Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаСтенограма дискусійної частини громадських слухань з розгляду питань підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м та обговорення матеріалів з оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище, що відбулись 18

Скачати 99.08 Kb.

Стенограма дискусійної частини громадських слухань з розгляду питань підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м та обговорення матеріалів з оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище, що відбулись 18
Скачати 99.08 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації30.03.2019
Розмір99.08 Kb.
  1   2   3   4   5
Стенограма дискусійної частини громадських слухань з розгляду питань підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м та обговорення матеріалів з оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище, що відбулись 18.04.2017 р. у с.
Довкілля, або бюрократично навко́лишнє приро́дне середо́вище - всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині (наприклад, навколишнє середовище країни). Сукупність абіотичних та біотичних факторів, природних та змінених у результаті діяльності людини, які впливають на живий світ планети.
Богданівка Доманівського району Миколаївської області МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ ДП «ДНІЦ СКАР» Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» Відокремлений підрозділ «Южно-Українська АЕС» Державне підприємство «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» СТЕНОГРАМА дискусійної частини громадських слухань з розгляду питань підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м та обговорення матеріалів з оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище, що відбулись 18.04.2017р. у с.
Дома́нівський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця у складі Миколаївської області України. Районний центр - смт Доманівка.
Богданівка Доманівського району Миколаївської області Місце і час проведення - Богданівська ЗОШ, з 1700 Кількість зареєстрованих учасників: жителів с.
Микола́ївська о́бласть - область в Україні. Утворена 22 вересня 1937 року. Розташована на півдні країни в межах Причорноморської низовини в басейні нижньої течії ріки Південний Буг. На заході межує з Одеською, на півночі з Кіровоградською, на сході та північному сході з Дніпропетровською та на південному сході з Херсонською областями.
Богданівка – 46 осіб; усього - 144 особи. Присутні: Представник Богданівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області Шкурченко Р.Л., Богданівський сільський голова Представники ВП «Южно-Українська АЕС» НАЕК «Енергоатом»: Фомін Ю.К., заступник генерального директора з капітального будівництва - голова делегації;
Голова (як посада) - особа, найчастіше обрана, що керує засіданням, зборами. У поєднанні з назвою установи чи органу - офіційне найменування очільника, головної посадової особи цієї установи чи органу, наприклад: голова комісії, голова уряду, голова ради директорів тощо.
Капітальне будівництво - це діяльність держави, юридичних і фізичних осіб, спрямована на створення нових та модернізацію наявних основних фондів виробничого і невиробничого призначення.
Генеральний директор (ГД) - термін для деяких корпоративних службовців в бізнес операціях. Крім того може бути офіційною назвою деяких керівників підприємств, найчастіше в закладах громадського харчування.
Савастру А.В., заступник генерального директора з економіки та фінансів; Авраменко В.А., заступник генерального директора з кадрів і соціального розвитку; Панін І.Д., головний інспектор; Фальчиков О.Б., заступник головного інженера – директор Каскаду ГЕС-ГАЕС; Вірич П.М., начальник управління капітального будівництва; Пелюх О.О., начальник управління інформації та громадських зв’язків; Смірнов О.О., начальник юридичного управління; Коріков О.М., заступник начальника управління капітального будівництва; Москаленко М.М. заступник директора Каскаду ГЕС-ГАЕС; Бояріщев В.В., начальних цеху радіаційної безпеки; Буйновська Н.А., начальник відділу охорони навколишнього середовища;
Головни́й інжене́р - це один з керівників компанії, що відповідає за технічну політику і напрями технічного розвитку підприємства в умовах ринкової економіки.
Радіаці́йна безпе́ка - стан захищеності теперішнього і майбутнього поколінь людей від шкідливого для їх здоров'я впливу іонізуючого випромінювання.
Охоро́на довкі́лля (англ. environmental protection / control / conservation, нім. Umweltwissenschaften) - система заходів щодо раціонального використання природних ресурсів, збереження особливо цінних та унікальних природних комплексів і забезпечення екологічної безпеки.
