Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаСтворення відеокліпу. Додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду

Створення відеокліпу. Додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду
Дата конвертації13.03.2017
Розмір4.44 Mb.
ТипУрок

Урок №19 Клас 8 Дата: 09.11.2016
Тема уроку : Створення відеокліпу. Додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду

Мета уроку :
Навчальна: сформувати теоретичні знання про основні поняття мультимедійних даних,, розширити уявлення про можливості програми Movie Maker, область монтажу, шкалу часу, сформувати поняття про сценарій, монтаж.

Розвиваюча: розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, допитливість, уважність, розвивати творчий підхід як засіб виховання стійкого професійного інтересу.
Міркування - зіставлення думок, пов’язання їх задля відповідних висновків, логічне мислення. Можна розглядати міркування як аналіз і синтез даних, та їхню оцінку. Хоча знання фактів і є точкою відліку у вивченні суспільних наук, людина також повинна мати здатність до логічного мислення-міркування, адже саме міркування наповнює факти, проблеми і поняття змістом: міркуючи над засвоєним знанням, людина приходить до повнішого розуміння предмета. Міркування є також предметом логіки, яка вказує нам правила, закони або норми, яким повинне підкорятися наше мислення для того, щоб бути істинним.


Виховна: ознайомити учнів з швидким розвитком технічних і програмних можливостей ПК, створювати естетичний смак при розробці плану відео кліпу, додаванні до відео кліпу відеоефектів та при настроюванні переходів між його фрагментами.

Тип уроку : комбінований

Програмне забезпечення: Windows Movie Maker Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному класі.

ХІД УРОКУІ. Організаційний етап

Доброго дня, шановні учні! Черговий, хто відсутній?II. Актуалізація опорних знань

Перед тим як перейти до нашої теми уроку дізнаємось наскільки добре ви уявляєте, що таке мультимедіа: 1. Що означає слово мультимедіа?

Мультимедіа- це програмний продукт, що містить колекції зображень, текстів і даних, які супроводжуються звуком, відео, анімацією оснащений інтерактивним інтерфейсом з елементами керування.

 1. Які є формати для зберігання звуку?(MP3, Windows Media Audio ), відео?
  Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
  Windows Media Audio (WMA) - ліцензований формат файла, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіо-інформації.
  (Windows Media Video, MPEG)

 2. Назвіть кілька популярних мультимедійних про-
  гравачів. (Windows Media Player, WinAmp… )

Ми всі любимо мандрувати безкрайніми просторами Всесвітньої павутини і неодноразово бачили надокучливі рекламні ролики, веселі анімаційні картинки, слухаємо музику відомих і невідомих виконавців, дивимося найцікавіші моменти футбольних матчів чи телепрограм «Україна має таланти» або «Х-фактор».
Всесві́тня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) - найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.
Усе перелічене належить до тієї складової віртуального світу, яка робить наше життя більш цікавим, барвистим, насиченим – світу мультимедіа. В цей світ зазирнемо і ми.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Отже, сьогодні ми будемо знайомитись з темою: «Створення відеокліпу», навчимося працювати в програмі Movie Maker та створювати відео кліпи, використовувати уміння і навички роботи із зображенням аудіо та відео файлами на практиці та у творчій роботі. Запишіть до вашого робочого зошита сьогоднішнє число, класна робота, тема уроку.

Створюють і редагують документи, як правило за допомогою програм-редакторів, а переглядають або в тих же редакторах, або у спеціальних переглядачах чи програвачах. Не є винятком і мультимедійні документи – аудіо- та відео файли. Найпростішим мультимедійним редактором – є програма Windows Movie Maker.

Це - програма для створення й редагування аматорських фільмів, що входить до складу операційних систем Microsoft Windows.

За її допомогою можна змонтувати власний фільм просто на домашньому комп’ютері, записати його на компакт- диск, надіслати друзям електронною поштою або розмістити в Інтернеті.

Мультиме́діа (лат. Multum + Medium) - комбінування різних форм представлення інформації на одному носієві, наприклад текстової, звукової і графічної, або, останнім часом все частіше - анімації і відео.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Windows - узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. На 2014 рік, за даними сайтів NetApplications та GoStats, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп'ютерів світу.
Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).


Movie Maker виконує такі функції:

Створення фiльмiв

 • Запис аудiо та вiдео із зовнiшнiх джерел.

 • Імпорт аудiо- та вiдеофайлiв, зображень.

Редагування вiдеозаписiв

 • Об’єднання, роздiлення й обтинання вiдеозаписiв.

