Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУкраїнський форум з управління Інтернетом

Скачати 156.57 Kb.

Український форум з управління Інтернетом
Скачати 156.57 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.06.2017
Розмір156.57 Kb.
  1   2

VII Український форум з управління Інтернетом IGF-UA

Kиїв, 14 жовтня 2016

Річний звіт

ЗМІСТ

Вступ 2


Організаційний процес 2

Порядок денний 5

Учасники 6

Висновки 7

Контакти 10

ВСТУП

Перший Український Форум з управління Інтернетом (IGF-UA) відбувся у вересні 2010 року в м.Києві. З того часу щорічний IGF-UA став продовженням світової серії Форумів з обговорення найбільш важливих питань розвитку інформаційного суспільства, консолідація зусиль державних органів, бізнесу, інтернет-товариства, професійних і академічних еліт для прискорення реалізації ІТ можливостей, створення умов всебічного розвитку інтернет-технологій в суспільних інтересах. IGF-UA завжди збирає учасників з різних країн світу, що представляють міжнародні організації, урядові установи, неурядові та комерційні організації в сфері ІКТ та засобів масової інформації.

Світова́ се́рія (англ. World series) - фінал чемпіонату Головної бейсбольної ліги.
Міжнародні міжурядові організації (англ. International Intergovernmental Organization (IIGO's)), найчастіше асоціюються із терміном Міжнародні організації - об'єднання трьох або більше незалежних держав, їхніх урядів, інших міжурядових організацій, спрямоване на вирішення певних спільних питань чи організації проектів.
Країна Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.
Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.

Сьомий Української Форум з управління Інтернетом IGF-UA був проведений 14 жовтня 2016 року в Центрі подій Nivki-hall (Київ). В ньому взяли участь понад 130 учасників з України та інших європейських країн, що представляють урядові установи, міжнародні організації, приватний сектор, громадянське суспільство, академічні та технічні співтовариства, засоби масової інформації та студентську молодь.

Усього на території Європи станом на 2008 рік - 45 незалежних країн та 6 залежних територій.
Приватна власність - одна з форм власності, яку розуміють як абсолютне, захищене законом право фізичної або юридичної особи, чи групи осіб на об’єкт власності: продукти праці, засоби виробництва, гроші та цінні папери, інше рухоме та нерухоме майно тощо.
Громадя́нське суспі́льство - це сукупність недержавних організацій, які представляють волю та інтереси громадян. Воно включає в себе сім’ю і приватну сферу, тобто "третій сектор" суспільства паралельно з державою та бізнесом.
Значна кількість учасників взяли участь у IGF-UA у віддаленому режимі.

IGF-UA продовжує бути важливим компонентом національної дискусії про майбутнє Інтернету в Україні.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПРОЦЕС

Діяльність Оргкомітету базується на «Принципах щодо проведення Українського Форуму з управління Інтернетом IGF-UA (Протоколу про наміри)». Цей документ було розроблено на виконання рішень 4-го IGF-UA.«Принципи щодо проведення Українського Форуму з управління Інтернетом IGF-UA (Протоколу про наміри)»: http://igf-ua.org/docs/Principles.doc.

Всі представники інтернет-спільноти, які звернулись з пропозицією про включення своєї кандидатури до складу Оргкомітету і погодились з Принципами щодо проведення Українського Форуму з управління Інтернетом IGF-UA (Протоколу про наміри), були обрані до складу Оргкомітету.До складу Оргкомітету входять 26 осіб, які збалансовано представляють різні зацікавлені групи: урядові установи, міжнародні організації, приватний сектор, громадянське суспільство, наукові і технічні співтовариства.
Члени Оргкомітету IGF-UA
Ім’я

Організація

Зацікавлена групаАнтоненко Сергій

Державне агентство з питань електронного урядування України

Урядові організаціїБаранов Олександр

НДІ інформатики і права НА правових наук України

Академічна і технічна спільнотаБіденко Артем

Міністерство інформаційної політики України

Урядові організаціїГаркавенко Олександр

Служба безпеки України

Урядові організаціїГончарук Юрій

Обʼєднання підприємств "Український мережевий інформаційний центр"

Приватний секторГусєв Олег

ГС Комісія з питань науки та інформаційних технологій

Громадянське суспільствоДзюба Сергій

НКРЗІ

Урядові організаціїКаргаполов Юрій

Інтернет Асоціація України

Громадянське суспільство/ Приватний секторКосик Вікторія

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України

Академічна і технічна спільнотаКоновалов Олексій

Київський коледж зв'язку

Академічна і технічна спільнотаКохманюк Дмитро

Незалежний Експерт

Приватний секторКуковський Володимир

Секретар Оргкомітету

Громадянське суспільствоСолтановський Віталій

Служба безпеки України

Урядові організаціїОпанасенко Олександр

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики

Урядові організаціїПазюк Андрій

Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка

Академічна і технічна спільнотаПарно-Кирієнко Леся

Спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи «Свобода медіа в Україні».

