Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка«Українська хата гарними стравами багата»

Скачати 38.85 Kb.

«Українська хата гарними стравами багата»
Скачати 38.85 Kb.
Дата конвертації04.05.2017
Розмір38.85 Kb.

Тема: «Українська хата гарними стравами багата»

конспект заняття для дітей середнього дошкільного вікуЗавдання: розширювати знання дітей про страви української національної кухні. Дати знання про традиції українського народу, бажання бути щедрими та гостинними.
Українці Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.
Формувати у дітей естетичне ставлення до навколишнього биту, пізнавальну активність.
Активність - поняття, яке визначає темп руху і інтенсивність дій речовин, явищ і живих організмів. Активність визначається в порівнянні
Естетика Есте́тика (грец. αισθητικός - чуттєво пізнавальний, від aisthēta - відчутні речі та aisthanesthai - пізнавати) - філософська наука, що вивчає природу (функції, загальні закони і закономірності) естетичної свідомості (діяльності людини і суспільства, буття), наука про прекрасне.
Навчати розуміти цінності життя. Виховувати почуття гордості за українську націю.
Украї́нськ - місто районного значення в північно-західній частині Донецького басейну, підпорядковане Селидівській міськраді Донецької області; 20000 меш. (1976); 11000 (2007); шахта «Україна», кам'яновугільні копальні, збагачувальна.
Розвивати пам’ять, уважність, зв’язне мовлення, розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати шанобливе ставлення до праці, звертаючись до народної мудрості (прислів'я). Вчити переповідати нескладні рецепти приготування страв (борщ, компот, вареники); викликати бажання навчитися самим готувати смачні страви.

Обладнання: ляльки (дід, баба, хлопчик, дівчинка), український посуд, рушники, солоне тісто для вареників.

Матеріал до заняття: д/г «З чого приготувати»; настільний театр;

Хід заняття:

Вихователь: Доброго дня, любі наші! Просимо в світлицю нашу. Заходьте гості дорогі! Я рада вас бачити у своїй хаті.

Здавна дівчата-українки піклувались про красу рідної домівки, про те, щоб на столі була смачна їжа, а хлопці-козачки працювали в полі та берегли спокій України, захищали її від ворогів.

Варе́ники - українська національна страва у вигляді відвареного прісного тіста і начинки з картоплі, м'яса, грибів, овочів, фруктів, ягід та сиру.
Стіл - предмет меблів, який складається з горизонтальної поверхні і ніжок. Вперше столи з'являються в Давньому Єгипті і потім використовуються повсюдно.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.

Дівчинка: Він усіх до себе манить

Всіх збирає навкруги.

Борщ на нього й кашу ставлять

Ще й духмяні пироги.

Що це діти?

Діти: Стіл.

Вихователь: За столом збиралась вся родина, стіл накривали скатертиною. А на столі – хліб.

Хлопчик: Лежить хліб на столі

Як сонечко в небі

Хліб потрібно шанувати

Хліб – усьому голова.

Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо про просту селянську їжу. Про це я пропоную вам казку «Богатирська їжа». Десь-колись в панській сім'ї жив синок і був хворий, не веселий, бо їв лише вишукані страви та солодощі. Але одного разу він почув за вікном спів дівчинки. Це була донька лісника. Вони подружились і дівчинка запросила його до себе в гості. Хазяїни були раді гостю. Посадили хлопчика за стіл і подали йому селянську їжу – борщ, кашу, молоко. Така їжа дала хлопчику силу. І сталося диво: його м'язи налилися силою, щоки – рум'янцем. Таку силу має проста їжа.

Їжа буває святкова та щоденна.

Кожного дня українці готовлять суп, борщ, капусняк, різні каші, узвари, компот.

Кіт: Няв! Няв! Чую компот. Я вмію варити компот.

Вихователь: Нам цікаво – покажи.

Кіт: Я візьму каструлю води, солі кину я туди.

Одинадцять картоплин, капустину,

Й п’ять морквин.

І скришу я залюбки два червоних буряки (мішає).

Добре все було б та от – (пробує)

Вийшов зовсім не компот.

Вихователь: Діти, що вийшло у котика? (Діти відповідають)

Котик, ти все переплутав, ми тобі допоможемо розібратися, як готувати борщ, а як компот.

Але спочатку покажемо цифру скільки було морквин. (Діти показують цифру 5).

А скільки в котика було буряків? (Діти піднімають цифру 2)

Ну а тепер варимо борщ.

Пальчикова вправа «Чищу овочі на борщ»

Діти: А я чищу овочі для борщу

Скільки треба овочів - полічу!

Три картоплини (загинають три пальці на правій руці)

Дві морквини (загинають два пальці на лівій руці)

Бурячки, квасоля, качан капусти.

Посунься, капусто, без тебе в каструлі густо

Раз, два, три, вогонь – гори! (розгинають пальці, плескають в долоні).

Добрий борщик, та малий горщик.

Вихователь: Діти, а що потрібно, щоб зварити компот?(Діти називають)

На вихідні дні варили ось що, відгадайте:

Місили, місили, ліпили, ліпили,

А потім на останку – масло і сметанку.

Діти: Вареники.

Вихователь: Ось тут я уже і тісто замісила, розкачала качалкою тоненько.

А на яку геометричну фігуру схожі заготовки з тіста для вареників?

Геометрія Геоме́трія (від дав.-гр. γη - Земля і μετρέω - вимірюю; землеміряння) - розділ математики, наука про просторові форми, відносини і їхні узагальнення.
Фігура - термін, формально застосовуваний до довільної множини точок; тим не менш зазвичай фігурою називають множину точок на площині, які обмежені скінченим числом ліній. Наприклад: квадрат, коло, кут.
(діти відповідають)

А щоб зліпити вареники потрібна начинка. З чим можна зліпити вареники? (діти відповідають). Ось подивіться, яку начинку готують в Україні: сир, капуста, мак, вишні, картопля. (діти ліплять вареники з вихователем)

Давайте пісню заспіваємо, без пісні немає діла.

Вихова́тель - людина, яка здійснює цілеспрямований виховний вплив на іншу особу. У вузькому значенні - особа, яка обіймає цю посаду в навчально-виховних закладах.
(Пісня «А мій милий вареничків хоче»)

Вихователь: Український народ має багато свят. Святковий стіл до кожного свята був особливий. На Різдво – варили кутю і ставили її на головний кут хати – покуття. Великодні свята символізуються пасками, які мали обрядне значення – пробудження природи, і яйцями-крашанками, які є символом життя.

Давні закони наших предків – об'єднання людей через їжу. За столом збиралась вся сім'я, обід починався з молитвою, якою освячувалась їжа. Для вашого повноціного росту потрібно повноцінне здорове харчування,овочі і фрукти.

Вели́кдень, Воскресіння Христове, Паска (грец. πάσχα, лат. Pascha, івр. פסח‎ песах - проходження повз), Воскресі́ння Христо́ве (грец. Ἡ Ανάστασις τοῦ Ἰησοῦ Χριστοῦ; стцерк.-слов. Великъ дьнь, пол. Wielkanoc ) - найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа.
Здорове харчування (здорова дієта, англ. healthy diet) - це харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню його здоров'я та профілактиці захворювань.
Обов язково-борщ,каша і інші продукти.Ось така у мене хата, чим багата, тим і рада.Сподіваюсь,що вдома ви допомагаєте матусям та бабусям готувати смачні страви.


Скачати 38.85 Kb.

  • Обладнання
  • Хід заняття
  • Великодні свята