Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема Основи ос android та Linux, мобільні операційні системи. План

Скачати 215.47 Kb.

Тема Основи ос android та Linux, мобільні операційні системи. План
Скачати 215.47 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації10.03.2017
Розмір215.47 Kb.
  1   2

Тема 2. Основи ОС Android та Linux, мобільні операційні системи.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.


План

 Запровадження

1. Операційні системи та платформи

2.SymbianOS

3.BlackBerryOS

4. Windows Mobile.

Windows Mobile (для версій 6.x також відома як Windows Phone) - операційна система для мобільних пристроїв з основним набором програм, таких як Windows Marketplace for Mobile, My Phone, Windows Live, заснованих на Microsoft Win32 API.
WindowsCE

5. WindowsPhone 7

6. PalmOS

7. HPwebOS

8. Linux


9.Android

10.Bada


Укладання

  

Введення

Розвиток мобільних пристроїв не стоїть на місці, вони завойовують все більшу популярність серед користувачів. А домінуючою на ринку мобільного платформою є операційна система Android. Її частка? 60%. Відповідно до останнього звіту дослідницької компанії Gartner, через кілька років платформа Android може стати найпопулярнішою операційною системою в світі, що є хорошим приводом для вивчення як самої системи, так і середовищ розробки під неї. p align="justify"> Метою моєї курсової роботи є вивчення принципів роботи операційної системи Android, а також освоєння знань зі створення програм для даної ОС.

Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.
Android Android - (вимов. Андроїд) операційна система і платформа для мобільних телефонів та планшетних комп'ютерів, створена компанією Google на базі ядра Linux. Підтримується альянсом Open Handset Alliance (OHA).

"Рідним" для Android мовою програмування, про який і піде мова, є Java. Для розробки використовується середу Eclipseс надбудовою AndroidSDK і вбудованим в SDK емулятором мобільного устройства.является об'єктно-орієнтованою мовою. Синтаксис програмного коду для ПК і мобільних різниться, в AndroidSDK використовується безліч власних бібліотек, в першу чергу, забезпечують взаємодію користувача з пристроєм жестами.Вступ

Android - операційна система для смартфонів, планшетів і нетбуків. Компанія Google придбала розробника програмного забезпечення Android inc.

Мо́ва програмува́ння (англ. Programming language) - це штучна мова, створена для передачі команд машинам, зокрема комп'ютерам. Мови програмування використовуються для створення програм, котрі контролюють поведінку машин, та запису алгоритмів.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Початковий код (англ. source code; також перекладається українською як вихідний код, програмний код, джерельний код, первинний код, текст програми, у професійному середовищі також сирцевий код, у контексті код або сирці) - будь-який набір інструкцій або оголошень, написаних комп'ютерною мовою програмування у формі, що її може прочитати і модифікувати людина.
Google Google Inc. (вимовляється /ˈguːgl/, «ґу́ґл») - американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс станом на 2016 рік, має у власності, зокрема YouTube і Blogger.
в 2005 році. Операційна система Android заснована на модифікованому ядрі Linux. Згодом, Google та інші учасники Open Headset Alliance співпрацювали для спільної розробки цієї нової операційної системи. Далі Android Open Source Project (AOSP) доручено підтримання та подальший розвиток платформи.
Ядро Linux - ядро UNIX-подібної операційної системи. Розповсюджується під ліцензією GNU General Public License (GPL), і розробляється людьми з усього світу, що дозволило йому стати одним із найвидатніших прикладів відкритого програмного забезпечення та увійти до числа наймасштабніших проектів з розробки програмного забезпечення: версія 4.
Відкрите програмне забезпечення (англ. open-source software) - програмне забезпечення з відкритим сирцевим кодом.
У Android є велика спільнота розробників, які розширюють функціональність пристроїв. Офіційно про OS Android стало відомо 5 листопада 2007 року, коли було оголошено підставу Open Headset Alliance - консорціум з 80 компанійпріложенія включають в себе java-додатки та бібліотеки, які запускаються віртуальною машиною Dalvik. Бібліотеки включають в себе систему управління, графіку OpenGL ES 2.0, движок WebKit, графічний движок SGL, SSL і бібліотеки Bionic. OS Android складається з 12 мільйонів рядків коду, в тому числі 3-х мільйонів рядків XML, 2.8 мільйонів рядків на C, 2.1 мільйона рядків на Java і 1.75 мільйона рядків на C . android операційний телефон файлІсторія OS Android

Компанія Android inc. була заснована в жовтні 2003 року в Пало Альто, штат Каліфорнія.

Віртуальна машина - модель обчислювальної машини, створеної шляхом віртуалізації обчислювальних ресурсів: процесора, оперативної пам'яті, пристроїв зберігання та вводу і виводу інформації.
Каліфо́рнія (англ. California) - штат, що охоплює південну половину західного узбережжя Сполучених Штатів. З населенням 39 мільйонів і площею 410 тис. квадратних кілометрів, Каліфорнія - найбільший американський штат за населенням і третій за площею.
Засновниками Android inc. були Енді Рубін, Річ Майнер, Нік Сірс і Кріс Уайт.

