Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема Основи ос android та Linux План

Скачати 221.09 Kb.

Тема Основи ос android та Linux План
Скачати 221.09 Kb.
Дата конвертації30.12.2019
Розмір221.09 Kb.
Тема 2. Основи ОС Android та Linux План  Запровадження 1. Операційні системи та платформи 2.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
SymbianOS 3.BlackBerryOS 4. Windows Mobile. WindowsCE 5. WindowsPhone 7 6. PalmOS 7. HPwebOS 8. Linux 9.Android 10.Bada Укладання    Введення Розвиток мобільних пристроїв не стоїть на місці, вони завойовують все більшу популярність серед користувачів. А домінуючою на ринку мобільного платформою є операційна система Android. Її частка 60. Відповідно до останнього звіту дослідницької компанії Gartner, через кілька років платформа Android може стати найпопулярнішою операційною системою в світі, що є хорошим приводом для вивчення як самої системи, так і середовищ розробки під неї. p align=justify> Метою моєї курсової роботи є вивчення принципів роботи операційної системи Android, а також освоєння знань зі створення програм для даної ОС.
Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.
Android - (вимов. Андроїд) операційна система і платформа для мобільних телефонів та планшетних комп'ютерів, створена компанією Google на базі ядра Linux. Підтримується альянсом Open Handset Alliance (OHA).
Рідним для Android мовою програмування, про який і піде мова, є Java. Для розробки використовується середу Eclipseс надбудовою AndroidSDK і вбудованим в SDK емулятором мобільного устройства.является обєктно-орієнтованою мовою. Синтаксис програмного коду для ПК і мобільних різниться, в AndroidSDK використовується безліч власних бібліотек, в першу чергу, забезпечують взаємодію користувача з пристроєм жестами. Вступ Android - операційна система для смартфонів, планшетів і нетбуків. Компанія Google придбала розробника програмного забезпечення Android inc.
Мо́ва програмува́ння (англ. Programming language) - це штучна мова, створена для передачі команд машинам, зокрема комп'ютерам. Мови програмування використовуються для створення програм, котрі контролюють поведінку машин, та запису алгоритмів.
Початковий код (англ. source code; також перекладається українською як вихідний код, програмний код, джерельний код, первинний код, текст програми, у професійному середовищі також сирцевий код, у контексті код або сирці) - будь-який набір інструкцій або оголошень, написаних комп'ютерною мовою програмування у формі, що її може прочитати і модифікувати людина.
Google Inc. (вимовляється /ˈguːgl/, «ґу́ґл») - американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс станом на 2016 рік, має у власності, зокрема YouTube і Blogger.
в 2005 році. Операційна система Android заснована на модифікованому ядрі Linux. Згодом, Google та інші учасники Open Headset Alliance співпрацювали для спільної розробки цієї нової операційної системи. Далі Android Open Source Project (AOSP) доручено підтримання та подальший розвиток платформи. У Android є велика спільнота розробників, які розширюють функціональність пристроїв. Офіційно про OS Android стало відомо 5 листопада 2007 року, коли було оголошено підставу Open Headset Alliance - консорціум з 80 компанійпріложенія включають в себе java-додатки та бібліотеки, які запускаються віртуальною машиною Dalvik.
Ядро Linux - ядро UNIX-подібної операційної системи. Розповсюджується під ліцензією GNU General Public License (GPL), і розробляється людьми з усього світу, що дозволило йому стати одним із найвидатніших прикладів відкритого програмного забезпечення та увійти до числа наймасштабніших проектів з розробки програмного забезпечення: версія 4.
Відкрите програмне забезпечення (англ. open-source software) - програмне забезпечення з відкритим сирцевим кодом.
Віртуальна машина - модель обчислювальної машини, створеної шляхом віртуалізації обчислювальних ресурсів: процесора, оперативної пам'яті, пристроїв зберігання та вводу і виводу інформації.
Бібліотеки включають в себе систему управління, графіку OpenGL ES 2.
Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.
0, движок WebKit, графічний движок SGL, SSL і бібліотеки Bionic. OS Android складається з 12 мільйонів рядків коду, в тому числі 3-х мільйонів рядків XML, 2.8 мільйонів рядків на C, 2.1 мільйона рядків на Java і 1.75 мільйона рядків на C . android операційний телефон файл Історія OS Android Компанія Android inc. була заснована в жовтні 2003 року в Пало Альто, штат Каліфорнія. Засновниками Android inc. були Енді Рубін, Річ Майнер, Нік Сірс і Кріс Уайт. У серпні 2005 року компанія Google придбала Android inc. Після цього Android inc. стала дочірньою компанією Google. Після покупки Енді Рубін, Річ Майнер і Кріс Уайт залишилися в Android inc. Після поглинання Android inc., В мережі почали зявлятися чутки про те, що Google хоче вийти на ринок мобільних телефонів.
Пало-Альто (англ. Palo Alto) - місто в окрузі Санта-Клара, штат Каліфорнія, США.
Дочірнє підприємство (англ. subsidiary firm) - суб'єкт господарювання, контрольним пакетом акцій якого володіє материнська компанія.
Каліфо́рнія (англ. California) - штат, що охоплює південну половину західного узбережжя Сполучених Штатів. З населенням 39 мільйонів і площею 410 тис. квадратних кілометрів, Каліфорнія - найбільший американський штат за населенням і третій за площею.
Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей.
p align=justify> Отримавши підтримку Google, команда на чолі з Енді Рубіном почала... працювати над операційною системою базується на ядрі Linux. Тоді ж, у грудні 2006 року поповзли чутки про те, що Google планує випустити смартфон під свої брендом, так званий Гуглофон. Всі ці чутки спростував Ерік Шмідт, заявивши наступне: В«Сьогоднішня заява носить більш амбітний характер, ніж випуск смартфона під нашим брендом, про що преса спекулює останні тижні. Наше бачення полягає в тому, що найпотужніша платформа повинна віддати свої сили тисячам різних моделей телефонів В». Після цих слів 5 листопада 2007 і був представлений Open Headset Alliance - консорціум з безлічі компаній, до якого увійшли такі гіганти як: Broadcom Corporation, Google, HTC, Intel, LG, Marvell Technology Group, Motorola, Nvidia, Qualcomm, Samsung Electronics, Sprint Nextel, T-Mobile, Texas Instruments та інші.