Хмілєвська Г.В., начальник відділу охорони здоров’я. ДП «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» Новосьолов Г.М., начальник відділу ППНТЕС. ПОРЯДОК ДЕННИЙ Реєстрація учасників громадських слухань та надання інформаційних матеріалів. Відкриття громадських слухань. Вступне слово голови Богданівської сільради, погодження з аудиторією кандидатур головуючого та секретаря слухань, прийняття порядку денного, представлення офіційних учасників громадських слухань - Шкурченко Р.Л.
Поря́док де́нний - це список запланованих подій на нарадах в порядку виконання. Зазвичай включає один або більше пунктів (тем) дискусії. Може, але не зобов'язаний, включати конкретний час кожної події.
, голова Богданівської сільради - головуючий (10 хв.) 3. Доповідь «Інформація про оцінку впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м» - Коріков О.М., заступник начальника управління капітального будівництва ВП «ЮУАЕС» (30 хв.) 4. Обговорення питань підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м - виступи учасників слухань з обговорення – до 10 хв. 5. Закриття громадських слухань. Заключне слово головуючого 5 хв. Загальна тривалість громадських слухань 3 год. 20 хв. ОБГОВОРЕННЯ питань підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м Шкурченко Р.Л.: Давайте перейдемо до запитань; я думаю, що їх вже багато, як і в мене. Янтар Д.: Я вибачаюсь. Вибачте, я візьму слово тому що тут присутня громада. Громада хоче теж виступати. Ваш експерт виступав, тепер ми хочемо, щоб виступили наші експерти. Мене звати Янтар Денис, я голова національного корпусу Гуши, в минулому боєць полку Азов. Мій підрозділ називався саме «Бузький Гард» тому, що ця назва для нас є сакральна. Саме за неї загинув мій товариш. І тому ми не дамо ні в якому разі щоб ця місцевість була затоплена. Це по-перше. Ми прийшли сюди не просто кричати, щось доводити. Ми не є експертами. Тому ми зібрали тут експертів, екологів, атомщиків, які теж хочуть виступити. Які вже борються не один десяток років з цією загрозою. Тому я хочу передати слово Деркачу Олегу Михайловичу, який є особою, яка може дуже експертно пояснити. Шкурченко Р.Л.: Шановна громада, заперечень не буде Давайте вислухаємо. Деркач О.М.: Шановна громадо! В даному випадку я представляю одну із громадських організацій, але вже більше 30 років присвятив збереженню Бузького Гарду, один із ініціаторів створення Національного парку Бузький Гард.
Грома́дська організа́ція - об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо).
Гард - заповідне урочище на річці Буг (Південний Буг), колишній центр Бугогардівської паланки Війська Запорізького Низового. Знаходиться за 2 км на південний схід від села Богданівка Доманівського району та за 1 км на південь від міста Южноукраїнськ Миколаївської області.
І взагалі моя перша наукова робота була, і курсова, і дипломна, присвячена границі Побужжя гранітного, і все життя було віддане на збереження цих територій. Я не очікував, що мені нададуть слово, але я хотів розпочати нетрадиційно. Вдані, коли впроваджували проекти вітроенергетичні, там була проблема. Там громади дуже протестували проти того, що всі вітроагрегати були дуже загрозливі, всі боялись їх, і всі були проти. Тоді знаєте яке рішення було прийняте владою Влада прийняла таке рішення – вони запропонували кожному стати акціонером. Вони стали акціонерами вітроенергетичної станції, і всі були задоволені. І горизонти вже всіх не хвилювали і таке інше. Тому можливо і тут є такі альтернативні рішення. Для того, щоб заохочувати громаду до чогось, потрібно говорити правду і тільки правду, і потрібно залучати їх до чогось. І потрібно покращувати життя на всій території. На жаль ми спостерігаємо таке, що за багато десятиліть життя не покращується, а воно погіршується. І сьогодні приходять до нас з такими рішеннями, наприклад, приходять з застарілим проектом 70-х років. Час змінюється, період дуже неспокійний, клімат змінюється, води немає. На перше місце виходять зараз навіть не нафта і газ, а сьогодні найважливішим ресурсом є прісна вода. І от представте собі, що в річці нема води, в Бузі нема води. У нас Куяльник пересох, Бузький лиман майже пересихає, малі річки ми давно втратили. Зараз ми втрачаємо середні річки.
