Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета

Скачати 116.29 Kb.

Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета
Скачати 116.29 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації09.06.2017
Розмір116.29 Kb.
  1   2

Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга

Мета: Сприяти формуванню читацьких смаків, Розширювати читацькі інтереси учнів; заохочувати до читання книг;
Калейдоско́п (від грец. καλός - красивий, εἶδος - вид, σκοπέω - дивлюся, спостерігаю) - оптичний прилад, що дозволяє створювати візерунки. У переносному сенсі - швидка зміна явищ, осіб, подій.
Кни́га, книжка - письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку.
Література Літерату́ра (від лат. litterae - буква, літера), іноді книжництво, письменство - сукупність писаних і друкованих творів певного народу, епохи, людства. Література відображає та зберігає знання й культуру народу та певного історичного періоду.
розвивати пам'ять учнів, уміти переказувати та розповідати цікаві уривки з прочитаних творів; виховувати любов до книги
.

Обладнання: Книжкова виставка «Вернісаж книжкових новинок», Правила читання для учнів, прислів’я та приказки:

«Книга робить людину мудрішою»;

«Читання годує розум»;

«Одна хороша книга краще тисяч скарбів»;

«Книги не люблять коли їх почитають, а люблять коли їх читають»;

«Читати не думаючи, те саме, що їсти не пережовуючи»;

«Подивись, що він читає, і ти дізнаєшся, хто він».
Бібліотекар. Доброго дня, дорогі читачі. Запрошую вас поговорити про книги. Чи задумувались ви, яке місце у вашому житті займає книга, як треба її берегти і шанувати? Герої наших улюблених книг завжди з нами. Вони дуже різні - розумні, хоробрі і сміливі. Вони завжди ведуть нас за собою.
1 Книголюб. Доброго дня. Я дуже люблю читати книги. Уявляєте, сів за столом, розгорнув книжку, читаєш, гортаєш сторінку за сторінкою, і уявляєш ніби ти сам є учасником тих подій…
Хлопчик (із залу) Я вважаю що необов’язково читати книги. Сьогодні існує стільки електронних носіїв інформації, що потреба в книжках скоро зовсім зникне.
Носі́й інформа́ції (англ. data medium) - матеріальний об'єкт природного або штучного походження, який здатен містити, зберігати і передавати інформацію.

Дівчинка (із залу) Я цілком погоджуюся. Переглянути на моніторі домашнього комп’ютера ту чи іншу книгу швидше і легше, аніж іти до бібліотеки, шукати її в картотеці, а потім ще й на полицях.
Бібліотекар Цікава думка. Проте я хочу запросити вас у магічний світ, створений не комп’ютером, а книгами.
1 Книголюб Зрозумійте: книга – як і людина. Вона народжується, має свою неповторну біографію. Її життя іноді буває не лише дивним, а просто фантастичним. Історія створення книги древня, і в кожного народу своя.
Хлопчик До речі, мені відомо, що книжка ще за часів Київської Русі була у великій шані у наших пращурів. Київський князь Володимир Святославович відкривав школи, спеціальні майстерні, де переписували і розмножували книги.
Біогра́фія (грец. βιος - життя, грец. γραφω - пишу), також життєпис - опис життя якої-небудь людини. В основі біографії - описання життя, творчості тощо.
Фантастика Фанта́стика (від дав.-гр. φανταστική - мистецтво уяви, фантазія) - жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих, уявних елементів створюється світ, відмінний від сьогоденного, реального.
Володи́мир Святосла́вич (давньорус. Володимѣръ Свѧтославичъ), також відомий як Володимир Великий, Володимир Святий; у сагах - Вольдемар, конунг Хольмгарду (960 - 15 липня 1015) - руський князь із династії Рюриковичів.
Князь Київський - титул володаря та правителя міста Києва та Київського князівства.

Дівчина А за часів князювання Ярослава Мудрого у Києві при Софійському соборі засновується перша в Київській Русі бібліотека.