Ерік Емерсон Шмідт (англ. Eric Emerson Schmidt; нар. 27 квітня 1955(19550427), Вашингтон, США) - голова ради директорів компанії Alphabet Inc. Член ради з науки і технологій при Президентові США Бараку Обамі, Національної інженерної академії, Американської академії мистецтв і наук, очолює некомерційний фонд New America Foundation.
Broadcom - американський виробник інтегральних мікросхем для пристроїв зв'язку. Компанія входить в двадцятку лідерів з продажу напівпровідників.
Marvell Technology Group - американська компанія - розробник напівпровідникової продукції, зі штаб-квартирою у місті Санта-Клара. Компанія має центри розробки у Канаді, Європі, Ізраїлі, Індії, Сингапурі та Китаї, проте не володіє власними виробничими потужностями.
Назви кожної чергової версії ОС Android представляє собою назву якого-небудь десерту. Перші букви найменувань в порядку версій відповідають літерами латинського алфавіту.
Лати́нська абе́тка, або латиниця, латинка - абетка латинської мови, історично є відгалуженням етруської абетки, що в свою чергу постала з грецької. Виникнення латинської абетки датують 7 ст. до н. е. Напрямок письма: спочатку справа наліво, потім справа наліво й, через рядок, зліва направо (так званий бустрофедон), з 4 ст.
>Смартфон, (анг.smartphone — розумний телефон) — мобільного телефона з розширеній функціональністю, можна з кишеньковим персональним компютером (КПК). Також для позначення деяких пристроїв, які суміщають функціональність мобільного й КПК часто використовується термін «комунікатор». >Коммуникатор (анг.Communicator, PDAPhone) — кишеньковий персонального компютера, доповнений функціональністю мобільного телефону. >Смартфони ікоммуникатори від звичайних цих апаратів наявністю досить розвиненою ОС, відкритої і розробити програмного забезпечення сторонніми розробниками (операційна система звичайних цих апаратів закритою сторонніх розробників). Установка додаткових додатків дозволяє помітно поліпшити функціональність смартфонів і комунікаторів проти звичайними мобільними телефонами. Проте, останнім часом межа між звичайними телефонами і смартфонами дедалі більше стирається, нові телефони (крім самих дешевих моделей) давно обзавелисяфункционалом, колись властивим лишесмартфонам, наприклад електронна пошта іHTML-браузер Програми, написані спеціально для ОСсмартфона чи комунікатора є повноцінними скомпільованими в двоїчний код послідовностяминизкоуровневих мікропроцесорних команд.
Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Спеціалізовані докладаннярациональней використовують ресурси процесора і, зазвичай, мають великимфункционалом, ніж «універсальні»J2ME-программи. Проте більшості користувачів ця обставина перестав бути основним критерієм вибору.Смартфони просуваються виробниками рахунок інших чинників, як-от: просунуті мультимедійні функції (більш якісна камера, розширені можливості відтвореннявидеофайлов, поліпшені рано), Wi-Fi, GPS тощо. п. 1.  Операційні системи та платформи Наявність ОС (ОС) — головна особливість, яка відрізняєсмартфон від зазвичайного мобільного телефону. У комунікаторів ж ОС уже є щодо визначенню. При виборі конкретної моделісмартфона чи комунікатора ОС часто стає визначального чинника. Найбільшраспространенние операційні системи та платформи для смартфонів: >SymbianOS — займає більшу частину ринку ОС для смартфонів. На початок 2010 року в базі цієї ОС залишилася лише 1 платформа:Series 60, що використовується переважно у пристроях Nokia, деяких моделях Samsung. >BlackBerryOS (>RIM) — устрою в цій системі широко використовують у основному США, оскільки спецслужби країн зацікавлені використання цих смартфонів у своїй країні тому, що цевходящиеисходящие дані шифруються з допомогою AES. Windows Mobile і WindowsCE — компактна ОС компанії Microsoft, випускається з 1996 року й займає великий сегмент ринку ОС для смартфонів.
Сегментува́ння ри́нку - розподіл потенційних споживачів на групи на основі відмінностей у їх потребах, характеристиках та поведінці. Застосування концепції ринкового сегментування дозволяє підприємству (фірмі) досягти максимальної результативності маркетингової діяльності шляхом використання своїх сильних сторін з урахуванням реальних умов на ринку.
WindowsPhone 7 — нова розробка компанії Microsoft, кардинально відрізняється від Windows Mobile. PalmOS — колись популярна платформа, нині апарати з урахуванням PalmOSмалораспространени. Останнійсмартфон під керівництвом даної ОС був представлений у кінці 2007 року (PalmCentro). PalmwebOS — 8 січня 2009 року був анонсованийсмартфон PalmPre під керівництвом нової ОС PalmwebOS, ядром якої є ОС Linux. Надалі компанія Palm випускатиме смартфони тільки з ОС PalmwebOS. >Android — платформа для смартфонів, з відкритою вихідним кодом, розроблюванаOHA (група компаній на чолі з Google). платформа виходить з Linux. Linux — поширення не отримали, проте традиційно вважаються найперспективнішим напрямом.Смартфони з урахуванням Linux поширені переважно у Азії. >Bada - новітня мобільний платформа, розроблена компанією Samsung. Першим телефоном новому платформі ставS8500Wave. 2.  >SymbianOS Операційна системаSymbianOS (>EPOC 32) було створено компанієюSymbian - спільним підприємством фірм Motorola, Ericsson, Nokia іPsion з урахуванням підрозділиPsion Software компаніїPsion.
Спільні підприємства - підприємства, що базуються на спільному капіталі суб'єктів господарської діяльності України або іноземних суб'єктів господарської діяльності, на спільному управлінні та на спільному розподілі результатів та ризиків.
