Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема тижня 2

Тема тижня 2
Сторінка1/26
Дата конвертації10.03.2017
Розмір1.39 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   26

Інформаційно-аналітичний вісник

«Реформи»

4-11 березня 2015 року

ЗМІСТ

ТЕМА ТИЖНЯ 2Держпідприємства: управління та приватизація 2

новини 7


Планування та забезпечення реформ 7

Реформа державного управління 18

Боротьба з корупцією 23

Дерегуляція 25

Децентралізація, реформа місцевого самоврядування 28

Реформа фінансового сектору 33

Реформа сектору безпеки та охорони порядку 36

Реформа сектору юстиції 40

Реформа енергетичного сектору 43

Реформа медицини 47

Реформа агропромислового комплексу, земельна реформа 53

Реформування сфери культури 57

ТЕМА ТИЖНЯДержпідприємства: управління та приватизація


Держпідприємства: що продадуть і почому


Економісти кажуть, що рахунок йде на мільярди доларів, радять не продавати держоб'єкти росіянам і не поспішати, щоб не продешевити.
В Україні вже до кінця літа може початися приватизація промислових об'єктів, що залишилися в держвласності. Про те, що треба відновити продаж у приватні руки того, що ще являє цінність і може принести в бюджет кілька сотень мільярдів гривень, заявив 5 березня президент Петро Порошенко, виступаючи на засіданні Національної ради реформ.

За інформацією прес-служби глави держави, Порошенко доручив міністру економрозвитку і торгівлі (МЕРТ) Айварасу Абромавічусу ініціювати обговорення цього питання у Верховній Раді. У МЕРТ офіційно не коментують, коли почнуть працювати над складанням списку того, що можна вигідно і швидко продати, щоб залучити в країну інвестиції.

"Це політичне питання, стратегічно важливі об'єкти, такі, наприклад, як ГТС," Укрзалізниця ", Одеський припортовий завод, обленерго - це повинна затвердити для приватизації Верховна Рада, потім почнеться їх оцінка незалежними оцінювачами і лише після цього об'єкти можуть бути виставлені на конкурс" , - повідомило джерело в МЕРТ.

Водночас, восени 2014 прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що Кабміном складений список з 1250 держоб'єктів, які варто продати в приватні руки, в тому числі "Нафтогаз України" і "Укрспирт", а також лісові господарства. Але весь перелік оприлюднений не був, і Рада його поки не розглядала.

У Фонді Держмайна вважають, що за основу списку приватизованого майна можуть взяти напрацювання 2014 року, які так і залишилися нереалізованими.

З підприємств групи В і Г (найбільш великих і цінних) у списку Одеський припортовий завод, обленерго, Вінницький ювелірний завод "Кристал", "Київпассервіс", Вільногірський ГМК, Іршавський ГЗК, Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, "Донбассшахтстрой".

До цього списку, на думку президента Украналітцентра Олександр Охріменка, можуть додати "Турбоатом" і "Укрнафту". Що стосується таких гігантів-монополістів, як "Нафтогаз", газотранспортна система і "Укрзалізниця", то прогнозувати чи будуть вони приватизовані, складно, так як тут в основі стоїть політика, а не економічна доцільність.

Але навіть три підприємства з топ-десятки: Одеський припортовий завод, "Турбоатом" і "Укрнафта" при продажу їх за реальною ціною принесуть до бюджету не менше $ 7 млрд, підрахував Охріменко.

"Все питання в тому, кому їх можна вигідно продати, адже російський бізнес, який дуже зацікавлений у них, до аукціону допущений не буде", - говорить Охріменко.

Екс-секретар Кабміну Віктор Лисицький вважає, що продовжувати приватизацію треба, але дуже обережно продавати тільки всесвітньо відомим корпораціям, а не створеним під участь в конкурсі невідомим фірмам. І при цьому не поспішати. "Намагатися зараз, в умовах війни і спаду в економіці приватизувати підприємства держвласності - ризикований крок, який може призвести до того, що ми продамо за безцінь те, що може принести через пару років набагато більші гроші", - попереджає Лисицький.Глава держави вважає доцільним повернення до приватизації


Глава держави вважає доцільним повернення до приватизації. Про це він заявив 4 березня на засіданні Національної ради реформ.

Він звернувся до Міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса з пропозицією ініціювати обговорення у Верховній Раді цього питання.

