Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Мета

Скачати 165.33 Kb.

Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Мета




Скачати 165.33 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір165.33 Kb.




Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

Мета: вчити учня у розв'язуванні прикладів на додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати компетентності: соціальну, особистісну.

Розвивати мислення, пам'ять, увагу.

Виховувати акуратність, інтерес до навчальної праці.

Тип уроку. Формування нових знань.

Обладнання: таблиці, казкові герої, комп'ютер

Метод: бесіда, гра, робота з підручником, самостійна робота.

Додавання - бінарна арифметична операція, суть якої полягає в об'єднанні математичних об'єктів.
Підру́чник (калька з пол. podręcznik) - книжка, у якій системно викладено інформацію з певної галузі знань і яку використовують в системі освіти на різних рівнях, а також для самостійного навчання. Різновид навчального видання.


Хід уроку

І Організаційний момент.

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, очікувані результати

Після уроку учень зможе:

- використовувати набуті знання;

Задача - проблемна ситуація з чітко визначеною метою, яку необхідно досягти; в більш вузькому сенсі задачею називають також цю саму мету, що дана в рамках проблемної ситуації, тобто те, що необхідно виконати.

- пояснювати алгоритм дій при додаванні двоцифрових чисел без переходу через десяток.



ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.

Актуалізація (лат. actualis - діяльний, діяльнісний, фактичний) - переведення в дію, стан активності того, що існувало лише потенційно чи латентно.
Каліграфічна хвилинка.

Вчитель: Працюємо олівцем. В куточку клітини ставимо крапку, 1 клітину вниз, 1 клітину вліво, клітину вниз, 2 клітини вправо, 2 клітини вниз, 1 клітину вправо, 2 клітини вгору, 2 клітини вправо, 2 клітини вниз.

2. Сьогодні до нас на урок завітала Мудра Сова, яка підготувала незвичайні вправи ( ілюстрація із зображенням сови та завдання подаються на моніторі)



- Усні обчислення.



а) математична гра «Прочитай слово».

Ілюстра́ція - зображення, що супроводжує текст літературного твору, газетної статті тощо з метою полегшення для читача візуалізації змісту.
Матема́тика (грец. μάθημα - наука, знання, вивчення) - наука, яка первісно виникла як один з напрямків пошуку істини (у грецькій філософії) у сфері просторових відношень (землеміряння - геометрії) і обчислень (арифметики), для практичних потреб людини рахувати, обчислювати, вимірювати, досліджувати форми та рух фізичних тіл.
Розв’яжи приклади і прочитай, що я найбільше полюбляю:

37 – 8 81 – 2
24 – 7 25 – 8
80 – 5 90 – 8
43 – 7 47 – 8

И

39


А

17


Т

82


В

79


Х

65


У

36


Р

29



б) Гра "Допоможи"

- скільки десятків, одиниць в числі: 37, 59, 99, 74, 25, 100,10.
в) Гра " Не помилися" (математичний диктант):
- Запишіть число, в якому 7 десятків і 6 одиниці; зменши його на 6. Запиши різницю.

Відніма́ння - двомісна математична операція, обернена додаванню.

- Запишіть попереднє число від того, яке отримали, додай 9. Результат запиши. На скільки воно більше, ніж перший результат?


3. Фізкультхвилинка.
Раз, два! Час вставати,

Будемо відпочивати,

Три, чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П'ять, шість! Засміялись.

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сіренький до нас

Завітав у світлий клас.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Сім, вісім! Час настав

Повернутися до справ.



Вивчення нового матеріалу

4.

Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.
Пояснення нового матеріалу

- 54 - це (5 десятків, 4 одиниці) ●●●●● ****
- 32 - це (3 десятка, 2 одиниці) ●●● **
- Знайди суму двоцифрових чисел (відповіді, припущення).

- Потрібно десятки скласти з десятками:

●●●●● ●●● = ●●●●●●●●

- А одиниці скласти з одиницями:



**** ** = ******

Сума дорівнює: 54 32=86

- І так, щоб додати двоцифрові числа, потрібно скласти десятки з десятками, одиниці з одиницями.

ІV. Первинне засвоєння.

1) Знайди суму чисел, коментуючи виконання завдання (повторюючи правило)

25 43= 36 62=

2) Самостійна робота.

31 44= 53 25=

66 23 = 78 21=

3. Фізкультхвилинка для очей: "Знайди предмет"


4. Розв'язання задачі
На столі лежали подарунки для дівчат -12 у червоних коробочках , у жовтих - 16, та для хлопчиків у синіх - 11.

