Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаСтільникові (мобільні) телефонии серйозно шкодять здоров’ю

Скачати 41.04 Kb.

Стільникові (мобільні) телефонии серйозно шкодять здоров’ю
Скачати 41.04 Kb.
Дата конвертації16.06.2017
Розмір41.04 Kb.
Стільникові (мобільні) телефонии серйозно шкодять здоров’ю

За останні 7-8 років мобільний телефон став невід'ємною частиною нашого життя.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.
Сьогодні нам уже важко уявити, як це ми раніше обходилися без такої потрібної, зручною, просто необхідної речі.

Тим не менш, нам все-таки ясно, що випромінювання стільникового телефону не може не мати негативного впливу на організм. Питання в іншому: наскільки це небезпечно, і як від цього захиститися?

Так, деякі представники офіційної медицини, а також провідні вчені вважають, що мобільні телефони небезпечні, особливо для дітей, і взагалі представляють загрозу для здоров'я всього людства.

Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей.
Адже більшість людей розмовляють по мобільному по кілька годин на добу, причому в будь-який час доби.


Шкідливий вплив від мобільних телефонів


Справа в тому, що наш мозок поглинає значну частину електромагнітної енергії, яку випромінює телефон для того, щоб зв'язатися з базовою станцією зв'язку. Як пояснюють фахівці в галузі радіобіології, мозок у цьому випадку як би виконує функцію частини антени. Подібні випромінювання раніше відчували на собі лише професіонали, які займаються спеціальною апаратурою, пристроями та радіообладнання, однак і умови роботи в них були спеціальними, включаючи суворе медичне обстеження і захисне обладнання.

Що відбувається зі звичайними людьми за таких впливів, і що з ними станеться в майбутньому, сказати поки ніхто не може. Проте вже сьогодні ясно, що люди, часто користуються мобільним телефоном, входять до групи ризику.

Група ризику - термін, що використовується переважно в медицині і соціології. Це визначення є збірним для представників населення, найбільш уразливих до певних соціальних, медичних впливів або впливу навколишнього середовища.
І найгірше, що це стосується наших дітей. Більшості батьків не прийде в голову дозволяти дитині сидіти дуже близько від телевізора, або притулятися до працюючої мікрохвильової печі, а ось стільникові телефони вони дітям купують, причому не просто для зв'язку, а з безліччю абсолютно зайвих функцій - наприклад, іграми.
Мікрохвильова́ піч (надвисокочастотна піч, МХП, НВЧ-піч) - побутовий електроприлад для швидкого приготування або швидкого підігріву продуктів харчування, а також для їх розморожування. Мікрохвильова піч є одним з найпопулярніших побутових електроприладів.

Даних про те, скільки часу на добу можна користуватися стільниковим телефоном, і в якому режимі краще це робити, у дослідників поки що немає. Пропонується дотримуватися стандартів, які в даний час не тільки є застарілими, а й взагалі розроблялися для користування іншими приладами - наприклад, телевізором або мікрохвильовою піччю.


Мобільні телефони та діти:
вплив стільникового телефону на дитину


Мозок у дитини влаштовано так, що він більш сприйнятливий до випромінювання телефону, ніж у дорослої людини. Телефон діти зазвичай підносять ближче до вуха, ніж дорослі, а багато хто буквально притискають його до вушній раковині - вона ж у них м'яка, і дозволяє це робити.
Вушна раковина - зовнішня частина слухового аналізатора ссавців і людини, утворена еластичним хрящем, покритим шкірою.
У результаті мозком дитини поглинається в кілька разів більша кількість випромінюваної телефоном енергії.


На думку багатьох фахівців, у дітей, що постійно користуються мобільниками, можуть відбуватися негативні зміни в структурі клітин головного мозку. Звідси зниження уваги, ослаблення пам'яті, порушення сну і нервозність, погіршення розумових здібностей, схильність до епілептичних реакцій і стресів.

