Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУмки Днів Сталої Енергії в м. Рівному (21-24 вересня 2016 року) в рамках виконання зобов’язань, передбачених Європейською ініціативою Угод

Скачати 78.52 Kb.

Умки Днів Сталої Енергії в м. Рівному (21-24 вересня 2016 року) в рамках виконання зобов’язань, передбачених Європейською ініціативою Угод
Скачати 78.52 Kb.
Дата конвертації19.03.2017
Розмір78.52 Kb.

Підсумки

Днів Сталої Енергії в м. Рівному

(21-24 вересня 2016 року)
В рамках виконання зобов’язань, передбачених Європейською ініціативою «Угода мерів», з 21 по 24 вересня 2016 року в місті Рівному вдруге проводились Дні Сталої Енергії, організовані міською владою за підтримки Асоціації «Енергоефективні міста України» та Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» за активної участі Громадської мережі «ОПОРА», Громадської організації «Екоклуб», Національного університету водного господарства та природокористування, ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ», Громадської організації «Спілка велосипедистів Рівного» та закладів освіти міста.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Во́дне господа́рство - галузь економіки, що розробляє і здійснює заходи щодо використання поверхневих і підземних вод для різних галузей економіки, а також здійснює охорону вод і боротьбу з їх шкідливою дією.
Грома́дська організа́ція - об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо).

Дні Сталої Енергії у м.Рівному проводились традиційно на передодні початку опалювального сезону у відповідності до плану заходів, затвердженого розпорядженням міського голови від 09.09.2016 № 790-р «Про проведення Днів Сталої Енергії у м.Рівному». Означений план заходів доведений до відома мешканців міста через офіційні веб-сайти Рівненської міської ради, управління економіки міста та інших інтернет видань.

Рі́вне (1939-1991 - Ро́вно) - місто обласного значення в Україні, обласний центр Рівненської області, центр Рівненського району Рівненської області. Населення: 247,6 тис. мешканців (2016 р.).

Дні сталої енергії - це низка ігор, конкурсів, уроків, виставок, екскурсій, кінопоказів та круглих столів, що пропагують енергоощадність, і в першу чергу – поміж дітей та молоді. Бо саме молодим потрібно вчитися, як зберегти ресурси, власні і країни, щоб жити у достатку, в чистому довкіллі й мати хоч колись енергетичну незалежність, яка, як виявилося, не менш важлива, аніж політична.

Відкрив програму популяризації енергозбереження 21 вересня міський голова Рівного Володимир Хомко в залі засідань Рівненського міськвиконкому під час прес-конференції за участі заступника міського голови Сергія Васильчука, представників Громадської мережі «ОПОРА», Громадської організації «Екоклуб», ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ», відділу енергоменеджменту та окремих керівників виконавчої влади міста.

Викона́вча вла́да - одна з трьох гілок державної влади відповідно до принципу поділу влади. Розробляє і втілює державну політику, спрямовану на забезпечення виконання законів, та керує сферами суспільного життя.http://7d.rv.ua/news/2016-09-22/dni-energooshchadnosti-dlya-doroslyh-i-malyh
В продовження програми Днів Сталої Енергії 21 вересня, аби привернути увагу учнів загальноосвітніх шкіл міста до необхідності збереження природи та економії енергетичних у побуті, Екологічним центром Рівненського міського Палацу дітей та молоді провів загальноміську гру-змагання «Енергетичний рух».

Гра-змагання проводилась між командами учнів 8-х класів 19-ти загальноосвітніх закладів міста. Гра передбачала виконання командами завдань на 8 тематичних станціях, пов’язаних із використанням у побуті природних ресурсів та енергії: «ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ», «ВИКОРИСТАННЯ ПАПЕРУ», «ЗБЕРЕЖЕННЯ ТЕПЛА», «ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ», «ВИКОРИСТАННЯ ТРАНСПОРТУ», «ПОКУПКИ В МАГАЗИНІ», «ПОВОДЖЕННЯ ІЗ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ», «АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ».