Подарунок - це річ, яку дарувальник за власним бажанням безкоштовно віддає у володіння іншої особи з метою задовольнити її вподобання. Слово «подарунок» за смисловим значенням схожий з такими поняттями як «дар» та «пожертва».
Хлопець скорочено хлоп або хлопак - молода неодружена особа чоловічої статі, дитина чи підліток чоловічої статі. Молодий чоловік, юнак, парубок, легінь.
Скільки подарунків лежало на столі?
- Чи можна відповісти на запитання задачі?
Питання - форма думки, виражена в мові пропозицією, яку виголошують або пишуть, коли хочуть що-небудь запитати, тобто отримати інформацію, що цікавить. В українській мові, якщо питання виголошують, то використовують питальну інтонацію, а якщо пишуть, то в кінці ставлять знак питання і використовують питальні частки: чи, не… чи, що, як, чи що, то хіба, невже, що якщо, а, так, правда, чи не так, так, але ж, чи не так, вірно; питальні займенникові слова: хто, що, який, який, чий, який, скільки, як, де, куди, звідки, коли, чому, навіщо, наскільки. За допомогою цих засобів будь-яка непитальна пропозиція може стати питанням або перезапитом. Задаючи питання зазвичай чекаємо відповіді. Виняток становить лише риторичне питання, на яке відповідь не потрібна.
( Так)

12 16 11=39



5. Робота за підручником. Розв'язування "Кругових прикладів".



V. Домашнє завдання. Повторити правило додавання двоцифрових чисел.

Розв'язання прикладів за підручником.



VІ.Підсумок уроку .

- Розкажи алгоритм додавання двоцифрових чисел.




Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

Мета: закріплювати знання учня у розв'язуванні прикладів та задач на додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

Розвивати: уміння використовувати на практиці набуті знання, мислення, пам'ять, увагу.

Виховувати акуратність, бажання вчитися, повагу до людей, які працюють у сільському господарстві.

Сільське́ господа́рство (с.-г.) - галузь народного господарства, направлена на забезпечення населення продовольством і отримання сировини для цілого ряду галузей промисловості. Галузь є однією з найважливіших, представлена практично у всіх країнах.


Тип уроку. Урок застосовування знань, умінь, навичок

Обладнання: таблиці, геометричні фігури, казкові герої.
Фігура - термін, формально застосовуваний до довільної множини точок; тим не менш зазвичай фігурою називають множину точок на площині, які обмежені скінченим числом ліній. Наприклад: квадрат, коло, кут.


Метод: бесіда, гра, самостійна робота

Хід уроку

І Організаційний момент.

Учитель

- Добрий день! Подивися мені в очі, посміхнися і ми розпочнемо урок.

Учитель

Сьогодні у нас незвичайний урок:

У світ цікавинок ми зробимо крок.

Підемо з тобою шляхом перешкод

Долаючи їх без сліз і пригод.
ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, очікувані результати

Після уроку учень зможе:

- використовувати набуті знання;

- пояснювати алгоритм дій при додаванні двоцифрових чисел без переходу через десяток та застосовувати на практиці;

- давати характеристику геометричним фігурам, креслити без допомоги.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

- Розкажи алгоритм додавання двоцифрових чисел.

2. Усні обчислення.

У́сні обчи́слення - математичні обчислення, що виконуються людиною без застосування допоміжних приладів, таких як калькулятор, комп'ютер, ручка та папір тощо.

а). Гра "Допоможи Сергійкові" розставити числа на свої місця десятки до десятків, одиниці до одиниць:
37, 54, 92,10, 40, 5, 17.
Десятки Одиниці

3 7


б). Гра " Засели будиночок"



30



22

21







25

в).

Буди́нок - вид будівлі із внутрішнім наземним простором (приміщеннями), що створена та використовується людьми.
Математичний диктант

- записати цифрами числа: шістдесят сім, тридцять два, вісімдесят, сімдесят п'ять;

- записати "сусідів" числа 79; 45.



Фізкультхвилинка.

Буратіно потягнувся,

Раз — нагнувся, два — нагнувся,

Руки в сторону розвів —

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки встати
3. Гра " Знайди скарб разом з Буратіно" (розв'язавши приклади, отримаєш сюрприз- СМАЙЛИК)

53-1= 24 24= 45 32=

22 13= 77 12= 83 15=

4. Робота з геометричним матеріалом.