Пізніше до них долучилася компанії Matsushita,Kenwood, Fujitsu, Siemens та інші. УSymbianOS кілька модифікацій ОС (це повязано з різними типамиустройств),и найпоширені з них:UIQ,Series 60,Series 90 й у Японії,FOMA. >МодификацияSymbianOS -UIQ є основним платформою для смартфонів компанії Sony Ericsson. Відмінною рисою ОСUIQ є можливість роботи робота на пристроях з сенсорним екраном.
Sony Mobile Communications Inc. (раніше відома як Sony Ericsson Mobile Communications AB) - міжнародна телекомунікаційна компанія, заснована в 2001 році як спільне підприємство шведського телекомунікаційного виробника Ericsson та японського виробника електронної техніки Sony.
Сенсорний екран або тачскрін (англ. Touchscreen) - пристрій для введення інформації, що є екраном, який реагує на дотики до нього.
>МодификацияSymbianOS -Series 60 є основним платформою для смартфонів фінської компанії Nokia. Вона розроблена для пристроїв з телефонної клавіатурою, має скорочений набір кнопок.SymbianOS теж є в модифікаціїSeries 90 спеціально для пристроїв, які маютьполноразмерную клавіатуру. >МодификацияSymbianOS -FOMA використовують у Японії. Ця версія ОС використовують усмартфонахкрупнейшого стільникового оператора Японії NTT DoCoMo, на замовлення якого, смартфони наFOMA виробляють Mitsubishi,Fujutsu і Motorola. Операційна системаSymbianOS - це наступник ОСEPOC. Однак у 1998—2000 роках більшу частину ОС переписали для оптимізації програмного коду до роботи ОС на пристроях, якіимееют обмежена кількість ресурсів. РозробникамSymbianOS вдалося домогтися значних економії памяті, поліпшеннякешированияпрограммногокода, отже прискорення роботи програм підSymbianOS, у своїй враховуючи знижені вимоги до енергоспоживанню. Особливість ОСSymbianOS є цілкомобъектно-ориентированная архітектура, лише на рівні АПІ. Починаючи з версіїSymbianOS9.x зявився дуже важливий механізмом захисту, що дозволяє розмежовувати АПІ відповідно до правами окремих додатків. Основними мовами розробки додатків дляSymbianOS є: З ,OPML. СьогодніSymbianOSполнофункциональная операційна система, за урахуванням інтересів усіх вимог телекомунікаційної індустрії і більшості модерних стандартів, і протоколів, як-от Bluetooth, GPRS тощо. Ядро системи –многозадачное, високопродуктивне і лише компактне – то, можливо без великих витрат перенесено на будь-яку платформу. Повна підтримкаUnicode дозволяє безборонно адаптувати систему нічого для будь-якого мови, гнучкі механізми розширення дозволяють розвязати проблеми з кодуваннями пошти, Web. Починаючи з версії 6.0, введена диверсифікація на «сімейства» пристроїв (>referencedesign). На цей час визначено 3 класу пристроїв:безклавиатурние КПК зформ-фактором, що нагадує Palm і Pocket PC (приклад – Sony EricssonP800) –MediaPhone (ранішеQuartz), клавіатурнікоммуникаториCrystal (Nokia 9200Series) і смартфониPearl (Nokia 7650). Усі три сімейства використовують одне ядро, розбіжності у основному зводяться до користувальницькому інтерфейсу,форм-фактору,отсутствиюналичию сенсорного екрана. >SymbianOS підтримує більшість стандартів, які у індустрії мобільного звязку:GSMEGSM, GPRS,HSCSD, CDMA. До складуSYMBIANOS входить повний набір офісних, організаційних і комунікаційних додатків. Для управління компютером і додатками використовується графічна оболонка. Усі докладання мають такі спільні риси: · ретельна проробка користувальницького інтерфейсу, із єдиною метою зробити докладання максимально зручними використання, незалежно від рівня підготовки користувача; · стандартні графічні елементи управління, реалізовані бібліотеціEIKON, включаючи панель інструментів (>toolbar), інструментальні лінійки (>toolband), зручне управління з допомогою клавіатури іабо пера; · збільшення і зменшення масштабу зображення на екрані для настройки зображення з урахуванням типу даних докладання, умов освітленості і зору користувача;
Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.
Тип даних - характеристика, яку явно чи неявно надано об'єкту (змінній, функції, полю запису, константі, масиву тощо). Тип даних визначає множину припустимих значень, формат їхнього збереження, розмір виділеної пам'яті та набір операцій, які можна робити над даними.
· підтримка друку на більшість стандартних принтерів, печатку через послідовний, паралельний чи інфрачервоний порт, або на принтер, підключений до настільного PC; · підтримка вбудованих обєктів, що дозволяє, наприклад, вбудовувати документи Word у записуAgenda; · обмін даними між додатками через стандартний буфер обміну (>clipboard), обмін даними коїться з іншими пристроями через інфрачервоний порт; Такі компанії як Nokia, Sony Ericsson та інших виробники смартфонів оснащують свої смартфони лишеSymbianOS. Головним конкурентомSymbianOS є операційна система Microsoft Windows Mobile. 3.
Кліпборд (англ.
Sony Digital Telecommunication Network Company (50 %)
clipboard) або сховок - проміжне сховище даних, що призначається для переносу або копіювання між програмами або частинами однієї програми.
Windows Mobile (для версій 6.x також відома як Windows Phone) - операційна система для мобільних пристроїв з основним набором програм, таких як Windows Marketplace for Mobile, My Phone, Windows Live, заснованих на Microsoft Win32 API.
  >BlackBerryOS >BlackBerryOS — компактна операційна система для мобільних пристроїв із головною набором додатків.
Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.
