Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаСвіча пам’яті Івана Гавдиди

Свіча пам’яті Івана Гавдиди
Дата конвертації25.04.2017
Розмір0.58 Mb.

Свіча пам’яті Івана Гавдиди


bio_02.jpg
Гавдида Іван Михайлович народився 20 вересня 1966 року у селі Саранчуки Бережанського району Тернопільської області. Село Саранчуки знаходиться у долині річки Золота Липа, за 12 км.
Бережа́нський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця на заході Тернопільської області. Утворений у січні 1940. Площа - 660 км². Населення - 44,6 тисяч осіб (2003), з них 96% - українці, проживають також росіяни, білоруси, поляки, євреї, татари.
Доли́на - від'ємна, лінійно витягнута форма рельєфу з одноманітним падінням.
від Бережан. Саранчуки відомі на Бережанщині своїми національно-патріотичними традиціями. В часи Визвольних змагань 1917-1921 рр. близько 60-ти вихідців із села воювали у складі УСС та УГА. У міжвоєнний період в Саранчуках діяла сітка ОУН. У роки війни саранчуківці воювали у лавах УПА, у червні 1944 року майже 70 юнаків із села вступили в дивізію "Галичина". Серед активних діячів національно визвольних змагань було чимало вихідців із роду Гавдидів.
Іван Гавдида був третьою дитиною у сім'ї. Старшими за нього були брат Василь та сестра Надія. Іванів батько, Михайло, був робітником на меблевій фабриці в Бережанах. Мати, Марія, працювала на паркетному заводі в Потуторах. Дуже важливу роль в сім'ї Гавдидів відігравала бабуся Ганна, яка працювала на фермі. Іван часто бігав їй допомагати і навіть характером був схожим на неї.
Першою вчителькою у Гавдиди була Людмила Йосипівна Петровська. Класні керівники у класі Івана мінялись, але до випуску їх вела Ярослава Миколаївна Карась.
В старших класах Іван брав активну участь у підготовці тематичних вечорів, різноманітних творчих заходів.
Він закінчив школу на "4" і "5". Із однокласників І. Гавдида, по суті, досягнув в житті найбільших успіхів.
Після закінчення місцевої середньої школи у 1983 році він вступив на природничий факультет Тернопільського державного педагогічного інституту. У 1985-87 рр. служив у лавах Збройних Сил у місті Овручі Житомирської області.
Жито́мирська о́бласть - область на півночі України, в межах Поліської низовини, на півдні в межах Придніпровської височини. На півночі межує з Гомельською областю Білорусі, на сході з Київською, на півдні з Вінницькою, на заході з Хмельницькою та Рівненською областями України.
Під час навчання в інституті І. Гавдида розпочав активну громадську діяльність. Зокрема, брав участь у акціях студентської непокори у 1990-91-х роках, був одним із засновників Товариства української мови ім. Т. Шевченка, Тернопільського товариства "Вертеп" (1988р.).
У студентські роки І. Гавдида не забував про рідне село. Наприклад, у 1989 році, коли на братській могилі загиблих за Україну у Бережанській тюрмі відбувалась панахида, Іван привіз до Саранчуків хлопців з товариства "Вертеп".
Музейний комплекс української народної архітектури та побуту «Рідне село» - приватний музей просто неба в Бахчисарайському районі поблизу села Красний Мак на березі річки Бельбек.
Бра́тська моги́ла - місце поховання двох або більше людей, групове поховання загиблих під час бойових дій, масових репресій або померлих в один час від епідемій, голоду, хвороб, природних, соціальних, техногенних катастроф в загальну могилу із загальним надгробком.
Це, фактично, був перший масовий захід у селі - від станції Потутори йшла величезна колона із синьо-жовтими прапорами.
Коли у 1990 році Іван Гавдида закінчив педінститут, то отримав посаду вчителя географії в сусідньому селі Боків, у восьмирічній школі.
Іва́н Миха́йлович Гавди́да (20 вересня 1966, с. Саранчуки Бережанського району Тернопільської області - 30 серпня 2003, м. Київ) - український громадсько-політичний діяч.
Але вже у 1991 році він перебрався також вчителем географії до рідної школи.
Був надзвичайно компетентним педагогом, мав педагогічний такт. Його любили всі учні, він якимось невидимим магнітом притягував їх до себе. Учні за ним ходили юрбою, адже він завжди зацікавлював їх походами, вечорами. Він також обіймав посаду класного керівника. Слід зауважити, що досить багато випускників Саранчуківської школи навчались і навчаються на географічному факультеті Тернопільського педуніверситету, і у цьому найбільша заслуга їхнього вчителя - Івана Гавдиди. Декілька років І. Гавдида працював ще й вчителем військової підготовки.
Напередодні грудневого референдуму у 1991 році, Іван Гавдида разом із агітаційною групою від Бережанського району, яка складалась переважно із мешканців Саранчуків, їздив на Дніпропетровщину.
І. Гавдида був депутатом Бережанської районної ради першого демократичного скликання від Саранчуківського виборчого округу. У 1991 році вступив до Демократичної партії України, був учасником установчих зборів ДемПУ в місті Теребовлі Тернопільської області.
Військо́ва підгото́вка, військо́ві табори́ - форми навчальних занять для студентів громадян України, які виявили бажання отримати військову фахову підготовку. Також може проводитися в середніх загальноосвітніх школах у формі ДПЮ
Виборчий округ - територія, від якої виборцями обирається депутат (депутати) представницького органу або виборна посадова особа (виборні посадові особи).
Устано́вчі збо́ри - виборні тимчасові збори представників народу, покликані виробити або змінити конституцію держави і, таким чином, на правовій основі оформити новий державний і суспільний устрій.
Демократична партія України - сучасна українська політична партія. Заснована 28 грудня 1990 року у Києві. Офіційна дата реєстрації 28 червня 1991 р., свідоцтво Міністерства юстиції України № 121.