- Назви геометричні фігури.

- Назви елементи многокутника.

- Яка геометрична фігура називається прямокутником?

Многоку́тник[К 1] (багатоку́тник, поліго́н) - геометрична фігура, замкнена ламана (сама, або разом із точками, що лежать усередині). Вершини цієї ламаної називають вершинами многокутника, а відрізки ламаної - сторонами многокутника.
Геометричний стиль, або Геометрика - тип давньогрецького вазопису, характерний для доби кінця «темних віків в Греції» близько 900-700 років до н. е. Геометричний стиль витіснив протогеометричний стиль.
Прямоку́тник - це чотирикутник, усі кути якого прямі. Протилежні сторони прямокутника рівні. Є окремим випадком паралелограма.



- Як довести, що намальована фігура прямокутник.

- Заміряй довжину і ширину прямокутника та запиши у зошит.

- Накресли прямокутник, довжина - 4см, ширина - 2см.

- Проведи в ньому відрізок так, щоб він розділив його на два трикутника.
Фізкультхвилинка для очей. Вчимося бачити предмети.


5. Розв'язування задачі.

а)

Влітку дятел–швець спішив:

Чобітки на зиму шив,

Ще складав їх у мішок

Для звіряток і пташок:

Совам -10 чобітків,

Ще 12 – для вовків,

14- для синичок.

Підскажіть мені, щоб я повірив:

Скільки дятел взув пташок і звірів?

б) На пасіці було 25 вуликів. Через рік число вуликів збільшилося на 32. Скільки вуликів стало на пасіці через рік? (бесіда-знайомство з будиночком для бджілок, корисне значення бджолярства для людини).




V. Домашнє завдання. Повторити правило додавання двоцифрових чисел.

Розв'язування прикладів за підручником.


VІ.Підсумок уроку .

- Розкажи алгоритм додавання двоцифрових чисел.

- Що ти знаєш про прямокутник?

- Що сподобалося на уроці?




Тема. Додавання двоцифрових чисел виду: 50 30, 53 4.

Мета: формувати вміння застосовувати правило додавання двоцифрових чисел до окремих випадків; вдосконалювати обчислювальні навички, уміння розв'язувати задачі;

Розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи.

Виховувати інтерес до предмета.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання: таблиці, картинки, комп'ютер, картки

Метод: бесіда, гра, самостійна робота

Хід уроку

І Організаційний момент.

Учитель

- Добрий день! Подивися мені в очі, посміхнися і ми розпочнемо урок.

Учитель

- Добрий день! Доброго здоров’я бажаю. Сядь в зручне положення і підніми руку, поверни долоню до мене і постарайся відчути дотик тепла наших рук і сердець.

Поло́ження - нормативно-правовий або локально-правовий акт, що визначає основні правила організації та діяльності державних органів, структурних підрозділів органу, а також установ, організацій і підприємств (філій), що їм підпорядковуються, тимчасово створюваних комісій, груп, бюро і т. ін.
Я дуже хочу, щоб все найкраще, що йде від мого серця передалось і тобі. Дякую!



ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, очікувані результати

Після уроку учень зможе:

- використовувати набуті знання;

- пояснювати алгоритм дій при додаванні двоцифрових чисел без переходу через десяток та застосовувати на практиці



ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

- Розкажи алгоритм додавання двоцифрових чисел.
2. Усні обчислення.

а) Знайди якомога більше «трійок» у поданих словах, підкресли їх

Трап, стригти, сестри, гострити, Петрик, постріл, хитрий, настрій, тривога, старт, Дмитрик, ватра, вітрина, майстри, стриже, тритон, люстра, гетри, Стрий, трикотаж, струмінь.

б) Хто більше важить: три зайці чи один слон?

в) Гра "Швидше порахуй" від 61 до 90 називаючи та показуючи на плакаті.

90 75 71 63 66

67 82 86 68 76

87 61 73 89 81

74 88 65 77 84

80 69 78 62 70

64 83 72 79 85

г) Запиши у вигляді суми розрядних доданків числа 69, 57, 43, 60, 78, 88,99

3. Хвилинка каліграфії

- запиши рядок числа 69 та дай характеристику числа 69 (Двоцифрове, складається з 6 десятків, 9 одиниць. Для запису використовують цифри 6 і 9. Попереднє число- 68, наступне - 70).


Фізкультхвилинка.

Музична пауза "Танок каченят".