 • Додавання вiдеоефектiв i переходiв мiж фрагментами вiдеозаписiв створення назв i титрiв.

Редагування звуку

 • Додавання до вiдеозапису фонової музики.

 • Змiнення гучностi звукового ряду вiдеозапису та фонової музики.

 • Об’єднання, роздiлення та обтинання аудiозаписiв.

Поширення фiльмiв

 • Збереження у файлах.

 • Записування на компакт-диск.

 • Публiкацiя в Iнтернетi.

Документи Windows Movie Maker називають проектами і зберігають у файлах з розширенням mswmm.

Їх можна відкривати і редагувати лише за допомогою цієї програми.

Метою роботи користувача в Movie Maker є створення не проекту, та відеофайлів, які можна переглядати й поширювати.

Програма дає змогу записувати готові фільми у форматі WMV (Windows Media Video).

У проектах даного виду можна працювати з об’єктами таких типів: • Відеозаписи (фільми).

 • Аудіозаписи (звуки та музика).

 • Зображення.

 • Відеоефекти (ефекти, застосовані до фрагментів відеозаписів).

 • Переходи (ефекти, що відображуються під час зміни фрагментів).

 • Назви й титри (текстові написи на відеозображення).

Як і в більшості програм, у верхній частині вікна програми Movie Maker розташовано рядок меню та панель інструментів, а внизу – рядок стану.
Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.
Між ними містяться робоча область, яка складається з кількох частин:

Панелі завдань

Області вмісту

Програвача.


Розглянемо основні етапи роботи над фільмом в середовищі програми:

 1. Розробка загального плану фільму: опис його структури, послідовності та тривалості відтворення всіх складових.

 2. Імпорт аудіо- та відеозаписів з файлу, відеокамери, TV-тюнера або іншого джерела.

 3. Монтаж фільму: розрізання, «склеювання» та настроювання параметрів його фрагментів.

 1. Запис фільму у файл, на компакт-диск або публікація його в Інтернеті.

Імпорт мультимедійних об’єктів

Щоб імпортувати об’єкт потрібно: • Клацнути відповідне посилання у розділі Запис відео на панелі завдань.

 • Вибрати потрібний файл у діалоговому вікні Імпорт файлу та клацнути кнопку Імпорт.

 • У вікні, що з’явиться на екрані, відображатиметься процес імпортування.

Аудіо- та відеоряд можна імпортувати в презентацію не лише з файлів, а й із зовнішніх пристроїв, зокрема з відеомагнітофону, відео- та фотокамери, веб-камери, звукової плати, TV-тюнера.

Звукова́ пла́та (також звукова карта, аудіоплата, аудіокарта, звуковий контролер, аудіоконтролер) (англ. sound card) - електротехнічний пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп'ютері (виводити на акустичні системи та записувати в комп'ютер).

Для цього призначено посилання Запись с видеоустройства (Запис з відеопристрою) на панелі завдань.

Важливо розуміти, що під час імпорту об’єкти не переносяться і не копіюються у файл проекту — їх файли залишаються там, де й були,а в середовищі Movie Maker працюють лише з посиланнями на об’єкти. Відтак файли, що використовуються у проектах, радше не видаляти і не перейменовувати

Часова шкала

У програмі фільми монтують за допомогою часової шкали, розміщуючи на ній відео- та аудіо кліпи, переходи між кліпами, назви та титри. Часову шкалу поділено на 5 доріжок, кожну з яких призначено для відображення мультимедійних даних певного типу: • На доріжці Відео розміщують відеоряд.

 • Доріжку Перехід призначено для розміщення відеоефектів.

 • На доріжці Звук міститься звуковий супровід відеоряду.

 • На доріжці Звук чи музика розміщують другий аудіоряд.

 • Доріжку Накладання назви призначено для розміщення назв і титрів, що відображатимуться поверх відеоряду.

Операції з кліпами

Розглянемо, які операції можна виконувати над кліпами за допомогою часової шкали: • Додавання кліпів до часової шкали. (Щоб розмістити кліп на часовій шкалі, йото потрібно перетягнути з області вмісту на відповідну доріжку)

 • Виділення кліпів.(якщо клацнути прямокутник об’єкта на часовій шкалі, його буде виділено рамкою та біли кольором)

 • Переміщення кліпів. (Якщо встановити курсор всередині виділеного кліпу, він набуде форми руки – тоді кліп можна переміщувати доріжкою часової шкали вправо чи вліво)

 • Видалення кліпів. (натиснути клавішу Delete)

 • Поділ кліпу на частини. (Щоб поділити кліп на дві частини, слід встановити головку відтворення на точку поділу та виконати команду Кліп - Поділити)

 • Об’єднання кліпів.(слід виділити кліпи, утримуючи клавішу shift та виконати команду Кліп - об’єднати )

IV Техніка безпеки.

