережі (deep neural networks, DNN) - по суті, новий тип програм, настільки ж універсальний, як і традиційні комп'ютерні програми.

Штучна нейронна мережа (ШНМ, англ. artificial neural network, ANN, рос. искусственная нейронная сеть, ИНС) - це математична модель, а також її програмна та апаратна реалізація, побудовані за принципом функціювання біологічних нейронних мереж - мереж нервових клітин живого організму.
Ця універсальність доведена теоретично: нейронна мережа в теорії може нескінченно точно апроксимувати будь-яку функцію багатьох змінних - а ще проводити обчислення, еквівалентні обчислень машини Тьюринга.


  1   2


Скачати 40.28 Kb.