Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТема. Використання програм віддаленого керування

Скачати 65.74 Kb.

Тема. Використання програм віддаленого керування
Скачати 65.74 Kb.
Дата конвертації10.06.2017
Розмір65.74 Kb.
  Навігація по даній сторінці:
 • Ammyy Admin;

Автор: Стрільчук Р. М. Укладач: Шпортько О. В.

Лабораторна роботи № 12.

Тема.

Використання програм віддаленого керування.

Мета.

Формування вмінь і навиків використання програмного забезпечення для віддаленого керування. Систематизація знань файлової структури, вмінь і навиків встановлення програмного забезпечення.

Теоретичні відомості

Дистанційне керування

Режим «дистанційного керування» дозволяє віддаленим клієнтам керувати роботою сервера або робочої станції, під’єднаної до глобальної мережі.

Сервер Се́рвер (англ. server - «служка») - у комп'ютерній термінології термін може стосуватися окремого комп'ютера чи програми. Головною ознакою в обох випадках є здатність машини чи програми переважну кількість часу працювати автономно, без втручання людини, реагуючи на зовнішні події відповідно до встановленого програмного забезпечення.
Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
Робота в режимі «дистанційного керування» відповідає клієнт-серверній моделі «сервер терміналів».Віддалений комп'ютер (віддалений хост) – сервер, фізично розміщений на деякій відстані від клієнта, доступ до якого (для клієнта) можливий тільки через мережу.

Термінальний режим

З середини 1970-х до середини 1980-х років вся робота за комп'ютером виконувалася через спеціальні пристрої введення/виведення – термінали. З поширенням персональних ЕОМ термінальний доступ став використовуватися в основному для вирішення завдань віддаленого адміністрування.Термінальний режим роботи – це організація мережевої роботи інформаційної системи шляхом розміщення усіх користувацьких програм і даних на центральному сервері (серверах), доступ до яких відбувається з машин-терміналів виготовлених в спрощеному виконанні.
Програ́ми відда́леного адмініструва́ння (Програ́ми дистанці́йного адмініструва́ння) - програми або функції операційних систем, що дозволяють отримати віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет або ЛОМ і здійснювати управління та адміністрування віддаленого комп'ютера в реальному часі.
Термінальний доступ - доступ до інформаційної системи (ІС), організований так, що локальна машина-термінал не виконує обчислювальної роботи, а лише здійснює перенаправлення вводу інформації (від миші і клавіатури) на центральну машину (термінальний сервер) і відображає графічну інформацію на монітор.
Інформацíйна систéма (англ. Information system) - сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки інформації з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.
Машини-термінали, як наслідок, дешевші, займають мінімум місця, практично безшумні і не вимагають обслуговування.

Термінал — кінцевий мережевий пристрій, підключений до обчислювальної системи, призначений для введення і виведення даних.
Обчи́слювальна систе́ма (англ. computer system) - сукупність ЕОМ та їх програмного забезпечення, що призначені для організації ефективного обчислювального процесу;
Команди, які приймає з пристрою вводу (клавіатури) термінал, передаються на головний комп’ютер (сервер, віддалений хост), де відбувається їх виконання. Результати опрацювання повертаються і виводяться на дисплеї терміналу.

Фізичний або реальний термінал – пристрій, обчислювальні можливості якого обмежені здатністю відображати те, що йому передано з мережі (як максимум — повноекранну графіку).

Віртуальний термінал – це програма, що виконує функції реального терміналу. З боку віддаленого хоста така програма, як емулятор терміналу, нічим не відрізняється від реального.
Емулятор термінала, застосунок термінала, term або tty скорочено - це програма, котра емулює термінал комп'ютера в іншій архітектурі відображення даних. Незважаючи на подібність до оболонки командного рядка чи текстового терміналу, термін термінал охоплює всі віддалені термінали, включно із графічними інтерфейсами.

Варіанти таких програм: 1. TeamViewer;
 2. Ammyy Admin;


 3. Remote Desktop Connection;

 4. Remote Administrator;

 5. UltraVN;

 6. Symantec PCAnywhere;
 7. Zentyal;


 8. Сервіс https://secure.logmein.com/RU/.

Хід роботи.

Завдання 1. У текстовому документі створіть і заповніть порівняльну таблицю для 6-ти програм (можна додавати свої варіанти чи використовувати ті, що наведені вище) та проставте кількість балів по кожній з характеристик від 1 до 10 (1 – найгірше, 10 – найкраще), опираючись на вашу думку та думки користувачів інтернету. Підсумуйте загальну кількість балів по кожній платформі.

