Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаТоп-12 мов програмування для новачків в 2015 році

Скачати 36.37 Kb.

Топ-12 мов програмування для новачків в 2015 році
Скачати 36.37 Kb.
Дата конвертації03.06.2017
Розмір36.37 Kb.

ТОП-12 мов програмування для новачків в 2015 році
Технології програмування все більше конкурують між собою, адже розробники все більше фокусуються на створення кроссплатформенних додатків, розрахованих вже не стільки на веб і десктоп, скільки на мобільні пристрої.

Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.

thewildblogger.com пише про дванадцяти найважливіших мовах програмування в цьому році.

Мо́ва програмува́ння (англ. Programming language) - це штучна мова, створена для передачі команд машинам, зокрема комп'ютерам. Мови програмування використовуються для створення програм, котрі контролюють поведінку машин, та запису алгоритмів.

У минулому році видання IEEE Spectrum склало рейтинг найбільш популярних мов програмування на підставі не менше десяти попередньо досліджених джерел, серед яких:

• пошукові видачі в Google

• дані з Google Trends

• повідомлення в Twitter

• репозиторії GitHub

• питання на StackOverflow

• посади Reddit.
C

C — один з перших мов програмування, які стали популярними і використовуються досі. Створено Деннісом Рітчі в 1972 році в Bell labs і стала основою для інших мов: C , Java, C#, JavaScript і Perl.

Google Trends - це публічний web-додаток корпорації Google, заснований на пошуку Google, який показує, як часто певний термін шукають по відношенню до загального обсягу пошукових запитів у різних регіонах світу і на різних мовах.

Денніс Мак-Алістер Рі́тчі (англ. Dennis MacAlistair Ritchie, 9 вересня 1941 - 12 жовтня 2011) - американський вчений-інформатик, відомий як розробник мови програмування C і впливом на інші мови програмування.

Bell Labs Лабораторія Белла (англ. Bell Laboratories, скорочено Bell Labs, колишні назви AT&T Bell Laboratories, Bell Telephone Laboratories) - в минулому американська корпорація, створена 1925 р. шляхом злиття та централізації науково-дослідних відділів компаній AT&T і Western Electric.

Мова-першопроходець першим викладається в університетах, тому що допомагає краще зрозуміти інші складові технологій програмування.

Багато популярні сайти допоможуть освоїти мову С безкоштовно.

Сайти для вивчення C: Udemy, Learn-C, Cprogramming, LearnConline, CprogrammingExpert, Introduction to Programming (додаток для iOS).

C

В 1983 році була створена потужна мова C , яку часто називають об'єктно-орієнтованою версією C. C — самий використовувана імперативна мова у світі. Її використовували для створення дивовижних додатків; браузери Google Chrome, Mozilla Firefox, музичного програвача Winamp і продуктів Adobe.

C також використовується для створення ігор для смартфонів і додатків. На ринку праці C розробники дуже затребувані і кількість вакансій постійно зростає.

Сайти для вивчення C : Udemy, Lynda.com, CPlusPlus.com, LearnCpp.com, CProgramming.com.

Java

Java поєднує в собі С і С і є найбільш потужною мовою для створення кросплатформенних додатків. Java, яка відзначила нещодавно 20-річчя, стала першою повністю об'єктно-орієнтованою мовою програмування, яка працює за принципом «Write Once, Run Anywhere». Ви можете скомпілювати вихідний код Java з одного разу і запускати його на будь-якому пристрої з встановленою JVM (віртуальною машиною Java)

Сайти для вивчення Java: Udemy, Lynda.com, Oracle.com, LearnJavaOnline.org.

C#

C# — представник родини мов програмування Microsoft. Віна була створена в 2000 році як частина платформи Microsoft .Net framework. У використанні C# дуже близька до Java, хоча говорили, що C# поєднує надійність C з просунутими характеристиками Java.

На мові C# можна створити практично всі типи додатків для більшості платформ.

Сайти для вивчення C#: Udemy, Lynda.com Microsoft Virtual Academy, TutorialsPoint.com.

PHP

На мій погляд, РНР — самий потужна серверна мова, яка може робити багато чого при невеликій кількості коду. PHP широко використовується для створення CMS, наприклад, WordPress, Joomla, Drupal та ін, а також для створення динамічних та статичних веб-сайтів. PHP — мова з відкритим кодом.

Відкрите програмне забезпечення (англ. open-source software) - програмне забезпечення з відкритим сирцевим кодом.

Це означає, що існують тисячі модулів, які можуть бути модифіковані для виконання потрібних функцій.

Сайти для вивчення PHP: Udemy, Codecademy, Lynda.com, Treehouse, Zend Developer Zone, PHP.net.

Objective C

Кокс і Том Лав створили Objective C в 1983 році, прагнучи виправити недоліки C. Ця мова є основним для створення додатків для iOS і OS X. Objective C-програмісти в основному задіяні в розробці під ці вкрай популярні платформи, що гарантують затребуваність на ринку праці і високу зарплату.