«Просив би презентувати у Парламенті, провести дискусію з фракціями, вилучити те, що ми вважаємо ризикованим, з переліку об’єктів, що підлягають приватизації, але прийняти надзвичайно важливе рішення, щоб продемонструвати всьому світові – ми інші. Ми по-іншому будемо забезпечувати прозору і ефективну приватизацію», – сказав Петро Порошенко.

Як приклад, Глава держави також поінформував, що Прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці під час зустрічі повідомив про готовність італійських інвесторів брати участь у приватизації в Україні. Зокрема, інфраструктурних, енергетичних, телекомунікаційних об’єктів.

«Це є справжня інтеграція, коли до нас приходить бізнес, який платить податки, працює чесно і займає прозору позицію», – підкреслив Президент.

Уряд оновив перелік стратегічно важливих підприємств


У переліку 308 об'єктів державної власності.

Кабінет міністрів затвердив новий список об'єктів державної власності, які мають стратегічне значення, з умовою переглядати його щороку до 10 липня. Про це повідомили у прес-службі уряду.

У сфері оборони стратегічно важливими визначено 73 підприємства, з яких 9 знаходяться на території Автономної Республіки Крим та 3 у місті Севастополь.

Крім того, до переліку увійшли 27 держпідприємств паливно-енергетичного комплексу, 51 транспортної галузі, 43 агропромислового комплексу, а також 31 підприємство, що здійснює наукову діяльність, та 15 задіяних у авіаційній та ракетно-космічній промисловості.

Як повідомлялося, у грудні 2014 року президент доручив посилити охорону стратегічних об’єктів.

Абромавичус наполягає на приватизації держпідприємств в кінці 2015 - початку 2016 рр


Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус наполягає за приватизації державних підприємств в кінці 2015 - початку 2016 рр. Про це він заявив під час брифінгу в Адміністрації Президента України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Було закладено 17 млрд грн приватизаційних доходів для бюджету, включаючи продаж 3G-ліцензій. Моя точка зору, що з-за військової ситуації в країні нічого продавати в даний момент не треба проводити реформу, робити все прозоро, публікувати звіти і десь на початку другого півріччя вже можна сказати: ось ці підприємства збираємося продавати, якщо ринкові умови не дозволять. Якщо до того моменту змінимо процедуру приватизації і відчуємо, що є попит на компанії, звичайно тоді можна... Це буде в кінці четвертого кварталу або початку наступного року", - заявив Абромавічус.Генпрокуратура може взятися за розслідування марнотратства дежпідприємств


Генпрокуратура може розпочати розслідування зафіксованих Державною фінансовою інспекцією випадків марнотратства на державних підприємствах.

Про це заявив у телеефірі нардеп «Блоку Петра Порошенка» Дмитро Добродомов, повідомляє прес-служба БПП.

«Ми маємо працювати, витягувати країну з кризи, а не красти. Тому усі звіти ДФІ я передам в Генпрокуратуру», - пообіцяв нардеп.

За його словами, більшість державних закупівель на підприємствах здійснювались з порушенням закону та ознаками фіктивності розрахункових рахунків. Про це свідчать звіти Держфінінспекції, яка провела ревізію на основних державних підприємствах і виявила там численні збитки.

«Державна фінансова інспекція, більш знайома нам як КРУ, провела ревізію і в своєму звіті показала, як нібито на перший погляд збиткові підприємства витрачають кошти. «Енергоатом», маючи 3 млрд грн збитків, замовляє аудиторські послуги на суму 1,422 млн грн, інформаційні і консультативні послуги на 2,5 млн грн, обслуговування однієї одиниці транспорту, йде мова про автомобіль «Тойота Кемрі», 770 тис. грн на рік (це по старому курсу - 100 тис. доларів, що більше за вартість самого автомобіля», - сказав Добродомов.

Він додав, що в довідках служби боротьби з економічними злочинами фігурують такі державні підприємства: «Укрспецекспорт», «Антонов» і багато інших.

«Є цілий перерахунок фіктивних фірм, конвертаційних центрів, зокрема Дніпропетровський конвертаційний центр, де цьому підприємству було відшкодовано ПДВ у розмірі 13,5 млрд грн. Думаю, якщо порахувати ці цифри, ми вже перевершили ту цифру, яку забрали в пенсіонерів», - заявив Добродомов, коментуючи прийняті Радою зміни в пенсійне законодавство.