BlackBerryOS дбає про ряді пристроїв —смартфонах ікоммуникаторах, випущених компанією ResearchInMotion Limited (>RIM). Найбільш сучасним мобільним пристроєм компаніїRIM є модельBlackBerryTorch 9800—смартфон, обладнаний сенсорним дисплеєм і має апаратну клавіатуру. Апарат отримав широкий набір комунікаційних модулів, включаючи 3G, Bluetooth 2.0 іGPS.На ньому використовується нова версія ОСBlackberryOS 6.0 >BlackBerryOS 5.0 >BlackBerryOS 5.0 було випущено компанієюRIM наприкінці 2009 року. Основними особливостями системи є: ·Пометка повідомлень і установка часу нагадувань насмартфонеBlackBerry; · Перегляд вкладених папок персональних контактів, і редагування контактів.BES (>BlackBerryEnterpriseServer) вставить все користувальні контакти в додатокContacts, навіть якщо вони у різних папках; · Перегляд і контактів, розміщених у загальних папках, і копіювання в локальний список контактів користувача, за наявності дозволу; ·Просмотрщик файлів для доступу в загальні мережні ресурси із можливістю відкривати, додавати і зберігати документи. Можливість перегляду інформації документ, зокрема типу файла, розміру та дати; · Відправлення запрошення зустрічі і запис календаря зісмартфонаBlackBerry; · Можливість додавати, видаляти, переміщувати й перейменовувати персональні папки; · Можливість переглядати особистий список розсилки в контактах Outlook і оправляти листи у ній;
Список розсилки (англ. mailing list, англ. mail-list) - сервіс Інтернет, що надає можливість об'єднати певну кількість людей в єдину закриту групу розсилки. Це практично єдиний сервіс, який не має власного протоколу та програми-клієнта і працює винятково через електронну пошту.
>RIM також рішенням, що дозволить листів, які прийшли зісмартфона, виглядати як і коли вони відправили з Outlook. А, щоб ці можливості стали доступні користувачам, має бути виявлено як серверне, і клієнтське ПО відповідної версії. >BlackBerryOS 6.0 Нову версіюBlackBerryOS 6.0 було представлено компанієюRIM у серпні 2010 року. Основними особливостями системи є: · Новий користувальницький інтерфейс готовий до використанняMultitouch-жестов, та заодно зберігає можливості управління з допомогоютрекбола. Структура робочого столу є середнім між робітниками столами операційними системами AppleiOS іAndroid. ·Улучшенние мультимедійні можливості ОС. ·Улучшенние змогу веб-серфінгу. У новій ОС використовується мобільний браузер з урахуванням движкаWebKit, що дозволяє запускативеб-приложения, написані мові HTML 5.
Стільни́ця (англ. desktop metaphor) - це метафора інтерфейсу, яка є таким собі набором уніфікованих понять, що використовуються в графічному інтерфейсі користувача, аби спростити взаємодію користувачів із комп'ютером.
Мобільний браузер (mobile browser, також microbrowser або minibrowser) - веб-оглядач, призначений для використання на мобільних пристроях таких як мобільний телефон або КПК. Мобільні браузери оптимізовані так, щоб показувати сторінку найбільш ефективно для маленьких екранів портативних пристроїв.
· Спрощений доступом до мобільним повідомленням, електронної пошти та соціальним мереж. Конкуруючі продукти: Основні конкурентиBlackBerryOS — це NokiaSymbianOS, Microsoft Windows Mobile,PalmOS, AppleiOS, й різні похідні ОС Linux, наприклад: GoogleAndroid, PalmwebOS,Access LinuxPlatform, NokiaMaemo іOpenMoko. Деякі виробники пристроїв також виготовляють своє власне операційну систему для мобільних пристроїв. 4.  Windows Mobile. Windows >CE Windows Mobile — мобільний операційна система, розроблена Microsoft для власних апаратних платформ Pocket PC (комунікатор) іSmartphone. WindowsCE (вона жWinCE) — це варіант ОС Microsoft Windows дляналадонних компютерів, цих апаратів і які вбудовуються систем. WindowsCE перестав бути «урізаної» версією Windows для настільних ПК базується на іншому ядрі.Поддерживаются архітектуриx86,MIPS,ARM і процесори HitachiSuperH. WindowsCE оптимізована для пристроїв, мають мінімальний обсяг памяті: ядро WindowsCE може працювати на 32Кб памяті. З графічним інтерфейсом (>GWES) до роботи WindowsCE знадобиться від 5мб.Устройства часто вже не мають дискової памяті і може бути сконструйовані як «закриті» устрою, без можливості розширення користувачем (наприклад, ОС то, можливо «зашита» в ПЗУ). WindowsCE відповідає визначенню ОС реального часу.
Графі́чний інтерфе́йс кори́стувача́ (ГІК, англ. GUI, Graphical user interface) - тип інтерфейсу, який дозволяє користувачам взаємодіяти з електронними пристроями через графічні зображення та візуальні вказівки, на відміну від текстових інтерфейсів, заснованих на використанні тексту, текстовому наборі команд та текстовій навігації.
Реальний час - режим роботи автоматизованої системи обробки інформації і керування, при якому враховуються обмеження на часові характеристики функціювання.
WindowsCE надає розробникам додатків набір АПІ, заснований на стандартномуWin32 АПІ і доповнений спеціалізованим АПІ для які вбудовуються пристроїв. ОскількиCE підтримує тільки пяту частинуWin32 АПІ і має певну специфіку, повязану зівстраиваемой природою ОС, докладання, написані для настільних версій ОС Windows, можуть зажадати додаткової адаптації й модифікації для запуску їх у які вбудовуються пристроях; і у будь-якому разі, для запуску програм на устрої знадобиться їхперекомпиляция. Та ж, як і настільні версії Windows, WindowsCE використовує стандартний формат виконуваного файла —PortableExecutable (>PE). Це дозволяє розробникам використовувати більшість стандартних утиліт, які працюють із форматомPE, наприкладDependencyWalker (перевірка залежностей) чиDumpBin. На базі WindowsCE грунтується безліч платформ, включаючиHandheld PC, Pocket PC, Pocket PC 2002, Pocket PC 2003, Pocket PC 2003SE,Smartphone 2002,Smartphone 2003, Windows Mobile, і навіть безліч промислових пристроїв і вбудованих систем.
