Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема: Обслуговування моніторів та відеоадаптерів

Скачати 121.07 Kb.

Тема: Обслуговування моніторів та відеоадаптерів
Скачати 121.07 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації31.03.2017
Розмір121.07 Kb.
  1   2

Практична робота №7

Тема: Обслуговування моніторів та відеоадаптерів.Мета: Набути вмінь і навиків при конфігуруванні параметрів моніторів та відеоадаптерів

  1. Принципи роботи моніторів.

Монітор – пристрій для візуального подання даних. Це не єдино можливий, але головний пристрій виведення візуальних даних.

Пристрій виведення Пристрій виведення інформації (англ. output device) - периферійний пристрій для виведення інформації (результатів роботи обчислювальної машини) для людей і в зрозумілій для людей формі. Найчастіше пристрої виведення інформації виводять інформацію через звук і візуально.


    За принципом роботи монітори поділяються на електронно-променеві – CRT (Cathode Ray Tube), рідиннокристалічні – LCD (liquid crystal display) і плазмові – PDP (Plasma Display Panel).
    Електронно-променева трубка (ЕПТ) є електронним вакуумним приладом, яка має форму скляної колби, в горловині якої знаходиться електронна гармата, а на дні – екран, покритий люмінофором (Рис. 18).

Електро́нна гарма́та або електронний прожектор - вузол електронно-променевого приладу, призначений для формування спрямованого пучка електронів. Правильна (класична) назва цього вузла, загальноприйнята в науці і техніці, - електронно-оптична система (ЕОС).

Зображення на екрані ЕПТ монітора створюється в результаті опромінення люмінофорного покриття вузьким пучком електронів, розігнаних у вакуумі.
    Нагріваючись, електронна гармата випромінює пучок електронів, які прискорюються електромагнітним полем і з великою швидкістю рухаються до екрана. Фокусуюча і відхиляючі котушки направляють потік електронів (електронний промінь) в певну точку екрана, покритого люмінофором. Під впливом ударів електронів люмінофор випромінює світло, яке бачить користувач, що сидить перед екраном комп'ютера. Хімічна речовина, яка використовується як люмінофор, характеризується тривалістю свого світіння після дії електронного пучка.

Електромагні́тне по́ле - це поле, яке описує електромагнітну взаємодію між фізичними тілами. Розділ фізики, який вивчає електромагнітне поле, називається електродинамікою. Постійні електричні поля вивчаються електростатикою, а галузь фізики, яка досліджує постійні магнітні поля називається магнетизмом.

Речовина́ - вид матерії, яка характеризується масою та складається з елементарних частинок (електронів, протонів, нейтронів, мезонів тощо). Характерною властивістю таких частинок є відмінні від нуля баріонний заряд або лептонний заряд.

Ця тривалість світіння і частота оновлення зображення повинні бути такими, щоб не було помітне мерехтіння зображення та були відсутні розмитість і подвоєння контурів в результаті накладання послідовних кадрів.

  1. Типи відеоадаптерів.

Відеоадаптер
    Разом з монітором відеоадаптер (відеокарта) складає відеопідсистему персонального комп'ютера. Фізично відеоадаптер виконано у вигляді окремої дочірньої плати, що під’єднується до одного із слотів материнської плати або інтегровано на материнській платі.

Материнська плата Матери́нська пла́та, систе́мна пла́та, ба́зова пла́та (англ. motherboard), відома також як головна плата (mainboard) - плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку. Плата є основою не лише персонального комп'ютера, а також смартфонів, гральних консолей.

Функціонально відеоадаптер формує сигнали управління монітором.
    Відеоадаптер складається з таких основних компонентів:
-   графічний процесор – мікросхема або набір мікросхем системної логіки відеоадаптера;

Графічний процесор Графічний процесор (англ. Graphics Proccesing Unit, GPU) - окремий пристрій персонального комп'ютера або ігрової приставки, виконує графічний рендеринг. Сучасні графічні процесори дуже ефективно обробляють і зображують комп'ютерну графіку, завдяки спеціалізованій конвеєрній архітектурі вони набагато ефективніші в обробці графічної інформації, ніж типовий центральний процесор.


-   BIOS відеоадаптера – Video Basic Input/Output System (базова система введення-виведення);
-   відеопам’ять;
-   цифроаналоговий перетворювач – DAC (Digital to Analog Converter);
-   гнізда.
  1   2


Скачати 121.07 Kb.

  • Монітор
  • Хімічна речовина
  • Відеоадаптер