Нардеп також засудив відшкодування ПДВ підприємствам, які знаходяться зараз на непідконтрольній Україні території чи належать російським власникам. За його словами, лише Алчевському металкомбінату, власником якого є Рінат Ахметов, за грудень 2014 року відшкодували 271,9 млн грн, а російському підприємству «Русал Миколаївський глиноземний завод» повернули 200,4 млн грн.Збиток від корупції на держпідприємствах в 2014 р. склав 50 млрд грн, - Чумак


Нардеп від фракції "Блок Петра Порошенко" і кандидат на посаду директора Антикорупційного бюро Віктор Чумак повідомив, що збиток від корупції на державних підприємствах у 2014 р. склав 50 млрд грн. Про це він заявив в ході співбесіди на посаду голови НАБ, передає кореспондент РБК-Україна.

"У 2014 році у мене є довідка, яку робила ще СБУ при Януковичі, що тільки корупційні втрати від діяльності державних підприємств становлять 50 млрд грн. Це, принаймні, те, що вони змогли довести, що це факти слідства", - заявив Чумак.

За його словами, найбільш корупційними сферами є ті, які впливають на роботу бізнесу.

"Це велике питання великих державних підприємств, які використовують державні закупівлі. Особливо в електроенергії, особливо в енергетичному секторі, особливо в оборонному секторі. Це величезний обсяг коштів", - підкреслив нардеп.

Віктор Чумак народився 5 червня 1958р. З 2010 р. є директором Українського інституту публічної політики. Член комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією.

Держкомпанії не хочуть відкривати свою фінансову звітність, - Абромавічус


Державні компанії чинять сильний опір щодо відкриття власної фінансової звітності. Про це в ході години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, передає кореспондент РБК-Україна.

"Вже зараз ми ввели конкурсну систему призначення керівників і зобов'язали всі державні компанії відкрити свою фінансову звітність. Досі ці компанії надають сильний опір, управляють грошовими потоками директора, деякі депутати, з цим будемо боротися", - сказав Абромавічус.

"Сьогодні ми подали проект закону про скорочення кількості підприємств, які не підлягають приватизації. Держава повинна вигідно продати не потрібні йому активи і передати їх у приватну власність. Тут треба взяти приклад з продажу ліцензій на 3G, де на відкритому аукціоні країна отримала 11 млрд грн", - зазначив міністр.

Коломойський розповів про "зухвалу" приватизацію за часів Януковича


Коломойський розповів про приватизацію за часів Януковича

Всі енергетичні підприємства України за період правління Віктора Януковича були приватизовані олігархами, наближеними до політика-втікача, позбавленого статуса президента.

Про це під час засідання Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації сказав голова Дніпропетровської ОДА і бізнесмен Ігор Коломойський.

"Нам чітко було сказано, що Янукович конкретно викликав потенційних покупців, і говорив, що тут у нас є системні люди з системними інтересами, тому особливо не лізьте", - сказав він.

Коломойський перерахував підприємства, приватизовані наближеними Януковича: Дніпрообленерго, Дніпроенерго (приватизовані ДТЕК Ріната Ахметова), Вінницяобленерго (контролюється Костянтином Григоришиним), Закарпаттяобленерго (контролюється Ігорем Тинним, за інформацією ЗМІ, куплено в інтересах Сергія Льовочкіна), Волиньобленерго, Західобленерго, Київобленерго (контролюються російською VS Energy), Донбасенерго (компанія була придбана донецьким бізнесменом Ігорем Гуменюком в інтересах Олександра Януковича).

"Загалом, все, що приватизувалося і стосувалося енергетики, було таким чином", - зазначив Ігор Коломойський.

"Вони як почали в 2011 році приватизувати, так ми просто читали про це, як зведення з зони АТО. Там Фірташ купував кілька облгазів щодня, більше ніхто не брав участь в конкурсі, а ДТЕК купував обленерго і генерації", - додав він.

Раніше Ігор Коломойський заявив, що олігарх Віктор Пінчук і його тесть екс-президент Леонід Кучма в 2004 році отримували від бізнесмена Ігоря Коломойського 5 мільйонів доларів в місяць. Ці гроші він змушений був платити за право управління нафтовидобувною компанією "Укрнафта".Спеціальна контрольна комісія ВР перевірить приватизацію "Укррудпрому", "Укртелекому", облгазів та обленерго


Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради з питань приватизації перевірить законність приватизації "Укррудпрому", "Укртелекому", "Київенерго", столичного водоканалу, всіх облгазів та обленерго, Одеського припортового заводу, а також усіх портів, підприємств агропромислового комплексу і земель академії наук.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook депутат Верховної Ради Борис Філатов.

"Комісія, уперше за вісім скликань ВР, звалила на себе колосальний обсяг роботи", - сказав він.