Виконуваний файл - це файл який містить зрозумілі комп'ютеру спеціальні інструкції і може бути виконаний (безпосередньо або через командний інтерпретатор операційної системи) як комп'ютерна програма.
Вбудо́вана, вбудо́вувана систе́ма (англ. embedded system) - спеціалізована комп'ютерна система або обчислювальний пристрій, призначений для виконання обмеженої кількості функцій, часто, з обмеженнями реального часу.
Звязок із Windows Mobile, Pocket PC іSmartPhone. Часто назви WindowsCE, Windows Mobile, Pocket PC використовують як взаємозамінні. Не зовсім правильне. WindowsCE — це модульна операційна система, яка є підставою для пристроїв кількох класів. Будь-який розробник може купити інструментарій (>PlatformBuilder), який містить всі ці компоненти і програми, дозволяють побудувати власну платформу. У цьому такі докладання, як Word Mobile Pocket Word, є частиною отого інструментарію. Windows Mobile найкраще уявляти собі як набір платформ, заснованих на виключно WindowsCE. Нині у цей набір входять платформи: Pocket PC,SmartPhone іPortable MediaCenter. Кожна платформа має свою набір компонентів WindowsCE, плюс свій набір супутніх особливостей і додатків. Конкуруючі продукти: Основні конкурентиWinCE — цеVxWorks,eCos,OSE,QNX,SymbianOS,iPhoneOS, різні похідні Linux (наприклад:Clinux, GoogleAndroid,Maemo іOpenMoko) іPalmOS. Деякі виробники пристроїв також виготовляють своє власне систему. >смартфон операційна платформа компютер 5.  WindowsPhone 7 WindowsPhone 7— операційна система Windows Mobile, розроблена Microsoft, джерело якої в WindowsEmbeddedCE 6.0, вийшла 11 жовтня 2010 року. 21 жовтня розпочалося постачання перших пристроїв з урахуванням нової платформи. У Росії її телефони з WindowsPhone 7 зявиться у 2011 року. WindowsPhone 7 має новий домашній екран: тут більше немає статичних іконок — усі вони замінені на звані «живі елементи» (>LiveTiles), що відбивають інформацію як реального часу й без участі користувача. Наприклад, можна створити елемент для свого приятеля. Просто коли бачиш цей елемент, користувач завжди знатиме про новенькі записи в соціальних мережах і опублікованих фотографіях свого знайомого. Інтерфейс «Metro» повністю переглянутий і візуально нагадує інтерфейсZuneHD. Microsoft переробила початковий екран, використовуються «плитки», якіпрокручиваются за вертикаллю і може бути налаштовані до швидшого запуску, посилання контакти чи управління, містятьсявиджети. WindowsPhone 7Series матиме більш дружній користувальницький інтерфейс технологієюmulti-touch. Microsoft оголосила мінімальні вимоги до пристроям на WindowsPhone 7. Всі пристрої мають мати: ·емкостниммультисенсорним дисплеєм (розпізнавання 4 доторків одночасно). Надається вибір з цих двох варіантів розвязання:800x480 і320x480; · процесором із частотою 1Ггц; ·256MB оперативної та8GB флеш памяті; · підтримкоюDirectX 9; ·GPS-приемником; ·акселерометром; · електронним компасом; · FM-радіо; · камерою зі спалахом і дозволом щонайменше 5 МП. З іншого боку, випускаючи устрою з урахуванням WindowsPhone 7Series, виробники большє нє зможуть накладати власні графічні оболонки — інтерфейс системи може бути сам і легко дізнаватися незалежно від марки. Проте, за виробниками зберігається можливістькастомизации інтерфейсу, відключення деяких функцій широкий вибір в апаратних характеристиках, включаючи додавання графічних прискорювачів. Раніше співробітники компанії Microsoft заявляли, що ОС смартфонів, працюючих під керівництвом Windows Mobile6.x можна буде потрапити оновити до Windows Mobile 7. Але насправді це негаразд, устрою, працюючі під молодшими версіями ОС, не можна буде оновити до нової версії ОС. Це як разом із технічними вимогами нової версії ОС, описаними вище. Особливості У WindowsPhone 7 нічого очікувати колишньої багатозавдань. Замість неї буде використано технологіяTombstoning , аналогічнаPushNotifications вiPhone. Можливість слухати музику під час веб-серфінгу та інших дій залишиться. У першій версії WindowsPhone 7 нічого очікувати підтримкиAdobeFlash, натомість Microsoft пропонує підтримкуSilverlight. Стів Баллмер сказав сприймати це фактом, проте заявив, що його компанія щось має нічого проти даної технології, просто її поки нову систему нічого очікувати. Весь існуючий софт з новою версією ОС несумісний. Для установки додатків використовуються файли з розширенням .>xap. 6.  PalmOS PalmOS — це операційна система з32-разрядной архітектурою з урахуванням ядра, розробленого фірмоюKadak і потім ліцензованого фірмоюU.S.Robotics. Першим пристроєм з урахуванням PalmOS став випущений 1996 рокуорганайзерPilot, потім над ринком зявилися устрою PalmPilot, і сьогодні серія пристроїв з урахуванням PalmOS триває — випускаються кишенькові компютери Palm. Нині устрою, використовують PalmOS, базуються на трьох мікропроцесорах фірми Motorola — MotorolaDragonball (MotorolaMC68328), MotorolaDragonballEZ (MotorolaMC68EZ328) і MotorolaDragonballVZ (MotorolaMC68VZ328). Це процесори з32-разрядними регістрами,32-разрядной внутрішньої адресацією,16-разрядной зовнішньої шиною даних, підтримує автоматичну трансляцію у 32 розряду. Процесор містить інтегрованийDRAM-контроллер, контролер екрана на рідких кристалах із підтримкою до 16 градацій сірого,UART-контроллер вводу-виводу із підтримкою інфрачервоного порту (>IrDA). Як платформа PalmOS полягає: · з ОС PalmOS; · апаратної специфікації (>ReferenceHardware Design); · технології синхронізації данихHotSync; · коштів на розробників, включаючи програмні інтерфейси; · програмних інтерфейсів, підтримують апаратні розширення. >Устройства з урахуванням PalmOS поставляються з наступним програмним забезпеченням: операційна система PalmOS;
Рідки́й криста́л - специфічна термодинамічна фаза деяких речовин[джерело?], якій властиві риси як рідини (текучість), так і кристалу (анізотропія властивостей).