Бібліотекар Так у всі часи книга була в пошані. Український народ здавна поважав книгу – це невичерпне джерело знань і склав про неї та про читання багато прислів’їв та приказок.
Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.
Ось деякі із них:

«Книга робить людину мудрішою»;

«Читання годує розум»;

«Одна хороша книга краще тисяч скарбів»;

«Книги не люблять коли їх почитають, а люблять коли їх читають»;

«Читати не думаючи, те саме, що їсти не пережовуючи»;

«Подивись, що він читає, і ти дізнаєшся, хто він».

Наші книголюби підготували розповіді про свої улюблені книги. Давайте їх послухаємо.


2 Книголюб Що не кажіть, а найкращі книжки у світі – це казки! Я прочитала їх багато: »Колобок», «Рукавичка», «Котигорошко». Люблю казки Олександра Пушкіна, Наталі Забіли, Шарля Перро.
Шарль Перро́ (фр. Charles Perrault, *12 січня 1628, Париж, Королівство Франція - †16 травня 1703, Париж, Королівство Франція) - французький письменник, поет і критик, основоположник жанру літературної казки.
Ната́ля Льв́івна Забі́ла (5 березня 1903(19030305), Санкт-Петербург - 6 лютого 1985, Київ) - українська письменниця, поетеса.
Олекса́ндр Сергі́йович Пу́шкін (рос. Алекса́ндр Серге́евич Пу́шкин; 26 травня (6 червня) 1799(17990606), Москва, Російська імперія -29 січня (10 лютого) 1837, Санкт-Петербург, Російська імперія) - російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів.

Недавно я прочитала (показує книгу) казкову повість шведської письменниці Сельми Лагерльоф «Мандрівка Нільса з дикими гусьми»

І скільки б не читала, іще хочеться.

Письме́нник - у широкому розумінні - кожна людина, яка пише твори (не обов'язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією.
Оповіда́ння - невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зображується подія з життя одного сформованого персонажа.
Се́льма Ла́герлеф (Зельма Ляґерлєф; швед. Selma Lagerlöf; 20 листопада 1858-16 березня 1940) - шведська письменниця, авторка художніх, історичних і краєзнавчих книг. Перша жінка-письменниця, відзначена у 1909 році Нобелівською премією з літератури «…на знак визнання піднесеного ідеалізму, яскравої уяви й духовного сприйняття, що характеризують її праці…».
Усе життя читала б …

Пісня «Казкові сни»
3 Книголюб А я люблю читати вірші. Саме у віршах найбільш точно виражена думка автора, його переживання.

І головне – для читання віршів не потрібно багато часу, варто лише зосередитися…

Ось послухайте вірш про друга – книгу.

« Любий друг »

До друзів час, по вулиці

Вже втоптана доріжка,

Але до них я не іду –

Зі мною друг мій, книжка.

Вона розказує про все,

Чого я ще не знаю,

Із нею линемо ми враз

Аж ген, до світу краю.

У світ веселкових казок

Пливемо тишком – нишком,

Там позбавляємось турбот –

Я й друг мій любий, книжка.
4 Книголюб А я мрію, як виросту, бути лісником. І зараз зміг би, та, кажуть, малий ще. А я усе знаю, кожне деревце, кущик, травинку. І про мурах дізнався багато, і чого птахи відлітають…

Ліс – це чудо. Я можу прожити в лісі скільки завгодно, бо знаю що можна їсти, і що з чого можна приготувати. А все книжки.

Ось вони, мої вчителі: Олександр Копиленко, Віталій Біанкі,Анатолій Давидов.

Олекса́ндр Іва́нович Копиле́нко (1 серпня 1900, Костянтиноград - 1 грудня 1958, Київ) - вояк Армії УНР, український письменник, дитячий письменник, педагог, критик.
Віта́лій Валенти́нович Біа́нкі (30 січня (11 лютого) 1894(18940211), Петербург - †10 червня 1959) - російський радянський письменник.