ІV.Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

- Додай спочатку виділені числа



40 5 3 60 7 30 50 6 10 2

2. Пояснення нового матеріалу



53 30

-У другому доданку немає одиниць. Тому треба додати десятки,а число одиниць не зміниться

53 30= 50 30 3=83



53 4

- У другому доданку немає десятків. Тому треба додавати одиниці, а число десятків залишається без змін.

53 4= 3 4 50=57



2.Первинне закріплення.

1) Розв'язування прикладів ( комп'ютер).

36 60 43 5 ( розв'зує з коментуванням)

2) Розв'язування задачі ( під керівництвом учителя).

На книжковій полиці стоїть 17 книжок з казками, 30 книжок з оповіданнями.

Керівн́ицтво - (адміністрування, розпорядництво) є однією з функцій управління, а в умовах командно-адміністративної системи саме тією функцією, що разом з контролем включила в себе всі інші функції.
Гра́фіка (нім. Graphik, грец. graphikos «написаний») - вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного та менше, ніж у живописі, використання кольору.
Оповіда́ння - невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зображується подія з життя одного сформованого персонажа.
Скільки всього книжок стоїть на полиці?

Короткий запис до задачі:

Казки - 17кн.

Оповідання - 30 кн.

- Чи можна дати відповідь на запитання задачі? (Так)

V. Розвиток математичних знань

1) Розв'язування задачі

У саду росло дві яблуні. З однієї зірвали 20 яблук, а з другої - на 4 більше. Скільки всього яблук зірвали з двох яблунь? ( розв'язування із коротким записом, допомагає вчитель)
http://www.citysmile.org/uploads/posts/2012-09/citysmile.org_besthdwallpaperspack705_128.jpg
І - 20ябл.

ІІ - ? на 4ябл. більше

- Чи можна відповісти на запитання задачі? (Ні)

- Так. Чому?

- Невідомо скільки зірвали яблук з другої яблуні.

- Можемо дізнатися? Так.

- І ось тепер дамо відповідь на запитання задачі.
2) Робота з підручником. Розв'язування кругових прикладів.
Фізкультхвилинка для очей.

3) Самостійна робота.

22 13 63 25 55 30 90 7

40-1 60 6 24 11 70 5


VІ. Домашнє завдання.

- Повторити додавання та віднімання чисел в межах 20.

- Розв'язування прикладів за підручником.
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

- Яке завдання було найскладнішим?

- Яке завдання було найцікавишим?


Тема. Віднімання двоцифрових чисел (загальний випадок).

Мета: ознайомити учня з випадком віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; закріплювати обчислювальні навички; вчити розв'язувати задачі, формувати вміння робити висновки.

Розвивати уважність, мислення.

Виховувати інтерес до предмета, взаємодопомогу, любов до близьких.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання: таблиці, картинки, комп'ютер, картки

Хід уроку

І Організаційний момент.

Учитель

-А тепер за парту

Ми сідаймо рівно.

Та швидко до роботи-

візьмемося сумлінно.
ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, очікувані результати

Після уроку учень зможе:

- використовувати набуті знання;

- пояснювати алгоритм дій при відніманні двоцифрових чисел без переходу через десяток;

- робити висновки (за допомогою вчителя, якщо потрібно).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

- Додавання чисел в межах 20.



2. Математичний диктант

- Запиши число, в якому три десятки,шість одиниць; п'ять десятків; сім десятків, сім одиниць.

- Запиши "сусідів" числа 99.

- Число 40 збільшили на 10.

- Яке число слідує за числом 47.

- Яке число передує числу 71.

- Перший доданок 30, другий доданок - 7, знайди суму.

- Зменшуване 33, від'ємник 3, знайди різницю.

Зменшуване - перший із операндів операції віднімання: число, або математичний об'єкт іншої природи, від якого віднімають.



3. Гра «Віднови числа»

Вчитель каже: «На снігу снігур розклав приклади, але повіяв вітерець і частину прикладів засипало сніжком. Допоможи снігуреві відновити приклади».

.. 2=42              .. 3=63          .. 8=68

.. 2=52              .. 1=41          .. 5=55



Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,


Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
Ти на мене подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніми,
А тепер їх опусти.
Плесни, плесни кілька раз,
За роботу, все гаразд.
Відпочи́нок, дозвілля - проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.


V.Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення нового матеріалу.

- Знайди різницю чисел 56 і 32.

- Ми вміємо розв'язувати такі приклади? (Ні)

- Спробуємо розв'язати.