За словами Б.Філатова, на чолі з ним створено робочу групу з протидії незаконній приватизації.

Депутат також запросив на засідання комісії власника корпорації "Інтерпайп" Віктора Пінчука, власника групи "СКМ" Ріната Ахметова, бізнесмена Костянтина Жеваго, який контролює групу "Фінанси та Кредит", основного власника групи компаній "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського, "з метою надання пояснень із питань розкрадання державної власності".

"Готові включити по скайпу Фірташа (бізнесмен Дмитро Фірташ, який контролює шість підприємств азотної хімії, - Інтерфакс)", - сказав депутат.

Заяви про ревізію приватизації найбільших українських підприємств з'явилися після того, як днями губернатор Дніпропетровської області і співвласник групи "Приват" Ігор Коломойський на засіданні комісії з приватизації розповів про порушення під час приватизації "Укррудпрому".

Як повідомлялося, Державна акціонерна компанія (ДАК) "Укррудпром" володіла великими пакетами акцій гірничозбагачувальних комбінатів (ГЗК), що добувають залізну руду. У 2004 році активи компанії були приватизовані найбільшими гравцями ринку української металургії.Пінчук вимагав хабара за підписаний Кучмою закон про приватизацію "Укррудпрому"- Коломойський


Коломойський вважає, що приватизація "Укррудпрому" відбулася незаконно.

На думку бізнесмена та голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського, український олігарх Віктор Пінчук в Лондонському суді фактично вимагає у нього хабара за підписаний у 2004 році екс-президентом Леонідом Кучмою закон про особливості приватизації "Укррудпрому".

Про це Ігор Коломойський розповів на засіданні Спеціальної комісії Верховної Ради з питань приватизації, передає Українська правда.

На його думку, приватизація "Укррудпрому" у 2004 році відбулася незаконно.

"Але час минув, і ніхто про це не згадував. А в 2013 році сталася подія. Я порахував її кричущою. Віктор Пінчук подав судовий позов до Лондонського суду на мене і мого бізнес-партнера Геннадія Боголюбова. У судовому позові Пінчук розповідає, що придбав у мене підприємство Криворізький Залізорудний Комбінат (КЗРК). Нібито він уклав з нами угоду, і ми продали йому це підприємство", - розповідає Коломойський.

"Насправді, він трактував в англійському суді вимагання хабара, який покладався для Кучми за підписання закону про особливості приватизації "Укррудпрому". Внаслідок підписання цього закону держава втратила контрольні пакети, блокуючі пакети Південного ГЗК, "Суха балка" і КЗРК", - зазначив бізнесмен.

Коломойський сказав, що він підготує весь пакет документів, які показують, "як законопроект приймали в першому і другому читанні, хто відповідав за це, хто кому заносив гроші".

Бізнесмен нагадав, що суть закону полягала в тому, що придбати підприємства "Укррудпрому" мали право лише ті, у кого на момент приватизації було 25% одного з підприємств, що входять в цю компанію.

"Тобто, це було обмеженням для бажаючих взяти участь. Наскільки я пам'ятаю, обмежили право участі заводу імені Ілліча. А Володимир Бойко дуже хотів взяти участь, купити якесь підприємство. Але йому не дали. На той момент у нього не було 25% ні в одному з підприємств, що входили в "Укррудпром", - сказав Коломойський.

"Це важливе питання. Тому що навіть за нинішніми оцінками підприємства, які втратила держава, сьогодні при поганому ринку оцінюються в 10 млрд доларів", - додав він.

Нагадаємо, на цьому ж засіданні Коломойський розповів, як Пінчук і Кучма вимагали в нього 5 млн доларів в місяць за управління "Укрнафтою".

Пінчук і Кучма вимагали 5 млн доларів в місяць за управління "Укрнафтою" - Коломойський


Олігарх Віктор Пінчук і його тесть екс-президент Леонід Кучма у 2004 році отримували від бізнесмена Ігоря Коломойського 5 мільйонів доларів на місяць. Ці гроші він змушений був платити за право управління нафтовидобувною компанією "Укрнафта".

Про це Коломойський зізнався під час засідання Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, передає Українська правда.

"Ми платили ці гроші, а крім цього платили дивіденди державі та податки. Але за право отримувати свої дивіденди нас змушували зі своїх дивідендів платити по 5 млн Пінчуку", - сказав бізнесмен.

