Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок 15 Тема. Програма Провідник. Виконання операцій з файлами та папками: виділення, виклик властивостей, перегляд, створення, копіювання, перенесення, вилучення, перейменування, друкування, запуск на виконання тощо

Скачати 127.93 Kb.

Урок 15 Тема. Програма Провідник. Виконання операцій з файлами та папками: виділення, виклик властивостей, перегляд, створення, копіювання, перенесення, вилучення, перейменування, друкування, запуск на виконання тощо
Скачати 127.93 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації28.05.2017
Розмір127.93 Kb.
ТипУрок
  1   2

Урок 15

Тема. Програма Провідник. Виконання операцій з файлами та папками: виділення, виклик властивостей, перегляд, створення, копіювання, перенесення, вилучення, перейменування, друкування, запуск на виконання тощо. Вказівки операційної системи для роботи з файлами.
Перене́сення, або Енжамбема́н (фр. enjambement) - віршовий прийом, який полягає у перенесенні фрази або частини слова з попереднього рядка у наступний, зумовлений незбіжністю ритмічної паузи зі смисловою, хоч рядок при цьому втрачає свою інтонаційну викінченість.
Перейменування - офіційна, юридична заміна власної назви певного об'єкта. Поняття «перейменування» - вужче за поняття «заміна назви». Останнє поряд з перейменуванням включає процеси табулювання, конкуренцію варіантних назв, що виникли на різних територіях чи в різних соціальних або етнічних групах населення тощо.
Друка́рство - принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення. Отримані таким чином роботи можна використовувати у великих кількостях - що і стало суттю друкарства. До цього винаходу, на створення та відтворенням рукописних документів і книг мали монополію лише невелика кількість фахівців (особливо освічені ченці монастирях).
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Поняття про інсталювання програмних засобів.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.


Дидактична мета. Розглянути основні можливості програми Провідник для виконання операцій з файлами й папками: виділення, виклик властивостей, перегляд, створення, копіювання, перенесення, вилучення, перейменування, друкування, запуск на виконання.
Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
Розглянути як відбувається інсталяція програмних засобів на комп’ютер.

Хід уроку 1. Актуалізація опорних знань.

Фронтальна бесіда з класом.

Орієнтовні питання. 1. Що таке піктограма, документ, папка, ярлик?

 2. Що являє собою робочий стіл?
  Піктограма (від лат. pictus - мальований і грец. γράμμα - письмовий знак, риска, лінія) - умовний малюнок із зображенням будь-яких дій, явищ, предметів і т. д. Піктограми походять із давніх часів, де вони використовувалися на письмі.
  Стільни́ця (англ. desktop metaphor) - це метафора інтерфейсу, яка є таким собі набором уніфікованих понять, що використовуються в графічному інтерфейсі користувача, аби спростити взаємодію користувачів із комп'ютером.
  Чи однаковий він кожному комп’ютері? Чому?

 3. Які основні піктограми робочого столу і їх призначення?

 4. Що використовується для швидкого на лаштування параметрів робочого столу?

 5. Які елементи містить лінійка задач? Їх основні функції та призначення.

 6. Як відмічати об’єкти? Чим відмічені об’єкти відрізняються від невідмічених?

 7. Як створювати нові папки, документи?
  Докуме́нт - базова теоретична конструкція, яка відноситься до всього, що може бути збережене або представлене, щоб служити як доказ для певної мети.
  Навести приклади.

 8. Як створювати новий ярлик? Навести приклади.

 9. Як перейменовувати об’єкти? Навести приклади.

 10. Як можна переглянути (змінити) властивості того чи іншого об’єкту? Навести приклади.

 11. Які існують способи перенесення об’єктів? Навести приклади.

 12. Які існують способи копіювання об’єктів? Навести приклади.

 13. Як знищити об’єкт? Навести приклади.

 14. Що таке корзина їх призначення?

 15. Як відновити раніше знищений об'єкт? Навести приклади.

 16. Назвіть основні елементи вікна програми та їх призначення.

 17. Як можна керувати розмірами вікна?

 18. Чим відрізняються діалогові вікна від вікон додатків?
  Відно́влення (рос. восстановление, англ. reduction; нім. Reduktion f) -- це процес приєднання електронів речовиною, при цьому ступінь окиснення її елементів знижується.
  Діало́гове вікно́ - особливий тип вікна, яке задає запитання і дозволяє вибрати варіанти виконання дії, або ж інформує користувача. Діалогові вікна зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для подальшої роботи потрібна відповідь.


 19. Назвіть основні елементи діалогових вікон.

 1. Мотивація навчання.

В операційній системі Windows для роботи з файлами і папками є вбудована спеціальна програма Провідник. На сьогоднішньому уроці ми вивчимо її основні можливості. Здобуті на сьогоднішньому уроці знання будуть використовуватися вами для роботи з файлами й папками.

 1. Сприймання й усвідомлення: Виконання операцій з файлами та папками: виділення, виклик властивостей, перегляд, створення, копіювання, перенесення, вилучення, перейменування, друкування, запуск на виконання тощо за допомогою програми Провідник.

Робота з об'єктами у Провіднику (Windows Explorer)

Провідник (Explorer) - це основний інструмент Windows для виконання операцій над файлами, папками та ярликами. Тобто, будь-які дії над цими об'єктами виконуються через Explorer, навіть якщо вони застосовуються поза вікном цієї програми. Отже, всі операції над об'єктами описані в цьому розділі для вікна Explorer будуть виконуватись в будь-якому звичайному вікні папки та безпосередньо на робочому столі. Далі ми наведемо ці операції, але перед цим зверніть увагу на те, що операції виконуються або безпосередньо над об'єктом, на який встановлено курсор миші, або над відміченою групою об'єктів.