Природні ресурси - це сукупність об'єктів та систем живої та неживої природи, компоненти природного середовища, що оточують людину, які використовуються в процесі суспільного виробництва для задоволення матеріальних і культурних потреб людини та суспільства.

Перше місце посіла - команда Рівненської гуманітарної гімназії, друге місце - команди ЗОШ №№ 5, 8, 12 та 23, третє місце команди ЗОШ №№ 11, 22 та спеціалізована школа «Центр надії». Кожна команда переможець отримала грамоту, а кожен учасник енергозберігаючу лампу. Грамоти та енергозберігаючі лампи було надано міською владою.

Ще один цікавий захід, який провів Екологічний центр ПДМ – конкурс екологічних сумок «Стильна торба» серед учнів 1-11 класів шкіл міста. Його головна мета - формування екологічного стилю життя. У конкурсі взяли участь 48 учасників, які представили сумки, що були виконані з натуральної тканини – льон, бавовна, віскоза, шовк тощо. Оздоблені сумки були вишивками, аплікаціями, мереживом тощо. Призначення - для покупок у магазинах, літня торба для пляжу, торба для змінного взуття або спортивної форми, торба для фарб, нот, матеріалів для рукоділля, торба для реклами екологічного стилю життя. Результати конкурсу екологічних сумок «Стильна торба»: Перше місце - Торинець Тетяна 10 клас, НВК№14; Хіночик Діана 7 клас, НВК «Школа-ліцей №2»; Красюк Анастасія 10-А кл. ЗОШ №13. Друге місце - Гончар Світлана 7 клас, НВК «Школа-ліцей №2»; Свінтозельська Анна 2-Б РГГ. Третє місце - Денисюк Діана 11-Б, ЗОШ№11; Легка Тетяна 9-Б екологічний центр ПДМ; Дмитрук Дарина 5-Б НВК «Школа-ліцей №12»; Височанська Юлія 9-Б НВК "Школа-ліцей №12. Четверте місце - Бирук Анастасія 2-Б кл. РГГ; Динь Дмитро 2-Б кл. РГГ.http://ritm.tv/news/staloyi-energiyi-rivnomu/

http://www.pdm.org.ua/news/ekologichnyy-ruh-ta-stylna-torba
Для студентів Національного університету водного господарства та природокористування та Технічного коледжу НУВГП 22 вересня проведено екскурсії на котельнях ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ» на вул. Миколи Карнаухова, 25-В (Центральна міська лікарня) та ТОВ «Рівнетеплоенерго» на вул.Курчатова, 54-А та вул. Київська, 6 з метою ознайомлення студентів з принципом роботи сучасного теплогенеруючого обладнання.

Також, 23 вересня проведено екскурсії для студентів Національного університету водного господарства та природокористування та Технічного коледжу НУВГП на насосну станцію Новий Двір підприємства РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» та підприємство КП «Міськсвітло» під час яких ознайомлено студентів з роботою даних підприємств.


З метою популяризувати енергозбереження та підвищити рівень обізнаності громади щодо ефективного використання енергії 23 вересня в парку культури і відпочинку ім.Т.Г. Шевченка відбулася виставка модельних розробок вихованців Рівненської малої академії наук та приладів, які працюють на альтернативних джерелах енергії (завдяки енергії сонця, вітру та води), а також проведено конкурс малюнку на асфальті «Мій вибір ЕКО», які організовані і проведені управлінням економіки міста, громадською мережею «ОПОРА» та Рівненською малою академією наук.
Сонячна енергія - енергія від Сонця в формі радіації та світла. Ця енергія значною мірою керує кліматом та погодою, та є основою життя. Технологія, що контролює сонячну енергію називається сонячною енергетикою.

Рівненська мала академія наук представила на виставці розробки своїх вихованців енергетичного і природоохоронного характеру. Спрямування наукових доробок юних вихованців академії – нова енергетика і природозберігаючі технології.

