Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема. Види сучасних персональних комп'ютерів

Скачати 113.1 Kb.

Тема. Види сучасних персональних комп'ютерів
Скачати 113.1 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір113.1 Kb.

ТЕМА. ВИДИ СУЧАСНИХ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП'ЮТЕРІВ

 (СТАЦІОНАРНІ, ПОРТАТИВНІ, ПЛАНШЕТИ, КОМУНІКАТОРИ) Мета:

навчальна: ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп'ютерів;

розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять;

Міркування - зіставлення думок, пов’язання їх задля відповідних висновків, логічне мислення. Можна розглядати міркування як аналіз і синтез даних, та їхню оцінку. Хоча знання фактів і є точкою відліку у вивченні суспільних наук, людина також повинна мати здатність до логічного мислення-міркування, адже саме міркування наповнює факти, проблеми і поняття змістом: міркуючи над засвоєним знанням, людина приходить до повнішого розуміння предмета. Міркування є також предметом логіки, яка вказує нам правила, закони або норми, яким повинне підкорятися наше мислення для того, щоб бути істинним.

формувати вміння узагальнювати;

виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання.Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями, картки «Інфолото».

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання. В учнів навчальні зошити для записів, ручки.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Завдання за підручником

1. Пристрої введення: клавіатура, миша, мікрофон, сканер, джойстик, ручний сканер.

Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.

2.Пристрої виведення: плеєр, принтер, монітор, навушники, навігатор, колонки.

3.Основні складові комп’ютера :системний блок, монітор, миша, клавіатура.

4.Що є головними частинами системного блока?

Системний блок (англ. computer case) - корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп'ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екранує створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінення та є основою для подальшого розширення системи.

– пам'ять – зберігає інформацію, процесор – виконує дії.

IІІ.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬГра «Розшифруй слова, словосполучення».

Подивіться уважно на картки , в них розташовані числа і букви. Треба скласти цифри по - порядку і дізнаєтесь які слова або словосполучення за шифровані.5

е

12

о

8

и

3

С

11

л

1

с

6

м

9

Й

13

к

10

б

2

и

7

Н

4

м


1

м

7

р

5

т

3

Н

4

і

6

о

2

о


3

ш

1

м

4

а

2

и

ІV.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розгляньте комп’ютери нашого комп’ютерного кабінету. Як ви вважаєте, чи бувають якісь ще види комп’ютерів? Якщо так — то які саме? Це й буде темою нашого сьогоднішнього уроку.V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Комп’ютери різняться за розмірами та можливостями. Існують суперкомп’ютери, дуже великі комп’ютери з тисячами з’єднаних мікропроцесорів, які можуть виконувати надскладні обчислення. Також є маленькі комп’ютери, вбудовані в авто, телевізори, стереосистеми, калькулятори та домашні прилади. Ці комп’ютери створені для виконання обмеженої кількості завдань.

Слово комп’ютер є похідним від англійського слова computer, яке перекладається як «обчислювач». Сучасні комп’ютери виконують безліч завдань, не пов’язаних безпосередньо з математикою.

Персональний комп’ютер, або ПК, — це комп’ютер, призначений для одночасного використання однією людиною.

Є надзвичайно багато сучасних комп’ютерів. Існують також і різні класифікації комп’ютерів.

— То які види комп’ютерів ви знаєте?

Заслухавши відповіді учнів, учитель моделює схему, які бувають комп'ютери.

Найчастіше використовують настільні та портативні комп’ютери.

Поділяються на стаціонарні та портативні.

До стаціонарних відносять: офісний стаціонарні комп’ютери, домашні та ігрові персональні комп’ютери.

До портативних персональних комп’ютерів відносять: ноутбуки, нетбуки, планшет, комунікатор (смартфон), електронна книга.

►► Стаціонарний комп'ютер — це звичайний комп’ютер, який має такі складові: системний блок, монітор, миша, клавіатура, звукові колонки.

Звукова колонка (Лінійний масив) - акустична система, що складається з великої кількості однакових гучномовців, розташованих вертикально.

Горизонтальні:

  • Desktop (533×419×152 мм)

Вертикальна звукова колонка дозволяє досягти досить вузької діаграми спрямованості у вертикальному напрямі, що необхідно для озвучування відкритих майданчиків, а іноді і закритих приміщень.

Цей вид комп’ютерів ми вивчали на попередньому уроці. Стаціонарний — означає непереносний, який стоїть у персональних комп’ютерів.

►►Домашні персональні комп’ютери – ці комп’ютери використовуються не тільки для розв’язування задач , а й для відтворення музики, відеофільмів, мають розширені можливості роботи зі змінними носіями оптичними дисками різних типів, флеш – памяттю.