У серпні 2005 року компанія Google придбала Android inc. Після цього Android inc. стала дочірньою компанією Google. Після покупки Енді Рубін, Річ Майнер і Кріс Уайт залишилися в Android inc. Після поглинання Android inc., В мережі почали з'являтися чутки про те, що Google хоче вийти на ринок мобільних телефонів.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.
p align="justify"> Отримавши підтримку Google, команда на чолі з Енді Рубіном почала...

працювати над операційною системою базується на ядрі Linux. Тоді ж, у грудні 2006 року поповзли чутки про те, що Google планує випустити смартфон під свої брендом, так званий Гуглофон.

Всі ці чутки спростував Ерік Шмідт, заявивши наступне: В«Сьогоднішня заява носить більш амбітний характер, ніж випуск смартфона під нашим брендом, про що преса спекулює останні тижні.

Ерік Емерсон Шмідт (англ. Eric Emerson Schmidt; нар. 27 квітня 1955(19550427), Вашингтон, США) - голова ради директорів компанії Alphabet Inc. Член ради з науки і технологій при Президентові США Бараку Обамі, Національної інженерної академії, Американської академії мистецтв і наук, очолює некомерційний фонд New America Foundation.
Наше бачення полягає в тому, що найпотужніша платформа повинна віддати свої сили тисячам різних моделей телефонів В». Після цих слів 5 листопада 2007 і був представлений Open Headset Alliance - консорціум з безлічі компаній, до якого увійшли такі гіганти як: Broadcom Corporation, Google, HTC, Intel, LG, Marvell Technology Group, Motorola, Nvidia, Qualcomm, Samsung Electronics, Sprint Nextel, T-Mobile, Texas Instruments та інші.
Texas Instruments Incorporated - американська високотехнологічна компанія, виробляє між іншим напівпровідникові елементи, мікросхеми, електроніку та вироби на їх основі. Розташована у Далласі (штат Техас, США).
Broadcom - американський виробник інтегральних мікросхем для пристроїв зв'язку. Компанія входить в двадцятку лідерів з продажу напівпровідників.
Marvell Technology Group Marvell Technology Group - американська компанія - розробник напівпровідникової продукції, зі штаб-квартирою у місті Санта-Клара. Компанія має центри розробки у Канаді, Європі, Ізраїлі, Індії, Сингапурі та Китаї, проте не володіє власними виробничими потужностями.

Назви кожної чергової версії ОС Android представляє собою назву якого-небудь десерту. Перші букви найменувань в порядку версій відповідають літерами латинського алфавіту.

Лати́нська абе́тка, або латиниця, латинка - абетка латинської мови, історично є відгалуженням етруської абетки, що в свою чергу постала з грецької. Виникнення латинської абетки датують 7 ст. до н. е. Напрямок письма: спочатку справа наліво, потім справа наліво й, через рядок, зліва направо (так званий бустрофедон), з 4 ст.

>Смартфон, (анг.smartphone — розумний телефон) — мобільного телефона з розширеній функціональністю, можна з кишеньковим персональним комп'ютером (КПК). Також для позначення деяких пристроїв, які суміщають функціональність мобільного й КПК часто використовується термін «комунікатор».

>Коммуникатор (анг.Communicator, PDAPhone) — кишеньковий персонального комп'ютера, доповнений функціональністю мобільного телефону.

>Смартфони ікоммуникатори від звичайних цих апаратів наявністю досить розвиненою ОС, відкритої і розробити програмного забезпечення сторонніми розробниками (операційна система звичайних цих апаратів закритою сторонніх розробників). Установка додаткових додатків дозволяє помітно поліпшити функціональність смартфонів і комунікаторів проти звичайними мобільними телефонами. Проте, останнім часом межа між "звичайними" телефонами і смартфонами дедалі більше стирається, нові телефони (крім самих дешевих моделей) давно обзавелисяфункционалом, колись властивим лишесмартфонам, наприклад електронна пошта іHTML-браузер

Програми, написані спеціально для ОСсмартфона чи комунікатора є повноцінними скомпільованими в двоїчний код послідовностяминизкоуровневих мікропроцесорних команд.

Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Спеціалізовані докладаннярациональней використовують ресурси процесора і, зазвичай, мають великимфункционалом, ніж «універсальні»J2ME-программи. Проте більшості користувачів ця обставина перестав бути основним критерієм вибору.Смартфони просуваються виробниками рахунок інших чинників, як-от: просунуті мультимедійні функції (більш якісна камера, розширені можливості відтвореннявидеофайлов, поліпшені рано), Wi-Fi, GPS тощо. п.


  1   2


Скачати 215.47 Kb.

  • Введення
  • Вступ
  • Історія OS Android
  • Broadcom Corporation