Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок №12. Тема: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних та технічних засобів, призначених для створення І демонстрації презентацій

Скачати 48.08 Kb.

Урок №12. Тема: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних та технічних засобів, призначених для створення І демонстрації презентацій
Скачати 48.08 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір48.08 Kb.
ТипУрок


УРОК №12.

ТЕМА: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних та технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій.
Тема: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних та технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій.

Мета: Подати учням матеріал про презентації та комп’ютерні презентації, їх призначення; про слайдові та потокові презентації; здійснити огляд програмних та технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій.

Тип уроку: Урок вивчення нового навчального матеріалу.
План уроку:

Вивчення нового навчального матеріалу. 1. Презентації та комп’ютерні презентації, їхнє призначення.

 2. Види презентацій.

 3. Основні можливості систем опрацювання комп’ютерних презентацій.

Домашнє завдання.
Вивчення нового навчального матеріалу:

 1. Презентації та комп’ютерні презентації, їхнє призначення.

Доволі часто виникає потреба у представленні чого-небудь нового: ідей, проектів, продукції, товару тощо. Захід, на якому відбувається таке представлення, отримав назву презентація (англ. presentation – представлення).

Для покращення сприйняття повідомлень доповідачі здавна використовували ілюстративний матеріал. Раніше, за відсутності технічних засобів, під час проведення презентацій широко використовували виготовлені вручну або друкарським способом схеми, карти, таблиці, графіки, діаграми тощо. Мабуть, і зараз цей вид наочності досить часто використовують ваші вчителі на уроках.

Технічний прогрес зумовив появу нових засобів для проведення презентацій – діапроекторів і графопроекторів (кодоскопів). Перші відтворювали зображення з фотоплівок і діапозитивів, а другі – з прозорих плівок (слайдів або транспарантів) формату, близького до А4.

Особливо широке розповсюдження отримали графопроектори (англ. overhead projector – верхній проектор), які надавали доповідачу можливість за рахунок швидкої зміни плівок, накладання одного зображення на інше, додавання рукописних пояснень і малювання ліній взаємозв’язку зробити презентацію більш динамічною, оперативно реагувати на запитання слухачів.

Для розробки та друку діапозитивів і плівок для графопроекторів з початку 1980-х років почали використовувати комп’ютерні програми – спочатку текстові редактори, а потім і спеціальні програми.

Текстовий редактор - комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.

З широким розповсюдженням персональних комп’ютерів почали створюватися спеціальні електронні документи, які містили матеріали рекламного або інформаційного характеру і були підготовлені для перегляду на екрані комп’ютера.

Електро́нний докуме́нт - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму.
Ці документи стали називати комп’ютерними презентаціями, а програми для створення таких документів – системами опрацювання презентацій.Прикладні програми, призначені для створення комп’ютерних презентацій, називаються системами опрацювання презентацій, або редакторами презентацій.

Для демонстрації комп’ютерних презентацій використовують різноманітні засоби – персональні комп’ютери, демонстраційні монітори великих розмірів, мультимедійні проектори та електронні (мультимедійні) дошки, сенсорні екрани тощо.
Сенсорний екран Сенсорний екран або тачскрін (англ. Touchscreen) - пристрій для введення інформації, що є екраном, який реагує на дотики до нього. 1. Види презентацій.

Серед комп’ютерних презентацій розрізняють слайдові та потокові презентації. Відповідно й системи для опрацювання комп’ютерних презентацій поділяють на системи опрацювання слайдових презентацій і системи опрацювання потокових презентацій.

Слайдова презентація розробляється і демонструється як послідовність слайдів.

Слайд презентації – це окрема екранна сторінка, що може містити текстові, графічні, відео- та звукові об’єкти, гіперпосилання.

Доповідач, як правило, керує зміною слайдів на екрані, послідовністю появи на них певних об’єктів. Він може попередньо налаштувати автоматичний показ об’єктів через певні інтервали часу.До цього виду систем опрацювання презентацій відносяться Microsoft Office PowerPoint, OpenOffice.
Microsoft PowerPoint (повна назва - Microsoft Office PowerPoint) - це застосунок для створення та відтворення презентацій, що є частиною Microsoft Office, і доступний в редакціях для операційних систем Microsoft Windows і Mac OS.
org Impress, Powerbullet Presenter, ProShow Producer,
PPT CREATE, Quick Slide Show, MySlideShow тощо.