Прісні води (англ. fresh (sweet) water; нім. Süsswasser n) - природні води з мінералізацією до 1 ‰ (проміле), вода з вмістом солі, меншим за 1‰ (1 г/дм³ або 1000 мг/дм³). Крижані масиви в полярних регіонах і льодовики містять в собі найбільшу частину прісної води землі.
Рі́чка (або ріка́) - природний водний потік, який витікає з джерел чи з озера, болота (рідше), має сформоване ним річище і тече під дією сили тяжіння; живиться поверхневими й підземними водами, з атмосферних опадів свого басейну.
І сьогодні, представте собі, коли така критична ситуація з прісною водою, нам пропонують мільйони кубометрів використовувати для технологічних цілей переводити цю воду на якийсь там охолодження, якийсь експерименти і таке інше. Тобто дивиться: ми втратили рибні запаси, ми втратили рибу, ми без риби залишилось. Сьогодні ми залишаємось без прісної води, а завтра і без землі, тому що Енергетичний комплекс приватизують, буде приватною компанією.
Приватне підприємство, також приватна компанія, фірма - підприємство, створене приватними особами, засноване на приватній власності, і що оперує приватним капіталом. Приватна компанія має обмежене число членів з лімітованим правом на передачу своїх акцій і не має права повідомляти публічну підписку на свої акції.
Ну ви знаєте, що на Заході всі енергетичні компанії приватні. Сьогодні «Енергоатом» державний. Його приватизують і все. А громада залишиться так, сьогодні залишилась без риби, завтра залишиться без води і без землі, от і все. Але дивіться, який би ми аспект не взяли, до чого б ми не дійшли, все – неправда. Чому От зараз доповідач шановний розповідав щось там про якийсь компенсаційні заходи і т.д. - неправда, немає нічого цього. Є от у нас листи, привезли і із Інституту ботаніки, Інституту зоологіївони всі проти, вони всі взагалі не розуміють, що відбувається.
Інститу́т зооло́гії і́мені І. І. Шмальга́узена НАН Украї́ни - провідна наукова установа зоологічного профілю в Україні.
І про якійсь компенсаційні заходи, про якісь переселення – не було ніяких переселень. Документально жодного переселення немає. Нічого не переселяли, нічого не робили. Так от саме, я відповідально хочу заявити, жодних компенсаційних природоохоронних заходів тут не було. Наведу приклад. Обіцяли рибохід. Було 8 метрів, при 8 метрах можна було забезпечити там хід риби вверх. Сказали: зробимо рибохід вам. Через час, пройшов період, сказали: це неможливо. Науково-дослідні інститути надали висновок, що це неможливо забезпечити хід риби, якщо підвищити вище рівень.
Науко́во-до́слідний і́нститут (НДІ) - самостійна установа, створена організовувати наукові дослідження та провадити дослідно-конструкторські роботи, різновид інституту.
Добре. Начебто обіцяли ці риборозводні пруди, ставки. Де ці ставки, де та земля для тих ставків Потім там обіцяли встановити межи заповідного об’єкту. Знову нічого немає, нічого не встановлено. Тобто дивіться, ідея така: кошти освоюються, вони вилучаються, кудись вони йдуть. Облички ці статистичні – там все дуже гарно, а хто з нас знає, де ці кошти, хто освоїв ці кошти Де ці всі заходи Я передаю мікрофон своєму колезі. Шкурченко Р.Л.: Давайте будемо дотримуватись регламенту. Давайте 5 хвилин по регламенту виступаючим. Слово надається Біляшівському Миколі Миколайовичу. Історичне товариство охорони пам’яток історії та культури та Національна спілка краєзнавців України.