Член Пласту з 1990 року. Перший станичний станиці Бережани та організатор підготовчого куреня УПЮ ім. Дмитра Мирона-Орлика. У 1992 році І. Гавдида був у числі співзасновників Пластового Куреня „Вовча Ліга". З 1992 року - Курінний „Вовчої Ліги", з 1997 року - Голова Ради Честі Пластового Куреня „Вовча Ліга", з 1997 року - голова Станичної Ради станиці Тернопіль. Багаторічний комендант пластових таборів та вишколів.
У 1995 році вступив у ряди Конгресу Українських Націоналістів, а згодом очолив Тернопільську обласну організацію КУН-у, яка під час його керування стала найпотужнішою в Україні.
Конгре́с Украї́нських Націоналі́стів - політична партія України, заснована 18 жовтня 1992 року в Києві. Зареєстрована Міністерством юстиції України 26 січня 1993 року, (реєстраційний номер 385), діюча партія.
Був членом Центрального Проводу КУН-у.
Одночасно І. Гавдида був членом Головного Проводу ОУН. На Х Великому Зборі ОУН, у 2000 році, обраний заступником Голови Проводу ОУН. У Проводі відповідав спочатку за Молодіжний Сектор, а потім за вишкільну роботу.
Ініціатор створення і лідер Координаційної Ради Державницьких Організацій в Україні.
2002 року обраний депутатом Тернопільської обласної Ради по Бережанському виборчому окрузі.
Терно́пільська о́бласть (до 1944 року - Тарнопольська область) - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Тернопіль. Розташована на Подільській височині, південна межа області проходить по річці Дністер, східна - по Збручу.
Обіймав посаду керівника фракції "Наша Україна" в обласній Раді, був членом її Президії. Ставши депутатом обласної Ради, він не забував рідного села і школи.
До 50-ліття школи, у 2002 році, він допоміг у виділенні для Саранчуківської ЗОШ найсучаснішого комп'ютерного класу. Завдяки його зусиллям школа отримала також 10 тисяч гривень із бюджету на ремонт майстерні.
Щоразу, коли приїздив у рідне село, дарував школі книги, спортивний інвентар (адже дуже любив грати у футбол, баскетбол, волейбол, займався кулевою стрільбою). Останнім часом Іван працював над вирішенням проблеми будівництва спортивного залу у Саранчуках.
В 1998 році Іван став одним із ініціаторів створення Молодіжного Конгресу Українських Націоналістів.
Украї́нський націоналі́зм - політична ідеологія, а також громадсько-політичний рух, що ставить на меті створення і розвиток української самостійної національної держави та/або захист національної самобутності.
Він став для молодих націоналістів "хрещеним батьком". Фактично не було ані одного молодіжного таборування біля славнозвісної гори Лисоня, де б Іван не побував.
Прекрасний організатор, він став ініціатором багатьох науково-практичних конференцій з проблематики національно-визвольного руху, виборчих технологій тощо, у містах Славську, Києві, Тернополі, Львові.
Як політтехнолог Іван забезпечив виграш кандидатам від патріотичних сил у трьох виборчих кампаніях 1998 та 2002 років.
Автор багатьох статей та публікацій, котрі вирізнялися свіжістю думок та гостротою, він був одним із редакторів "Бюлетеня Проводу ОУН", лектором Міжнародного Республіканського Інституту.
Ви́борчі техноло́гії - це система заздалегідь продуманих, запланованих, а також спонтанно використовуваних заходів, планів, процедур, технічних та інформаційних засобів для забезпечення успішного висунення кандидатів та їх обрання.
Міжнародний республіканський інститут (англ. International Republican Institute) - некомерційна організація, що проголошує метою своєї діяльності надання допомоги окремим країнам у будівництві демократії.
Учасник і організатор багатьох патріотичних заходів в різних регіонах України.
Івана знали та поважали не лише в Україні, його як талановитого промовця запрошували на ювілейні заходи українські громади в США, Канаді, Великобританії.
Від 2002 року І. Гавдида був заступником голови Тернопільської обласної організації Українського Народного Руху (з 2003 року - Української Народної Партії).
Украї́нська Наро́дна Па́ртія - націонал-демократична партія сучасної України. 19 травня 2013 партія зробила спробу об'єднатись з Народним Рухом України, однак 5 жовтня 2013 року відновила самостійну діяльність.