Він зазначив, що ці гроші переводилися в офшор на рахунки Пінчука і Кучми. Всі підтверджуючі документи надані Лондонському суду, який розглядає позов Пінчука до Коломойського з приводу "Криворізького Залізорудного Комбінату". Коломойський зазначив, що готовий надати ці документи і Спеціальній контрольній комісії з питань приватизації.

Нагадаємо, "Укрнафта" потрапила до списку підприємств, які держава може виставити на продаж. У найбільшій нафтовидобувній компанії України держава володіє 50% + 1 акцією.

У Ахметова заявляють, що "Укртелеком" приватизований законно


"СКМ", підконтрольна найбагатшому українцю Ринату Ахметову, запевнила, що діяла у правовому полі під час приватизації "Укртелекому".

Про це пише "Дело".

Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради з приватизації вирішила перевірити передачу в приватні руку найбільших підприємств країни.

Серед них "Укррудпром", "Укртелеком", "Київенерго", Київський водоканал, а також всі облгази і обленерго, Одеський припортовий завод, всі морські порти, підприємства агропромислового комплексу і землі Академії наук.

У 2010 році "Укртелеком" на приватизаційному конкурсі придбав за номінальною вартістю єдиний учасник - австрійська компанія EPIC. Тоді Україну очолював Віктор Янукович, який втік в Російську Федерацію в минулому році.

Потім EPIC перепродала цей актив СКМ, якою володіє донецький мільярдер Ринат Ахметов.

В "Систем Кепітал Менеджмент" виданню заявили, що придбали монополіста фіксованого зв'язку з "других рук".

"Компанія СКМ не приватизувала ПАТ "Укртелеком", а купувала у законного власника, а значить, є добросовісним набувачем", - зазначили в прес-службі.

У СКМ підкреслили, що неухильно "виконують всі зобов'язання, прописані в приватизаційному договорі". Компанія заявила про свою готовність співпрацювати з офіційними представниками держави щодо виконання приватизаційних зобов'язань.

"Однак, хотілося б звернути увагу на відсутність будь-яких зауважень з боку Фонду держмайна як сторони приватизаційного договору", - зазначили в прес-службі керуючої компанії Рината Ахметова.

Згідно з приватизаційним зобов'язаннями, "Укртелеком" повинен був побудувати і передати у державну власність урядову мережу спеціального призначення.

Оператор заявив про завершення робіт, але отриманий результат не влаштував Держспецзв'язок. У відомстві заявили, що створену "Укртелекомом" інфраструктуру фізично неможливо відокремити від мережі оператора.Рада хоче заборонити приватизацію об'єктів меліоративних систем


Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 1128 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони приватизації об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та земель, на яких ці об'єкти розташовані". За відповідне рішення проголосували 250 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Законопроект пропонує розширити перелік об'єктів земель комунальної та державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність. Зокрема, до останніх пропонується віднести: землі під об'єктами інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських та міжгосподарських меліоративних систем, які перебувають у комунальній власності; землі під відповідними об'єктами загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем, які перебувають у державній власності.

Крім того, у законі "Про приватизацію державного майна" до переліку об'єктів загальнодержавного значення, які не підлягають приватизації, пропонується включити у тому числі й "об'єкти інженерної інфраструктури загальнодержавних, міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, а також землі державної та комунальної власності, на яких ці об'єкти розташовані".

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   26 • ТЕМА ТИЖНЯ 2 Держпідприємства: управління та приватизація 2 новини 7
 • Держпідприємства: що продадуть і почому
 • Глава держави вважає доцільним повернення до приватизації
 • Уряд оновив перелік стратегічно важливих підприємств
 • Абромавичус наполягає на приватизації держпідприємств в кінці 2015 - початку 2016 рр
 • Генпрокуратура може взятися за розслідування марнотратства дежпідприємств
 • Збиток від корупції на держпідприємствах в 2014 р. склав 50 млрд грн, - Чумак
 • Держкомпанії не хочуть відкривати свою фінансову звітність, - Абромавічус
 • Коломойський розповів про "зухвалу" приватизацію за часів Януковича
 • Спеціальна контрольна комісія ВР перевірить приватизацію "Укррудпрому", "Укртелекому", облгазів та обленерго
 • Пінчук вимагав хабара за підписаний Кучмою закон про приватизацію "Укррудпрому"- Коломойський
 • Пінчук і Кучма вимагали 5 млн доларів в місяць за управління "Укрнафтою" - Коломойський
 • У Ахметова заявляють, що "Укртелеком" приватизований законно
 • Рада хоче заборонити приватизацію обєктів меліоративних систем