●●●●●******

●●●**

- Як знайти різницю двоцифрових чисел?



- Потрібно з десятків відняти десятки.

●●●●● ●●●


- Залишилося 2 десятки..

- А від одиниць відняти одиниці.


****** **

- Залишилося 4 одиниці.

- Різниця дорівнює ●●****

56-32=24


- Щоб відняти двоцифрові числа, треба від десятків відняти десятки, одиниці від одиниць.

2. Первинне закріплення.

- Знайди різницю. Виконання вправи з детальним поясненням.

68-45 79-37

60-40=20 70-30=40

8-5=3 9-7=2

20 3=23 40 2=42

ІV. Закріплення математичних навичок



1. Розв'язування прикладів з коментуванням

76-44 28-26

95-62 87-51

2. Гра " Допоможи Колобкові" знайти помилку


46 33= 59 85-24=61

19-14=15 46-15=21



3. Розв'язування задачі

Діти нарізали букет з 38 троянд, 15 червоних троянд та 12 жовтих подарували бабусі, а решту подарували матусі. Скільки троянд діти подарували матусі?

Короткий запис задачі:

Було 38тр.

Подарок бабусі 15тр і 12 тр.

Подарок матусі ? тр.



- Чи можна одразу відповісти на запитання задачі?

- Що для цього треба знати?

- Чи відомо які квіти подарували бабусі?

- Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки квітів подарували бабусі?

- Як знайти, скільки квітів подарували матусі?



Фізкультхвилинка для очей. Знайди букет квітів.

4. Робота з підручником. Розв'язування прикладів.


VІ. Домашнє завдання. Знати правило віднімання двоцифрових чисел.

Розв'язування задачі за підручником.


VІІ. Підсумок уроку.

- Розкажи алгоритм віднімання двоцифрових чисел.

- Що найбільше сподобалося на уроці?

Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Задачі на порівняння.

Мета: закріпити знання учня з випадком віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; закріплювати обчислювальні навички; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії, в яких треба порівняти отримані результати з одним із даних задачі.

Розвивати уважність, мислення, .

Виховувати інтерес до предмета, взаємодопомогу.

Тип уроку. Нетрадиційний. Урок застосовування знань, умінь, навичок.

Обладнання: таблиці, картинки, комп'ютер, картки

Хід уроку

І Організаційний момент.

Учитель

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо .

Роботу швидше починаймо.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, очікувані результати

Після уроку учень зможе:

- використовувати набуті знання;

- пояснювати алгоритм дій при відніманні двоцифрових чисел без переходу через десяток;

- розв'язувати задачі на дві дії, в яких треба порівняти отримані результати з одним із даних задачі (за допомогою вчителя).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

- Розкажи алгоритм дій при відніманні.

- Робота над помилками.

2. Усна лічба

- Жили - були дід та бабка. Спекла бабка Колобка та поклала на підвіконня. Колобок зістрибнув з підвіконня та покотився по дорозі приспівуючи, але зустрівся йому...



http://yandex.st/lego/_/la6qi18z8lwgnzdsar1qy1gwcwo.gif http://yandex.st/lego/_/la6qi18z8lwgnzdsar1qy1gwcwo.gif http://900igr.net/datas/skazki-i-igry/kolobok-2.files/0001-001-skazka-pro-kolobka.jpg
- Дізнаємося коли виконаємо завдання.

Завдання 1.

- Розташуй числа в порядку зростання.



42, 96, 74, 51, 15

- Відповідь знайдеш зі зворотньої сторони.



15

42

51

74

96

З

А

Є

Ц

Ь

http://i.allday.ru/uploads/posts/2010-09/1285654740_4.jpg

- І знову Колобок рушив в дорогу приспівуючи, а на зустріч йому Вовк . Надумав Вовк з'їсти Колобка. Але , щоб Вовк не з'їв нашого героя треба виконати завдання, яке приготував Вовк і допомогти врятувати Колобка. http://www.fairy-tales-for-ocean.com/images/kolobok/kolobok-06.jpg



Завдання 2

"Проклади доріжку" у порядку спадання

100

96

64 85 90


41 6 7 83 72

47


51 32

http://lol54.ru/uploads/posts/2010-09/thumbs/1285319820_003.png 17

- Подякував Колобок за допомогу та покотився далі приспівуючи.

Коли це на зустріч йому Ведмідь зі своїми завданнями. http://www.artscroll.ru/images/2008/z/zhdanova lyubov/000066.jpg

Завдання 3.