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
щотижневик; адресна книга; електронна пошта; список справ; нотатки; особисті фінанси; калькулятор; парольна захист; гри; додатокHotSync для віддаленій і реконструкція місцевої синхронізації з PC;ChapuraPocketMirror (звязку з Microsoft Outlook);
Microsoft Outlook - застосунок-органайзер (Personal Information Manager) з функціями поштового клієнта і групової роботи від компанії Майкрософт, що входить в пакет офісних програм Microsoft Office.
PowerOne (калькулятор, має бізнес, і математичні функції);AlbumTo Go (фотоальбом, слайд-шоу; конвертор, дозволяє переводити файлиJPEG в форматPDB);ChromaGammon (кольорові нарди);AvantGo Software (Web Channel Manager), і навіть ряд додатків для звичайного компютера. З новітніх моделей з урахуванням PalmOS можна назвати: Palmm130, Palmm515,HandspringTreo, SamsungSPHI300, Palmi705. Серед коштів управління базами даних для платформи PalmOS можна назвати: ·PendragonForms — швидке й найпростіший спосіб створення додатків для збирання цих;
Найпростіший спосіб (англ. The Easiest Way) - американська мелодрама режисера Джека Конуея 1931 року.
·OnTap— засіб для форматування створення і поширення корпоративних даних в форматі HTML для платформи PalmOS; · Oracle8iLite—оптимизированнаяобъектно-реляционная база даних Oracle для платформи PalmOS; ·MariettaPDE — набір коштів на швидкої розробки додатків з комплексними засобами введення даних; · IBMDB2Everyplace— версіяСУБДDB2 для мобільних пристроїв; ·SybaseSQLAnywhereStudio-UltraLite —встраиваемая інастраиваемая реляційна систему управління базами даних із підтримкою синхронізації із кожнимODBC-источником. 7.  HPwebOS HPwebOS —встраиваемая операційна система, розроблена компанією Palm для смартфонівPre іPixi і очікувану в 2011 рокупланшетном компютері HPPalmPad. Ця платформа уперше було представленій у Лас-Вегасі 8 січня 2009 року. HPwebOS не полягає в PalmOS. HPwebOS оптимізована до роботи з пристроями, оснащених сенсорним екраном. ОС включає стандартне програмне забезпечення в організацію персональних даних. Основними відмінними від конкурентів особливостями ОС HPwebOS є здатність програм, написаних на HTML іJavaScript, звертатися до системним функцій операційної системи й дуже зручний оповіщення то повідомленнях. Також відомо нова версія HPwebOS 2.0 у вмонтованомувеб-браузере використовує движок V8JavaScript. Розробка програмного забезпечення. Розроблювачі програмного забезпечення для HPwebOS використовують середу розробкиwebOS SDK іAPI-интерфейс дляВеб-приложений. Для програмування широко використовуються технології HTML 5,JavaScript іCSS. Доступ до апаратної частини устрою забезпечується за використаннямскриптового мовиJavaScript. Існує також офіційна середовищеPDK що дозволяєпортировать (переносити) програми, окремі компоненти, й цілі компютерні ігри написані мовами З чи З в кодHTMLJavaScriptCSS. Конкуруючі продукти: Основні конкуренти HPwebOS — це AppleiOS,RIMBlackBerryOS, Microsoft WindowsPhone , NokiaSymbianOS, SamsungBada, й різні похідні ОС Linux, наприклад: GoogleAndroid,LiMoPlatform,Access LinuxPlatform,Maemo,MeeGo,Mobilinux, іOpenMoko. 8.  Linux Linux— під назвоюUnix-подобних операційними системами з урахуванням однойменного ядра і зібраних йому бібліотек та системних програм, розроблених у межах проектуGNU. >Maemo — що базується наDebian Linux платформа для портативних пристроїв. Використовується винтернет-планшетах Nokia 770, NokiaN800,N810 ікоммуникаторе NokiaN900. У основіMaemo лежать компоненти середовищаGNOME, зокрема графічна бібліотекаgtk. Більшість кодуMaemo відкрита, і стала основою до створенняUbuntu Mobile. >Openmoko (анг. Open MobileKommunikations) — платформа з відкритою і вільним кодом з урахуванням Linux дляGSM-смартфонов. Розробкою і випуском самих смартфонів займається компаніяFIC. На відміну більшості інших операційними системами, Linux немає єдиної «офіційної» комплектації. Натомість Linux приходить у велику кількість про дистрибутивів, у яких ядро Linux сполучається з утилітамиGNU та інші прикладними програмами (наприклад,X.