У виставці взяли участь студенти Рівненського економіко-технологічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування, вихованці академії Назар Савчук, Андрій Синявський і Владислав Городинець. Юні науковці у ролі експертів-консультантів з використання енергії сонця роз’яснювали зацікавленим перехожим про призначення і принцип роботи представлених моделей, а також роз'яснювали про конструкції та роботу інших пристроїв, розроблених вихованцями попередніх років.

Окремі відвідувачі виставки виявили професійну зацікавленість приладами і дали рекомендації щодо розширення асортименту досліджень, для яких ці прилади придатні.

На завершення виставки вихованці закладу Назар Савчук та Андрій Синявський отримали від управління економіки Рівненського міськвиконкому грамоти учасників та подарунки.

http://man.rv.ua/index.php?id=news_article&tx_ttnews[tt_news]=535&cHash=e0169a10a07702083c1fb7c5f86b432d

http://nuwm.edu.ua/vidokremleni-strukturni-pidrozdili/vidokremleni-strukturni-pidrozdili/ekonomiko-tekhnologhichnij-koledzh/novini/dni-staloji-energhiji
Також, під час виставки активісти громадської мережі «ОПОРА» демонструвала роботу приладів, які використовують альтернативні джерела енергії, зокрема енергію води, сонця та вітру. Представники «ОПОРИ» розповіли про види, переваги та застосування чистої енергії в побуті.
Учні ЗОШ №2, які долучились до конкурсу малюнків на асфальті «Мій вибір ЕКО», продемонстрували бачення того, як заощаджувати енергію та робити довкілля чистим.
«Дуже важливо зробити акцент на залученні дітей та молоді до Днів енергії, адже потрібно формувати свідоме ставлення до раціонального споживання енергоресурсів та охорони навколишнього середовища змалку.

Гідроене́ргія (англ. hydropower) або ене́ргія води́ (англ. water power) - енергія, зосереджена в потоках водних мас у руслових водоводах та припливних рухах.
Охоро́на довкі́лля (англ. environmental protection / control / conservation, нім. Umweltwissenschaften) - система заходів щодо раціонального використання природних ресурсів, збереження особливо цінних та унікальних природних комплексів і забезпечення екологічної безпеки.
Тому сьогодні в ігровій формі ми намагались долучити малечу та їхніх батьків до проблем енергозбереження», – прокоментувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ірина Кантарія.

На згадку учасники заходу отримали інформаційні матеріали, підготовленні за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».http://opora.rv.ua/zytlo/1516-u-rivnomu-demonstruvaly-chystu-enerhiiu-v-dii-ta-provely-konkurs-maliunkiv-na-asfalti.html
З метою популяризації енергозбереження, виховання в учнів бережливого ставлення до використання ресурсів відповідно до розпорядження міського голови «Про проведення Днів Сталої Енергії у м. Рівному» впродовж 21 - 23 вересня проводились Дні Сталої Енергії у навчальних закладах та підліткових клубах міста.

Протягом цих Днів проводились виховні години, години спілкування та круглі столи на тему «Споживай енергію розумно», екоуроки на тему «Мій внесок у збереження енергії», покази відеофільмів на екологічну тематику, про енергію і глобальну зміну клімату, а саме: «Домівка», «Шість градусів», «Сутінки цивілізації», «Добре світло» тощо.

Змі́на клі́мату - суттєва та тривала зміна у статистичному розподілі погодних умов протягом тривалих проміжків часу: від десятиліть до мільйонів років. Це може бути зміна в середніх погодних умовах, або у розподілі погоди навколо середніх умов (наприклад, часті або рідкі екстремальні погодні явища).http://www.rosvita.rv.ua/news/news-school/1718-days-sustainable-energy-rhh.html

http://www.rosvita.rv.ua/news/news-school/1742-sustainable-energy-days.html


На завершення Днів Сталої Енергії у м.Рівному у суботу 24 вересня відбувся «Велоекоквест», організований міською владою та ГО «Спілка велосипедистів Рівного». Місцем проведення велоекоквесту обрано зелені зони по обидва боки річки Устя, район гідропарку та стадіону «Авангард». Загалом в цьому заході прийняли участь 30 учасників різної вікової категорії, розподілених на 8 команд, які мали подолати майже 16 км дистанції, відповісти на 15 тематичних завдань та першими приїхати до фінішу.


