Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок 2 Поштовий клієнт Мета. Навчальна

Скачати 74.87 Kb.

Урок 2 Поштовий клієнт Мета. Навчальна
Скачати 74.87 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір74.87 Kb.
ТипУрок

Урок 2                                  

Поштовий клієнт

Мета.

Навчальна. ознайомитись із конфігурацією, основними функціями та можливостями поштової програми Outlook Express та застосовувати набуті знання на практиціНавчитися надсилати, отримувати й перенаправляти повідомлення, використовувати шаблони повідомлень, розміщувати повідомлення у папках, видаляти повідомлення, керувати обліковими записами.
Outlook Express - програма для роботи з електронною поштою і групами новин від компанії Microsoft. Outlook Express поставляється у складі операційних систем Windows починаючи з Windows 95 OSR 2.5, Windows NT, а також разом з браузером Internet Explorer починаючи з версії 4.0.
Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.


Розвиваюча. Розвивати комунікативність учнів.

Виховна. Виховувати культуру веб-листування.

Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.

План

 1. Актуалізація опорних знань.

 2. Робота з поштовим клієнтом.

 3. Практична робота  “Робота з поштовим клієнтом”

 4. Типові запитання до уроку.

 5. Домашнє завдання.

Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.

Практичне опитування:

 1. Які дії  потрібно зробити, щоб зареєструвати електронну скриньку?

 2. Як приєднати до листа вкладений файл, якого формату може бути цей файл?

 3. З якою метою потрібно писати тему до листа?

 4. Що таке смайлик? Навіщо їх використовують при листуванні?

 5. Що таке електронний підпис?

 6. Тестування “Електронна пошта”

2. Вивчення нового матеріалу.

Поштовий клієнт (поштова програма, клієнт електронної пошти, мейл-клієнт, мейлер) програмне забезпечення, що встановлюється на ПК і призначене для одержання, написання, відправлення та зберігання повідомлень електронної пошти одного або кількох користувачів.
Електро́нний цифрови́й пі́дпис (ЕЦП) (англ. digital signature) - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

Ці програми створені для роботи з листами. Використання поштових клієнтів не позбавляє можливості отримувати доступ до поштової скриньки через веб-інтерфейс.

На відміну від поштового сервера, поштовий клієнт зазвичай відправляє повідомлення не прямо на відповідний сервер одержувача, а на той самий поштовий сервер, який виступає як релей. Як правило, це поштовий сервер провайдера або компанії. Клієнт електронної пошти приймає пошту з одного або кількох поштових серверів, часто це той самий сервер, що використовується для відправлення.

Пошто́ва скри́нька - скринька із засобами для запобігання несанкціонованому доступу, яка встановлюється у відведених місцях і призначена для збирання від відправників простих листів і поштових карток;
Поштовий сервер, сервер електронної пошти - в системі пересилки електронної пошти так зазвичай називають агент пересилання повідомлень (англ. mail transfer agent, MTA). Це комп'ютерна програма, яка передає повідомлення від одного комп'ютера до іншого.
Поштовий клієнт, клієнт електронної пошти, емейл-клієнт - комп'ютерна програма, яка встановлюється на комп'ютері користувача і призначена для одержання, написання, відправлення та зберігання повідомлень електронної пошти одного або декількох користувачів (у випадку, наприклад, кількох облікових записів на одному комп'ютері) або декількох облікових записів одного користувача.


Функції поштового клієнта:

•  отримання та надсилання електронних повідомлень;

•  сортування;

•  зберігання повідомлень;

•  пошук повідомлень в архівах;

•  ведення адресної книги;

•  фільтрація отриманих повідомлень за різними критеріями;

•  конвертація форматів;

•  шифрування;

•  організація інтерфейсів з офісними програмами та інші функції. У світі поштових клієнтів немає визнаного лідера. Багато

користувачів Інтернету працюють із поштою через веб-інтерфейс, використовуючи браузер. Дійсно, навіщо використовувати дві програми, якщо достатньо освоїти одну? Давайте визначимо, для чого призначені поштові клієнти:

•  поштовий клієнт дозволяє вести роботу з електронною кореспонденцією у зручній для користувача формі;

•  за наявності кількох адрес електронної пошти часто простіше освоїти одну нову програму, ніж вивчати веб-інтерфейс кожного сервісу;

•  помітна економія вхідного трафіку, оскільки не завантажується сайт сервісу;

•  доцільне налаштування антиспамів фільтрів дозволяє заощадити трафік і підвищити безпечність вашої роботи;

•  гнучкі засоби сортування повідомлень, шаблони, перевірка орфографії й інші можливості поштових клієнтів роблять роботу зручнішою та ефективнішою.

