Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТипова архітектура персонального комп’ютера

Скачати 26.82 Kb.

Типова архітектура персонального комп’ютера
Скачати 26.82 Kb.
Дата конвертації22.03.2017
Розмір26.82 Kb.
ТипУрок

9 клас

Урок № 3

Тема «Типова архітектура персонального комп’ютера»

Опорний конспект

ПК – персональний комп’ютер.

Основні види ПК: настільні (desktop), портативні (notebook), кишенькові (palmtop).

Користувач – особа, яка користується ПК: учень, учитель,домогосподарка, менеджер, фахівець, директор компанії тощо.

Програмапослідовність команд, призначена для розв’язування деякої задачі.

Дані – відомості, які опрацьовують за допомогою комп’ютера і програм.

Результати – різновид даних, що стосується мети роботи програми й користувача.

Системний блок – корпус, куди вміщено материнську плату, дисководи, блок живлення, відео-, звуко-, мережевий адаптери, оперативну пам'ять.

Блок жи́влення - вторинне джерело живлення, призначене для забезпечення живлення електроприладу електричною енергією, при відповідності вимогам її параметрів: напруги, струму, і т. д. шляхом перетворення енергії інших джерел живлення.

Материнська плата Матери́нська пла́та, систе́мна пла́та, ба́зова пла́та (англ. motherboard), відома також як головна плата (mainboard) - плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку. Плата є основою не лише персонального комп'ютера, а також смартфонів, гральних консолей.Материнська плата – набір мікросхем, що з’єднані магістраллю.

Магістраль – сукупність струмопровідних доріжок, які нанесені фабрично на материнську плату, і роз’ємів, до яких приєднують внутрішні модулі і зовнішні пристрої ПК.

Пристрої введення даних: клавіатура, миша, сканер, чутливий до дотику екран (тачскрін), дисководи (рушії дисків).

Різновиди мишей: механічні, оптичні, лазерні, бездротові.

Пристрої зберігання та опрацювання даних: процесор, оперативна пам'ять, постійна пам'ять, відеопам'ять, різні диски та флеш-пристрої, жорсткий диск (вінчестер).

Тверди́й диск або Тверди́й магні́тний диск, або Накопичувач на магнітних дисках (англ. Hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу - «вінчестер» (від англ. winchester), - магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу.Процесор – енергозалежний внутрішній пристрій,призначений для перетворення даних і подання команд іншим пристроям.

Внутрішня пам'ять: оперативна, відеопам'ять, постійна.

Зовнішня пам'ять: магнітні дискети (використовуються все рідше), вінчестер, оптичні диски, флеш-пам'ять.

Опти́чний диск - носій даних у вигляді пластикового чи алюмінієвого диска, призначеного для запису й відтворення звуку, зображення, буквенно-цифрової інформації тощо за допомогою лазерного променя. Щільність запису - понад 108 біт/см.Оперативна пам'ять (англ. RAM) – енергозалежна пам'ять великої ємності для читання і записування даних з прямим доступом до них. Призначена для тимчасового зберігання даних (доки ввімкнений комп’ютер).

Відеопам'ять – зберігає дані для зображення їх на екрані.

Постійна пам'ять (англ. ROM, реалізована в мікросхемі BIOS) – фабрично наповнена енергонезалежна пам'ять малої ємності тільки для читання даних і програм, що тестують ПК.

Пристрої виведення даних: монітор, принтер, дисководи.

Види моніторів: давні з електронно-променевою трубкою, сучасні цифрові з плоскими рідкокристалічними чи плазмовими екранами.

Електронно-променева трубка Електро́нно-промене́ва тру́бка, кінескоп - електронний прилад, який має форму трубки, видовженої (часто з конічним розширенням) в напрямку осі електронного променя, що формується в ЕПТ. ЕПТ складається з електронно-оптичної системи, відхиляючої системи і флуоресцентного екрана або мішені.Види принтерів: матричні, струменеві (фотопринтери),лазерні.

Мультимедійне обладнання: інтерактивна дошка, звукові колонки, навушники з мікрофоном, веб-камера, skype-телефон, шолом, окуляри тощо.

Звукова колонка (Лінійний масив) - акустична система, що складається з великої кількості однакових гучномовців, розташованих вертикально. Вертикальна звукова колонка дозволяє досягти досить вузької діаграми спрямованості у вертикальному напрямі, що необхідно для озвучування відкритих майданчиків, а іноді і закритих приміщень.Магістрально-модульний принцип будови й роботи ПК – ПК складається з модулів, які з’єднані між собою магістраллю.

Архітектура комп’ютера – сукупність пристроїв комп’ютера із зазначенням зв’язків між ними і принципів функціонування.
Питання

 1. Які є три основні види ПК?

 2. Що таке настільні ПК?

 3. Чим характеризуються портативні ПК?

 4. Які особливості кишенькових ПК?

 5. Що можна робити за допомогою смартфону?

 6. Що міститься в системному блоці типового ПК?

 7. Які ви знаєте пристрої введення даних?

 8. Які є види маніпулятора миша?

 9. Яке призначення сканера?

 10. Які ви знаєте пристрої зберігання даних?

 11. Яке призначення процесора?

 12. Яке призначення оперативної пам’яті?

 13. Яке призначення постійної пам’яті?

 14. Яка відмінність між оперативною і постійною пам’яттю?

 15. Яка відмінність між зовнішніми і внутрішніми запам’ятовувальними пристроями?

 16. Що таке відеопам'ять?

 17. Які ви знаєте пристрої виведення даних?

 18. Які головні характеристики моніторів?

 19. Що таке піксель?

 20. Що таке роздільна здатність?

  Пристрій виведення інформації (англ. output device) - периферійний пристрій для виведення інформації (результатів роботи обчислювальної машини) для людей і в зрозумілій для людей формі. Найчастіше пристрої виведення інформації виводять інформацію через звук і візуально.

  Відео Ві́део (від лат. video - дивлюся, бачу) - під цим терміном розуміють широкий спектр технологій запису, обробки, передачі, зберігання й відтворення візуального і аудіовізуального матеріалу на моніторах. 21. Які види принтерів ви знаєте?

 22. Які головні характеристики принтерів?

 23. Яка особливість матричних принтерів?

 24. Які переваги лазерних принтерів?

  Лазерний принтер (англ. laser printer) - один з видів принтерів, що дозволяє швидко виготовляти високоякісні відбитки тексту і графіки на звичайному папері. Подібно до фотокопіювальних апаратів лазерні принтери використовують у процесі ксерографічного друку, однак відмінність полягає у тому, що формування зображення відбувається шляхом безпосередньої експозиції (освітлення) лазерним променем фоточутливих елементів принтера. 25. Які пристрої вважають мультимедійним обладнанням?


Скачати 26.82 Kb.