►► Офісні стаціонарні комп’ютери – призначені для опрацювання та зберігання текстових і числових даних, невисока швидкість опрацювання даних головне надійність у роботі.

►►Ігрові персональні комп’ютери – найбільша швидкість опрацювання даних, відтворення відео. Такі комп’ютери можуть мати додаткові ігрові пристрої введення та виведення даних: джойстик, руль і педаль для комп’ютерних автоперегонів.ю комп’ютерний шолом.

►► Портативні — означає переносні. Портативні комп’ютери — це легкі мобільні ПК з тонким екраном.

Портативні комп’ютери можуть працювати від батарей, тож їх можна взяти з собою куди завгодно. На відміну від настільних ПК, портативні комп’ютери поєднують ЦП, екран і клавіатуру в одному корпусі.

Існує багато типів переносних комп’ютерів, і їх по-різному класифікують. Найчастіше виділяють ноутбуки, нетбуки, ігрові ноутбуки тощо.

►► Ноутбук (англ. notebook — блокнот, блокнотний ПК) — портативний персональний комп’ютер, у корпусі якого об’єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї.

Ноутбуки відрізняються невеликими розмірами і вагою, час автономної роботи ноутбуків варіюється в межах кількох годин. Іноді вважають, що всі інші варіанти портативних комп’ютерів є різновидом ноутбука. Наприклад, нетбуки відрізняються малими габаритами і вагою. Однак маленький розмір екрана знижує зручність роботи з таким пристроєм. У деякі моделі не встановлюється дисковод оптичних дисків.

Вказівний пристрій - пристрій для введення даних (вид human interface device), що дозволяє користувачу введення просторових (неперервних та багатовимірних) даних в комп'ютер. CAD системи і графічний інтерфейс користувача (GUI) дозволяють користувачу керувати комп'ютером і забезпечувати його даними, використовуючи фізичні рухи - вказування, натискання і перетягування - наприклад, рухаючи мишу по поверхні стільниці і натискаючи її кнопки. Рух вказівного пристрою відбивається на екрані рухом курсора та іншими візуальними змінами.

Електри́чний акумуля́тор (від лат. accumulare - «нагромаджувати»), а також, у випадку послідовного чи паралельного включення групи електричних акумуляторів, як електричних елементів живлення - електрична батарея, - акумуляторна батарея (послідовно з'єднані акумуляторні електрохімічні комірки) - хімічне джерело електричного струму багаторазової дії, основна специфіка якого полягає в зворотності внутрішніх хімічних процесів, що забезпечує його багаторазове циклічне використання (через заряд-розряд) для накопичення електричної енергії та автономного електроживлення різноманітних електротехнічних пристроїв та систем. Електричний акумулятор належить до категорії вторинних хімічних джерел струму.

Опти́чний диск - носій даних у вигляді пластикового чи алюмінієвого диска, призначеного для запису й відтворення звуку, зображення, буквенно-цифрової інформації тощо за допомогою лазерного променя. Щільність запису - понад 108 біт/см.

►► Нетбуки орієнтовані на перегляд веб-сторінок, роботу з електронною поштою та офісними програмами.

Малий розмір екрана, невелика клавіатура й низька продуктивність подібних пристроїв компенсується помірною ціною і відносно тривалим часом автономної роботи.

►► Планшетні комп'ютери — клас комп’ютерів, обладнаних планшетним пристроєм рукописного введення, об’єднаним з екраном. Планшетний комп’ютер дозволяє працювати за допомогою спеціального пера, стилуса або пальців без використання клавіатури і миші.

Також такі комп’ютери можуть перетворювати рукописний текст на друкований. Деякі планшетні комп’ютери мають універсальну будову — екран, який обертається та відкриває приховану під ним клавіатуру.

►► Комунікатор — кишеньковий персональний комп’ютер (КПК), доповнений функціональністю мобільного телефону.

Комунікатори відрізняються від звичайних мобільних телефонів наявністю досить розвиненої операційної системи.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Встановлення додаткових програм дозволяє значно поліпшити функціональність комунікаторів порівняно зі звичайними мобільними телефонами.Смартфон (Smartphone) мобільний телефон із розширеною функціональністю порівняно з КПК.

Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей.

Також для позначення деяких пристроїв, які суміщають функціональність мобільного телефону і КПК, часто використовують термін «комунікатор».

Пристрій для читання електронних книг (E-book), абоелектронна книжка (від англ. electronic book, скорочено E-book)— це один із носіїв інформації, тому традиційно складається з двох складових понять — носій і вміст.

Носі́й інформа́ції (англ. data medium) - матеріальний об'єкт природного або штучного походження, який здатен містити, зберігати і передавати інформацію.Фізхвилинка.

1.Робота в групах.

1. Гра «Види персональних комп’ютерів »

А) за допомогою карток вам треба скласти види сучасних портативних комп’ютерів від ноутбука до електронної книги.