Курсо́р (англ. cursor; укр. обіжчик) - вказівник на поточну позицію
В крайньому випадку потрібно перемістити курсор миші на один з відмічених об'єктів, або просто виділити їх клавіатурою і виконувати подальші дії за допомогою її клавіш.
Клавіша, також клавіш (англ. key) - пластинка для передавання дії від пальців рук до пристрою, механізму.
Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.

Для того, щоб відмітити об'єкти, потрібно натиснути клавішу Ctrl і, не відпускаючи її, по черзі вибирати об'єкти курсором миші шляхом натискання лівої клавіші. Щоб виконати цю операцію клавіатурою, потрібно відмітити перший з об'єктів, натиснувши на Ctrl. He відпускаючи його, перейти на наступний, натиснути клавішу пропуск і так повторювати аж поки всі потрібні об'єкти не будуть відмічені.

Якщо об'єкти знаходяться підряд потрібно відмітити мишею перший, натиснути клавішу Shift і, не відпускаючи її, зафіксувати курсор миші на останньому об'єкті, а тоді натиснути на ньому ліву клавішу. Це можна зробити і клавіатурою, відмітивши перший, а потім, натиснувши Shift, клавішами стрілок відмічають сусідні. Об'єкти, що розміщені підряд, можна також відмітити за допомогою рамки виділення. Для цього встановлюють курсор миші поза ділянкою об'єктів, що потрібно виділити, а тоді, натиснувши ліву клавішу, утворюють курсором прямокутну рамку так, щоб вона не потрапляла назовні об'єкта.

Щоб відмітити всі об'єкти в активній папці, потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl A, або в пункті меню Edit (Правка) вибрати Select All (Выделить все).

Коли потрібно відмітити дуже велику кількість об'єктів (значно більшу від тих, що непотрібно виділяти), потрібно виділити ті, що не повинні входити в групу, а тоді в пункті меню Edit (Правка) вибрати Invert Sstection (Обратить выделения).

Прямоку́тник - це чотирикутник, усі кути якого прямі. Протилежні сторони прямокутника рівні. Є окремим випадком паралелограма.
Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.

Відмічені об'єкти візуально відрізняються від невідмічених тим, що вони підсвічені певним кольором.

Запуск Провідника та зовнішній вигляд вікна

Щоб запустити програму Провідник, клацніть правою кнопкою миші по кнопці Пуск та виберіть у контекстному меню опцію Проводник. Втім, Проводник ви можете запустити й з Головного меню, якщо пошукаєте його значок у групі Программы.

Після запуску у Windows 98 програми Провідник відкривається вікно. У верхній частині вікна знаходиться рядок заголовка з кнопками керування вікном, нижче заголовка знаходиться меню програми, що складається з опцій: Файл, Правка, Вид, Переход, Избранное, Сервис та Справка. Під рядком меню ви бачите панель інструментів та поле Адрес, у якому вказується поточна папка (слід зазначити, що назва поточної папки відображаєть­ся також у рядку заголовка).

Основну частину вікна займає робоча ділянка, що складається з двох частин, розділених вертикальною межею. В лівій частині вікна (панель папок) ви бачите ієрархічну структуру дисків та папок, причому поточна папка буде позначена значком.

Панель інструментів Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.
Ієра́рхія (грец. ίεράρχίά, від ίερσς - священний, та άρχή - влада) - поділ на вищі й нижчі посади, чини; суворий порядок підлеглості нижчих щодо посади або чину осіб вищим. В ієрархії між її членами діють вертикальні зв'язки - відносини субординації.
У правій частині вікна (панель вмісту) наведено список об'єктів, що містяться у поточній папці. Список об'єктів складається з колонок Имя, Размер, Тип, Изменен.

Ви можете змінити співвідношення розмірів лівої та правої частин вікна Про-водник. Для цього наведіть покажчик миші на межу, що розділяє обидві частини вікна. Покажчик набуде форми двоспрямованої стрілки. Натисніть кнопку миші та пересуньте межу в потрібний бік, після чого відпустіть кнопку.

Не зупинятимемося на вмісті опцій меню Провідника - у цьому питанні ви легко зорієнтуєтесь у процесі роботи. Зазначимо лише опцію Вид, що керує зовнішнім виглядом вікна програми. За допомогою її можна вивести чи прибрати з вікна панель інструментів та рядок стану, вибрати спосіб подання об'єктів (великі значки, малі значки, список, таблиця), упорядкувати значки, поновити вміст вікна.

Розглянемо операції впорядкування об'єктів у вікнах програм у вікні Про-водник. Виконайте команду Вид - Таблица або клацніть по кнопці Таблица на панелі інструментів. Список папок та файлів виявиться у вигляді таблиці з ко­лонками Имя, Размер, Тип, Изменен ( дата останньої зміни об'єкта). Щоб про­вести сортування списку за значеннями у будь-якій колонці, клацніть один раз мишею по заголовку цієї колонки. При цьому відбудеться сортування списку у порядку зростання значень (наприклад, в алфавітному порядку - при клацанні по заголовку Имя). Повторне клацання по заголовку приведе до впорядкування списку у зворотному порядку.

  1   2


Скачати 127.93 Kb.

 • Дидактична мета. Розглянути основні можливості
 • Актуалізація опорних знань. Фронтальна бесіда з класом. Орієнтовні питання. Що таке піктограма
 • Сприймання й усвідомлення
 • Робота з обєктами у Провіднику (Windows Explorer)
 • Запуск Провідника та зовнішній вигляд вікна