Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема. Поняття про мову розмітки гіпертексту. Структура html-документу. Мета. Навчальна

Скачати 54.13 Kb.

Тема. Поняття про мову розмітки гіпертексту. Структура html-документу. Мета. Навчальна
Скачати 54.13 Kb.
Дата конвертації28.05.2017
Розмір54.13 Kb.

Тема. Поняття про мову розмітки гіпертексту.

Мо́ва розмі́тки - штучна мова, що використовує набір анотацій до тексту, що надає інструкції стосовно структури тексту чи його відображення.

Структура HTML-документу.

Мета.

Навчальна. Дати загальні уявлення про мову розмітки гіпертексту. Навчитися структурувати, зберігати та переглядати найпростішу веб-сторінку.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, цікавість до вивчення предмету.

Виховна. Виховувати культуру структурування веб-сторінки.

Матеріали для роботи з учнями:

План

 1. Тестування.

 2. Базові конструкції мови HTML.

 3. Типові завдання до уроку.

 4. Запитання до уроку.

 5. Домашня робота.

 6. Робота з обдарованими дітьми.

  Обдарованість - поняття загальної психології; високий рівень задатків, схильностей. Обдарованість є результатом і свідченням високого рівня інтелектуального розвитку індивіда.Хід уроку
Актуалізація опорних знань

1. Тестування.

Тест “Перші кроки в Інтернеті • Що таке сайт? Структура сайту.

 • Як встановити гіперпосилання в текстовому документі?


Вивчення нового матеріалу

2. Базові конструкції мови HTML.

Призначення мови й основні поняття.  Різні структурні елементи Web-сторінки позначають відповідними операторами, які називаються тегами. При одержанні Web-сторінки із сервера броузер аналізує її. Він знаходить у ній теги, що вказують, якого типу елемент треба відобразити, і виводить фрагмент Web-сторінки на екран.

Сукупність тегів і правил їх використання називається мовою HTML – мова розмітки гіпертексту.

HTML (англ. HyperText Markup Language - Мова розмітки гіпертекстових документів) - стандартна мова розмітки веб-сторінок в Інтернеті. Більшість веб-сторінок створюються за допомогою мови HTML (або XHTML).

Файл даних, фрагменти якого розмічені тегами мови HTML, називається HTML-документом.

Ім’я такого файла звичайно має розширення .htm чи .html. HTML-документ, поміщений на Web-сервер є Web-сторінкою, яка переглядається за допомогою Web-броузера. Тому, навчившись створювати HTML-документи, ми зможемо робити власні Web-сторінки.

HTML-документ складається з фрагментів тексту у вигляді  ASCII-коду й тегів. Теги записуються символами ASII, які беруться в кутові дужки (знаки “<” менше та  “>” більше). Таким чином, HTML-документ є звичайним  ASII-файлом, і створювати його можна за допомогою найпростішого текстового редактора.

Текстовий редактор - комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.

Наприклад, при використанні редактора Блокнот треба ввести вміст HTML-документа, а при збереженні вибрати команду Файл-Сохранить. У вікні Сохранение, що відкрилося, встановити значення Все файлы в полі Тип файла, а в імені обов’язково вказати розширення .htm.

Завдяки цьому файл буде відображатися у вигляді значка броузера, який встановлено на даному комп’ютері. Подвійне клацання на значку відкриває HTML-документ у броузері для перегляду. Наприклад, до поля імені файла можна ввести його назву “Перша.htm”.

Щоб редагувати сворену веб-сторінку потрібно на документі натиснути правою кнопкою мишші та вибрати “Відкрити з допомогою Блокнот”.

 

Теги. Структура HTML-документа.  Вище було сказано, що тег – це вказівка браузера, як відображати фрагмент документа. Тег завжди починається символом “<” і закінчується символом “>”. Між цими символами вказується ім’я тега. В імені малі й великі літери не розрізняються.

Велика літера (заголовна буква) - термін у галузі поліграфічного оформлення і виконання видань та орфографії. Визначає розмір і форму літери.

Теги бувають двох видів – одинарні й парні. Одинарний тег ставиться перед фрагментом тексту, яким він керує. Наприклад, запис
Зошит

означає, що слово „Зошит” відображається з нового рядка.

Парні теги складаються з двох частин – початкової та завершальної. Початкова частина вказує точку документа, з якої починається дія команди, а  завершальна – точку її закінчення. Завершальна частина відрізняється від початкової наявністю символу „ / „ (похила риска) перед ім’ям команди. Наприклад, запис  Синій олівець  означає, що текст „Синій олівець” відображається напівжирним шрифтом.

Ознакою того, що текстовий файл є HTML-документом, служить парний тег   .

Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.

Він починає і завершає весь документ, тобто HTML-документ має вигляд:

текст документа

HTML-документ складається з двох частин – заголовка й тіла. Заголовок позначається парним тегом … , а тіло – парним тегом …                 Тіло документа

         


Скачати 54.13 Kb.

 • Тема. Поняття про мову розмітки
 • Мета. Навчальна.
 • Виховна.
 • Хід уроку Актуалізація опорних знань 1. Тестування.
 • Вивчення нового матеріалу 2. Базові конструкції мови HTML. Призначення мови й основні поняття.
 • Теги. Структура HTML-документа.
 • Синій олівець
 • текст документа