У 2001 році він обраний Директором Центру Національного Відродження імені Степана Бандери в Києві.
20 травня 1995 року І. Гавдида одружився. Із дружиною Наталею розписувались у м. Тернополі, а шлюб брали в Саранчуках. Весілля тривало до сьомої ранку, а в сьомій приїхав автобус, і молодята, одягнувши українські строї, поїхали у Зарваницю, де відбувалася молодіжна проща. Там наречених привітали члени молодіжних організацій. Син І. Гавдиди, Назар, народився 22 червня 1998 року. Іван надзвичайно радів народженню сина, намагався приділяти йому максимум уваги у рідкі миттєвості перебування у колі сім'ї.
Окремою сторінкою в житті Івана Гавдиди, не відомою для широкого кола людей, була його участь у Саранчуківському сільському аматорському театрі "Ровесник", який був створений у 1987 році.
Молодіжні громадські організації (в Україні) - об'єднання громадян віком від 14 до 35 років, метою якої є здійснення і захист своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших спільних інтересів.
Аматорський театр - тип самодіяльного народного театру, в якому виконавцями є непрофесійні актори.
На початку 90-х років Іван зіграв роль Євки Кацапихи у виставі Романа Саливона "Туп-цюп, Європа". Текст вистави, яка була побутовою комедією, але, водночас з актуальним політичним тлом, привіз до села саме Гавдида і наполіг, щоб аматори її зіграли, причому, жіночу роль вибрав собі сам.
У 1995 році було здійснено постановку вистави "Як наші діди парубкували". У п'єсі Іван Гавдида отримав роль Гриця. Це також була роль комедійного плану, але досить велика. Зіграв він її чудово.
Слід зауважити, що з "Туп-цюп Європою" "Ровесник" об'їздив майже пів району. "Як наші діди парубкували" ставилась тільки в селі Саранчуки.
У 1999 році святкувалось 600-ліття Саранчуків. Гавдида фактично забезпечив друк історії села, яку написав Богдан Паньків.
30 серпня 2003 року І. Гавдида трагічно загинув у місті Києві.
Якою би справою не займався друг Іван, що би не розпочинав, все доводив до результативного завершення, будучи невтомним генератором ідей і здібним організатором. Мав талант об'єднувати навколо себе талановитих людей, надихав їх на звершення, вчив і допомагав у роботі. Був вірним другом і мудрим наставником, не відмовляв нікому у підтримці та допомозі.

Похований друг Іван 3 вересня в рідному селі Саранчуки. Нехай буде легенькою Йому свята бережанська земля.

Бережанська Земля - двотомний історично-мемуарний збірник, в якому зібрані матеріали про Бережани та Бережанський повіт. Виданий під грифом НТШ накладом і коштом Комітету «Видавництва Бережани» (Нью-Йорк).
Ми не забудемо Тебе, друже Іване.


bio_01.jpg
bio_03.jpg

bio_04.jpgbio_07.jpg

bio_05.jpg
Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Менеджмент підприємницької діяльності
123456789 -> Використання у туризмі здобутків Сучасних інформаційних технологій на базі «Android» За багатьма сучасними оцінками операційна система, програмне забезпечення та технології
123456789 -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка степана дем’янчука с. О. Карпік Сучасні системи візуалізації даних Науковий керівник  • Бережанського району
  • Конгресу Українських Націоналістів
  • Українських Націоналістів
  • Міжнародного Республіканського Інституту
  • Української Народної Партії