Зразок порівняльної таблиці:Бали рейтингового оцінювання програм віддаленого керування
за 10-ти бальною шкалою


Програми віддаленого керування

Складнысть установки

Вартість

Простота інтерфейсу

Робота з протоколами

Стабільність роботи, вимоги до каналу

Захищеність каналу

СУМА БАЛІВ

Remote Desktop Connection

10

10

8

3

7

7

45

!!! Увага – на вимогу викладача студент має обґрунтовано вказувати відмінності, що вплинули на результати оцінювання.

Виберіть одну найактуальнішу, на вашу думку, платформу та обґрунтуйте свій вибір у вигляді теоретичного текстового висновку під таблицею.Завдання 2. Продемонструвати викладачу приклад віддаленого керування домашнім або іншим вашим ПК.

Наведемо, наприклад, особливості організації віддаленого керування за допомогою сервісу https://secure.logmein.com/RU/.

Logmein має дві частини: серверну (розміщується на сайті виробника ttps://secure.logmein.com/RU/) та клієнтську (встановлюється на ПК клієнта).

Порядок підключення сервісу Logmein.


 1. Самостійно реєструємося на сайті даного сервісу https://secure.logmein.com/RU/products/createaccount.aspx.

 2. Авторизуємося на сайті https://secure.logmein.com/RU.

 3. Після авторизації нам стає доступною панель керування, де ми можемо додавати, підключатися або видалити ПК, які нами підтримуються, тобто підключені до сервісу (рис. 1).

Рис. 1. Перелік віддалених комп’ютерів окремого користувача 1. Для того, щоб підключити новий ПК необхідно:

  1. На ПК клієнта забезпечити наявність користувач з ПАРОЛЕМ при вході – це елемент для доступу з сервісу. Отже в першу чергу вам необхідно від клієнта, ПК якого ви підключаєте, отримати логін користувача та пароль для входу на його ПК;

  2. З ПК, який підключаємо (ми маємо працювати за ПК клієнта) заходимо на https://secure.logmein.com/RU, авторизуємося та натискаємо кнопку ДОБАВИТЬ КОМПЬЮТЕР (це необхідно для того, щоб на ПК клієнта встановилася частина програмного забезпечення, яка дозволить керувати ним);

  3. Вибираємо версію LogMeIn Free та погоджуємося на всіх подальших кроках, йдучи до завершення інсталяції. Детальніше з продуктами та умовами сервісу ознайомтесь на https://secure.logmein.com/RU/products/ios/.

  4. Після додання ПК (тобто завершення інсталяції) перезавантажуємо його та бачимо в треї процес, який відповідає за активність Logmein.

 2. Для того, щоб підключитися до раніше внесеного у список ПК клієнта (у випадку його активності) після авторизації на сайті:

  1. На вкладці Главная вибираємо активізуємо відповідну йому назву ПК (якщо він в мережі інтернет, то його назва відображається синім кольором, поза мережею – сірим);

  2. У вікні авторизації вводимо логін користувача та пароль для входу на цей ПК (рис. 2);

Рис. 2. Вікно авторизації для входу на віддалений комп’ютер
  1. Натискаємо кнопку ВХОД, після чого відбувається підключення.

  2. Після цього можна керувати віддаленим ПК.

!!! Увага – прив’язка ПК до сервісу відбувається за унікальною для кожного ПК MAC-адресою

Завершальний етап заняття. Повторення вивченого матеріалу.

Створіть електронний лист з відповідями на контрольні запитання у своїй поштовій скриньці на сайті gmail.com. Приєднайте до цього листа файл з порівняльною таблицею та теоретичним висновком. Тему листа сформуйте за шаблоном <група>_<номер лабораторної>_<прізвище ім’я>, наприклад: ЕК51_ЛР12_Величко Володимир. Надішліть створений лист на адресу LRZaxInf@gmail.com.Контрольні запитання.

 1. У чому переваги використання терміналів?

 2. Які програми називаються віртуальними терміналами?

 3. Як підключити до ПК віртуальний термінал?

 4. За допомогою чого відбувається прив’язка ПК до віддаленого терміналу?

 5. Як керувати ПК з віддаленого терміналу? Як про керування дізнається користквач віддаленого ПК?Скачати 65.74 Kb.

 • Ammyy Admin;