V Закріплення вивченого матеріалу.

Практична робота. (за інструкційною карткою)

Учні створюють відеоролик за темою «Моя планета Земля в різні пори року».

За вимогами інструктивної картки яка знаходиться у вас на столі вам потрібно створити відеоролик за темою «Моя планета Земля в різні пори року»(матеріали для створення знаходяться на робочому столі )Демонстрація виконаної роботи

Оцінювання

VІ Підсумок уроку.

Рефлексія Сьогодні на уроці:

1. Я навчився…………………………………………………………….

2.Було легко………………………………………..................................

3.Було важко…………………………………………………………….

4.Найбільш сподобалось……………………………………………….

5.Своєю роботою на уроці я (задоволений, не зовсім,зовсім незадоволений)


VІІ Домашнє завдання (1 хв)

Опрацювати опорний конспект, створити • Трейлер улюбленого фільму, мультфільму, книги.

 • Анонс виставки.

 • Анонс заходу, свята.

Тривалість відеоролику - 1 хв.

.

Інструктивна картка.
 1. Завантажити програму Movie Maker.(Пуск-Всі програми- Windows Movie Maker )2. З папки (Матеріали до презентації), що знаходиться на робочому столі додати необхідний фрагмент(Краса світу) для розкадрування. • (Клацнути відповідне посилання у розділі Запис відео на панелі завдань. • Вибрати потрібний файл «Красота мира» у діалоговому вікні Імпорт видео та клацнути кнопку Імпорт.


 • У вікні, що з’явиться на екрані, відображатиметься процес імпортування.
 • Додати назву фільму «Моя планета Земля в різні пори року» • 3. З папки (Матеріали до презентації), що знаходиться на робочому столі додати необхідні графічні об’єкти (Весна, літо, осінь, зима) (Клацнути відповідне посилання у розділі Запис відео на панелі завдань.

 • Вибрати потрібний файл у діалоговому вікні Імпорт зображення та клацнути кнопку Імпорт.У вікні, що з’явиться на екрані, відображатиметься процес імпортування)

4. З папки (Матеріали до презентації), що знаходиться на робочому столі додати необхідні аудіообєкти • ((Клацнути відповідне посилання у розділі Запис відео на панелі завдань.

 • Вибрати потрібний файл у діалоговому вікні Імпорт звуку чи музики та клацнути кнопку Імпорт.


У вікні, що з’явиться на екрані, відображатиметься процес імпортування) 1. Розмістити зображення, кліп відео на часовій шкалі (способом перетягування з області відображення вмісту)


5. Підставити до кожної пори року відповідний аудиозапис.6. Зберегти кліп як фільм на своєму комп’ютері в своїй папці


Каталог: attachments -> article
article -> Методичні рекомендації щодо ефективного засвоєння граматики. Особливість посібника багатство дидактичних ігор та вправ, різноманітних за формою та змістом
article -> Інформаційні технології навчання в умовах інформатизації освіти
article -> Державний стандарт професійно-технічної освіти дспто 8312. Io. 63. 21-2014
article -> Державний стандарт професійно-технічної освіти дспто 7111. Со. 10. 00-2014
article -> Пояснювальна записка Скориговано за зауваженнями експертизи 104. 011. 00. 000-пз-01-01 Технічний директор • Тема уроку
 • Тип уроку
 • І. Організаційний етап
 • Мультимедіа
 • ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
 • Створення фiльмiв Запис аудiо та вiдео із зовнiшнiх джерел. Імпорт аудiо- та вiдеофайлiв, зображень. Редагування вiдеозаписiв
 • Імпорт мультимедійних об’єктів
 • Запись с видеоустройства
 • Відео
 • Звук чи музика
 • IV Техніка безпеки. V Закріплення вивченого матеріалу.
 • Демонстрація виконаної роботи Оцінювання V І Підсумок уроку. Рефлексія
 • V ІІ Домашнє завдання (1 хв)
 • Інструктивна картка. Завантажити програму Movie Maker.(Пуск-Всі програми- Windows Movie Maker )
 • «Моя планета Земля в різні пори року»
 • Запис відео