Сайти для вивчення Objective C: Udemy, Lynda.com, Mac Developer Library, Cocoa Dev Central, Mobile Tuts .

JavaScript

При простому синтаксисі JavaScript може виконувати більш складні функції. Це ідеальний скриптова мова, проста для освоєння. Програмний код працює в браузерах і обробляє команди на комп'ютері клієнта, а не на сервері, зменшуючи таким чином навантаження на сервер і збільшуючи швидкість роботи додатка.

Сайти для вивчення JavaScript: Codecademy, Lynda.com Code School, Treehouse, Learn-JS.org.

Perl

Ларрі Уолл створив Perl в 1987 році для спрощення обробки звітів. Perl (неофіційний бекронім — Practical Extraction and Report Language) — високорівнева мова програмування загального призначення, яка може замінити будь-яку іншу мову.

Скриптова мова (англ. scripting language) - мова програмування, розроблена для запису «сценаріїв», послідовностей операцій, які користувач може виконувати на комп'ютері. Прості скриптові мови раніше часто називали мовами пакетної обробки (batch languages або job control languages).

Високорівнева мова програмування - мова програмування, розроблена для швидкого і зручного використання програмістом. Основна риса високорівневих мов - це абстракція, тобто введення смислових конструкцій, які коротко описують такі структури даних і операції над ними, опис яких на машинному коді або низькорівневій мові програмування був би дуже великим, складним для розуміння програмістів і зайняв би багато часу при написанні. Написані програми на мові високого рівня згодом перетворюються в машинний код для виконання безпосередньо операційною системою. В результаті безпосередній код, що виконується на комп'ютері і створений в процесі трансляції переважно містить певні зайві інструкції, тому виконання таких програм дещо повільніше. Швидкість також залежить від способу трансляції. Проте для сучасної обчислювальної техніки цей час не критичний. В разі якщо швидкість все ж критична, або ж потрібно напряму працювати з апаратним забезпеченням, то використовують мови низького рівня (асемблер).

У це сімейство входять Perl 5 і Perl 6. Мови Perl запозичили риси, sh, AWK і sed.

Сайти для вивчення Perl: Perl, Perl Begins, Learn Perl, Tutorialspoint.

Scala

Scala — функціональний, об'єктно-орієнтована мова програмування, створена Мартіном Одерски на початку 2000-х. Віна забезпечує підтримку функціонального програмування, будучи мовою зі строгою статичної типізацією. Код Scala компілюється в байт-код Java і може запускатися на віртуальній машині Java.

Сайти для вивчення Scala: Scala, Scala on Github.

Python

Гвідо ван Россум створив Python у 1991 році. Це ще одна високорівнева мова програмування і одночасно найпростіша для вивчення завдяки мінімалізму, читабельності і зрозумілому синтаксису. Я краще вивчив Python, працюючи з open source проектом Google App Engine. Google розвивав Python близько 10 років і все ще запускає проекти з використанням цієї скриптової мови.

Сайти для вивчення Python: Udemy, Codecademy, Lynda.com, LearnPython.org, Python.org.

SQL

SQL — абревіатура від Structured Query Language. Це мова запитів до баз даних, яка надає формальний спосіб взаємодії з базою даних програми. SQL дуже проста у вивченні і близька до англійської мови з синтаксису.

Сайти для вивчення SQL: Lynda.com, SQLCourse.com, TutorialsPoint.com, SQLZoo.net.

Ruby

Python і Ruby — дуже схожі, прості і читабельні мови програмування, використовувані в основному для створення веб-додатків. Ruby був створений Юкихиро Мацумото в 1995 році. Це готовий фреймворк для веб-розробки, на якому написано багато популярні сайти, включаючи Github, Scribd, Yammer, Shopify і Groupon.Скачати 36.37 Kb.

 • Багато популярні сайти допоможуть освоїти мову С безкоштовно.
 • C також використовується для створення ігор для смартфонів і додатків. На ринку праці C розробники дуже затребувані і кількість вакансій постійно зростає.
 • Сайти для вивчення Java: Udemy, Lynda.com, Oracle.com, LearnJavaOnline.org .
 • На мові C можна створити практично всі типи додатків для більшості платформ.
 • Сайти для вивчення PHP: Udemy, Codecademy, Lynda.com, Treehouse, Zend Developer Zone, PHP.net.
 • Сайти для вивчення Objective C: Udemy, Lynda.com, Mac Developer Library, Cocoa Dev Central, Mobile Tuts .
 • Сайти для вивчення JavaScript: Codecademy, Lynda.com Code School, Treehouse, Learn-JS.org.
 • Сайти для вивчення Perl: Perl, Perl Begins, Learn Perl, Tutorialspoint .
 • Сайти для вивчення Scala: Scala, Scala on Github .
 • Сайти для вивчення Python: Udemy, Codecademy, Lynda.com, LearnPython.org, Python.org.
 • Сайти для вивчення SQL: Lynda.com, SQLCourse.com, TutorialsPoint.com, SQLZoo.net.