Міжнародні організаціїПєтухов Іван

УСПП

Громадянське суспільство/ Приватний секторПоташев Сергій

Апарат Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку

Урядові організаціїПриходько Оксана

Європейська Медіа Платформа

Громадянське суспільствоПроценко Діана

Центр розвитку інновацій Національного університету "Києво-Могилянська Академія

Академічна і технічна спільнотаСеменюк Дмитро

Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України

Урядові організаціїСмольянінов Павло

Держспецзв’язку

Урядові організаціїСтеценко Дмитро

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики

Урядові організаціїТкаченко Світлана

Хостмайстер

Приватний секторЦарук Олександр

Урядовий дорадчий комітет ICANN

Міжнародні організаціїЯкушев Міхаіл

ICANN

Міжнародні організації


Фіг.1. Участь в Оргкомітеті IGF-UA представників різних зацікавлених груп
На 5-му IGF-UA, який відбувся в жовтні 2014, було прийнято рішення здійснювати діяльність Організаційного комітету IGF-UA на постійній основі. На виконання цього рішення Організаційний комітет виконував роботу не лише в період безпосередньої підготовки заходів IGF, а впродовж всього періоду між 6-м та 7-м IGF-UA.

Відбулось шість засідань Організаційного комітету – 01.06.2016, 08.07.2016, 04.08.2016, 16.09.2016, 27.09.2016 та 10.10.2016 (протоколи засідань українською мовою – http://igf-ua.

Украї́нська мо́ва (МФА: [ukrɑˈjɪnʲsʲkɑ ˈmɔwɑ], історичні назви - ру́ська, руси́нська[* 2]) - національна мова українців. Належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї[* 3]. Число мовців - близько 45 млн, більшість яких живе в Україні.
org.

На засіданнях Оргкомітету, крім питань організації IGF-UA, обговорювались питання участі в Європейському Діалозі з управління Інтернетом EuroDIG, використання у роботі Оргкомітету напрацювань інтернет-спільноти України. Також було організовано термінал дистанційної участі в Європейському діалозі з управління Інтернетом EuroDIG 10.06.2016. Тематика обговорення – національні ініціативи в сфері управління Інтернетом.

Оргкомітет визначив склад з дев’яти Організаторів IF-UA: Інтернет Асоціація України, Комісія з питань науки та ІТ Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), Спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи проекту «Свобода медіа в Україні», Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), RIPE NCC (RIPE Network Coordination Centre), ISOC (Internet Society), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації (НКРЗІ), IGF support association, МГО Європейська медіа платформа.

Держа́вне регулюва́ння - це сукупність інструментів, за допомогою яких держава встановлює вимоги до підприємств і громадян. Воно включає закони, формальні і неформальні розпорядження і допоміжні правила, що встановлюються державою, а також недержавними організаціями або організаціями саморегулювання, яким держава делегувала регуляторні повноваження; - це набір здійснюваних державними структурами заходів, направленими на контроль за поведінкою індивідів або груп, які потрапляють під контроль цих структур. Воно включає закони і допоміжні інструменти, що створюються державою, а також правила, що встановлюються державними і недержавними агентствами в рамках делегованих повноважень.
Інтернет асоціація України (ІнАУ; за українським правописом - інтернет-асоціація) - торгово-промислова асоціація, що об'єднує зусилля підприємств-членів у розвитку Інтернету в Україні.

Таким чином, серед організаторів збалансовано представлені різні зацікавлені групи:


 • Громадянське суспільство / Приватний сектор (Інтернет Асоціація України, Комісія з питань науки та ІТ Українського союзу промисловців та підприємців);

 • Громадянське суспільство (ISOC, МГО Європейська медіа платформа);

 • Приватний сектор (RIPE Network Coordination Centre);

 • Урядові організації (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації);

 • Міжнародні організації (Спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи проекту «Свобода медіа в Україні», ICANN, IGF support association).

Форум відбувся за підтримки Міністерства інформаційної політики України (урядова організація) та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України (Академічна і технічна спільнота).
Міністерство інформаційної політики України Міністе́рство інформаці́йної полі́тики Украї́ни (МІП України) - центральний орган виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечення функціонування державних інформаційних ресурсів.

Партнером Форуму виступило Адвокатське об’єднання Arzinger (Приватний сектор).

  1   2


Скачати 156.57 Kb.

 • жовтня 2016
 • ВСТУП
 • Члени Оргкомітету IGF-UA
 • Фіг.1. Участь в Оргкомітеті IGF - UA представників різних зацікавлених груп
 • Інтернет Асоціація України
 • Міністерства інформаційної політики України