Мета даного заходу – привернути увагу мешканців міста до проблем екології, здорового способу життя, а головне – популяризації екологічно чистого виду транспорту – велосипеду, адже велолюбителі вважаються одними з найактивніших захисників довкілля та своїм прикладом показують як з користю для здоров’я і без шкоди для природи долати дуже актуальну в наш час транспортну проблему.
Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.


http://rtb.rv.ua/company/tele/news/2016/09/27/u-rivnomu-vlashtuvali-velosipednij-ekokvest-video/

https://www.youtube.com/watch?v=xviQ1i05F0Y

Разом з тим, з метою обізнаності мешканців міста про проведення Днів Сталої Енергії в місті Рівному та шляхів економії енергії, проведена інформаційна кампанія, зокрема: засобам масової інформації розповсюджено прес-релізи та План заходів проведення Днів Сталої Енергії;

Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.
на «сітілайтах», які розташовані на центральних вулицях міста, а також у громадському транспорті міста розміщено плакати про проведення Днів Сталої Енергії та інформаційні матеріали з порадами щодо економії енергоресурсів в побуті «Економія енергії у вашому будинку – це ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України» та мотивуючі плакати розроблені ГО «Екоклуб»;
Грома́дський тра́нспорт - мережа пасажирського транспорту, яка обслуговує широкий загал на противагу приватному транспорту, наприклад, приватним автомобілям або автомобілям на прокат. За рідкісним винятком, послуги громадського транспорту надаються за певну плату через придбання спеціалізованих одноразових (на одну поїздку) квитків або проїзних (проїзних документів, карток) на визначений термін (1 місяць, 3 місяці, 6 місяців, рік).
протягом 21-24 вересня на «LED екранах», що розміщені у центрі міста, транслювались мотивуючі ролики з інтервалом у 10 хвилин щодо економії теплової енергії «Збережи тепло – збережи Україну»;
Тепло́ або Теплова́ ене́ргія - енергія руху атомів, молекул або інших частинок, з яких складається тіло. Теплова енергія може виділятися завдяки хімічним реакціям (горіння), ядерним реакціям (ядерний розпад і синтез), механічним взаємодіям (тертя).
також серед учнів шкіл та на тематичних семінарах, які проводились під час Днів Сталої Енергії розповсюджувались інформаційні матеріали, у вигляді листівок формату А-4, щодо способів економії енергоресурсів та про чисту енергію, зокрема: «Економія енергії у вашому будинку – це ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України», «Бракує тепла? 10 порад, як зберегти тепло у вашій оселі», «Чиста енергія – чисте майбутнє», «Енергозбереження, що робити і де взяти гроші».


Підсумком проведення Днів Сталої Енергії у м.Рівному стало нагородження учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які стали переможцями міського творчого конкурсу виробів «Друге життя побутових відходів», яке відбулося у вівторок, 27 вересня 2016 р. о 16.00 годині в сесійній залі Рівненської міської ради.

Із заключним словом виступив заступник міського голови Сергій Васильчук, який вручив переможцям конкурсу подяки від міської влади за креативний підхід до пропагування енергозбереження та енергоефективності і активну участь у конкурсі, цікаві книжки на екологічну та природоохоронну тематику, футболки та інші приємні сувеніри, які були підготовлені міською владою і Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».


http://7d.rv.ua/news/2016-09-28/maybutnye-pokolinnya-za-energoefektyvnist

http://radiotrek.rv.ua/news/shcho_rivnenski_shkolyari_roblyat_zi_smittyam_foto_209032.html


Скачати 78.52 Kb.

  • Громадської організації
  • Рівненської міської ради
  • популяризувати енергозбереження та підвищити рівень обізнаності громади щодо ефективного використання енергії 23 вересня