Іншим видом презентацій є потокові презентації. Вони призначені для неперервного відтворення послідовності (потоку) об’єктів із заздалегідь визначеним часом показу кожного з них. Фактично це відеофільм, наприклад рекламного або навчального призначення. Програмами для опрацювання цього виду презентацій є Adobe Flash, Microsoft Movie Maker, AnFX Visual Design, Virtual Tour Builder тощо.
Adobe Flash Adobe Flash (вимовляється [флеш]; колишня назва - «Macromedia Flash») - мультимедійна та програмна платформа використовувана для авторської розробки векторної графіки, анімації, ігор і насичених інтернет-застосунків (RIA), які можна переглядати, програвати чи виконувати в Adobe Flash Player.

Слід зазначити, що подібна класифікація презентацій і систем для їхнього опрацювання є дещо умовною. Це пов’язано з тим, що розширення можливостей сучасних програм для опрацювання слайдових презентацій надає користувачу можливість створювати презентацію, яка за своїми властивостями фактично не відрізняється від потокової презентації.

Така сама ситуація і з програмами для опрацювання потокових презентацій. Їхні засоби надають можливість користувачу включити в потокову презентацію фрагменти тексту, таблиці, схеми та елементи керування об’єктами під час демонстрації презентації.

Останнім часом набувають популярності засоби опрацювання різноманітних документів, що розміщені в Інтернеті. Є подібні засоби і для створення презентацій: Google Presentations (http://docs.google.com), Prezi.com (http://prezi.com), Zoho Show (http://show.zoho.com), SlideRocket (http:// www.sliderocket.com), Spresent (http://www.spresent.com) тощо. Основними перевагами використання цих засобів є їхня безкоштовність і доступність з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.

Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
Для зберігання створених файлів можна використати електронні сховища даних в Інтернеті.
Сховище даних (англ. data warehouse) - предметно орієнтований, інтегрований, незмінний набір даних, що підтримує хронологію і здатний бути комплексним джерелом достовірної інформації для оперативного аналізу та прийняття рішень.
Зручним є також те, що створену комп’ютерну презентацію можуть переглядати інші користувачі Інтернету.
 1. Основні можливості систем опрацювання комп’ютерних презентацій.

Сучасні системи опрацювання слайдових комп’ютерних презентацій – це різнопланові програми, які надають доповідачу широкі можливості під час представлення своїх ідей або навчального матеріалу:

 • включення до слайдів презентації текстів, графічних зображень, відео і звукових об’єктів;

 • редагування та форматування об’єктів презентації;

 • використання шаблонів і стилів оформлення слайдів;

 • застосування ефектів анімації до об’єктів презентації;

 • налаштування послідовності та тривалості відтворення об’єктів презентації;

 • налаштування режимів демонстрації слайдів на екрані монітора або з використанням мультимедійного проектора;

 • демонстрація створеної презентації;

 • підготовка до друку слайдів презентації на монохромному або кольоровому принтері;

 • збереження презентації у файлах різних форматів для відтворення з використанням різних програмних продуктів;
  Програ́мний проду́кт (англ. programming product) - це: програмний засіб, програмне забезпечення, які призначені для постачання користувачеві (покупцеві, замовникові). програма, яку може запускати, тестувати, виправляти та змінювати будь-яка людина.


 • включення до файлів презентацій засобів відтворення презентації для демонстрації її на комп’ютері, на якому не встановлена жодна система опрацювання презентацій, та ін.


Домашнє завдання:

 1. Вивчити конспект.

 2. Опрацювати матеріал § 2.1 на ст. 71-74. (Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько).


Скачати 48.08 Kb.

 • Тип уроку
 • Вивчення нового навчального матеріалу: Презентації та комп’ютерні презентації, їхнє призначення.
 • Прикладні програми, призначені для створення комп’ютерних презентацій, називаються системами опрацювання презентацій, або редакторами презентацій.
 • В иди презентацій.
 • Слайдова презентація розробляється і демонструється як послідовність слайдів.
 • До цього виду систем опрацювання презентацій відносяться Microsoft Office PowerPoint
 • Іншим видом презентацій є потокові презентації. Вони призначені для неперервного відтворення послідовності (потоку) об’єктів із заздалегідь визначеним часом показу кожного з них.
 • Програмами для опрацювання цього виду презентацій є Adobe Flash
 • Основні можливості систем опрацювання комп’ютерних презентацій.