Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУправління культури І туризму сумської обласної державної адміністрації

Скачати 268.69 Kb.

Управління культури І туризму сумської обласної державної адміністрації
Скачати 268.69 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації18.05.2017
Розмір268.69 Kb.
  1   2


УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

Особливості

планування

роботи публічних бібліотек області

на 2017 рік

та звітності

за 2016 рікКонсультація


Суми 2016

В сучасних соціально-економічних умовах розвитку суспільства зростає соціальна роль публічних бібліотек.
Соціа́льна роль - поведінка, очікувана від того, хто має певний соціальний статус. Обмежується сукупністю прав і обов'язків, відповідних цьому статусу. Також соціальну роль визначають як сукупність нормативно обумовлених соціальних властивостей, очікувань і зобов'язань у поєднанні з конкретною соціальною позицією.
Саме вони стають центрами інформації, освіти, реабілітації та дозвілля для багатьох жителів територіальних громад: людей з обмеженими можливостями, похилого віку, представників національних культурних товариств.
Територіа́льна грома́да - «жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр».
І планувати свою роботи бібліотеки повинні, враховуючи, перш за все, потреби та інтереси членів своєї громади.

Процес створення об’єднаних територіальних громад на Сумщині продовжується. В області за цей рік створено 15 громад, в 14 з яких на 18 грудня ц. р. ЦВК призначила вибори (Білопільський, Великописарівський, Глухівський, Краснопільський, Недригайлівський, Охтирський, Сумський, Середино-Будський, Тростянецький, Ямпільський райони). За цим показником Сумщина у першій п’ятірці областей України. З обласного бюджету в цьому році вже виділено майже 23,5 млн. гривень на розбудову об’єднаних громад Сумщини.

Першою в області була створена Березівська територіальна громада Глухівського району, і вона вже має певні напрацювання Сьогодні вона є яскравим прикладом ефективного використання коштів та управління територією.

Область - назва однієї з 24 адміністративних одиниць України. Області поділяються на райони (від 11 до 27 районів в області)/
Глу́хівський райо́н - район створений у 1923 році і розташований у північно-східній частині Сумської області у Поліській зоні України. На території району проходить державний кордон з Російською Федерацією протяжністю 114,6 км.
За майже рік існування вона досягла неабияких позитивних результатів – головні з яких полягають у розвитку інфраструктури і поліпшенні якості послуг на селі. Громада наразі є зразком і своєрідним дороговказом для інших 14 об’єднаних територіальних громад, які утворилися на Сумщині. В селі Слоут вже проведено великий обсяг робіт. Зокрема, здійснено капітальний ремонт Слоутського будинку культури, де замінено вікна, відремонтовано дах, здійснено внутрішні роботи. На вулицях села реконструйовано освітлення, встановлено сонячні ліхтарі. В Березівському навчально-виховному комплексі створені всі умови для комфортного навчання дітей – проведені ремонти, закуплені нові меблі, стенди, мультимедійне обладнання. Гордістю навчального закладу є класна кімната першокласників, де все повністю оновлено.
Капіта́льний ремо́нт або ка́премонт (рос. капитальный ремонт; англ. overhaul; нім. Generalreparatur f, Generalüberholung f) - ремонт, що виконується для відновлення справності та повного або близького до повного ресурсу виробу з заміною або відновленням будь-яких його частин, включаючи базові.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Є і інші здобутки, про які потрібно розповідати членам своїх громад, донести до населення інформацію про переваги і необхідність об’єднання громад. Саме в умовах децентралізації розвиток громад багато в чому залежить від місцевої влади та від громадян, які її підтримують.

Необхідно запланувати роботу публічних бібліотек в умовах ОТГ, продумати, які проекти могли б підготувати бібліотеки для забезпечення їх комп’ютерною технікою та мультимедійним обладнанням (чи оновлення наявного), книгами, покращення матеріально-технічної бази, створення комфортних умов для мешканців.

При плануванні роботи на 2017 рік просимо звернути увагу на наступні дати і події життя країни:

МІЖНАРОДНІ ДЕСЯТИЛІТТЯ

(за рішенням Генеральної Асамблеї ООН):

2016–2025 рр. – Десятиріччя дій Організації Об’єднаних Націй з проблем харчування

2015–2024 рр. – Міжнародне десятиліття осіб африканського походження

2014–2024 рр. – Десятиліття стійкої енергетики для всіх

2013–2022 рр. – Міжнародне десятиліття зближення культур

2011–2020 рр. – Третє міжнародне десятиліття за викорінення колоніалізму

2011–2020 рр. – Десятиліття біорізноманіття Організації Об’єднаних Націй

2011–2020 рр. – Десятиліття дій за безпеку дорожнього руху

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917–1921 років 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917–1921 років (указ Президента України № 17/2016 від 22.01.

Уд (араб. عود‎, вірм. Ուդ, ассір. ܥܘܕ - ūd, тур. ud або ut, грец. ούτι, азерб. ud, івр. עוד‎ - ud) або Барбет (перс. بربط‎ - barbat) - струнний щипковий інструмент. Широко розповсюджений в країнах Закавказзя, Середньої Азії та Ближнього Сходу з VI століття.
Західноукраї́нська Наро́дна Респу́бліка (за тодішнім правописом: Західньо-Українська Народня Республика, ЗУНР, пізніше також Галицька Реcпублика чи Держава) - українська держава, що фактично існувала протягом 1918-1919 років, формально ж і до 1923 року, на території Західної України зі столицею у Львові.
Українська Народна Республіка Украї́нська Наро́дна Респу́бліка (УНР) - українська держава зі столицею в Києві, яка в 1917–1920 роках контролювала території центральної, східної та південної України. Постала на місці південно-західних губерній Російської імперії, населених переважно українцями.
2016 року).

Вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років стане одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 роки.

Органи державної влади - це ланка (елемент) механізму держави, що бере участь у виконанні функцій держави й наділений при цьому владними повноваженнями.
Планується проведення тематичних інформаційних, навчально-виховних, культурно-мистецьких, інших заходів у навчальних закладах та закладах культури, спрямованих на донесення інформації про події Української революції 1917–1921 років, виховання патріотизму та підвищення у громадян, передусім учнівської та студентської молоді, інтересу до історії України.
Патріоти́зм (грец. πατριώτης - співвітчизник, грец. πατρίς та лат. patria - батьківщина) - громадянське почуття, змістом якого є любов до батьківщини, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури, готовність діяти в інтересах вітчизни та постати на її захист у разі необхідності.
Історія України - процес формування держави Україна. Появі державності передував тривалий процес етногенезу українців. Після появи держави виникла українська нація як сукупність громадян.

З метою виховання громадянина-патрiота України, утвердження любовi до Батькiвщини, духовностi, моральностi, шанобливого ставлення до нацiональних надбань Українського народу, наслiдування найкращих прикладiв мужностi та звитяги борцiв за свободу та незалежнiсть України як з iсторичного минулого, так i захисникiв, якi сьогоднi вiдстоюють суверенiтет та територiальну цiлiснiсть держави у боротьбi iз зовнiшньою агресiєю, а також визначення ефективних механiзмiв системної взаємодiї органiв державної влади, органiв мiсцевого самоврядування та iнститутiв громадянського суспiльства у питаннях нацiонально-патрiотичного виховання затверджена «Стратегiя нацiонально-патрiотичного виховання дiтей та молодi на 2016-2020 роки».

Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.

Моральний обов’язок працівників бібліотек – не забувати сторінки історії, розповідати молоді про героїчний подвиг земляків, прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати гідних громадян України. Бібліотеки повинні долучати молодь до політичного життя країни, популяризувати видатні досягнення в галузях культури, науки, спорту, економіки, підвищувати правову культуру громадян, використовувати державні символи в патріотичному вихованні, проводити заходи, які б висвітлювали досягнення України, її внесок у розвиток світової історії.

Всесві́тня істо́рія - розділ історичної науки, який займається вивченням історії людського світу.
Патріоти́чне вихова́ння - планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до Батьківщини та до представників спільної культури або країни.
Державна символіка - офіційні емблеми держави, що зображуються на печатках, бланках державних органів, грошових знаках тощо; встановлюються конституцією держави.
Правова культура суспільства - це різновид загальної культури, який становить систему цінностей, що досягнуті людством у галузі права і стосується правової реальності даного суспільства.
Полі́тика (від грец. πολιτική діяльність самоуправління у полісі (місто, держава), а подалі - «мистецтво управління» державою і суспільством) - діяльність з управління та керівництва суспільством на основі публічної влади.
А нам є чим пишатися і мешканці ваших громад, особливо молодь, мають знати про це.

Тематика запланованих заходів може бути такою: «Хай любов до рідної країни проросте у серці, як зернина», «Співаю гімн тобі, єдиній і святій, оплаканій в журбі, звеличеній у слові», «Уже ніхто не знищить Україну в тобі, в мені, у кожному із нас», «Українцем я зовуся й тою назвою горджуся», «Мій рідний край ні з чим не порівняти», «Україно, твоя доля – єдність, злагода і воля», «У звичаях, традиціях народу ти душу України відкривай», «Лине слово козацьке з далеких віків», «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ», «Україна на шляху до об’єднаної Європи», «Вдивляється Тарас у душу України», «Чи є на світі край, миліший за Вкраїну рідну», «Топ-10 перлин рідної України», «Від героїв Крут до героїв Небесної сотні», «Герої, що змінили хід історії», «Невідомі факти з життя відомих людей», «В усіх тисячоліттях і віках нехай живе і квітне Україна», «Україна у другій світовій війні: героїзм, трагедія народу та уроки пам’яті для сучасників», «Живий у правді віковій, в піснях і слові Заповіту».

При організації заходів з патріотичного виховання радимо використати інфографіку:c:\documents and settings\администратор\мои документы\мои рисунки\25 років незалежності.jpg

1991 рік

Відлік незалежності почався 24 серпня з ухвалення Акту проголошення незалежності України.

Світова́ війна́ - глобальне протиборство коаліцій держав із застосуванням засобів збройного насильства, що охоплює велику частину країн світу.
Акт проголошення незалежності України Акт проголошення незалежності України - документ, ухвалений позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 року, яким проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України.

Відбулися вибори першого Президента – ним став Леонід Кравчук.

Леоні́д Мака́рович Кравчу́к (нар. 10 січня 1934, село Великий Житин, Волинське воєводство, Польська республіка, нині Рівненська область) - перший Президент України після здобуття нею незалежності (1991–1994), Голова Верховної Ради України у 1990–1991 роках, Народний депутат України у 1990–1991 та 1994–2006 роках, Герой України (2001).


1992 рік

Визначено державну символіку: музичну редакцію гімну, синьо-жовтий прапор та герб – малий тризуб.

1 грудня – відмежування інтернет-сегменту: народився домен .ua.

1993 рік

Національна кінематека України презентує проект «Невідома Україна», що складається зі 108 фільмів. У науково-пізнавальній програмі – історія від неоліту до незалежності.

Поява мобільного зв'язку в Україні.

  1   2


Скачати 268.69 Kb.

  • Консультація Суми 2016 В сучасних соціально-економічних умовах розвитку суспільства зростає соціальна роль
  • МІЖНАРОДНІ ДЕСЯТИЛІТТЯ (за рішенням Генеральної Асамблеї ООН)
  • Української Народної Республіки , Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки
  • 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917–1921 років