5 Книголюб Анатолій Давидов також написав казку для дітей «Про Озивайка, лісовий люд та їхні незвичайні пригоди»(показує книгу). Головний герой – хлопчик Озивайко.
Головни́й геро́й або протагоні́ст (від грец. πρωταγωνιστής «той, хто виконує головну роль») - персонаж, який у різних видах мистецтва грає провідну роль, зазвичай протиставляється антагоністові. Цей термін виник у Давній Греції, коли в 534 до н. е.
Він лісовичок, добрий друг лісу, оберігає дерева, кущі, трави, дбає про звірів і пташок. З’явився Озивайко перед Петриком, коли той, заблукавши в лісі, кликав когось на допомогу. Вони подружилися – Петрик, Його друзі та Озивайко. Лісовичок відкриває хлопчикам таємниці лісу, що зайченят не можна брати в руки, бо їх перестане годувати зайчиха, відчувши людський дух, і вони помруть з голоду, і що білка підказує якою буде зима: її чималий запас горішків та добре утоплене гніздо свідчить, що зима буде люта.

Чимало лісових секретів знає Озивайко і розповідає про них нам, читачам.


Пісня «Лесной олень»
6 Книголюб Ну, ви бачили таке – як кулики: кожний своє хвалить. А ми хто? Школярі! Тож мені до вподоби книжки про школярів. Бажаєте веселі вірші? Будь ласка, відкрийте книжечки Грицька Бойка, Дмитра Білоуса.
Дмитро́ Григо́рович Білоу́с (* 24 квітня 1920, село Курмани, нині Недригайлівського району Сумської області - † 13 жовтня 2004, Київ) - український поет, перекладач з болгарської мови, літературний критик, громадський діяч.
Хочете оповідання – так це твори Всеволда Нестайка, Миколи Носова.
Мико́ла Микола́йович Но́сов (*10 (23) листопада 1908(19081123), Київ - †26 червня 1976, Москва) - радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко». Писав російською мовою.
З них дізнаєшся і про себе, і своїх товаришів багато чого цікавого…
7 Книголюб Грицько Бойко

«Відпочити ніколи»

Розпочались канікули,

А відпочити ніколи.

Відпочи́нок, дозвілля - проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.

Лиш наступає ранок -

За книжку і на ганок.

А з гінку стежка – стрічка

Веде мене до річки.

Там на піску читаю,

Читаю й загоряю,

І так я зачитався –

За три дні й не скупався.

А тут іще морока:

Попік і спину й боки.

Тепер лежу у ліжку

І знов читаю книжку.

Розпочались канікули,

А відпочити ніколи.

8 Книголюб А російський письменник Микола Носов пише дітям також багато цікавих оповідань. Подивіться інсценівку до одного із оповідань письменника.
Автор Якось ми з Мишком були в іграшковій крамниці й побачили чудову іграшку – телефон. У великій дерев’яній коробці лежали два телефонних апарати, дві трубки, що в них говорити і слухати, і ціла котушка дроту. Продавець пояснила нам, що коли один телефон поставити в одній квартирі, а другий – у сусідів і зєднати обидва апарати дротом, то можна перемовлятися.

Телефо́нний зв'язо́к - галузь зв'язку, електрозв'язку, телекомунікацій; передача на відстань мовної інформації, здійснюваної електричними сигналами телефонною мережею загального користування (ТМЗК) або радіосигналами.
Продавець - людина або організація, яка за відповідну винагороду передає покупцю (продає) товар чи послугу. У вузькому значенні - особа, що безпосередньо контактує з покупцями і здійснює продаж товару.

Ми з Мишком надумалися складати гроші, щоб купити телефон. Два тижні поспіль ми не їли морозива, не ходили в кіно – все гроші відкладали. Нарешті наскладали скільки було потрібно й купили телефон. Примчали з крамниці додому з коробкою. Один телефон у мене поставили, другий – у Мишка і від мого телефону протягли дріт через кватирку вниз, просто до Мишкового телефону.


  1   2


Скачати 116.29 Kb.

 • 1 Книголюб
 • Бібліотекар
 • Київський князь Володимир Святославович
 • Дівчина
 • «Книга робить людину мудрішою»; «Читання годує розум»; «Одна хороша книга краще тисяч скарбів»;
 • «Подивись, що він читає, і ти дізнаєшся, хто він».
 • Олександра Пушкіна , Наталі Забіли , Шарля Перро
 • Олександр Копиленко , Віталій Біанкі
 • 5 Книголюб
 • 7 Книголюб
 • 8 Книголюб