Сучасний пакет програм електронної пошти має добре організований інтерфейс користувача, який не потребує багато часу і зусиль для засвоєння та зазвичай забезпечує такі додаткові функції:

•  ідентифікація власника поштової скриньки;

•  автоматичне приєднання підпису;

•  адресна книга;

•  перевірка орфографії;

•  можливість створення поштових скриньок різного призначення;

•  шифрування/дешифрування повідомлень;

• робота в автономному (off-line) режимі; •фільтрація/маршрутизація повідомлень;

•  автоматичне відправлення відповіді про тимчасову відсутність отримувача або

•  автоматична переадресація листа на іншу адресу електронної пошти.

Популярні програми-клієнти для роботи з електронною поштою: Outlook; Outlook Express; The Bat!; Mozilla Mail; Mozilla Thunderbird; Opera Mail (M2); Eudora Mail; Evolution; KMail; Netscape Mail; Novell Group Wise.

3. Робота з поштовим клієнтом Outlook Express.

Outlook Express — застосунок для роботи з електронною поштою і групами новин від компанії Microsoft. Outlook Express поставляється у складі операційних систем Windows починаючи з Windows 95 OSR 2.

Opera Mail (стара назва M2) - клієнт електронної пошти і новинний клієнт, вбудований в браузер Opera . Його інтерфейс трохи відрізняється від інших поштових клієнтів для забезпечення кращої інтеграції з Opera.
Mozilla Thunderbird (укр. Буревісник) - безкоштовний клієнт електронної пошти, новин, та RSS з відкритим сирцевим кодом. Заснований на технології XUL. Є частиною проекту Mozilla.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
5, Windows NT, а також разом з браузером Internet Explorer починаючи з версії 4.0.
Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.
Існують також варіанти Outlook Express для «класичних» версій Mac OS. Назва Outlook Express натякає, що ця програма є «полегшеною» версією Microsoft Outlook — органайзера від Майкрософту, який також містить функції роботи з електронною поштою.
Microsoft Outlook - застосунок-органайзер (Personal Information Manager) з функціями поштового клієнта і групової роботи від компанії Майкрософт, що входить в пакет офісних програм Microsoft Office.
Насправді між цими двома програмами мало спільного. Крім того, Outlook, на відміну від Outlook Express, не має функцій для роботи з групами новин.

c:\users\людмила\desktop\1rt4yn8ofuxvja88dm1oyr0wbebnicr0.jpg

Для налаштування Outlook Express запускаємо програму (проходимо пуск-програмы- Outlook Express), заходимо в меню «Сервис» (у лівому верхньому куті програми) та вибираємо пункт «Учетные записи…». Відкриється вікно «Учетные записи в Интернете», у якому тиснемо кнопку «Добавить» та вибираємо пункт «Почта…». Далі треба відповідати на запитання програми:Выводимое имя - ввести своє прізвище та ім'я або тільки ім'я

Электронная почта - ввести адресу електронної пошти

Сервер входящих сообщений - POP3

Сервер входящих сообщений (POP3 IMAP или HTTP) - pop.mail.ru

Сервер исходящих сообщений (SMTP) - smtp.mail.ru

Учетная запись - ввести адресу електронної скриньки

Пароль - ввести пароль доступу до електронної скриньки

Запомнить пароль - “ ”

Использовать безопасную проверку пароля - “-”

Для відправки/отримання листів в Outlook Express служить кнопка «Доставить почту» (вверху вікна програми).

    Керування вказаними вище поштовими клієнтами здійснюється за допомогою кнопок, функції кожної з яких підписані (інформація з’являється при наведенні на кнопку курсору миші), тому розібратися з цим зможе кожен самостійно.
4. Практична робота  “Робота з поштовим клієнтом”.

Хід роботи

 

ЗАВДАННЯ. У головному меню Windows або на Робочому столі знайдіть ярлик програми Outlook Express і активізуйте його. На вимогу «ввести пароль» натисніть клавішу Enter. У результаті Завантажиться поштова програма Outlook. Перегляньте меню програми Outlook.1. Створіть пробне повідомлення і відправте його однокласникові, а також продублюйте собі.

1.1. Панель інструментів  кнопка Створити поштове повідомлення або команда меню Повідомлення  Створити.

1.2. Уведіть у полі Кому адреси електронної пошти кожного а одержувачів, у тому числі і свою, розділяючи їх комами або крапками з комою. У полі Копії можна вказати адреси одержувачів копії повідомлення. У полі Тема уведіть тему повідомлення, наприклад «Пробне повідомлення».

1.3. В області, відведеній для повідомлення, введіть текст повідомлення, наприклад «Привіт! Це мій перший електронний лист».

1.4. Після створення повідомлення клацніть кнопку Відправити. Якщо є під'єднання до мережі, то повідомлення одразу буде відправлено адресату.