Хвороби від мобільних телефонів

Серед захворювань, які можуть розвинутися на цьому ґрунті в майбутньому, називають вельми важкі й небезпечні: хвороба Альцгеймера, різні пухлини мозку, депресії різного ступеня тяжкості, придбане недоумство, шизофренія та інші руйнівні процеси в структурі головного мозку. Особливо вірогідним стає розвиток цих захворювань, якщо діти користуються телефоном у ранньому віці, від 5 до 10 років.

Не так давно вчені Євросоюзу провели дуже серйозне дослідження, результати якого показали, що при певному рівні електромагнітного випромінювання можливі пошкодження в структурі ДНК.

Пухли́на (лат. Tumor) - патологічний процес, представлений новоствореною тканиною, в якій зміни генетичного апарату клітин призводять до порушення регуляції їхнього росту і диференціювання.
Електромагн́ітне випром́інювання (англ. electromagnetic radiation) - взаємопов'язані коливання електричного (Е) i магнітного (B) полів, що утворюють електромагнітне поле а також, процес утворення вільного електро-магнітного поля при нерівномірному русі та взаємодії електричних зарядів.
Експеримент тривав близько чотирьох років, проте його результати не отримали розголосу. Гіганти стільникового індустрії висунули свої аргументи, і заявили, що реальна життя далеке від лабораторних умов, тому результати даного дослідження не можна вважати серйозними.

Офіційних даних і доказів з цього приводу зараз немає, оскільки вважається, що серйозні фундаментальні дослідження поки що не проводилися.

Фундамента́льні науко́ві дослі́дження - наукова теоретична та (або) експериментальна діяльність, спрямована на одержання нових знань про закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку.
Скільки часу буде тягнутися це «поки», ніхто не знає, а наші діти ростуть і отримують випромінювання кожен день, причому все більше - адже і наше життя стає все швидше і динамічніше.


Як зменшити шкоду від мобільних телефонів


  • Відомо, що найбільш сильне випромінювання ми отримуємо безпосередньо при розмові, тому навчіться скорочувати час сеансу зв'язку до мінімуму. Врешті-решт, мобільний телефон призначений саме для зв'язку, а не для обміну важливою інформацією чи тривалих дискусій.

  • Купуючи мобільний телефон, вибирайте той, у якого мінімальний рівень випромінювання. Якщо у телефону є зовнішня антена, не варто без особливої потреби додавати до неї підсилювачі. На думку деяких фахівців, телефони з вбудованою антеною, а також телефони-розкладачки, менш небезпечні для здоров'я, тому що в них радіохвилі випромінюються в основному із задньої сторони телефону, а не на всі боки, як у апаратів з зовнішньою.

  • Телефон краще тримати в кишені верхнього одягу або сумці, але не в кишені брюк (близько до репродуктивним органам) або на ремінці, надягнутому на шию.

  • Намагайтеся не вести телефонні розмови в тих місцях, де важко встановити зв'язок. Максимальним випромінювання буває саме при встановленні зв'язку, тому не тримайте трубку близько до вуха, поки випромінювана потужність не зменшиться - хоча б перші 5-10 секунд.

  • У нічний час стільниковий телефон слід вимикати. Стільниковий телефон, працюючи вночі в режимі очікування, здатний порушувати фази сну.

  • Обмежте до мінімуму використання мобільного телефону маленькими дітьми, а краще взагалі не давайте їм стільникові телефони.

  • Який телефон купувати, щоб забезпечити собі максимальну безпеку? Найбезпечнішими вважаються телефони GSM стандарту, тому для особистого користування це - оптимальний варіант.

Ковчинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

імені Л.П. Деполович
Мобільні телефони – це небезпечно!!!Скачати 41.04 Kb.

  • Шкідливий вплив від мобільних телефонів
  • Мобільні телефони та діти: вплив стільникового телефону на дитину
  • Як зменшити шкоду від мобільних телефонів