Застосунок, застосовна програма або прикладна програма (англ. application, application software, app) - користувацька комп'ютерна програма, що дає змогу вирішувати конкретні прикладні задачі користувача.
org), що роблять її повноцінної багатофункціональної операційній середовищем. Найбільшраспространенние дистрибутиви: ·Ubuntu — дистрибутив, заснований наDebian і швидко завоював популярність. Підтримується співтовариством, розробляєтьсяCanonical Ltd. Основна складання орієнтована на легкість лідера в освоєнні та використання, у своїй існують серверна і мінімальна складання. · LinuxMint — дистрибутив, заснований наUbuntu і з ним сумісний, до складу якого у собі за умовчанням Java,AdobeFlash й багато іншого. ·openSUSE — дистрибутив, розроблюваний співтовариством з допомогою компаніїNovell. Відрізняється зручністю в їх настроюванні і обслуговуванні завдяки використанню утилітиYaST. ·Fedora — підтримується співтовариством та корпорацієюRedHat, передує випускам комерційної версіїRHEL. ·Debian — дистрибутив, розроблюваний великим співтовариством розробників. Служить основою створення багатьох інших дистрибутивів. Відрізняється суворим підходом до включення підневільного ПО. ·Mandriva Linux —французско-бразильский дистрибутив, обєднання колишніхMandrake іConectiva (анг.). ·Slackware — одне із найстаріших дистрибутивів, відрізняється консервативним підходом у розробці й використанні. ·Gentoo — дистрибутив, повністюсобираемий із вихідних кодів. Дозволяє дуже гнучко налаштовувати кінцеву систему і оптимізувати продуктивність, тому часто називає себемета-дистрибутивом.Ориентирован на експертів та досвідчених користувачів. ·Arch Linux — орієнтований застосування найостанніших версій програм, тож постійно обновлюваний, підтримуючий однаково як бінарну, і установку із вихідних кодів і побудований на філософії простотиKISS, цей дистрибутив орієнтовано компетентних користувачів, які хочуть мати усієї сили імодифицируемость Linux, але не збитки часу обслуговування. ·CentOS — дистрибутив Linux, заснований на вільних вихідних текстах комерційного дистрибутиваRedHatEnterprise Linux компаніїRedHat, і сумісний з нею. 9.
Дистрибутив Лінукс, часто просто дистрибутив або навіть дистро - це член сімейства Лінукс з Юнікс-подібних операційних систем, що складається з ядра Лінукс, системних бібліотек та інструментів, розроблених проектом GNU та інших програм.
  >Android >Android — це джерело якої в Linux платформа для цих апаратів, розроблена OpenHandsetAlliance (>OHA), ініційованих Google. Вона дозволяє створюватиJava-приложения, управляючі пристроєм через розроблені Google бібліотеки. Є також можливість писати докладання на Сі та інших мовами програмування з допомогоюAndroidNativeDevelopmentKit.1.5 (>Cupcake) — випущено 30 квітня 2009 року. Серед основних поліпшень зявилася підтримка запису і перегляду відео як камери; підтримка BluetoothA2DP; можливість автоматично підключатися доBluetooth-гарнитуре. Першим пристроєм, працюючим під керівництвомAndroid, став розроблений компанієюHTCсмартфон T-MobileG1, презентація якої 23 вересня 2008 року. Незабаром пішли численні анонси інших виробників смартфонів про намір випустити устрою зAndroid. У компанії Google виділяють кілька основних переваг, які різнять устрою з урахуванням платформиAndroid від аналогічних продуктів: · Відкритість -Android дозволяє їм отримати доступом до основним функцій мобільних пристроїв з допомогою стандартних викликів АПІ. · Руйнування кордонів - можна обєднувати інформацію з Інтернету з цими телефону, наприклад контактної інформацією чи даними про географічному становищі, щоб отримати нові можливості. · Рівноправність додатків - дляAndroid не має значення між основними додатками й стороннім програмним забезпеченням - можна змінити навіть програму для набору номери або заставку екрана. · Швидка і легка розробка - в SDK є всі, що треба задля створення і запуску додатківAndroid, включаючи імітатор справжнього приладу і розширені інструменти налагодження. З іншого боку,Android має та інші функціональними можливостями. Приміром, до виконання додатків використовується віртуальнаJava-машинаDalvik з низьким споживанням памяті.Dalvik дозволяє підтримувати одночасну роботу кількох додатків і це відкриває файли у спеціальній форматіdex,оптимизированном для мобільних пристроїв. УAndroid реалізована підтримка2D3D-графики (причому одночасно можна використовувати двох- і тривимірну графіку), зображень, аудіо й відео.
Триви́мірна гра́фіка (3D, 3 Dimensions, укр. 3 виміри) - розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів (як програмних, так і апаратних), призначених для зображення об'ємних об'єктів.
Для зберігання даних використовується популярна легковажнаСУБДSQLite.Доступна підтримка GSM, EDGE, 3G, Bluetooth, Wi-Fi, фото- і відеокамери, GPS, компаса,акселерометра. Діяльність платформи застосовується також кілька бібліотек, відповідальних за шифрування даних, читання форматів аудіо й відео, підтримку2D і3D-графики, шрифтів тощо.
Шифрува́ння - оборотне перетворення даних, з метою приховання інформації. Шифрування з'явилось близько 4 тис. років назад. Першим відомим зразком шифру вважається єгипетський текст, створений приблизно в 1900 р.
