Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема. Космічна композиція у сірих кольорах

Скачати 23.06 Kb.

Тема. Космічна композиція у сірих кольорах
Скачати 23.06 Kb.
Дата конвертації02.05.2017
Розмір23.06 Kb.
ТипПовідомлення

Космічна композиція у сірих кольорах

Тема. Космічна композиція у сірих кольорах

Мета:дати поняття про тоновий малюнок; навчити самостійно створювати композицію; розвивати увагу, фантазію.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: гризайль.

Обладнання: для вчителя – репродукції двох картин (одна – живописна, інша – графічна), репродукції картин на космічну тематику;

Репроду́кція (лат. re- префікс, що означає зворотню або повторну дію і лат. produco - створюю) - відтворення.

Космос Ко́смос (від грец. κόσμος - «порядок») - одне з ключових понять давньогрецької історії та культури. Вживалося на позначення встановленого Богом (богами, Божеством) Всесвітнього Ладу, Порядку - на противагу Хаосу - Всесвітньому Безладу.

Живопис, малярство - вид пластичного мистецтва, створення зорових образів за допомогою фарб, нанесених на будь-яку поверхню: натягнуте на раму полотно, папір, поверхню стін, посуд тощо. Зазвичай, фарба або інші пігменти наносяться на поверхню за допомогою пензля, однак можливе й використання інших засобів, як-от аерографи, ножі або губки.

для учнів – альбом, простий олівець, гуашеві фарби, пензлі.

Хід уроку

 1. Організаційний момент

 2. Мотивація навчальної діяльності

До уваги учнів пропонуються дві роботи: одна – графічна, інша – живописна. У ході бесіди вчитель підводить учнів до думки, що живописну картину зрозуміти легше, тому що вона привертає до себе увагу скоріше, ніж картина, виконана в чорно-білому кольорі. І дійсно, важко передати кольорові різноманіття природи, освітлення, середовище, використовуючи лише лінію, пляму, світлотінь. Тому в графіку ввійшов термін «тон».

 1. Повідомлення теми уроку

(Учитель записує тему уроку на дошці.)

 1. Вивчення нового матеріалу

Наш космічний корабель стрімко долає простори Всесвіту, торуючи зоряний шлях крізь чорну дірку.

Світлотінь - спостережуване на поверхні об'єкта розподілення освітленості, що створює шкалу яскравостей.

Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.

На короткий час всі предмети втратять свої кольори і стануть білими, чорними або сірими. Оце так незвичне явище! Обов’язково встигни намалювати світ у сірих кольорах. Цікаво, як він виглядатиме?

Білий і чорний кольори та відтінки сірого кольору називаються ахроматичними. Роздивіться відтінки сірого кольору на картині.

Митців нерідко захоплює завдання зобразити розмаїття навколишнього світу відтінками лише одного кольору (чорного, коричневого, синього тощо).

Відтінок або тон кольору - відносна темність або світлість кольору, незалежно від його локального кольору.

Світ Світ - назва планети Земля з людської точки зору, як місце заселене людськими істотами. Термін часто вживається для означення суми людського досвіду та історії, людського стану взагалі. На земній кулі проживає понад 7 мільярдів людей.

Для цього вони використовують живописну техніку – гризайль.

Роздивіться картини, виконані в одному кольорі.

Для досягнення більшої виразності художники застосовують контраст тону на зламі форми.

Є твори мистецтва, в яких ахроматичні кольори найбільш доречні для вираження задуму автора. Погляньте на сюжетні композиції, де гра світла і тіні допомагає передати драматизм, напруженість сюжету.

Порівняйте форми стародавніх морських кораблів із фантастичними космічними лайнерами.

Худо́жник - творчий працівник у галузі образотворчого мистецтва; живописець, графік, скульптор, майстер, коміксіст.

Лайнер, тж. океанський лайнер (англ. Liner від англ. line - лінія, маршрут) - судно, як правило, пасажирське, яке використовується для здійснення рейсів за заздалегідь оголошеним розкладом по певному маршруту, транспортній лінії.

Фантастика Фанта́стика (від дав.-гр. φανταστική - мистецтво уяви, фантазія) - жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих, уявних елементів створюється світ, відмінний від сьогоденного, реального. 1. Практична робота

Слово вчителя.

Створіть композицію у техніці гризайль (гуаш чорного та білого кольору): «Стрибок крізь чорну дірку» або «Світ поза кольором».

Заздалегідь продумайте, що в композиції головне і стане її центром. Щоб обрати найкращий варіант, виконайте кілька ескізів.

Для виявлення центра композиції застосуйте контраст світлого і темного тону. Необхідний тон добирайте на палітрі, змішуючи білу і чорну фарби. 1. Підсумок уроку

Учитель організовує колективний перегляд і аналіз незавершених малюнків, вказує на недоліки, виділяє кращі рішення.

 1. Домашнє завдання

Завершити роботу над деталями малюнків.


Скачати 23.06 Kb.

 • Тип уроку
 • Хід уроку Організаційний момент Мотивація навчальної діяльності
 • Практична робота
 • Підсумок уроку