1.5.  Для перегляду повідомлення достатньо вибрати його у списку повідомлень папки Відправлені. Для відкриття повідомлення в окремому вікні зробіть подвійне клацання повідомлення у списку повідомлень.

Якщо повідомлення є архівною цінністю, його доцільно зберегти у вигляді файла. Для цього виберіть команду Файл  Зберегти як. Відкривається стандартне діалогове вікно збереження файла.

1.6. Надішліть відповідь відправнику: клацніть кнопку панелі інструментів Відповісти відправнику. У полі автоматично з'явиться адреса одержувача, у полі Тема — тема одержаного листа з додаванням Rе. В області, відведеній для повідомлення, з'явиться текст одержаного повідомлення.

 

2.  Для того щоб кожного разу не вводити адресу вручну, її можна помістити до адресної книги.Клацніть значок книги, розташований у вікні нового повідомлення, введіть адреси всіх отриманих повідомлень в адресну книгу, заповніть дані адресата.

3.    Надішліть файли електронною поштою.

3.1. Команда меню Вставка  Вкладення файла або кнопка Вкласти панелі інструментів.

3.2. Збережіть прикріплений файл (команда меню Файл  Зберегти вкладення  ім'я файла). Щоб зберегти прикріплений файл, знаходячись на панелі попереднього перегляду, клацніть значок скріпки для паперів, а потім виберіть команду Зберегти вкладення.4. Самостійна робота.

Дотримуйтесь правил техніки безпеки з ком’ютером та етикету електронного листування!
Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.
Правила техніки безпеки (англ. safety rules, preventive regulations, safety regulations, нім. Sicherheitsregeln f pl, Sicherheitsvorschriften f pl) - правові норми, що передбачають заходи із забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.


 1. Створіть з використанням поштового клієнта Outlook Express шаблон листа з такими значеннями властивостей: колір тла - сріблястий, шрифт - Bookman Old Style, розмір 12, колір Розовый,жирний, ширина полів - 10 пікселів, назва Урок_Прізвище (Див. зразок представлений нижче)(Скріншот 1).

 c:\users\людмила\desktop\1vlviv_jmd52fcxmb2ny4qvedovy5wyk.jpg

Щоб створити шаблон листа з заданими значеннями властивостей потрібно зайти в програму Outlook Express, натиснути меню “Создать”. У вікні, що відкриється вибрати меню “Формат” - “Использовать бланк” - “Другие бланки” - “Создать” та виконати налаштування шаблону листа.

 c:\users\людмила\desktop\1paxr_6zmeux4yyr1wlpgico6x1flvb4.jpg


 1. Ви молодий художник України Анна Хандожко.
  Молодий художник - одна з картин раннього періоду творчості французького хужожника 18 століття Шардена. Зберігається в Стокгольмі, варіант в Техасі (Кембел Арт Мьюзеум).
   Вам потрібно запросити своїх друзів персональну на виставку. Створіть лист-запрошення згідно представленого нижче зразка. Вставте фото (закачайте з сайту Анни Хандожко), розділову лінію, посилання на сторінку “Творчість”, виставте високу важливість листа. Підготуйте лист до пересилки трьом друзям (Скріншот 2).

c:\users\людмила\desktop\1kzwqcvvqxi6qcpmhj4va1d6em8hhn4g.jpg

 1. Перешліть  вчителю інформатики лист під  назвою “П/р№2_Прізвище_І”, до якого приєднайте щойно створені скріншоти. У листі вкажіть відмінність поштового сервера від клієнта електронної пошти.

5. Типові запитання до уроку. 1. Назвіть відомі Вам поштові клієнти.

 2. Вкажіть відмінність поштового сервера від клієнта електронної пошти.

 3. За допомогою яких протоколів здійснюється прийом пошти.

 4. Особливості поштового клієнта Outlook Express.

 5. Як вставити посилання на веб-сторінку у листі?

 6. Як вставити малюнок до листа?

6. Домашнє завдання. 1. Конспект.

 2. Тест: Робота з поштовим клієнтом


Скачати 74.87 Kb.

 • Урок 2 Поштовий клієнт Мета. Навчальна.
 • Розвиваюча.
 • Хід уроку 1. Актуалізація опорних знань. Практичне опитування
 • Поштовий клієнт (поштова програма, клієнт електронної пошти, мейл-клієнт, мейлер) — програмне забезпечення
 • Клієнт електронної пошти
 • Функції поштового клієнта
 • Mozilla Thunderbird ; Opera Mail
 • Выводимое имя
 • Сервер входящих сообщений
 • Пароль
 • 4. Практична робота “Робота з поштовим клієнтом”. Хід роботи
 • 4. Самостійна робота. Дотримуйтесь правил техніки безпеки
 • Bookman Old Style
 • Конспект . Тест