Націона́льна спі́лка краєзна́вців Украї́ни (НСКУ) - добровільна творча організація, що об'єднує краєзнавців.
Новосьолов Г.М.: Будь ласка, можна процедурне питання з’ясувати От було задано кілька запитань, на які доповідач може надати відповіді. Я знаю, бо я все це читав. Але зараз йдуть одні виступи, і ніхто нічого слухати не хоче. І це слухання, це обговорення Шкурченко Р.Л.: Геннадію Максимовичу, давайте продовжимо за регламентом. 5 хвилин по регламенту виступаючим. Біляшівський М.М. Браття і сестри! На третій день Пасхи нас зібрали тут. І звичайно, в таких обговореннях не буває одностайності. Замість зберігати в такий трудний час одностайність країни, атомна станція нічого кращого не знайшла, як сварити людей. І я хочу сказати однак, що зараз пан Новосьолов каже, що тут все сказали, і треба обговорювати. Ні, не сказали всього. Не сказали того, що ми зібралися тут в Всесвітній день охорони пам’ятних місць. Да, ви послухайте, у Всесвітній день пам’ятних місць. До вашого села, сюди звернені погляди всієї України, а за нею імовірно всього світу.
Украї́нська Держа́ва (в історіографії інколи вживають назву Гетьманат) - назва держави, що охоплювала територію Центральної, Східної та Південної України зі столицею в Києві від 29 квітня до 14 грудня 1918 року.
Чи відмовляться українці від своїх святих і пам’ятних місць Я вас благаю. Станція добре знає що робить. Вам треба було запропонувати по-перше не в антидемократичній обстановці, створеній першими кроками доповідачів, коли годину доповідала станція, перед тим ще годину показували їх фільм, де не видано інформацію, котру сама станція видала в Інтернет. Адже ми сьогодні маєм обговорювати не просто так, що там підняв хтось, чи хтось сказав, а видали статтю, юридичний документ, котрий є в Інтернеті (там довга назва доступу, я не буду цитувати), називається «ОВНС підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до відмітки 20,7 м». От в ній-то якраз подані ті матеріали, котрі зараз доповідач не збирався вам доповідати. А йдеться про те, що тут є не тільки природна спадщина, а й культурна спадщина. Більше того, з Історичного центру Буго-Гардівської паланки пам’ятка перша ландшафтна, пам’ятка культури, яка протяглась від паромної переправи до річки Ташлик, вздовж Бугу, вона з 2006-го року стала пам’яткою місцевого значення, а в 2009 році, 3 вересня, постановою Кабінету Міністрів була піднесена до рівня національного значення.
Рівень води - висота вільної водної поверхні водоймищ і водотоків відносно якої-небудь умовної горизонтальної поверхні (відносний рівень води) чи рівня моря (абсолютний рівень води). Коливання рівня води бувають добові, сезонні, річні, багаторічні.
Приро́дна спа́дщина - це об'єкти, які мають видатну універсальну цінність з погляду збереження, природної краси, естетики чи науки.
Бугогардівська паланка (1734-1775) - адміністративно-територіальна одиниця Запорізької Січі у 18 столітті. Центром паланки було урочище Гард на Бузі. Крім того, були зимівники в Соколах (сьогоднішний Вознесенськ), Вербовому, Балацькому, Мигії, Корабельному, Вовковому, Харсютиному й Громоклії.
Культу́рна спа́дщина - сукупність успадкованих людством від попередніх поколінь об'єктів культурної спадщини, результат духовної і матеріальної діяльності. 1963 року створена загальноєвропейська федерація Europa Nostra з метою популяризації і захисту культурної спадщини та природного середовища Європи.
Постанова Кабінету Міністрів України - нормативно-правовий акт Уряду України - Кабінету Міністрів.
На рівні з Київсько-Печерською лаврою, з Софією Київською, Почаївською лаврою та іншими святинями України.