У платформі від Google також задіяна бібліотекаLibWebCore (>WebKit), що є двигунцем дляweb-браузераAndroid. Слід зазначити, що це движок використовують у популярному браузеріSafari від компанії Apple. Одне слово,Android - це програмна платформа для мобільних пристроїв, що включає у собі операційну систему, програмне забезпечення проміжного шару (>middleware), і навіть основні користувальні докладання (>e-mail-клиент, календар, карти, браузер, контакти, й інші). Як бачимо, у платформи від Google є низку переваг. Проте коштувати звернути увага фахівців і упущенняAndroid. Приміром, багато експертів відзначають, що платформа виходить з Java, тому переваги та можливості ОС Linux наAndroid використовуються над повною мірою. Також у платформі немає жодного з популярних графічних інструментів (>toolkit) і бібліотек (наприклад,Ot чиGTK), що робить малоймовірним поява великої числа додатків,портированних з повноцінного варіанта Linux для домашнього компютера цю платформу через брак за умовчаннямX-сервера і поширених графічних бібліотек. З іншого боку, зявилася зявилася інформація, що Google буде на власний розсуд видаляти докладання на телефонах користувачів, якщо порушуються умови для їхньої використання. До вад платформи можна також ознайомитися вважати і неможливість установки додатків карті памяті. Цей прогалину розробників є важливим, особливо, якщо в телефону невеличкий обсяг вбудованої памяті (наприклад, у T-MobileG1 він лише 70 МБ). GoogleAndroid встановлюється як на смартфони, дана платформа підходить й унетбуков. Приміром,Android вже коштує ряд моделей AsusEE PC, і навітьпортирован нанетбуки компаній MSI, Dell і Acer. Ще ряд виробниківнетбуков заявила про швидкому випуску пристроїв з урахуванням мобільного платформи від Google. З іншого боку, поява GoogleAndroid змусило багатьох великих виробників мікроелектроніки розпочати розробку пристроїв, які доти компанії взагалі виробляли. Аналітики і експерти ІТ-ринку пророкують GoogleAndroid хороші комерційні перспективи, що у принципі для продуктів з урахуванням ПО з відкритою кодом вже є сенсацією. Вони поступово захоплюютьИТ-пространство, витісняючи від нього загальновизнаних лідерів, породжуючи конкуренцію, що саме собою може лише позитивно зашкодити оздоровленні ринку. 10.  >Bada >Bada (корів. — океан) — платформа для цих апаратів. Розробляється компанією Samsung Electronics з урахуванням досвіду розробки та розвитку платформиSHP (SamsungHand-HeldPlatform).Анонсирована 10 листопада 2009 року.Випущена в 2010 року. >bada є платформою закритого типу, на яку Може бути розроблено званіnative-приложения, тобто докладання, розроблювані безпосередньо під платформу, з допомогою SDK від виробника; Можливо використано необмежена кількість варіантів апаратних рішень, як наслідок, ОС (Linux,RTOS,Nucleus). платформаbada має багаторівневу архітектуру. Шар ОС є нижнім, авишележащие рівні користуються ним функції для доступу до апаратурі. Над рівнем ядра ОС (>Kernel) розташовується шар устрою (>Device). Служби, працівники цьому рівні, базуються на можливостях рівня ядра і забезпечуютьвишележащие верстви доступом до таких функцій устрою, як роботу з графікою, мультимедії і комунікацій. Саме таким чином рівню програми, написані дляbada, отримують3D-графику і можливість виходу до Мережі з допомогою всіх відомих комунікаційних інтерфейсів. До речі, забезпеченням підтримки соціальних сервісів впритул займаєтьсявишележащий рівень Service. >Пользовательский інтерфейс.Bada використовує інтерфейс, заснований на добре відомому і популярному інтерфейсіTouchWiz, що забезпечує простий, інтуїтивно зрозумілий і ефективний засіб управління функціями смартфонів. На підвищення персоналізації і інтерактивності з нового інтерфейсі використовуються функціїprovidesflash control, web control,motionsensing,fine-tunedvibration control іfacedetection. Він також підтримує сенсорні докладання з привязкою до контенту. Завдяки цьому розробники можуть створювати різні докладання, що використовуютьакселерометр, датчик висоти, руху, активності тощо. до створення додатків нової генерації Орієнтованість на сервіси. Samsungbada підтримує рядсервисо-ориентированних функцій, як-от робота у соціальних мережах, синхронізація пристроїв,контент-менеджмент, сервіси з урахуванням географічної привязки тощо. Усі вони підтримуютьсяback-endbada серверами. Ці функції дозволяють розробникам створювати й впроваджувати цілком нові сервіси без великих зусиль і надмірних витрат Відкритість іконфигурируемость. Samsungbada дозволяє розробникам отримання доступу всім переваг мобільних пристроїв до створення різних сервісів. Додатка може використати функціонал апарату для дзвінків, відправки SMS-повідомлень, доступу до бази контактів, і т.д. Також докладання можуть передаватипрофайли користувача, коло його контактів, розклади і будь-яку іншу інформацію із дозволу користувача. Гнучкість нової платформи дозволяє вживати в величезній кількості пристроїв, що організувати неможливо що стосується іншими платформами. Укладання Оригінальні і зручні функції «розумних» смартфонів і комунікаторів багато в чому стало можливим завдяки розробці їм, за аналогією з стаціонарними і кишеньковими компютерами, власних операційними системами. Біля кожної моделі своя встановлена на ПЗУ операційна система — змінити його не можна, можна тільки оновити. Отже, обираючисмартфон, слід наперед краще визначитися з уподобаннями і побажаннями до ОС, зважити чесноти та вади кожної їх. Сучасні мобільні влаштування у основному базуються одній із чотирьох операційними системами:Symbian, Windows Mobile,Android. Операційна системасмартфона комунікатора стає ланцюгом між власне апаратом та її програмним забезпеченням, і дає підстави встановлювати на пристрій потрібні додаткові докладання з інших розробників - мультимедійні, офісні, комунікаційні. Для найпопулярніших мобільних ОС створено тисячі (а деяких десятки тисяч) прикладних програм, істотно які розширюють і що поліпшують функціональністьсмартфона, які його унікальним і максимально корисним для власника. Щоб перетворити компактне пристрій вGPS-навигатор чи лічильник калорій, досить знайти й встановити нього потрібну програму. Статистика продукції смартфонів за часткою операційними системами. Список використовуваних джерел   Інтернет: 1.ru.wikipedia.orgwikiSmartphone 2.smartphone.uaw_symbian-os.html 3.hpclibarts1522printable.shtml 4.wiki.vspudoku.phpid=workroom:os:windows_ce 5.ru.wikipedia.orgwikiWindows_CE 6.ru.wikipedia.orgwikiWindows_Phone_7 7.ru.wikipedia.orgwikiPalm_OS 8.compressArticle.aspxid=10685 9.ru.wikipedia.orgwikiPalm_webOS 10.android-forumboardindex.phpshowtopic=18 11.platfanddailycommm4459 12.ru.wikipedia.orgwikiLinux 13.mobile-review.comarticles2010bada-strategy.shtml 14.thgtechnews20091215_135931.html


Скачати 221.09 Kb.

  • Пало Альто , штат Каліфорнія
  • Broadcom Corporation
  • Sony Ericsson
  • Microsoft Windows Mobile