Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТетяна Лаврухіна к пед н., м. Київ Розвиток дистанційного навчання в Україні

Скачати 29.08 Kb.

Тетяна Лаврухіна к пед н., м. Київ Розвиток дистанційного навчання в Україні
Скачати 29.08 Kb.
Дата конвертації12.04.2017
Розмір29.08 Kb.

Тетяна Лаврухіна

к. пед. н., м. Київ

Розвиток дистанційного навчання в Україні
Сучасні інформаційні технології нерозривно впливають на розвиток та модернізацію освітньої системи в Україні. Новий етап розвитку освіти пов’язаний з появою концепції дистанційної освіти, яка, завдяки такому глобальному явищу як Інтернет, охоплює широкі шари суспільства та стає найважливішим фактором його розвитку.
Інформаційні технології Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.
Дистанційне навчання - сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає (викладачів, визначних постатей у певних галузях науки, політиків), до тих, хто навчається (студентів чи слухачів).


Дистанційне навчання – це навчання, що базується на принципах відкритого навчання, широко використовує комп’ютерні навчальні програми різного призначення та сучасні телекомунікації з метою доставки навчального матеріалу та спілкування безпосередньо за місцем перебування студентів.

Переваги дистанційної освіти:

- студент самостійно обирає свій час навчання;

- заміна конспектів на електронні ресурси;

Електронний ресурс - це інформаційні ресурси, які керуються комп'ютером, у тому числі ті, які потребують використання периферійного пристрою, підключеного до комп'ютера. Електронними ресурсами є електронні дані (інформація у вигляді чисел, букв, символів, зображень, включаючи графічну інформацію, відеоінформацію тощо, або їхні комбінації), електронні програми або об'єднання цих видів в одному ресурсі.

- освіта, що може бути доступна кожному;

- незалежність від місця перебування.

Недоліки дистанційного навчання:

- комп’ютерну підготовку сучасних викладачів;

- необхідність постійного оновлення матеріальної бази ВНЗ;

- психологічна неготовність викладачів до відриву від традиційної системи навчання;- відсутність самоорганізації та мотивації у студента (оскільки дистанційне навчання це насамперед самоосвіта).

На сьогодні в світі існую декілька освітніх платформ в інтернеті, що пропоную безкоштовне навчання, на базі он-лайн курсів:


- Udacity, заснована професором Стенфордського університету та налічує 750000 студентів;

- Coursera, представлені навчальні програми кращих ВНЗ світу (Браун, Колумбия, Огайо, Принстон, Стэнфорд, Торонто, Мичиган);

- Edx.org, заснована Гарвардським університетом та Массачу́сетським технологічним інститу́том, що пропонують інтерактивне навчання за допомогою інтернету.
Університет імені Ліленда Стенфорда-молодшого (англ. Leland Stanford Junior University) або Стенфордський університет - приватний вищий навчальний заклад міста Стенфорд, Каліфорнія, США.
Гарвардський університет Га́рвардський університет (або просто Га́рвард) - приватний університет в американському місті Кембридж, штат Массачусетс. Заснований в 1636 році, Гарвард - найдавніший чинний вищий навчальний заклад в США.


Дистанційне навчання у глобальному освітньому просторі виступає як ефективне доповнення традиційних форм освіти, як засіб часткового вирішення її нагальних проблем, зокрема, надає можливість студентам з особливими освітніми потребами та учням пільгових категорій практично застосовувати набуті уміння та навички у процесі соціалізації. Перспективу і вдосконалення системи дистанційного навчання на Україні складає впровадження в процес комп'ютерної і аудіо-візуальної техніки. В даний час проблему дистанційної освіти розробляють практично всі Вузи на території України.
Каталог: bitstream -> NAU
NAU -> Кросплатформена розробка мобільних додатків з використанням мови програмування c#
NAU -> Практикум "Professional English" призначений для аудиторної та самостійної роботи з англійської мови професійного спрямування студентів спеціальності "
NAU -> Пакет комплексних контрольних робіт
NAU -> Пакет комплексних контрольних робіт
NAU -> Конспект лецій навчальної дисципліни
NAU -> Розробка додатків для Windows Runtime (Windows 8)
NAU -> Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт і завдання до курсової роботи дисципліни


Скачати 29.08 Kb.

  • Переваги дистанційної освіти
  • Недоліки дистанційного навчання
  • Гарвардським університетом