Гра "Не помилися" (розв'язує коментуючи алгоритм дії)

39-6 36 30 42 15

47 - 8 50- 20 94- 42



Завдання 4.

Гра "Виправ помилку"

45= 54 89=98

5 55=50 37>59-21

27 1=29-1 1 67 1<69

Фізкультхвилинка.

Ведмедикова зарядка


Потягнувся для забави (дітки піднімають ручки вверх і потягуються)
Підіймаю лапу праву (піднімають праву ножку)
А за нею слідом ліву –( ліву)
Я ведмедик не лінивий! (показують голівкою і ручками що не ліниві  
Нахилився раз і два, раз і два(нахиляються в право і вліво)
Закрутилась голова (крутять голівкою)

- Покотився Колобок далі приспівуючи. А на дорозі числа, записані рядами. Знайди закономірність і запиши у зошит.



ІV. Закріплення математичних навичок

Завдання 1. Каліграфічна хвилинка

5, 10, 15, , , 30

2, 4, 6, 8, , , , , , 20

- Покотився Колобок далі. Коли це на зустріч йому Лисичка. Вона побачила, що Колобок гарненький, смачненький ... і вирішила його з'їсти, але пообіцяла не робити цього, якщо ми допоможемо Колобкові розв'язати завдання.



Завдання 2.

Задача. У листоноші було 12 – журналів і 8 вітальних листівок , 9 друкарських видань листоноша розніс мешканцям лісу. На скільки менше друкарських видань розніс листоноша, ніж залишилося?



Словникова робота.

Друкарські видання - (Типографській). Підприємство, в якому робиться набір та друк (печатание) книг, газет, журналів

(Запис короткої умови, аналіз задачі)

Було -12 журналів і 8 листівок

Розніс - 9 видань

Коментоване розв'язування задачі

- Чи можна відповісти на питання задачі?

Підприє́мство - самостійний суб'єкт господарювання, зареєстрований компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами.

- Що треба дізнатися спочатку?

- Яку дію виконуватимемо? Чому?

Завдання 3

Задача. В магазині було 45 кг яблук. Продали 24кг. На скільки кілограмів яблук менше залишилося, ніж продали?

Кілогра́м - одиниця маси в Міжнародній системі одиниць (СІ) та деяких інших метричних системах. За означенням один кілограм дорівнює масі міжнародного прототипу кілограма. Кілограм входить до семи основних одиниць СІ, через які визначається багато інших одиниць.

Коротка умова

Було Продали Залишилося



45 кг 24кг ?

?

- Чи можна відповісти на питання задачі?

- Що треба дізнатися спочатку?

- Яку дію виконуватимемо? Чому?

Фізкультхвилинка для очей.

Завдання 4.

Робота за підручником. Самостійне розв'язування прикладів.

ІV. Підсумок уроку.

- Лисичка залишилася задоволена нашею працею та приспівуючи побігла додому, а Колобок замислився та вирушив у дорогу до бабусі й дідуся.

- Які знання та вміння допомогли тобі у пригодах з Колобком?

- Що сподобалося?

- Які труднощі відчувала?

Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток виду 89-40, 89- 7. Знаходження периметру квадрата.

Пери́метр (дав.-гр. περίμετρον - окружність, дав.-гр. περιμετρέο - вимірюю навколо) - сумарна довжина границь, які обмежують геометричну фігуру на площині. «Периметр» вживають як для позначення довжини границь фігури, так і для самих границь.


Мета: повторити та закріпити вивчений матеріал; закріплювати обчислювальні навички; формувати вміння будувати квадрат та знаходити периметр.

Розвивати вміння порівнювати і розв'язувати геометричні задачі .

Виховувати інтерес до предмета, культуру письма.

Тип уроку. Урок застосовування знань, умінь, навичок.

Обладнання: таблиці, картинки, комп'ютер, картки

Хід уроку

І Організаційний момент.

Учитель

Ось і продзвенів дзвінок.

Розклади скоріш, дружок,

Все охайно, все в рядки –

Зошит, ручку, олівці.

Учень:

Зошит швидко розкриваю,

Ручку ось так тримаю.

За поставою слідкую,

На „відмінно” попрацюю!

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, очікувані результати

Після уроку учень зможе:

- використовувати набуті знання;

- будувати квадрат та знаходити периметр.



ІІІ. Актуалізація опорних знань.

а) Гра "Мовчанка"




78

68



- 30

90

36

70

50

45


Скачати 165.33 Kb.