Собор святої Софії - Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор - християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису 11-18 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі.
Свя́то-Успе́нська Поча́ївська ла́вра - православний чоловічий монастир у Почаєві, Кременецький район, Тернопільська область, Української православної церкви (Московського патріархату) зі статусом лаври.
Чим же заслужило це місце такої слави А я скажу чим. Це останнє місце, котре у нас залишилось, котре нагадує, що таке Запорожжя для України. Це окремий ландшафт в своєрідних невеликих річках порожистої частини, де в трудну годину наш народ скував ту силу міцну, котра повернула його на тіл історії. І козацька держава постала, і ми всі тепер козацького роду. Гімн, прапор, герб з Запорожжя, остання пам’ятка, останній ландшафт. Тому що Січ тричі переносилась, в зв’язку з тим, що руйнувалась. А Гард три століття простояв на одному місці с 16-го по 18-те століття. Назву йому дало не урочище Гард, а оця споруда, яку поставили. Я розумію, я взагалі вважаю, що громадськості треба провести свої слухання, щоб не так все відбувалось, як зараз. Я від двох найбільших пам’ятно-охоронних організацій України, представляю сотні, десятки по всій країні, в кожному районі і селі є краєзнавці, є захисники культурної спадщини. Вони протестують уже 25 років. Документ оце, але станція знає, що це - пам’ятка. В додатку до ОВНС процитовано, там наведено постанову Кабінету Міністрів. Більше того, в розділі 1.8 показано, що на цей документ спираються в тексті. І після цього казати, що ви нічого не запите Ви пробуєте переносити частину сакральної пам’ятки на верхню частину, там, де не було Гарду, де не ставили його. Да, і от всі від часів Запорозької Січі - документи тут є, і слайди – я не зможу вже показати, я не зможу довести.
Запорожжя - історичний український регіон, етнокультурний регіон України. Охоплює територію сучасних Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, а також частково Запорізької, Луганської , Миколаївської та Херсонської областей України.
Створили обстановку, що довести інформацію не можливо. Я хочу сказати, що Скальковський, Наворницький, експедиція 1931-го року в Радянській Україні, Товкайло, Титова і інші довели. До речі, це має бути від профільної організації Центру пам’яткознавства Академії наук виступати сьогодні людина. Врешті решт це підміна понять археологічні пам’ятки – це ті, що відкопують сьогодні з землі, а інші Оце я хочу сказати – центр буде знищено, ядро, яке дало назву, і пам’ятку доведеться скасувати. І більше того, частиною пам’ятки є ця круча, де убивали євреїв в часи голокосту. Ми її взяли під охорону як частину ландшафту, і це буде скасовано. Яка ганьба! Я не думаю, що ми допустим цього, люди добрі.
Люди Добрі - український фолк-гурт, що виник влітку 2005 року. Спочатку гурт активно виступав на вулицях Львова як вуличні музики. А вже 14 жовтня 2006 року на Свято Пресвятої Покрови «Люди Добрі» зазвучали на фестивалі «Свято ковалів».