Б)види сучасних стаціонарних комп’ютерів.

2.Гра «Кольорові капелухи»

У середині капелюха написано завдання. Упродовж 10 хвилин група виконує завдання, потім презентує результати своєї роботи.Жовтий капелюх

Назвіть приклади корисних властивостей комп’ютера для людиниЗелений капелюх

Яким комп’ютер буде в майбутньому?


Червоний капелюх

Які почуття (емоції) викликає у вас комп’ютер? Складіть вірш або пісню про комп’ютер Синій капелюх

Як правильно треба використовувати комп’ютер?


А зараз перейдемо до практичної роботи за комп’ютером.

. Практична робота.

В папці 5 клас знаходяться завдання, які треба виконати.1.Чорний ящик. Вгадайте та надрукуйте назви носіїв інформації, що знаходяться у чорному ящику

2. Завдання «Портативні комп’ютери ». Підпиши пристрої.

І. ПЕРВИННЕ ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ.

1. Назвіть переваги ноутбука порівняно зі стаціонарним комп’ютером?

2. Назвіть недоліки ноутбука порівняно зі стаціонарним комп’ютером?

3. Чим відрізняються нетбук і ноутбук?

4. Комп’ютер якого виду дозволяє працювати без використання клавіатури і миші?

5.Які ви знаєте види персональних комп’ютерів?VІII.      ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Рефлексія

1. Під час уроку я ■  дізнався... ■  зрозумів... ■  навчився...

2. Найбільше мені сподобалося...

3. На уроках найкраще в мене виходило...

4.  Я мав (-ла) труднощі з... 5. Я хотів би ще дізнатися про...

IX.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.

2. Завдання за підручником


Автор підручника

Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В.

Параграф

2.2

Номер завдання

6,7

3. Додаткове завдання Підготуватись до проведення рольової гри «Мій комп’ютер». Потрібно уявити себе одним із вивчених пристроїв і розповісти про свої можливості.
Додаткове завдання

Завдання «Ти — мені, я — тобі»

Учитель починає фразу і показує на одного з учнів, який повинен закінчити фразу. Варіанти завдань: Материнська ... (плата). Системний ... (блок). Компакт ... (диск). Жорсткий ... (диск). Лазерний... (принтер). Ручний ... (сканер). Оптична ... (миша). Графічний ... (планшет). Техніка ... безпеки). Ергономічна ... (клавіатура).Гра «Інфолото»

Установіть відповідність між назвами компонентів системного блоку та їх призначенням.

FootPrint (406×406×152 мм)

Для цього складіть обидві частини кожної картки.Системна (материнська) плата

На неї встановлюють основні компоненти комп’ютера

Оперативна пам’ять

Зберігає дані програм під час їх виконання

Вінчестер

Пристрій для зберігання інформації

DVD-привід

Пристрій для роботи з оптичними дисками

Процесор

Керує пристроями комп’ютера, виконує арифметичні операції

Відеокарта

Пристрій, призначений для обробляння зображення з подальшим його виведенням на екран

Звукова карта

Пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп’ютері


Гра «Інфолото»

Установіть відповідність між назвами компонентів системного блоку та їх призначенням.

SlimLine (406×406×101 мм)

Для цього складіть обидві частини кожної картки.Системна (материнська) плата

На неї встановлюють основні компоненти комп’ютера

Оперативна пам’ять

Зберігає дані програм під час їх виконання

Вінчестер

Пристрій для зберігання інформації

DVD-привід

Пристрій для роботи з оптичними дисками

Процесор

Керує пристроями комп’ютера, виконує арифметичні операції

Відеокарта

Пристрій, призначений для обробляння зображення з подальшим його виведенням на екран

Звукова карта

Пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп’ютері

Гра «Інфолото»

Установіть відповідність між назвами компонентів системного блоку та їх призначенням.

UltraSlimLine (381×352×75 мм)

Для цього складіть обидві частини кожної картки.Системна (материнська) плата

На неї встановлюють основні компоненти комп’ютера

Оперативна пам’ять

Зберігає дані програм під час їх виконання

Вінчестер

Пристрій для зберігання інформації

DVD-привід

Пристрій для роботи з оптичними дисками

Процесор

Керує пристроями комп’ютера, виконує арифметичні операції

Відеокарта

Пристрій, призначений для обробляння зображення з подальшим його виведенням на екран

Звукова карта

Пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп’ютері


купить: шляпа ковбойская карнавальная, зеленый в интернет магазине по цене 108.55 бейсболки, шляпки и панамы - для стильной, элегантной дамы. от 52 грн / акции

шляпа найти бесплатные color:#3c558b искусство, поиск, сайт бесплатных векторов

pin free cowboy boot with hat clip art on pinterest шляпа на витрине


Скачати 113.1 Kb.