Я вас дуже прошу, пам’ятайте, що сьогодні - Великдень, і ми святкуємо з живими, навіть не поминають на службах «за упокій» і панахид не правлять. Но мине всього тиждень, і на проводи прийдемо ми до своїх предків на цвинтар. Ми мали своїх батьків, а батьки – батьків. І ті батьки заснували і Запорожжя, і село Богданівку, і все. Як ми їм подивимось в вічі Невже ми після цього християни, невже ми після цього взагалі маємо в душі щось Ми не можемо так. Мене зустріла дошка меморіальна в сінці прекрасної школи, яку створив директор, я розумію, стараннями всіх добрих людей. Це хлопчик - це нащадок тих останніх гардівничих Іван Сергійович Кучмій, якого я не знав, а він загинув за нас. Він пам’ятав Гард ось таким - це його Батьківщина. Хто дав право змінювати рельєф нашої Батьківщини А завтра що, гори Карпати стешем, чи київські пагорби Да хто дозволив І я вважаю, що це категорично неприйнятно! От про це-то мовчать. І знають, і цитують в ОВНС. І ОВНС нам не роздали, і не оприлюднили, а тільки в Інтернеті можна доскрібуватись. Кожен встиг Я думаю – ні. А на третій день Великодня робити такі слухання – це і зауваження обласній адміністрації: люди повинні відпочити, набратись здоров’я, щоб був спокій. І станція спокійніше б доповідала. І дві години, звичайно, тут мало нажаль. Я більше не можу говорити, не можу показати відеоматеріал, і як це ми будемо враховувати І останнє – експертиза. Це буде сказано від Центру пам’яткознавства, котра начебто знайшла тут церкву - вівтар тільки чомусь з західної частини, коли ніколи це в церкві не буває. Відповідно, розумієте, це – підміна понять. Крім пана Гребеннікова і пана Петровського, якого я добре особисто знаю, жодна людина від часів цариці Катерини ІІ і Петра І до сьогоднішніх днів не назвали інше місто Гард, ніж те, що вони хочуть затопити. І затопили вже фундаменти отієї споруди, що перегороджувала річку. Тут всі присутні в курсі, бо це – Богданівка. Це не треба пояснювати, як в іншому селі, що таке Гард. І там осталися оці від штирів ямочки - це уже зроблено. Ще трохи – ми встановили хрест. Факти є, тільки факти пішли на весь світ від Інститут археології, який ви так любите цитувати його. Так от нема фактів, нема. Зараз буде виступати з Інституту археології і Центру пам’яткознавства. Так от, в журналі «Археологія» на весь світ пішла та стаття про фальсифікацію. Це нормально, це можливо Чому ви хитаєте головою – Франція, Німеччина, Штати, Польща і Росія – пішло по всьому світу. Ось я передаю текст. Шкурченко Р.Л.: Дякуємо, Миколо Миколайовичу! Слово надається Коломієць Ганні Валеріївні. Коломієць Г.В.: Шановні громадяни! Я - голова Миколаївської філії Національного екологічного центру України, громадської всеукраїнської організації.
Національний екологічний центр України (НЕЦУ) - одна з перших екологічних громадських неприбуткових організацій національного рівня, зареєстрованих у незалежній Україні.
І я кандидат біологічних наук, і тривалий час проводила дослідження на цій території.
Кандидат біологічних наук - науковий ступінь у галузі біологічних наук. В Україні існує два наукових ступені: «кандидат наук» та «доктор наук» (вищий науковий ступінь). Науковий ступінь «кандидат наук» присуджується на підставі захисту кандидатської дисертації, яка містить нові науково обґрунтовані результати проведених здобувачем досліджень, розв'язують конкретне наукове завдання, що має істотне значення для відповідної галузі науки.
Зараз я тут за дорученням громади і голови Національного екологічного центру, з вашого дозволу, зачитаю звернення Національного екологічного центру до шановних громадян. Шановний пане голово! Шановні громадяни села Богданівка! Звертаємось до вас з єдиної всеукраїнської громадської організації Національного екологічного центру України. Запланований підйом рівня Олександрівського водосховища та збільшення незворотних втрат води Південного Бугу неприпустимі в умовах сучасного стану річки та
Каталог: sites -> default -> files -> custom media
files -> Мобільний додаток для інформаційної підтримки студентів
files -> Програмні засоби для мобільних пристроїв
files -> Технічне завдання щодо обладнання комплексу технічного забезпечення засідань суду, послуги по демонтажу, монтажу, налагодження та програмне забезпечення
files -> Операційна система unix
files -> Кваліфікаційна робота включає пояснювальну записку
files -> Тендерна документація (придбання товарів)
custom media -> План залучення зацікавлених сторін від: 06 грудня 2016 р
  1   2   3   4   5


Скачати 99.08 Kb.

  • Науково-дослідні інститути
  • Національна спілка краєзнавців України
  • Софією Київською , Почаївською лаврою
  • Національного екологічного центру України